Jump to content
Let's Fish Community
Guest naterybka

Wędkarski dziennik - październik/listopad

Recommended Posts

No tak jedni kupia sobie pare tys. błystek a inni nic.Ale niech im bedzie chociaz inni skorzystają.Inni maja pakieciki za 152 eurogąpki 4 gazetki zwykle i 70 magii.

9 godzin temu, lupropibaki napisał:

Za co? Za to co na screenie. Do kina też idziesz za frico przechodząc pod nogami bileterki?

Widzę, że niczego nie rozumiesz.  Admin najpierw zabrał magie która można było zdobyć za friko a teraz wspaniałomyślnie oferuje ją za PLN.    Zabierając zmusza ludzi do tego żeby płacili za piksele albo skończyli granie jeżeli nie chcą wydawać pieniędzy.   Co innego byłoby gdyby wczesniej nie zabierał i teraz dał te ofertę która tak Ciebie ucieszyła. Wtedy byłoby OK. A tak jest to jedynie incydentalne zastąpienie czegoś co gracz miał za darmo czymś za co musi płacić.   

Tu chodzi  o postępujaca zmiane filozofii. Gra z "za friko" powoli staje sie gra w pełni płatną. Coraz więcej jest ujmowane z czesci za friko i zastępowane częscią płatną. Pewnego dnia obudzisz się i dostaniesz informację że od dzisiaj zamiast złotem placisz za makaron 1 grosz. I zapewne będziesz zadowolony że płacisz tak mało.

To właśnie po takich wpisach jak ten Twój później Pan Zenon może napisać "spełniliśmy oczekiwania/życzenia  graczy". 

A samo wydawanie pieniędzy na tę grę jest bez sensu. Nie jest istotne czy wydajesz 1 zł czy 1000000.  Inwestowanie realnej kasy prowadzi do nikąd. Takie sa zasady tej gry. Kto inwestuje realna kasę w końcu dochodzi do wniosku że stał się frajerem.  Znam wielu którzy płacili niemało i  w końcu poczuli się oszukani bo okazało sie, że wyrzucili kase w błoto nic za nią nie zyskując.

47 minut temu, darkiel napisał:

Widzę, że niczego nie rozumiesz.  Admin najpierw zabrał magie która można było zdobyć za friko a teraz wspaniałomyślnie oferuje ją za PLN.    Zabierając zmusza ludzi do tego żeby płacili za piksele albo skończyli granie jeżeli nie chcą wydawać pieniędzy.   Co innego byłoby gdyby wczesniej nie zabierał i teraz dał te ofertę która tak Ciebie ucieszyła. Wtedy byłoby OK. A tak jest to jedynie incydentalne zastąpienie czegoś co gracz miał za darmo czymś za co musi płacić.   

Tu chodzi  o postępujaca zmiane filozofii. Gra z "za friko" powoli staje sie gra w pełni płatną. Coraz więcej jest ujmowane z czesci za friko i zastępowane częscią płatną. Pewnego dnia obudzisz się i dostaniesz informację że od dzisiaj zamiast złotem placisz za makaron 1 grosz. I zapewne będziesz zadowolony że płacisz tak mało.

To właśnie po takich wpisach jak ten Twój później Pan Zenon może napisać "spełniliśmy oczekiwania/życzenia  graczy". 

A samo wydawanie pieniędzy na tę grę jest bez sensu. Nie jest istotne czy wydajesz 1 zł czy 1000000.  Inwestowanie realnej kasy prowadzi do nikąd. Takie sa zasady tej gry. Kto inwestuje realna kasę w końcu dochodzi do wniosku że stał się frajerem.  Znam wielu którzy płacili niemało i  w końcu poczuli się oszukani bo okazało sie, że wyrzucili kase w błoto nic za nią nie zyskując.

