Jump to content
Let's Fish Community
Guest naterybka

Wędkarski dziennik - październik/listopad

Recommended Posts

Guest naterybka

Kolejny numer dziennika wędkarskiego jest już dostępny! Tutaj link: Wędkarski dziennik

W nim dowiesz się o:

- Zmianach w nagrodach dla najlepszych klubów,

- Zmianach w nagrodach za codzienne logowanie,

- Liście łowisk,

- Aktualizacji prezentów.

Zapraszamy do lektury i pamiętajcie, aby podzielić się swoimi opiniami :) 

Skoro powstał oddzielny wątek, to proszę bardzo, mogę jeszcze raz się wypowiedzieć, żeby zebrać do kupy to, co myślę:

1. Zmiana w nagrodach dla najlepszych klubów ---> a co z pozostałymi? Właściwie poniżej pewnego poziomu nie ma rywalizacji (bo o co tu rywalizować)? A tu tkwi potencjał Gracze zaczęliby kupować, żeby coś wywalczyć, ale tak, to nie inwestują kasy. Jeśli nie mogą przeznaczyć na grę fortuny, to mniejszych kwot nie opłaca im się wydawać, skoro nie mają szans z gigantami, a za dalsze miejsca rankingowe dostaną jedną wielką lipę.

2. Zmiany w nagrodach za codzienne logowanie ---> zabraliście możliwość otrzymania/wylosowania raz na jakiś czas drobnych ilości magii!!! W zamian daliście śmieci - kołowrotki/licencje, które każdy, kto będzie ich potrzebował, kupi sobie w sklepie. Dodatkowo pozbawiliście niższe rangi jakiegokolwiek dostępu do magii - na niskich lvl-ach nie można kupić pereł, nawet jeśli ktoś by chciał zainwestować realne pieniądze.

Powinniście przywrócić możliwość uzyskania w grze symbolicznych ilości magii na dotychczasowym poziomie. Widzę kilka możliwości: w kalendarzu bonusów dziennych udostępnić raz-dwa w miesiącu magię. Można ją dołączyć jako nagrodę w eventach zamiast ŚMIECI exp - np. 3 losowo wybrane magiki. Trzecia możliwość to kupowanie magii w pakietach za banknoty z gry (raz-dwa w miesiącu dać ofertę za banknoty, która oprócz wielkich magazynów zawiera też niewielką ilość magicznych błystek i przynęt).

Przy sonarach bym się tak nie upierała, ostatecznie można je wygrać, ale od czasu do czasu mały sonarek... czemu nie?

Darkiel, Twój pomysł ze zdrapkami jest do de... Na obecnych warunkach szansa na wydrapanie magii jest praktycznie zerowa. Chyba łatwiej w totka szóstkę trafić. Zdrapka "Legendarna ryba" to tak, jakbyś nic nie dostał. Chyba, że twórcy gry wprowadziliby w obieg nowy typ zdrapki, z samą magią, a od szczęścia będzie zależała tylko jej ilość).

W kuferkach z przynętami/zanętami niespodziankami dawajcie przynęty i zanęty na ryby ze wszystkich łowisk w grze, a nie tylko te stare, na jazia, karpia, brzanę czy jakieś dinozaurusy. To jest nikomu niepotrzebne.

Małe lvl-e też powinny mieć możliwość otrzymania banknotów w bonusie dziennym, tylko mniej, np. 50-100 banknotów. Powiedzmy, z wyjątkiem moczykijów, żeby nikt nie siedział przyczajony na 1 lvlu i nie zbierał sobie kasy, nie grając.

Wyjątkowo głupie jest dawanie pojazdów w bonusie dziennym. A co, jeśli ktoś taki pojazd już ma, bo był mu wcześniej potrzebny, i sobie kupił? To już lepiej właśnie dać banknoty, żeby gracz taki pojazd mógł nabyć, jaki chce.

3. Gracze domagają się ulepszenia nagród za eventy. Myślę, że tak konkretnie, to od kilku lat, powinniście wycofać bonusy exp. Zrozumcie wreszcie, że nikt tego nie chce i nie potrzebuje, a jeśli już, to kupi sobie w sklepie. Zdecydowanie za słabe nagrody są w eventach na punkty albumowe. Nawet na niższych progach można dać coś lepszego niż niebieski exp - chociażby zdrapkę, łuski. Zdecydowanie nie, nie i jeszcze raz nie dla gwiazdek exp w nagrodach!!! Za 10, 9 i 8 próg w eventach punktowych powinniście dawać sonary - właśnie te eventy są najbardziej sonarożerne ze wszystkich.

4. Dobre pomysły, wg mnie, to: zdrapki na niższych lvl, łuski, szansa wygrania gazetek łowiskowych/wielkich magazynów w bonusie dziennym, karnet dający dostęp do większej ilości prezentów.

• Thanks 1

Pomysł ze zdrapkami nie jest do de. 

