Jump to content
Let's Fish Community
Sign in to follow this  
GKar

TALENTY -modyfikacje, nowe propozycje

Recommended Posts

Proponuję poruszyć tutaj temat modyfikacji lub rozbudowy talentów.

Pierwsze co przychodzi do głowy, to oczywiście: "Co z tą trzecią ścieżką?!"  :)

Drugie, to moim zdaniem wprowadzenie pewnych modyfikacji -przykładowo FACHURA ma opcje wydłużania czasu działania bonusa siły, ale nie idzie z tym w parze bonus klubowy!

Trzecie: SONAR -już najwyższy czas, aby również stworzyć talent mający opcję wydłużania czasu trwania, aby szlo to w parze z bonusem siły, czy zanętą..

Cztery: ZRĘCZNOŚĆ ma tak naprawdę tylko 2 przydatne funkcje po tym jak zasadniczo zmniejszono dynamikę wyciągania ryb -może jeszcze kogoś zainteresuje większa kasa i doświadczenie (to drugie wręcz odwrotnie) a co z resztą -może by wprowadzić jednak coś bardziej przydatnego?!

Temat otwarty do dyskusji -zapraszam.

Edited by GKar

Znowu chcesz coś zmieniać? znów ci coś nie pasuje?
Jak się otworzy 3 ścieżkę gra straci na swej różnorodności. Jeden robi postać na duże ryby (siła + fachura) inny na małe (zręczność + fachura), a jeszcze inny chce to wypośrodkować i robi (zręczność + siłę). Tak samo jak masz gry RPG możesz dowolnie budować postać i to jest fajne. Moim zdaniem to co proponujesz popsuło by pierwotna koncepcję gry i możliwość różnorodnego budowania postaci.

Edited by Zgred
  • Like 1

Jakbyś potrafił czytać ze zrozumieniem to chyba dość jasno powyżej wyraziłem swoje zdanie na ten temat. Dziwi mnie, że nie dociera do Ciebie to co piszę? Ślepo wierzysz tylko w swoje racje? napisałem dość jasno, że to nie ma sensu moim zdaniem bo:
"Jak się otworzy 3 ścieżkę gra straci na swej różnorodności. Jeden robi postać na duże ryby (siła + fachura) inny na małe (zręczność + fachura), a jeszcze inny chce to wypośrodkować i robi (zręczność + siłę). Tak samo jak masz gry RPG możesz dowolnie budować postać i to jest fajne. Moim zdaniem to co proponujesz popsuło by pierwotna koncepcję gry i możliwość różnorodnego budowania postaci"

Nie jest to zaśmiecanie tylko moje zdanie na ten temat.

O dziwo muszę zgodzić się ze @Zgred - otworzenie trzeciej ścieżki talentu jest bez sensu z tych powodów, które wyżej opisał. Jest to też nierealne ponieważ resety ścieżek generują duży zysk.

Natomiast wprowadzenie dodatkowych talentów do poszczególnych - istniejących już - ścieżek byłoby jak najbardziej na miejscu. Nie mam pomysłu na całość ale

do ścieżki FACHURA proponowałbym wprowadzenie dwóch talentów (tak jak pisał @GKar:
1. Dłuższy bonus do siły klubowej (20%);
2. Dłuższe działanie sonaru (20%)
To by zgrało w czasie działanie wszystkich bonusów i może wtedy kupowanie siłek i gwiazdek 30 i 60 min. miałoby sens dla posiadaczy Fachury.

do ścieżki ZRĘCZNOŚĆ:
1. Dokładniejsze wskazania sonaru (np. o 25% czyli 5 punktów procentowych);
2. Dokładniejsze wskazania wagi zerwanej ryby (np. o 50%) - nie wiem czy się to komuś jeszcze przyda ale może przy braku blach dedyk. ktoś jeszcze łowi na zrywki za 3$.

do ścieżki SIŁA... nie mam sensownego pomysłu :( może coś w rodzaju większej częstotliwości brań ale to jest trudno mierzalne i byłoby tak samo martwe jak większa skuteczność czy większe możliwości błystki.

Edited by dabar
  • Like 1

51 minut temu, dabar napisał:

..do ścieżki SIŁA... nie mam sensownego pomysłu :( może coś w rodzaju większej częstotliwości brań ale to jest trudno mierzalne i byłoby tak samo martwe jak większa skuteczność czy większe możliwości błystki.

Akurat co do talentu SIŁA, to moim zdaniem najbardziej zrównoważony i pozbawiony śmieci talent.. Pozostaje się zastanowić, czy nowe opcje w innych talentach dokładać, czy zamieniać -bo to drugie spokojnie mogło by się odbyć kosztem opcji związanych z sieciami, czy podbierakami.. Odnośnie zręczności, to podobają mi się te pomysły -nie wpadłem na to.. :)

Zapytanie o trzeci talent, to oczywiście z mojej strony tylko powtórzenie jednego z częściej zadawanych pytań na forach, czy czatach.. zapewne różne są zdania na ten temat, ale widziałem już graczy, którzy nie mogą się na to doczekać.. ;) -

A ja widziałem już graczy, którzy nie mogą się doczekać, że administracja w końcu przestanie wprowadzać zmiany, by gra się ustabilizowała.

Poza tym również jestem za nie otwieraniem 3 ścieżki bo to jest wrzucenie wszystkich graczy "do jednego wora" i pozbawienie gry urozmaicenia w budowaniu postaci.

32 minuty temu, Bandziorno napisał:

A ja widziałem już graczy, którzy nie mogą się doczekać, że administracja w końcu przestanie wprowadzać zmiany, by gra się ustabilizowała.

Tu masz 100% racji tym bardziej, że zmiany idą jedynie w kierunku potencjalnego zwiększenia zysków a najczęściej zmieniane jest to co dobrze działa. Ale rozbudowa talentów to nie zmiana tylko... no własnie: rozbudowa. To tak jak dodanie nowego łowiska. Gra nie może stać w miejscu.

9 godzin temu, dabar napisał:

Tu masz 100% racji tym bardziej, że zmiany idą jedynie w kierunku potencjalnego zwiększenia zysków a najczęściej zmieniane jest to co dobrze działa. Ale rozbudowa talentów to nie zmiana tylko... no własnie: rozbudowa. To tak jak dodanie nowego łowiska. Gra nie może stać w miejscu.

Darek masz rację ,najlepiej żeby nawet nie rozbudowywali bo znowu wszystko będzie pomieszane ,a niech tylko dopracują to co do tej pory jest przez te wszystkie zmiany spieprzone

• Like 1

Szkoda, że temat umarł śmiercią naturalną, jak wiele innych -jak rozumiem, grzebanie w starych kodach nikomu się nie uśmiecha i lepiej zrobić kolejne łowisko i następne 15 blach do kupienia.. Kto wie.. może tak i lepiej, bo jak coś zaczęto zmieniać w osiągnięciach, to jedne opcje zrobiły się nieaktywne, a inne dosyć oczywiste do dodania już się nawet nie pojawiły....

"ZRĘCZNOŚĆ ma tak naprawdę tylko 2 przydatne funkcje po tym jak zasadniczo zmniejszono dynamikę wyciągania ryb"

mogli by przywrócić tą starą dynamikę wyciągania rybek przynajmniej można było się refleksem i dobrym rytmem wykazać na i był ten dreszczyk gdy się łowiło na zanęcie bez bonusu do siły...

co do odblokowanie 3 ścieżki to to raczej nie ma sensu przynajmniej jest teraz jakaś różnorodność.

co do reszty to mi pasuje