Jump to content
Let's Fish Community
Sign in to follow this  
Azirik

Życzenia świąteczne dla Vivasvana

Recommended Posts

Z okazji zbliżających się świąt Boga Słońca Niezwyciężonego (Natale Solis Invicti) życzę  wszystkim Jego wyznawcom, aby dotrzymali wszystkich ślubów jakie złożyliście temu wspaniałemu Bogu  ( jaśniejącym niczym słońce). Jestem zdumiony tym, ze kult solarny i Jego wyznawcy są tak bardzo rozproszeni , po niemal wszystkich religiach orientalnych, uniwersalnych a nawet masowo występują w denominacjach dharmicznych, iż sam z wielkim  trudem ich rozróżniam. Być może część z nich tylko udaje teistów, a praktykuje zawoalowany ateizm lub oddają bałwochwalczą cześć jakiemuś animistycznemu fetyszowi.

( Wcale bym się nie zdziwił, a podejrzewam ich o wiele gorsze rzeczy, o których tu pisać zbyteczne  )

Drogi i potężny Vivasvanie , składam Tobie najlepsze życzenia we wszystkich Twoich rozrywkach. Najlepsze życzenia jakie tylko może złożyć rozumny człowiek, dla swojego henoteistycznego Boga- którego wybrałem..  

Dziwne jest to, że Vivasvan jest przestawiany jako Shiva z trimurti , który ( nie oszukujmy się) jest raczej personifikacją śmierci, a nie żadnym bóstwem solarnym! Chodzi mnie o to, że jakiś niedoświadczony konwertyta  mógłby przecież pomylić Vivasvana,  gdyby zobaczył Jego przedstawienie zupełnie na sposób Shivy.  A gdyby jeszcze zrobić mu trąbę zamiast nosa, to wypisz , wymaluj istny Ganeśa, który nie wiąże się z żadna poważna religią ,raczej mitologią i zabobonem. No bo jak można komuś obciąć  głowę, a potem zastąpić ją inna głową, którą się znalazło jako pierwszą napotkaną głowę w dodatku  pochodzenia zwierzęcego ( w tym wypadku słoń) i przywrócić do życia ludzkiego z głowa tego zwierzęcia? sądzę, że takiej sztuki to nawet Jehowa nie potrafiła w czasie swej młodości., 

O spontanicznie przypomniała mnie się analogia, w której mniej rozumni helleniści czcili Boga , jako Posejdona ( z hełmem i siwą brodą ).  Mnie to się kojarzy raczej z jakimś starym , zniedołężniałym alkoholikiem, który wsławił się tym, że był piratem i rabował, plądrował na  morzu..

i robił jeszcze wiele innych " interesujących rzeczy".  Nie rozumiem, co to w ogóle za pomysły, żeby przedstawiać Boga jako jakiegoś starego dziada w dodatku z  HEŁMEM   NA  GŁOWIE ! To ma być  Bóg? Mądre, mądre! Czy Grecy byli aż tak niedorozwinięci pod  kontem intelektualnym i  duchowym? Przecież zauważył to już szlachetny Epikur. Ja natomiast wskazuje, że jest to jawne zaprzeczenie, co do ich historii oraz kultury, która przecież znacznie prześcignęła całe chrześcijaństwo. I nie chodzi mnie tylko o to, że ich kultura zaistniała wcześniej, ale o to, że od początku chrześcijaństwa jego wyznawcy nienawidzili wykształcenia, edukacji,  w stosunku do starożytnych Greków no i oczywiście Rzymian.

Czy może mnie ktoś wyjaśnić skąd u najwcześniejszych chrześcijan była taka awersja na wiedze, badania,  naukę, postęp ?

(  Ja tam Bogiem Słońcem nie jestem, ale książki czytać trzeba, bo dzięki książce można się dowiedzieć jak zbudować rakietę i polecieć w kosmos lub jak zrobić dynamit i wysadzić się - lub kogoś - w powietrze, choćby ze względów religijnych )

Dlaczego chrześcijanie umiłowali brud, głód, smród, łzy że stało się to ich atrybutem ,ich deifikacją ?  

Wiem, że jeszcze do X wieku nie każdy papież umiał czytać i pisać.

- I TO MA BYĆ GŁÓWNA OWCA?!  ( Dla mnie? )

Założę się ( o tajemnice życia wiecznego) , że 90%  chrześcijan nie wiedziało dlaczego ołtarze kościołów chrześcijańskich budowało się po wschodniej stronie?

Dlaczego , akcesoria sakralne maja kształt solarny itd itp.