A Tobie się należy gra za darmo? Ci co ją robią i obsługują powinny pracować za darmo dla Twojej przyjemności? No to tym się różnimy. Ja szanuję pracę innych i jeżeli korzystam z jej efektów to jestem gotów za to zapłacić. Tak samo piekarzowi który upiecze mi bułki na śniadanie, krawcowi który mi portki uszyje i temu co robi tę grę żeby mi rozrywkę zapewnić.  Pozostaje tylko kwestia ceny i wyceny tej pracy. Tak jak piekarzowi nie zapłacę 20 zł za jedną bułkę, tak samo nie zapłacę TSG jeżeli potraktuje mnie nieuczciwie i będzie próbowało mnie naciągnąć. Gra w pełni płatna? Bzdura. Można robic wiele rzeczy nie płacąc. Nawet rywalizować z innymi graczami. Chcesz więcej to zapłać tym którzy Tobie to organizują. Argument, że wcześniej zabierał. Ile dostawałeś tych magików za  5 dzień. Raz w tygodniu? I to przy dużym szczęściu. No bywały to fakt, ale co z tym można było zrobić? Niewiele. Teraz dał 125 i 250 za 5 zł.  Skoro za to 5 zł ( mniej niż pół paczki papierosów) mogę miło się pobawić to będę to robił bo moim zdaniem jest to dobra cena. Cena nie za te magiki, ale za moją rozrywkę. Jeżeli przesadzą z ceną to  pierwszy zwrócę na to uwagę. Jezeli niczego to nie zmieni to albo będę grał na tyle na ile mozna bez płacenia, albo poszukam innej rozrywki. Proste. Nigdy i nigdzie, nie napisałem, że to są moje oczekiwania/ zyczenia. Więc używaj argumentów zgodnych z prawdą. Oczekujesz gry całkowicie bezpłatnej? To poszukaj takiej którą twórcy z takim założeniem stworzyli. Wrzucili do sieci i dalej żyje ona swoim własnym życiem. Np. propilkki czy fishing simulator.  Tutaj jednak ktoś siedzi cały dzień i coś robi, żeby gra się toczyła. To jest jego praca, tak zarabia na chleb. I ja to szanuję. Ale w zamian za to oczekuję, że będę traktowany uczciwe i poważnie. Jeżeli ten ktoś robi coś co uważam za uczciwe to pochwalę to i z tego skorzystam. Jeżeli ktoś chce mnie naciągnąć to nigdy się z tym nie zgodzę. I dlatego mam baaaaardzo dużo krytycznych uwag do tej gry, ale nie oznacza to, że w 100% mam do niej zastrzeżenia, bo wtedy moje siedzenie tutaj nie najlepiej świadczyłoby o moim stanie umysłowym. No chyba, że byłaby to jakaś pokuta.  I na koniec. Uważa, że taka dyskusja tutaj nie służy temu, żeby gra działała uczciwiej, a co najwyżej spowoduje radość u drugiej strony, że są jakieś zgrzyty między graczami. Dlatego dziękuję za rozmowę, wyjaśniłem swoje podejście i pozostanę przy swoim zdaniu i na tym dyskusję na ten temat zakończyłem. Dziękuję i życzę miłego weekendu. 

• Haha 1

lupiprobaki, nie widzisz, że to jest gotowanie żaby?

Jeśli na to pozwolimy, Zenki nas ugotują, jak nic. Nie chodzi o to co admin dał, ale co ZABRAŁ graczom. Gdyby NIGDY WCZEŚNIEJ nie była dawana magia w żadnych bonusach i OD ZAWSZE byłaby tylko do kupienia za prawdziwe pieniądze, oferta byłaby może rzeczywiście fajna. Obecnie admin zabrał możliwość korzystania z konkretnej opcji w grze tym, którzy nie płacą (magia w bonusach). To chyba normalne, że gracze protestują i dlatego popieram kolegę Darkiel. W obecnej formie to nie jest "oferta dla graczy" tylko "wymuszenie zakupu". 

Czy jeśli admin np. wprowadzi opłatę w perłach za zrobienie ewentu, za dedyki, za wstęp na łowiska, itp. - co na to powiesz? Zaprotestujesz, czy jeśli będzie można kupić perły odpowiednio tanio, polecisz, kupisz i ucieszysz się, że łaskawie pozwolono Ci wyskoczyć z kasy?

I nie, nie chodzi o to, czy ten pakiet magii jest tani, czy drogi. Chodzi o to, że nie służy on ułatwieniu gry tym, którzy chcą szybciej, krócej, więcej, tylko zastępuje coś zabranego graczom wcześniej, co funkcjonowało od wielu lat (ja gram od 2015 r.) Nie zgadzajmy się, aby metodą małych kroczków Zenek ugotował nas jak te żaby. Za rok okaże się, że bez inwestowania prawdziwych pieniędzy to w tej grze nawet zadań dziennych nie zrobisz.

Edited by Alkione
  • Like 1

dostałem nową 276eurogąbek 6 gazet zwykłych 90 magii.Niezbednik zwycięstwów Zenek ZMIEN NA NIEZBĘDNIK FRAJERÓW:D.I wy nakrecacie jaki to admin jest hojny a robi z wami co chce ipłacicie i mu dziekujecie hehe

2 godziny temu, Alkione napisał:

Jeśli na to pozwolimy, Zenki nas ugotują, jak nic. Nie chodzi o to co admin dał, ale co ZABRAŁ graczom. Gdyby NIGDY WCZEŚNIEJ nie była dawana magia w żadnych bonusach i OD ZAWSZE byłaby tylko do kupienia za prawdziwe pieniądze, oferta byłaby może rzeczywiście fajna. Obecnie admin zabrał możliwość korzystania z konkretnej opcji w grze tym, którzy nie płacą (magia w bonusach). To chyba normalne, że gracze protestują i dlatego popieram kolegę Darkiel. W obecnej formie to nie jest "oferta dla graczy" tylko "wymuszenie zakupu". 

