Jump to content
Let's Fish Community
Sign in to follow this  
ona.91

Rybka w turnieju

Recommended Posts

To jest chyba zły pomysł, aby rybka turniejowa (wędka 270) miała rekord ponad 2000 kg.

Mając 100 poziom , muszę rywalizować z graczami 150+ , którzy mają dostępny większy przypon. Jak na mój gust to nie błąd tylko wypaczenie. Myślę , że najlepszym rozwiązaniem  będzie , aby rybki turniejowe , miały maksymalną wagę równą maksymalnej wadze rybki ewentowej, dla danej wędki. 

turniej.jpg

• Like 1

Chyba mnie , nie zrozumiałeś gracze 150+ , mają dostępny przypon o 10 kg większy , więc o rywalizacji nie może być mowy. 

Jeśli ktoś gra turki i ma poziom 100 to turnieje rozgrywane są w przedziale 100-199 lev. Wrzucanie ryb poza zasięgiem wędki do takiego przedziału jest bezsensowne, bo niskie poziomy nie mają najmniejszych szans. Tak było jakiś czas temu, ale teraz, przynajmniej u mnie(wędka 410kg), wszystkie rybki są w zasięgu używanego sprzętu, z czego największa nie przekracza 1,3 tony. Ryba powyżej 2 ton na wędce 270 to nieporozumienie. No ale admin postępuje według sobie tylko znanej logiki.

• Like 1

Może ja się na sporcie nie znam, ale spróbuję to porównać do wyścigu wioślarzy czy kajakarzy ( nie rozróżniam).

Jakby wyglądałaby rywalizacja jedynek, gdyby połowa osad mogła wystawić dwójki , nawet nie korzystając z przywileju drugiego zawodnika (przypon) , ma dłuższą łódkę (level) . Chyba wiadomo , że im dłuższa łódka tym większa prędkość graniczna (zdolność do przepchnięcia wytworzonej fali). Administracja postanowiła jednak zająć się marginalnym problemem , stworzonym przez gracza z psychopatą , w awatarku ( Norman Bates,  psychol z dreszczowca Psychoza kreowany przez Anthony Perkins'a ) adullek vel azirik zachował się jak typowy ,,pies ogrodnika'' sam nie zje , ale drugiemu nie da. Taka natura pieniacza 

18 godzin temu, Wyłapywacz bociarzy napisał:

ale w turku nie masz gracza ze 150 lvl Także nie wiem o co ci chodzi

Ona  ( ona)  myśli że jak przegrywa w turniejach, to winny jest przypon. Na święte szczyny Asklepiosa!

Brak wiedzy, brak umiejętności doboru właściwego zestawu , brak strategii itd  zwala na kochanego Pana Admina. 

- Jeszcze chciała zemną grać pojedynek , ale ja nie mam zwyczaju kopać leżących i słabszych od siebie , którzy rozumieją grę "jako tako" .  

adullek vel azirik , pomyśl trochę . O jakim doborze zestawu piszesz . Wędka 270 a rybka 2044kg , to jest pokaz siły, nie umiejętności. Jeżeli nie dostrzegasz tu wypaczenia , to spróbuj się na tą swoją wędkę spławikową 300 kg z graczem wyższym o 99 poziomów  , a rybką turniejową, niechaj będzie kaługa.  

12 godzin temu, ona.91 napisał:

Jakby wyglądałaby rywalizacja jedynek, gdyby połowa osad mogła wystawić dwójki , nawet nie korzystając z przywileju drugiego zawodnika (przypon) , ma dłuższą łódkę (level) .

Przykład nietrafiony, porównujesz sprzęt nie zawodników a przecież w turniejach wszyscy walczą jednakowym sprzętem a przynajmniej maja do niego dostęp.

