Jump to content
Let's Fish Community
Sign in to follow this  
Azirik

Życzenia świąteczne dla Vivasvana

Recommended Posts

Z okazji zbliżających się świąt Boga Słońca Niezwyciężonego (Natale Solis Invicti) życzę  wszystkim Jego wyznawcom, aby dotrzymali wszystkich ślubów jakie złożyliście temu wspaniałemu Bogu  ( jaśniejącym niczym słońce). Jestem zdumiony tym, ze kult solarny i Jego wyznawcy są tak bardzo rozproszeni , po niemal wszystkich religiach orientalnych, uniwersalnych a nawet masowo występują w denominacjach dharmicznych, iż sam z wielkim  trudem ich rozróżniam. Być może część z nich tylko udaje teistów, a praktykuje zawoalowany ateizm lub oddają bałwochwalczą cześć jakiemuś animistycznemu fetyszowi.

( Wcale bym się nie zdziwił, a podejrzewam ich o wiele gorsze rzeczy, o których tu pisać zbyteczne  )

Drogi i potężny Vivasvanie , składam Tobie najlepsze życzenia we wszystkich Twoich rozrywkach. Najlepsze życzenia jakie tylko może złożyć rozumny człowiek, dla swojego henoteistycznego Boga- którego wybrałem..  

Dziwne jest to, że Vivasvan jest przestawiany jako Shiva z trimurti , który ( nie oszukujmy się) jest raczej personifikacją śmierci, a nie żadnym bóstwem solarnym! Chodzi mnie o to, że jakiś niedoświadczony konwertyta  mógłby przecież pomylić Vivasvana,  gdyby zobaczył Jego przedstawienie zupełnie na sposób Shivy.  A gdyby jeszcze zrobić mu trąbę zamiast nosa, to wypisz , wymaluj istny Ganeśa, który nie wiąże się z żadna poważna religią ,raczej mitologią i zabobonem. No bo jak można komuś obciąć  głowę, a potem zastąpić ją inna głową, którą się znalazło jako pierwszą napotkaną głowę w dodatku  pochodzenia zwierzęcego ( w tym wypadku słoń) i przywrócić do życia ludzkiego z głowa tego zwierzęcia? sądzę, że takiej sztuki to nawet Jehowa nie potrafiła w czasie swej młodości., 

O spontanicznie przypomniała mnie się analogia, w której mniej rozumni helleniści czcili Boga , jako Posejdona ( z hełmem i siwą brodą ).  Mnie to się kojarzy raczej z jakimś starym , zniedołężniałym alkoholikiem, który wsławił się tym, że był piratem i rabował, plądrował na  morzu..

i robił jeszcze wiele innych " interesujących rzeczy".  Nie rozumiem, co to w ogóle za pomysły, żeby przedstawiać Boga jako jakiegoś starego dziada w dodatku z  HEŁMEM   NA  GŁOWIE ! To ma być  Bóg? Mądre, mądre! Czy Grecy byli aż tak niedorozwinięci pod  kontem intelektualnym i  duchowym? Przecież zauważył to już szlachetny Epikur. Ja natomiast wskazuje, że jest to jawne zaprzeczenie, co do ich historii oraz kultury, która przecież znacznie prześcignęła całe chrześcijaństwo. I nie chodzi mnie tylko o to, że ich kultura zaistniała wcześniej, ale o to, że od początku chrześcijaństwa jego wyznawcy nienawidzili wykształcenia, edukacji,  w stosunku do starożytnych Greków no i oczywiście Rzymian.

Czy może mnie ktoś wyjaśnić skąd u najwcześniejszych chrześcijan była taka awersja na wiedze, badania,  naukę, postęp ?

(  Ja tam Bogiem Słońcem nie jestem, ale książki czytać trzeba, bo dzięki książce można się dowiedzieć jak zbudować rakietę i polecieć w kosmos lub jak zrobić dynamit i wysadzić się - lub kogoś - w powietrze, choćby ze względów religijnych )

Dlaczego chrześcijanie umiłowali brud, głód, smród, łzy że stało się to ich atrybutem ,ich deifikacją ?  

Wiem, że jeszcze do X wieku nie każdy papież umiał czytać i pisać.

- I TO MA BYĆ GŁÓWNA OWCA?!  ( Dla mnie? )

Założę się ( o tajemnice życia wiecznego) , że 90%  chrześcijan nie wiedziało dlaczego ołtarze kościołów chrześcijańskich budowało się po wschodniej stronie?

Dlaczego , akcesoria sakralne maja kształt solarny itd itp.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...