Jump to content
Let's Fish Community
Sign in to follow this  
alienjam

Jak obliczyć maksymalną wagę ryby którą można złowić na dany zestaw z bonusem ?

Recommended Posts

Witam,

czy potrafi ktoś odpowiedzieć jak obliczyć maksymalną wagę ryby możliwej do złowienia na dany sprzęt z bonusami siły ?

Taki przykład - na zestaw W150/Ż150/H150 + przypon 10kg z bonusem siły 50% + 23% klubowego złapałem rybę lekko ponad 402kg

Wychodzi więc, że na podany zestaw można złapać bez bonusów dużo większą rybę niż 160 kg - to jest jasne ale o ile większą ? Jak oszacować maksymalną wagę ryby jaką można złowić na dany zestaw zarówno bez bonusów jak i z nimi ?

Pozdrawiam i liczę na pomoc.

TEORETYCZNIE 402 kg dzielisz przez 1,73 (100% to wędka z przyponem, 50 i 23 to siłki) i wychodzi ok. 223 kg max ryby bez bonusów. Poza tym z każdym lvl-em wzrasta maksymalna waga ryby.

Skoro teoretycznie wychodzi te 223 (po odjęciu 10 kg przyponu) na kiju 150 to równie teoretycznie można założyć, że na każdą wędkę można bez bonusów złapać rybę ok +50% niż wskazuje nazwa kija (pomijając wspomnianą przez Ciebie zależność max wagi od lvl-u)  Jest jeszcze jedna kwestia - jak składa się bonus siły z bonusem klubowym ? Np wspomniane 50 i 23. Wędka * 1,5 * 1,23  czy  wędka * 1,73 ? No i kolejna kwestia - (Wędka + przypon) * bonusy czy Wędka * bonusy + przypon ?

Bonus siły z siłką klubową sumują się, gdzieś kiedyś taka informacja była po powstaniu klubów. A resztę przetestuj :) 

Edited by vitekga

Mam tylko przypony 10 kg i nie da się ich "wyłączyć" :P Chyba tak jak mówisz - pozbieram trochę bonusów i potestuje na kilku kijach, chociaż lepiej byłoby na większych gdzie procent większy a ja mam dopiero 140-170

Cześć.

Ponieważ  program komputerowy to matematyka, a ten nie może być zbyt skomplikowany to sobie wymysliłem taką zasadę dobierania sprzętu do ryby.
To nie jest złoty środek, ale orientacyjnie pozwala sobie to ustalić. Czasami się sprawdza.
Sprawa pierwsza to  każdy ma różną moc.  To jest związane z  przyponem, zrobionymi talentami, a przede wszystkim z poziomem czyli doświadczeniem jakie się ma.   I ze względu na poziom jest zmienne.  Przeliczać  należy tak co  10 poziomów i przy zakupie nowych przyponów lub  zrobienu talentów. 
Pierwsza sprawa to testy dla każdej metody.  Przy takich samych przyponach  wynik powinien być porównywalny.
Testy są banalne.
Na morską bierze się kij i żyłkę max. ( równe)  zanętę j.o.  blachę na jakąś pięciotonówkę  i łowi na królestwie gigantów. Zrywa wszysto i zapisuje największą złowioną rybę. 
Na spławik  zanęta na coś pięciotonowego na Kraterze i tak samo.
Na spin Bajkał, zanęta j.o.  blacha na bieługe  i tak samo,ew. coś duzego na zaginionych światach.
Bez użycia sił. 
Wagę największej złowionej ryby dzieli się przez  kij i to jest nasza moc.  
Ten wynik ja nazywam przelicznikiem i to jest podstawa do dalszych przeliczeń. 

Przykład.
Mamy kij  590 , rybę  1680 i przelicznik mocy 2.1 . To łatwo policzyć jakich minimalnych bonusów musimy użyć. 
1680 :  590 : 2.1 = w przybliżeniu 1.36  
To  co jest po przecinku to  suma bonusów jakie musimy użyć. Czyli 20 i 16. Na słabsze takiej ryby nie złowimy. 
Ale to jest wartośc skrajna, więc należy ją troszkę pomniejszyć. O około 10-15% . Bo skrajne ryby wchodzą sporadycznie.
Czyli zamiast 2,1 przyjąć 1,9 . 
 I wtedy 
1680 : 590 : 1.9 = 1.5  czyli bonus 50  daje nam gwarancję, że taką rybę złowimy, a większy bonus nie jest potrzebny. 

To dla dużych ryb. 

Edited by lupropibaki
  • Like 1

@lupropibaki

Zrobiłem testy o których napisałeś jednak z racji relatywnie małego poziomu (na tą chwilę 63) trochę je dopasowałem pod siebie jednak sens pozostał ten sam. Mój przelicznik dla różnych wędek zawsze wychodził w zakresie 1,55-1,6. Powtarzalność wyników i wagi ryb złowionych na różnych bonusach potwierdza poprawność Twojej metody. To bardzo dobra koncepcja żeby przypon traktować jako atrybut gracza tak jak posiadane talenty.  Myślę, że takie wyliczenia są na tyle bliskie rzeczywistości, że spokojnie można je stosować do dobierania bonusów siły. 