Czy jeśli admin np. wprowadzi opłatę w perłach za zrobienie ewentu, za dedyki, za wstęp na łowiska, itp. - co na to powiesz? Zaprotestujesz, czy jeśli będzie można kupić perły odpowiednio tanio, polecisz, kupisz i ucieszysz się, że łaskawie pozwolono Ci wyskoczyć z kasy?

I nie, nie chodzi o to, czy ten pakiet magii jest tani, czy drogi. Chodzi o to, że nie służy on ułatwieniu gry tym, którzy chcą szybciej, krócej, więcej, tylko zastępuje coś zabranego graczom wcześniej, co funkcjonowało od wielu lat (ja gram od 2015 r.) Nie zgadzajmy się, aby metodą małych kroczków Zenek ugotował nas jak te żaby. Za rok okaże się, że bez inwestowania prawdziwych pieniędzy to w tej grze nawet zadań dziennych nie zrobisz.

Cztery razy były perły w konkursach. Dwa razy po 250 w kufrach za żetony, a te żetony wygrane lub kupione za banknoty i dwa razy za jakieś wymiany. Więc to po pierwsze. A po drugie, tak jak już pisałem to jest praca dla niektórych ludzi.  Ich chleb i każdy wchodząc w tę grę chyba o tym wiedział.  Co powiem jak wprowadzi jakieś wymyślne opłaty ? Nic. Zostawię grę w cholerę. Żyłem bez niej 50 lat, a z nią tylko kilka więc mogę żyć dalej bez niej. Ale tak jak już wspominałem rozumiem, że to jest czyjaś praca, a z drugiej strony nie dam mu zarobić w miesiąc na nowego mercedesa. Nie jestem przyspawany do gry, ale jestem gotowy zapłacić rozsądną uczciwą cenę za rozrywkę jaką mi ktoś zapewnia. A oczekiwanie, że ktoś będzie za darmo dla mnie pracował jest tak samo niestosowne i roszczeniowe jak nieuczciwe czy cwaniackie jest w większości postępowanie TSG z ostatnimi zmianami. Natomiast dzisiejsza oferta jest moim zdaniem uczciwa i krokiem w kierunku równowagi między tym co nam oferują, a ceną za to.  Jeszcze nie do końca wygląda tak jak powinna bo nie wszyscy ją dostali i są dwa rodzaje ( 125 i 250 szt.), ale jest to krok w dobrym kierunku. Jeżeli będą kolejne takie kroki to dobrze, zapłacę tak jak płacę za bilet do kina, a jeżeli nie, jeżeli jest to odosobniony przypadek i zaraz będą chcieli to sobie odbić, to zużyję co mam w plecaku i sayonara TSG. Bez zastanawiania się co będzie jak wprowadzą opłaty klimatyczne czy coś w ten deseń. Po prostu.

3 godziny temu, Alkione napisał:

Alkione miło słyszeć Twoje wsparcie, zwłaszcza, że Pan Zenon już kilkukrotnie próbował Cię  udobruchać dobrym słowem (jak to niby administracja wsłuchuje się  w Twoje propozycje)  Mimo tych zabiegów nie udało mu się przekabacić Ciebie na swoja stronę:) 

Niektórzy gdy im ktoś pluje w twarz mówią, że pada deszcz. Luporabiki nie dostrzega tego co eis dzieje. Jest zadowolony ze za kilkadziesiat czy kilkaset złotych kupił sobie zapasik magii bez którego to zapasiku gdyby było po staremu mógłby się przy odrobinie pracowitości obejść.   

Admin metodą kija i marchewki stopniowo wprowadza pełną komercjalizacje gry.  Nie tak sie umawialismy gdy zaczynalismy granie kilka lat temu. Gra była reklamowana jako darmowa. Płacił kto chciał.. Teraz wszystko zmierza w kierunku odbierania darmowych przywilejów i zastepowania ich "dobrowolnymi" wpłatami z realnego portfela. Mnie nie interesuje czy cos sie adminowi opłaca czy nie.  Biore pod uwagę wyłacznie swój interes i do gry przystapiłem według zasad które były dawniej z założeniem, ze nie będę w tej grze kupował sukcesu za realna kasę.  Na poczatku dopuszałem, ze w przyszłosci w miarę rozwoju konta dokonam kilku niezbędnych zakupów perłowych.

Zrezygnowałem z tego pomysłu widząc w jakim kierunku zmierza gra i widząc jak wychodzą na inwestowaniu realnej kasy inni gracze.

Jeszcze odnośnie "marchewek" którymi nas raczy administracja i za które nieświadomi gracze pieją pochwalne peany.  Jak dobrze sie przyjrzeć to gracz na tych marchewkach wychodzi jak zabłocki na mydle. Wszystko jest dokładnie policzone. Admin zawsze wychodzi na tym na plus a gracz zawsze traci.

Nie sięgajmy zbyt daleko w przeszłość.