A co byś powiedziała na taką sytuację gdyby w zawodach lekkoatletycznych piaskownica do skoku w dal dla panów miała tylko 8m a dla pań 7m długości żeby ci, którzy skaczą dalej nie mogli wykorzystać swoich możliwości; albo rzutnia do rzutu kulą miała tylko 20m długości? - tak właśnie wyglądają turnieje w tej grze.

Problem leży w tym, że w turniejach jest za duży zakres leveli. Nie powinnaś startować z levelem 199 bo to jest tak jakby młodzik startował z juniorem.

14 godzin temu, ona.91 napisał:

Jakby wyglądałaby rywalizacja jedynek, gdyby połowa osad mogła wystawić dwójki , nawet nie korzystając z przywileju drugiego zawodnika (przypon) , ma dłuższą łódkę (level) .

Przykład nietrafiony, porównujesz sprzęt nie zawodników a przecież w turniejach wszyscy walczą jednakowym sprzętem a przynajmniej maja do niego dostęp. 

No wlasnie zawodnicy , nie maja dostepu do takiego samego sprzetu . Gracze 150+ maja mozliwosc zakupu wiekszego przyponu.  

Sorry za brak polskich znakow , (chwilowy )

24 minuty temu, ona.91 napisał:

No wlasnie zawodnicy , nie maja dostepu do takiego samego sprzetu . Gracze 150+ maja mozliwosc zakupu wiekszego przyponu.

bo

1 godzinę temu, dabar napisał:

Problem leży w tym, że w turniejach jest za duży zakres leveli.

Porobili rangi i dobrze i turnieje powinny być w ramach rangi (tam chyba wszyscy maja dostęp do tego samego sprzętu) ale naprodukowali wędek do jasnej cholery i zachodzi obawa a nawet pewność, że nie byłoby w turkach kompletu. Jednym słowem jak się nie obrócisz tak dupa zawsze z tyłu.

5 godzin temu, ona.91 napisał:

adullek vel azirik , pomyśl trochę . O jakim doborze zestawu piszesz . Wędka 270 a rybka 2044kg , to jest pokaz siły, nie umiejętności. Jeżeli nie dostrzegasz tu wypaczenia , to spróbuj się na tą swoją wędkę spławikową 300 kg z graczem wyższym o 99 poziomów  , a rybką turniejową, niechaj będzie kaługa.  

Och to była przenośnia. W kategorii arcymistrza ( w moje kategorii ) mając 200 poziom tłukłem 360 lvl i bez znaczenia był przypon, bo wszyscy gracze w stopniu arcymistrzowie pakowani są do jednej kategorii,  bez względu na poziom  200 czy  388 poziom  Wszyscy mają taką sama wędkę oraz bezsprzeczny fakt , że zasady są równorzędne  ( dowód:  każdy gracz może złapać 99 lub pod rekord 115)  

Natomiast w twojej kategorii nie. Ty masz rangę wyga ,100- 149 ,  a gracz z poziomem 150 to już należy do rangi guru i nie gra z tobą razem turniejów., ponieważ jest inaczej sklasyfikowany.  Natomiast jeżeli jest inaczej ( a może tak być ) to tutaj teoria rozmywa się z praktyką, co jest często spotykane w tej grze. Rangi na pewno dotyczą eventów i również turniejów powinny dotyczyć, ale przez wzgląd , na braki personalne użytkownicy są łączeni. 

( Ryba turniejowa jest ewidentnym rezultatem błędu, gdyż przekracza możliwości waszych wędek tym bardziej że to jest stosunkowo nowa ryba) . Nawet w mojej kategorii oraz wędka 305 morska nie może być tak dużej ryby, choć ja mało gram morskie,  prawie wcale. Nigdy nie trafiłem aby przekraczało możliwości wędki.Zawsze łowiłem 99 ryby turniejowe.  Sprawa w toku. 

