Jump to content
Let's Fish Community
Sign in to follow this  
GKar

Posiadacze Rekordów

Recommended Posts

Moje pytanie dotyczy właścicieli oficjalnych rekordowych ryb i "zawłaszczania" wyników przez osoby z "lepszym" (czytaj starszym) ID. Czy można z tym coś zrobić? To takie samo dziwactwo, jak różnicowanie miejsca w pojedynczym turnieju, gdy ryba jest wagowo taka sama. Moim zdaniem albo powinno się wprowadzić "wiecznego" właściciela rekordu danej ryby, chyba, że zostanie on zmieniony lub opracować sposób, aby można było co jakiś czas "odświeżać" rekordy lub uznawać za właściciela rekordu tego, kto najwięcej razy wyłowił taką rekordową rybę. A może ktoś ma inne propozycje?

Generalnie nic nie da rady z tym zrobić. Temat był zgłaszany kilka razy i nic to nie dało. Więc jak masz dobre UID ( czyli stare ) to możesz mieć rekord świata. Jeśli nie to zapomnij....Widać to jak na dłoni na FB gdzie gracze z odpowiednio niskim UID mają nie tylko 115-tki ale automatycznie stają się "rekordzistami" danej ryby...

Dziękuję Marcin, ale po prawdzie liczyłem, że ktoś bardziej OFICJALNY się wypowie.. Jaka jest rzeczywistość od NASZEJ  strony, to ja doskonale wiem.. ;)

Wczoraj byłam właścicielką 2 rekordów świata na nowych rybkach, byłam ciekawa kto je zabierze, no zgodnie z oczekiwaniami LFF.... Gayminatorzy nie zdażyli...

dawno dawno temu .. za górami , za lasami .. a konkretnie na łowisku Jezioro Biwa stałem się kilkuminutowym posiadaczem rekordu świata Łososia Japońskiego

akurat zdarzyło się tak , że łowiłem w tym miejscu w momencie pojawienia się nowej ryby więc " udało " się i widziałem tą tabliczkę z napisem Rekord Świata

sobie zrobiłem nawet screenshota na pamiątkę i trochę też po to aby móc wysłać do " twórców gry " gdyż miałem świadomość , że mój nick zniknie z okna tej ryby za kilka chwil

oto co dostałem w odpowiedzi na pytanie w jaki sposób ustala się rekordzistę świata .. przy okazji pytałem o 2 x EXP .. odpowiedź jest równie zabawna :)

zasada powinna być prosta : kto pierwszy złowił , jest rekordzistą , reszta już tylko ten rekord wyrównuje , natomiast zmiany nie będzie , bo jak jest napisane w odpowiedzi

oni nie wiedzą jak to działa ;)

5690ff14c7cb7_odpowied.thumb.jpg.d2e88ef  

co do ustalania miejsca w turnieju to też przyznam , że nie mogę tego pojąć , że łowi się 115 .. i zajmuje 4 miejsce

kiedyś mi się poszczęściło i trafiłem legendę Suma Błękitnego w rybie dnia i jakoś było nas 4 na pierwszym miejscu ?

dlaczego tak samo nie można ustawić w turnieju ?

chociaż jak się nie ma dostępu .. :) to może i nie można 

pozdrawiam

• Like 1

Nie mają algorytmów ale ja podejrzewam jak to działa. Pewnie tak samo jak w innej społecznościowej grze wędkarskiej.

Sam byłem kiedyś rekordzistą sześcioszpara piłoogonowego na FB i po kilku miesiącach zostałem pobity przez taką samą wagę.

Prawdopodobnie system losujący wagę ryb losuje liczbę (tj. wagę) z większą ilością cyfr po przecinku lub do konkretnej ilości cyfr znaczących, a w grze wyświetlane jest to jako 3 miejsca po przecinku. Ktoś mógł nas pobić o np. 0,0001 kg, a my tego nie widzimy. 