Najpierw "kije"  czyli co graczowi odebrano: 

- zmniejszono ilość  PW w zadaniach dziennych

- zmniejszono liczbę PW w gorączkach a nawet wprowadzono nowy rodzaj gorączek magazynowych  w których liczyły się tylko gazety perłowe.

- zlikwidowano warsztaty co dla gracza oznacza kolejne ograniczenia możliwości zdobycia PW i gazetek

- drastycznie zmniejszono ilość banknotów w nagrodach za eventy, równocześnie zwiększając stopień trudności

- zabrano magię i sonary z losowań dziennych

teraz "marchewki" czyli co admin "daje":

- w  losowaniach dziennych w ostatni dzień dodano kilka gazetek na łowiska (maksymalnie 10 czyli o wartosci 3000 banknotów).  To będą losowe gazetki czyli de facto dla gracza przydatność takiego prezentu będzie duzo mniejsza niz gdyby miał 3000 banknotów i mógł je wydać na konkretne gazetki których potrzebuje.  Biorąc pod uwagę ogólny bilans strat i zysków czyli ile banknotów miesięcznie traci gracz z powodu  różnego rodzaju "kijów" ,   tego co mu odebrano nie da się zrównoważyć przy pomocy tych 10 gazet na kontynenty.  Pomijam "rekompensaty" w formie dodatkowych gazetek w eventach, bo nie dość że i w tym przypadku gracz nie wybiera  gazet które dostaje to jeszcze bilans trzeba rozpatrywac wraz z bilansem PW których możliwości zdobycia również obcięto a za które gracz może sobie kupować konkretne gazetki (według potrzeb).

- do tego coraz większa ilość cudownych (bo za banknoty) ofert na fioletowe i fioletowo złote gazetki na łowiska.  Żyć nie umierać.  Niby fajna inicjatywa, tylko żeby z niej skorzystać potrzebne są banknoty, a tych w grze coraz mniej i są coraz trudniejsze do zdobycia, no chyba że ktoś sięgnie do portfela z realną kasą. Wtedy jest w raju. Banknotów wystarczy na wszystko. A bez gazet żyć sie nie da.  Co miesiąc nowe łowisko, ryby trzeba trenować bo inaczej nici z eventów a to oznacza zero banknotów z gry.

- admin wspaniałomyślnie dał okazje do zakupu za niewielkie pieniądze magii. Dla admina to czysty zysk bo w ten sposób może wycia gnąc troszkę realnej kasy od graczy którzy do tej pory radzili sobie bez kupowania magii za PLN. Co którzy zwykli kupować sukcesy za realna kasę (czyli sponsorzy) nie będą czekali na tego typu okazje. Dla nich to nie problem, kupują wszystko co sie da i wydają setki albo tysiące złotych na grę. Nawet  moga być źli na admina, ze oni swoje zapasy magii zrobili płacąc o wiele większe pieniądze a teraz inni zaopatrzą się w magię "za grosze"  i dzięki temu mogą utrudnić im grę. ;) .  Dla admina zysk bo dodatkowe grosze wpłyną na konto dla gracza strata bo jeżeli zapasy darmowej magii się wyczerpią (a przy obcięciu dopływu i zwiększaniu trudności eventów wcześniej czy później to nastąpi) zmuszony będzie  sięgnąć do swojego portfela.

Kazda zmianę należy rozpatrywać w powiazaniu z innymi zmianami. Inaczej straci się perspektywę i  nie zauważy się, że to nie ożywczy deszczyk kropi tylko ktoś nam pluje w twarz. Czy ktoś potrafi wskazać chociaż jedną zmianę  w która daje  dla gracza dodatni bilans i można by ją nazwać bezinteresownym prezentem na rzecz gracza? 

Edited by darkiel
  • Like 1

Przez chwilę zastanawiałem się, co to znaczy, że jakieś czynności, niekorzystne dla graczy, podejmowane są przez administrację "bo gracze tego chcieli". I nagle mnie olśniło. Zabrano możliwość zdobycia magii w losowaniach? Dlaczego? Odpowiedź jest nawet na tym forum. Topowy gracz udowadniał, że ma już tyle magii (zaświadczone screenem), idącej w tysiące sztuk, że nie ma co z tym robić. Zrobił się z tego cały wątek o powrocie do "Warsztatu starego wędkarza". Gdybym był adminem, pomyślałbym oczywiście tak: "Skoro, kurczę, mają aż tak dużo tej magii, to może faktycznie nie ma co im gratisowo tego dorzucać. Wycofajmy to, najwyżej będą sobie kupować jak im się skończy". 