Cytat

Natomiast w twojej kategorii nie. Ty masz rangę wyga ,100- 149 ,  a gracz z poziomem 150 to już należy do rangi guru i nie gra z tobą razem turniejów., ponieważ jest inaczej sklasyfikowany.  Natomiast jeżeli jest inaczej ( a może tak być ) to tutaj teoria rozmywa się z praktyką, co jest często spotykane w tej grze. Rangi na pewno dotyczą eventów i również turniejów powinny dotyczyć, ale przez wzgląd , na braki personalne użytkownicy są łączeni.

Piszesz i masz , bardzo proszę wędka dalej ta sama morska 270 

270t.png

Cytat

Ona  ( ona)  myśli że jak przegrywa w turniejach, to winny jest przypon. Na święte szczyny Asklepiosa!

Brak wiedzy, brak umiejętności doboru właściwego zestawu , brak strategii itd  zwala na kochanego Pana Admina. 

- Jeszcze chciała zemną grać pojedynek , ale ja nie mam zwyczaju kopać leżących i słabszych od siebie , którzy rozumieją grę "jako tako" .  

Specjalnie dla ciebie adullek wklejam screen , z ostatnich sekund. Nie zwalam nic na Admina . Jeżeli rybka jest w zasięgu wędki to poziom nie ma znaczenia, ale 2044 kg na 270 można nazwać wypaczeniem, Ten gracz z poziomem ponad 190 ma rekord na tej wędce morskiej powyżej 1050 kg , ja nie jestem w stanie złowić 1000 , co to za rywalizacja. ? 

koniec.png

Koleżanko ale jak miałaś np.95lvl i miałaś w turnieju gracza z lvl np.75 ,co mógł mieć maksymalnie przypon 30 a Ty mogłaś mieć 40,to Ci odpowiadało jakoś i nie pisałaś nic.Nie pasuje Ci to że masz gracza z ragi wyżej co ma 180 lvl,a co mają powiedzieć gracze z rangi guru mający 170lvl gdzie grają turnieje z graczami z 350lvl  (wędka 705 spławik za perły)??Więc jak widzisz nie masz tak źle,kiedyś było gorzej bo występowały w turniejach duże ryby,teraz już bardzo rzadko to się zdarza.Pozdrawiam,a jak masz taki kłopot to wbij poziom:)

• Like 1

@crazyfrog, chyba mnie , nie zrozumiałeś . Problem jest w rybce z pierwszego postu w temacie , która ważyła ponad 2 tony, a wędka 270 

Aby była zdrowa rywalizacja, zasugerowałam maksymalną wagę ryb turniejowych , jako nieprzekraczalną największą ,wagę ryb ewentowych, dla danej wędki i nie będzie problemu (wygra lepszy bez względu na poziom)

Dnia 1.10.2016 at 09:50, ona.91 napisał:

Piszesz i masz , bardzo proszę wędka dalej ta sama morska 270 

Nie gram turniejów morskich, ani nikt kogo nauczyłem grać w tą grę.  Nie mam nawet wszystkich blach, bo brakuje mnie 15 sztuk na morskie, tym bardziej, że istnieje możliwość nierównorzędnej gry , pod względem siły, nie poziomu- poziom nie jest istotny.  Poziom może być istotny dla niższych rang, w przypadku o jakim mowa, kiedy zachodzi rzeczywiste wypaczenie równorzędnych zasad turniejowych. Może 10 turniejów morskich rozegrałem? Może mniej? 

Jak chcesz mieć ABSOLUTNĄ pewność równorzędnej gry : ANGAŻUJ  SIĘ W TURNIEJE SPŁAWIKOWE. Jak zmieścisz się w 100 gramach masz 97 % pewności zwycięstwa. 

* Nawiasem , na spławik wybór poziomów konkurencji jest tożsamy, a powinien być wg rangi, jak w eventach.  

( Nigdzie chyba nie zostało to oficjalnie ogłoszone, dlatego ranga może służyć jedynie jako cel informacyjny zajmowanej aktualnie pozycji w rankingu poziomów.  )