Podejrzewam, że właśnie dlatego kiedyś (już naprawione) w rankingu dziennym mając tą samą wagę można było być na różnych lokatach bez znaczenia czy złapało się jako pierwszy, drugi czy trzeci, etc.

a to ja bardzo przepraszam , ale jak ktoś mnie pobił o 0,001 kg to ja chcę to widzieć .. a nie się tego domyślać

natomiast myślę , że jest to jednak podyktowane niskim numerem UID

co z rybami legendarnymi .. bo trochę nie rozumiem - dajmy na to Płoć ?

podejrzewam , że jako legendę ma ją złowioną setki graczy .. załóżmy , że sto osób złowiło legendarną Płoć 

więc albo wszyscy mają złowioną rybę o dokładnie takiej samej wadze ile by nie było tych miejsc po przecinku ( bo legendarna powinna być waga maksymalna ) i wtedy powstaje pytanie na jakiej zasadzie jest ustalony gracz , który jest wyświetlany jako rekordzista w oknie ryby .. lub jest tak jak mówisz i on jeden jest lepszy od reszty o 0,0001 .. tylko , że wtedy cała reszta nie powinna mieć w albumie płoci na 5 gwiazdek ?

pozdrawiam

5 godzin temu, ESOX napisał:

Prawdopodobnie system losujący wagę ryb losuje liczbę (tj. wagę) z większą ilością cyfr po przecinku lub do konkretnej ilości cyfr znaczących, a w grze wyświetlane jest to jako 3 miejsca po przecinku. Ktoś mógł nas pobić o np. 0,0001 kg, a my tego nie widzimy. 

Tak było daaawno temu. Waga ryb była liczona do 6 miejsc po przecinku. Myśmy widzieli XXX,xxx a system XXX,xxxxxx.

Teraz decyduje tylko nr na lets-fish UID (jak się nazywa na innych portalach nie wiem). Kto ma niższy ten nr ten jest wyświetlany jako posiadacz rekordu, cała reszta ma tylko 115 w albumie. Numer jest przydzielany przez system losowo i może tak być, że ktoś kto gra miesiąc ma niższy numer niż gracz grający 3 lata. Ja gram ponad trzy lata a nr zaczyna mi się od 0 więc jestem bez szans bo najpierw lecą wszystkie litery. Kto ma początek na "a...", jeszcze lepiej na "aa..." ten ma duże szanse na oglądanie swojego avatarka w oknie ryby.

12 godzin temu, żurawie .. origami napisał:

zasada powinna być prosta : kto pierwszy złowił , jest rekordzistą , reszta już tylko ten rekord wyrównuje

Tak powinno być.

Edited by dabar

Dnia 9.01.2016 at 13:47, żurawie .. origami napisał:

dawno dawno temu .. za górami , za lasami .. a konkretnie na łowisku Jezioro Biwa stałem się kilkuminutowym posiadaczem rekordu świata Łososia Japońskiego

akurat zdarzyło się tak , że łowiłem w tym miejscu w momencie pojawienia się nowej ryby więc " udało " się i widziałem tą tabliczkę z napisem Rekord Świata

sobie zrobiłem nawet screenshota na pamiątkę i trochę też po to aby móc wysłać do " twórców gry " gdyż miałem świadomość , że mój nick zniknie z okna tej ryby za kilka chwil

oto co dostałem w odpowiedzi na pytanie w jaki sposób ustala się rekordzistę świata .. przy okazji pytałem o 2 x EXP .. odpowiedź jest równie zabawna :)

zasada powinna być prosta : kto pierwszy złowił , jest rekordzistą , reszta już tylko ten rekord wyrównuje , natomiast zmiany nie będzie , bo jak jest napisane w odpowiedzi

oni nie wiedzą jak to działa ;)

5690ff14c7cb7_odpowied.thumb.jpg.d2e88ef  

co do ustalania miejsca w turnieju to też przyznam , że nie mogę tego pojąć , że łowi się 115 .. i zajmuje 4 miejsce

kiedyś mi się poszczęściło i trafiłem legendę Suma Błękitnego w rybie dnia i jakoś było nas 4 na pierwszym miejscu ?

dlaczego tak samo nie można ustawić w turnieju ?

chociaż jak się nie ma dostępu .. :) to może i nie można 

pozdrawiam

Decyduje UID. Wszędzie już to poprawili i przy jednakowej wadze miejsca są ex aequo, tylko turnieje zostały (nie wiadomo dlaczego).