Niestety, ale interesy graczy z czołówki i ich problemy "pierwszego świata" (za dużo magii! za dużo zadań na łowiskach!) mocno rozjeżdżają się z oczekiwaniami większości graczy darmowych albo inwestujących w grę niewiele pieniędzy. Zresztą trochę działa tu mechanizm śnieżnej kuli - kto wygrywa, ten ma więcej środków, by wygrywać jeszcze więcej. Czołówka zainwestowała w grę dość, by odskoczyć pozostałym i teraz radzić sobie bez dokładania kasy (wygrywając w miśkach, turkach i eventach mają dość wirtualnej kasy, magii, gazetek, pw itd.). Najwięcej tracą ci, którzy dokładając dużo kasy usiłują ich dogonić. I to moim zdaniem, wytworzyło niezdrowy układ trójwarstwowy: czołówka, aspirująca grupa pościgowa i 98% pozostałych graczy, którzy ani do pierwszej ani do drugiej grupy nie mają szans dołączyć.

Zestawy mistrzów ranga Wedkarz doskonały. Żaden gracz nie pofatygował się aby wziąć udział w tej zabawie w której obowiazuja skandaliczne zasady i równie skandaliczne nagrody, a na dokładke admin oszukuje graczy którzy zajmują miejsca ex aequo o czym nie informuje w regulaminie.

zestawy mistrzów.JPG

Edited by darkiel

8 godzin temu, Wieslaw napisał:

Zrobił się z tego cały wątek o powrocie do "Warsztatu starego wędkarza".

Ale w "Warsztacie starego wędkarza" gracze chcą wymienić śmieci z plecaka, typu tony bonusów exp, a nie akurat magię. 

A tu przykład z dnia dzisiejszego -  nagrody "niespodzianki"  powinny miec nazwę  "niemiłe niespodzianki" . Dla tych którzy sie z tym nie spotkali info: na obrazku widzicie licencje na łowisko Starożytna Grota.

nagroda.JPG

Edited by darkiel

no, iphona byś nie chciał/a ??? marzenie połowy świata ;) a halołynowe sie za 10 miiesięcy przydadzą, malkontenci, cholera

Edited by vitekga

Przeczytałam wątek i stwierdziłam z przerażeniem, że parę osób narzeka na zbyt małą ilość pkt wiedzy w magazynówkach i na to, że dostaje nie taką prasę, jakiej potrzeba.. Siedźcie cicho, bo admin "na prośbę graczy" zwiększy w "gorączkach" ilość pkt wiedzy z 50 na 60, a zabierze gazetki. Chyba lepiej jednak nie zgłaszać żadnych uwag.

Idą święta. Zapewne TSG już intensywnie myśli o tym, jak nam je "uprzyjemnić". Nie wiem, co na to inni gracze, ale jeśli to ma wyglądać tak, jak Halloween, to ja wysiadam. Uważam, że w okresie gwiazdkowym to powinna być świąteczna zabawa, a nie świąteczna harówka i fedrowanie urobku - czyli sterta ewentów z rybami na 10 lvl treningu, itp. Aby dać radę, trzeba było cały dzień ślęczeć. Do tego konieczność zainwestowania w ryby (dedyki, trening), które potem zniknęły. To było chore, kto to w ogóle wymyślił!!!???

Na bór sosnowy, czy w święta nie można rzucić czegoś miłego, lekkiego i przyjemnego, do zrobienia w kilka chwil miedzy karpikiem a barszczykiem, tylko trzeba nawalić wydarzeń, zabierających całe godziny czasu? Moim zdaniem wystarczy - serio - jakiś jeden prosty ewent z akcentem świątecznym, możliwy bez problemu do zrobienia DLA KAŻDEJ RANGI i NA KAŻDYM SPRZĘCIE, bez konieczności kupowania czegokolwiek (głównie chodzi mi o otwarcie łowisk). Z fajnymi nagrodami (czyli NIE dla: bonusów exp, zanęt i przynęt, kuferków z niespodziankami typu podbierak, licencji na Zaginiony Świat, itp.)

Skoro wszędzie mowa o magii świąt, to może odrobina magii? Czy naprawdę TSG tak bardzo zbiednieje, jeśli raz w roku zrobi coś rzeczywiście DLA GRACZY? Czy prezenty mamy sobie sami zafundować po megapromocyjnej cenie kilku tysięcy pereł?

Edited by Alkione

Najlepszym rozwiązaniem na święta to byłoby zawieszenie gry na 3 dni, ale tsg zbyt stratne by było.