Dzięki i pozdrawiam.

Dnia 9.09.2016 at 11:17, alienjam napisał:

@lupropibaki

Zrobiłem testy o których napisałeś jednak z racji relatywnie małego poziomu (na tą chwilę 63) trochę je dopasowałem pod siebie jednak sens pozostał ten sam. Mój przelicznik dla różnych wędek zawsze wychodził w zakresie 1,55-1,6. Powtarzalność wyników i wagi ryb złowionych na różnych bonusach potwierdza poprawność Twojej metody. To bardzo dobra koncepcja żeby przypon traktować jako atrybut gracza tak jak posiadane talenty.  Myślę, że takie wyliczenia są na tyle bliskie rzeczywistości, że spokojnie można je stosować do dobierania bonusów siły. 

Dzięki i pozdrawiam.

Witam. Gram głównie na gry.pl  - sum_szuwarowy i korzystam z tego. Nie tylko ja . Nie jest to przepis na placek, nie zawsze wyjdzie w 100% )))), ale ułatwia grę. Podobnie można sobie obliczyć przeliczniki eventowe itd. Podkreślam nie jest to złoty środek, ale pomaga. trzeba tylko pamiętać, ze to się zmienia - przypony, poziomy, ew. dokońcozne T siły , wtedy testy trzeba robić od nowa. W przypadku poziomów co około 10  przy Twoim poziomie . 

Połamania )

witam,a macie jakiś sposób na dobieranie żyłki do ryby? np z wędka 395kg  spławik chce złowić rybę 470kg ja mnożę max wagę ryby przez 0,6 np. 470kg x 0,6 = 282 kg i tak złapię ok 97=99pkt rybę...jak ma sie to jeszcze do bonusu siły,bo z tego co wyżej pisaliście to mam przelicznik 2,1 ale gdy dziele 470:395:2,1=0,56 ale przecież nie dam 50+6% siły na wędke 395kg żeby wytargac rybe 470kg...może ktoś mi to wyoślić:) serdecznie pozdrawiam

Cytat

Na morską bierze się kij i żyłkę max. ( równe)  zanętę j.o.  blachę na jakąś pięciotonówkę  i łowi na królestwie gigantów. Zrywa wszysto i zapisuje największą złowioną rybę. 

A jak okreslasz wagę najwiekszej złowionej   ryby na podstawie zerwania? Po zerwaniu masz wagę minimalna i wagę maksymalną zerwanej ryby.  Branie pod uwagę największej wagi maksymalnej to bezsens bo na łowisku gigantów na zestawie jo+ 210/210/błystka na płetwala blekitnego miewałem wyniki np. 277-719 kg.  Faktycznie na ten zestaw przy przyponie 40 kg pletwala bez stosowania silek nie da sie złowić bo płetwal ma dolne ograniczenie wagowe =500 kg. Stąd też prosty wniosek, ze dla tego zestawu maxymalna waga złowionej ryby nie przekracza 500 kg. 

Patrzac na maksymalną wag minimalną zerwanej ryby: wyniosła ona ok 410 do 417 kg. I to jest chyba bliższe prawdy. Faktyczna maksymalna waga zlowionej ryby powinna byc nieco wyzsza od tej minimalnej.  Biorąc pod uwagę, srednie wagi zerwanych ryb (czyli po usrednieniu przedzialu wagowego jaki widzimy po zerwaniu ryby) waga wachala się od 427 do 482 kg. Przy czym te najwyższe wagi wychodziły z absurdalnych przypadków czyli takich jak wspomniany w pierwszym przykładzie 217-719.

Po odrzuceniu absurdów i wzieciu pod uwagę tylko zerwań z najwyższą minimalną wagą czyli na przyklad takich: (410+445)/2=427.5 kg i (406+449)/2=427 kg (w nawiasach min i max jaki wyświetla się na karcie zerwanej ryby)  wychodzi że dla tego zestawu największa waga złowionej ryby (bez uzycia siłek) wynosi ok 427 kg. 

dla takich danych MOC ZESTAWU = 427/210= 2.03  czyli maksymalna wielkośc ryby która mogę złowic na ten zestaw przy siłkach (70+29) wyniesie 210 x 1.99 x 2.03 = 848 kg

Jeszcze nie wiem na ile wiarygodne jest taka metoda wyliczenia mocy bo nie zdazyłem wykonać eksperymentów praktycznych. Patrzac na rekordy moich ryb moc może byc nieco zawyzona.  ze wzgledu na to że przy okreslaniu najwiekszej zerwanej ryby nie brałem pod uwagę leveli wyszkolenia zrywanych ryb a wiadomo ze te levele podnoszą zarówno mozliwosci wędki jak i wagi łowionych ryb i niestety oba te parametry wzrastaja w róznym stopniu w zaleznosci od gatunku ryby i jej wyszkolenia..