Nawali jak zwykle eventów w fól i płacz tu niepomoze bedziecie świeta spedzac przed kompem to bedzie admina prezent. o n niepozwoli sobie żeby świeta były dla niego suche w kase.On juz inaczej nieumie jak tylko mysli jak kase wyciągnąć a wy chcecie żeby w świeta było coś łatwego i przyjemnego.Zobaczycie jak bedziecie harować przy kompie zeby pare dolców zarobic/

Zenek poczytaj i uszanuj prosbe graczy Tsg spełnia takie ostatnio Proszę odpuści swieta nie dodawać  żadnych śmiesznych nowych światecznych ryb jest ich pełno po łapiemy stare:) Nikt z graczy ich niechce 

Zenek i jeszcze lista zbiorcza PROSB GRACZY

1. Proszę oddać skradzione banknoty za eventy i  dodać wartościowe nowe gazetki zabierając szmatławce które dodaliście.

2.Proszę zrobić porządek z ilościa dziennych zadań klubowych nie potrzebnie jest złap 3 sztuki przy 20 łowiskach zajmuje to 30 minut

3.Proszę nie dodawać świątecznych nowych ryb jest ich juz wystarczająco - są z poprzednich świat

4. Proszę nie nawalić kilkunastu czasochłonnych eventów, tylko zaproponujcie coś atrakcyjnego, łatwego i możliwego do zrobienia DLA WSZYSTKICH. Niech święta będą raz na ruski rok zabawą (z możliwością wygrania naprawdę atrakcyjnych nagród), a nie komerchą. Tej chyba mamy dosyć na co dzień.

5 godzin temu, lodolamacz napisał:

2.Proszę zrobić porządek z ilościa dziennych zadań klubowych nie potrzebnie jest złap 3 sztuki przy 20 łowiskach zajmuje to 30 minut

Moim zdaniem, to akurat jest cena jaką płaci niewielki procent graczy z topowych klubów, którzy praktycznie bez walki i wysiłku zajmują łowiska. Niech w zamian poświęcą trochę tego swojego czasu - większość graczy nie ma tego problemu. :)

Właśnie, czas też coś zmodyfikować w walce o łowiska, bo to jest już trochę zabawa niedostępna dla większości graczy.

Dnia 8.12.2019 at 00:15, Alkione napisał:

Ale w "Warsztacie starego wędkarza" gracze chcą wymienić śmieci z plecaka, typu tony bonusów exp, a nie akurat magię. 

Ale akurat w przypadku tego wątku chodziło o magię, której któryś z graczy miał tak dużo, że domagał się możliwości pozbycia się w "Warsztacie". :) A skoro gracze mają tak dużo magii, no to nie trzeba im jej dokładać.

Mam pytanie do Pana Zenka.czy macie w najbliższym planie otworzyć 3 ścieżke talentów??,bo juz pare lat tego nierobicie.Dziekuje za odpowiedz jak bedzie.

2 godziny temu, Wieslaw napisał:

Moim zdaniem, to akurat jest cena jaką płaci niewielki procent graczy z topowych klubów, którzy praktycznie bez walki i wysiłku zajmują łowiska. Niech w zamian poświęcą trochę tego swojego czasu - większość graczy nie ma tego problemu. :)

Właśnie, czas też coś zmodyfikować w walce o łowiska, bo to jest już trochę zabawa niedostępna dla większości graczy.

Wiesław porządkiem może być limit np. max 2 łowiska dziennie na kontynecie i problem tez zniknie

1. Proszę oddać skradzione banknoty za eventy i  dodać wartościowe nowe gazetki zabierając szmatławce które dodaliście.

2.Proszę zrobić porządek z ilościa dziennych zadań klubowych nie potrzebnie jest złap 3 sztuki przy 20 łowiskach zajmuje to 30 minut

3.Proszę nie dodawać świątecznych nowych ryb jest ich juz wystarczająco - są z poprzednich świat

4.. Proszę nie nawalić kilkunastu czasochłonnych eventów, tylko zaproponujcie coś atrakcyjnego, łatwego i możliwego do zrobienia DLA WSZYSTKICH. Niech święta będą raz na ruski rok zabawą (z możliwością wygrania naprawdę atrakcyjnych nagród), a nie komerchą. Tej chyba mamy dosyć na co dzień.

5.Prosze zrobić porządek w plecach wymiana śmieci powinna być regularnie umoezliwiona.

6.Prosze o zmianę ustawionych wyzwań , zróbcie pojedynki z prawdziwego zdarzenia równe dla wszystkich.

Zenek masz już sporą listę z prośbami , ciekawe ile zostanie spełnionych , wszakże TSG ostatnio liczy się z graczami i kradnie banknoty na ich prośby.

7. Zmniejszyć ilość łowisk na klub na danym kontynencie, dopuszczając do zabawy więcej klubów (i graczy)

8. Nie przesadzać z płatnościami. "Mikropłatności" w grach to kwoty kilku- góra kilkunastozłotowe. Kwoty powyżej stu złotych to już żadne mikropłatności. 

9.  Może warto odświeżyć kwestię "Osiągnięć" - nie wiadomo po co one są teraz, pożytku z nich praktycznie nie ma.

10. PROSZĘ ODDAĆ MAGIĘ W BONUSACH DZIENNCH!!!

11. Proszę nie dodawać co miesiąc nowego łowiska, wystarczy jedno na kwartał/pół roku...

Edited by Alkione
  • Like 1

Chyba niewierzycie w to co piszecie łowisko co kwartał,nie wtej grze.Wiadomo że na nowych łowiskach zarabiają najwiecej to czemu mają dawac co 2-3 miesiące.Dziwie sie że niema ich 2 razy w miesiącu znając chytrość i oszustwo TSG.

Macie prośby o niedawanie łowiska.Admin was posłuchał i daj nowe z Azji.Teraz wyskakujcie z kapuchy.Zróbcie Zenkowi bogate świeta:D

No i prawidłowo, krótko za  mordę. To ekskluzywna rozrywka a nie zabawa dla biedaków, płacisz albo wyjazd. Ciekaw jestem ile osób już dziś będzie miało wytrenowane łowisko pod event zestawy mistrzów.

TO juz niejest gra tylko maszynka do wyciągania pieniedzy od naiwnych graczy co zrobia wszystko żeby pucharek zdobyć.Widze ze piejesz z zachwytu że jest nowe łowisko.Chyba już masz zestaw mistrzów zaliczony,skoro tak sie cieszysz z EKLUZYWNEJ[śmiech na sali] gry:D

No i mamy "nowy" miesięczny plan nagród za dzienne logowania. Nic sie nie zmieniło. Magii nadal nie ma.  I tyle wyszło z naszego pisania i zapewnień admina, że wsłuchuje się w głosy graczy. :(

Totalna olewka. Żadnej reakcji i żadnej odpowiedzi albo deklaracji typu :"Porzućcie wszelkie nadzieje, mamy gdzieś wasze postulaty przywrócenia odebranych przywilejów". Zostało tylko mamienie szacunkiem  które ma jeden cel: wyssać mamonę, jak najskuteczniej.

Edited by darkiel

1 godzinę temu, lodolamacz napisał:

Ja ci Zenek przypominam że gracze proszą o zwrot ukradzionych banknotów za eventy 

A tych banknotów jakby z eventu na event z tygodnia na tydzień coraz mniej. Ograniczenia są wprowadzane metodą małych kroczków, widocznie boją się zastosować kuracje wstrząsową.

6 minut temu, darkiel napisał:

A tych banknotów jakby z eventu na event z tygodnia na tydzień coraz mniej. Ograniczenia są wprowadzane metodą małych kroczków, widocznie boją się zastosować kuracje wstrząsową.

Oni juz sie niezmienia chcą jak najwiecej a zarazem jak najmniej dać.Sami ich nauczyliście,pieniądze lecą strumieniami to rogi im rosna wpacajcie im wiecej kasy:D to eventy za darmo bedziecie robic

4 godziny temu, darkiel napisał:

Magii nadal nie ma.  I tyle wyszło z naszego pisania i zapewnień admina, że wsłuchuje się w głosy graczy

Ależ jak najbardziej się wsłuchuje. Kilka dni temu ktoś (lupiprobaki) był przeszczęśliwy, że może sobie tanio kupić magię i dziękował Zenkom niemal na kolanach za tę niebywałą łaskawość. A zatem po co rozdawać w bonusach, skoro gracze skaczą z radości, że sobie w promocji kupią za prawdziwe pieniądze?

Edited by Alkione
  • Like 1

Dnia 9.12.2019 at 09:40, Alkione napisał:

Idą święta. Zapewne TSG już intensywnie myśli o tym, jak nam je "uprzyjemnić". Nie wiem, co na to inni gracze, ale jeśli to ma wyglądać tak, jak Halloween, to ja wysiadam. Uważam, że w okresie gwiazdkowym to powinna być świąteczna zabawa, a nie świąteczna harówka i fedrowanie urobku - czyli sterta ewentów z rybami na 10 lvl treningu, itp. Aby dać radę, trzeba było cały dzień ślęczeć. Do tego konieczność zainwestowania w ryby (dedyki, trening), które potem zniknęły. To było chore, kto to w ogóle wymyślił!!!???

Dobrze napisane.

Jeżeli chodzi o mnie to po ostatnich zmianach (zabranie darmowej magii i obcięcie wypłat banknotów) ostatecznie zniechęciłem się do harówki w eventach związanych z nowymi łowiskami.  Nie dość, że czasochłonne bo na gwałt trzeba ryby szkolić i  brak dedyków, to jeszcze jak sie chce troszkę czasu zaoszczędzić to wysysają z gracza magię i to nie symbolicznie ale w sporych ilościach.  W tym przypadku koszty zdecydowanie przewyższają zyski a sama gra zamiast przyjemności staje się męczarnią. Skończą się zgromadzone zapasy magii i gracze z zasadami (czyli tacy  którzy nie kupują sukcesów za realne pieniądze i utrzymują konto tylko z pracowitego grania) skończą zabawę. Wielu już tak zrobiło. I o to chyba chodzi adminowi. Pozbyć się "darmozjadów" na zasadzie dobrowolnych odejść a nie siłowej eksmisji.

P.S.

Za 3 gwiazdkowy 3 dniowy event (9 x po 5 ryb) w randze wyga admin daje obecnie 335 banknotów. Niedlugo więcej będzie mozna zarobić za złowienie jednej ryby w jednodniowym evencie z cyklu "Liczy się tylko najwieksza".

Edited by darkiel
  • Like 1

P.S. 2

... lub w zaleznosci od posiadanych wedek 9 x po 3-5 ryb. Wliczyć w to trzeba również ewentualne ryby na magię :(

Edited by darkiel

Co do bonusów dziennych na niższych lvl-ach - ktoś, kto je wymyślił, rozminął się chyba z rozumem. W poprzednim "kalendarzu" były pojazdy - głupota, bo użytkownik mógł już od dawna mieć taki kupiony,

Ale w nowym na ten miesiąc - znów TE SAME POJAZDY!!!  Czyli przez dwa dni gracz na dobrą sprawę nic nie dostaje, jeśli już tę zakichaną łódkę i samochód odebrał miesiąc temu.

Dlaczego niższe rangi nie mogą dostać równowartości pojazdu w banknotach - wtedy kupiliby sobie taki, którego potrzebują?

11 godzin temu, Alkione napisał:

Ależ jak najbardziej się wsłuchuje. Kilka dni temu ktoś (lupiprobaki) był przeszczęśliwy, że może sobie tanio kupić magię i dziękował Zenkom niemal na kolanach za tę niebywałą łaskawość. A zatem po co rozdawać w bonusach, skoro gracze skaczą z radości, że sobie w promocji kupią za prawdziwe pieniądze?

jeśli grasz na szczupaku albo na fb to dalej można trafiać magię z dziennych losowań na starych zasadach, choć nie wiem czy powinienem pisać bo zaraz zaktualizują grę

Dnia 9.12.2019 at 11:57, lodolamacz napisał:

Proszę nie dodawać świątecznych nowych ryb jest ich juz wystarczająco - są z poprzednich świat

Te 9 nowych ryb to na prośbę graczy, oczywiście.😆

Zenek ty ........... czy trzeba az tak wysokie wymagania robic 8 lvl do zrobienia ewentu swieta sa przypominam ci zapewne to na prosbe graczy

Dlaczego nie ma opcji "Wyłącz Powiadomienia o ofertach"? Takie małe usprawnienie a ile dobrego by zrobiło dla graczy którzy nie korzystają z tych ofert? Mogłaby się zapalać jakaś kontrolka że takie oferty sie pojawiły i gracz którego by to interesowało mógłby tam zajrzeć tak jak zagląda do kuferka z niespodziankami. A tak to tylko mnóstwo klików żeby zgasić te okienka z ofertami i  jak by tego było mało setki przypadkowych i niechcianych zakupów.

Te cale Swiateczne eventy to jest jedna wielka kpina. Przeliczcie (kazdy w swojej randze) ile otrzymacie banknotow za ukonczenie tych eventow o czasie nie wspomne I co wam pozostanie jak usuna to swiateczne badziewie.

TSG po co robicie takie podchody! Odrazu zabiezcie wszystko Niech zostana same promocje bez nagrod w formie banknotow. Po co gracz ma sam decydowac co chcialby kupic Wy wiecie lepiej co nam potrzeba !

BRAWO TSG !!! Robcie tak dalej lub juz teraz zlikwidujcie ta gre bo koniec juz bliski. Wasza polityka skutecznie zniecheca graczy do dalszej gry

Kolejna cicha zmiana "na korzyść" graczy: kuferek był co 8 godzin a na święta admin zrobił nam miłą niespodzianke i teraz kuferek co 12 h. 

Do tego eventy. Magio-żerne jak nigdy przedtem.  Praktycznie same "nowe ryby" które albo nie maja dedyków albo trzeba kupować dedyki  bez rabatów. Ilość banknotów w eventowych nagrodach mocno zmniejszona, darmowe magiki z losowań dziennych usuniete, jak sie podliczy wszystkie wydatki to wychodzi na to, że swiąteczne eventy to nie jest żaden prezent dla gracza tylko niewdzięczna, czaso- i kosztochłonna nieopłacalna harówka.

A szczytem szczytów jest event z cechami.  Najpierw magiczny skorupiak a dziś rozgwiazdy. W tym drugim przypadku to nawet cech nie trzeba odkrywać.Sztuka jest samo złowienie tych rybek.

Edited by darkiel

Suma nagrod ze wszystkich evenow to $2250 banknotow

Koszt wszystkich blystek ktore znikna po swietach to $2250 banknotow

Tak jest w randze arcymistrz o nizszych rangach nie wspomne bo tam to juz prawdziwa rozga od TSG Mikolaja

No popisalo sie TSG. Otworzcie ludzie sakiewki bo jak Mikolaj nie Nam to My Mikolajowi nabijemy kase za jego dobroc

Juz lepiej isc do kasyna bo tam chociaz jest szansa wygrania a to tez zabawa

DZIEKUJEMY TSG

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...