Tu nie chodziło o to, żeby każda zdrapka była wygrywająca w znaczeniu dawała magię. To czy ktoś wydrapie sobie magie to kwestia prawdopodobieństwa lub jak kto woli szczescia. Jeżeli przez 25 dni w miesiacu gracz bedzie dostawał zdrapki w których moze sobie wydrapac losowe nagrody z magia włącznie to może ze dwa-cztery razy uda mu się wydrapać i magiki.

Generalnie idea była taka, zeby te zdrapki czy tez uniwersalne koszyczki codzienne mniej więcej odzwierciedlały losowosc jaka była w starym systemie losowań dziennych, czyli prawdopodobieństwo wylosowania magików byłoby podobne.

W mojej propozycji specjalnie miałyby byc traktowane jedynie 3 ostanie dni 30 dniowego okresu w których podobnie jak obecnie mogłyby się pojawić gwarantowane extra nagrody jako premia za systematyczność.

PS,

Ostatnio skorzystałem z posiadanych jeszcze z dawnych czasów zdrapek. Najpierw przy pomocy jednej ze zdrapek udało mi się wygrać zdrapkę w której była możliwość wydrapania magików i w rezultacie ta zdrapka dała mi 3x7 szt magików. :). Ktoś powie szczęście, I o to chodzi, niech na 25 zdrapek gracz dostapi takiego szczęścia raz albo 2 razy  i będzie dobrze.

1 godzinę temu, darkiel napisał:

i przez 25 dni w miesiacu gracz bedzie dostawał zdrapki

No tak, zdrapka codziennie a zdrapka raz w miesiącu to różnica. Ok. Dobrze, że doprecyzowałeś.

Ktoś powie szczęście, I o to chodzi, niech na 25 zdrapek gracz dostapi takiego szczęścia raz albo 2 razy

Szansa wygrania nagrody 3 kategorii (tej najlepszej) jest mniejsza niż 1 na 25 zdrapek. IMHO. Ale dla odmiany może ja mam pecha, bo z różnych dawanych kiedyś zdrapek nigdy nie trafiłam na tę najlepszą nagrodę.

Lepiej w ostatnim dniu kalendarza dać jakiś rodzaj magicznego kuferka. Wtedy wiesz, że wygrasz, a nie będziesz sobie liczyć na szczęście do us...ej śmierci.

idea była taka, zeby te zdrapki czy tez uniwersalne koszyczki codzienne mniej więcej odzwierciedlały losowosc jaka była w starym systemie losowań dziennych,

No ale chyba idea nowej "funkcjonalności" była taka, żeby ta losowość została właśnie ograniczona. Niektórym pasuje większa przewidywalność i problem jest tylko z możliwością uzyskiwania symbolicznej ilości magii tak, jak wcześniej.

Przyszedł mi do głowy za to pomysł dla takich, jak Ty, lubiących loteryjność. Może admin zlikwidowałby tę durną badziewną "kostkę", a w zamian wprowadził na stałe loterię z losami za 30$, z możliwością wygrywania codziennie różnych nagród. Niekoniecznie za każdym razem 1000 pereł, ale raz, czy dwa w tygodniu magia, czemu nie? Tylko ograniczyć ilość kupowanych losów, np. do 10, żeby było bardziej demokratycznie.

Edited by Alkione

Może i niektórym pasuje brak losowosci. Mnie się to nie podoba. Na przyklad dziś z "utęsknieniem" czekałem na odkrycie szarej łuski.  Zdecydowanie wolałbym losową niespodzianke zamiast tego.

2 godziny temu, Alkione napisał:

Szansa wygrania nagrody 3 kategorii (tej najlepszej) jest mniejsza niż 1 na 25 zdrapek. IMHO.

A skąd masz dane na temat tej szansy?

Ja mam dane wprost przeciwne. W dawnych czasach nazbierało mi sie sporo tych pomarańczowych zdrapek z możliwością wydrapania magii i  bardzo często udawało mi się wylosować magię. Do dziś mam spore zapasy (po ok 800-1000) szt każdego rodzaju magii) własnie z tamtych czasów.

P.S.

Róznica miedzy uniwersalną zdrapką a uniwersalnym koszyczkiem z losowymi nagrodami byłaby taka, że zdrapki mozna by było magazynować wykorzystać w dowolnym momencie a koszyczki odkrywa się natychmiast.

Edited by darkiel

59 minut temu, darkiel napisał:

A skąd masz dane na temat tej szansy?

Jeśli drapałeś zdrapki setkami, to co innego. Bonus dzienny w wydaniu TSG, jak znam życie, to będzie 2-5 max. zdrapek miesięcznie. I co się z tego wydrapie? Może raz na pół roku wpadnie magia, przy dużym farcie.

A ta zdrapka "raz w miesiącu"  (na przykład w jednym z 3 ostatnich dni) -  to musiałby być zdrapka gwarantująca losową magię. Losowość dotyczyłaby nie tylko rodzaju magii ale również jej ilości. "_

Edited by darkiel

Przyszła mi do głowy jeszcze jedna myśl: w eventach typu Małe Mistrzostwa, Moja większa, itp. w nagrodach jest kuferek z nagrodą niespodzianką. Zazwyczaj są to podbieraki i dziadowskie zanęty, ale czasami (bardzo czasami) wpada magiczna przynęta. Admin mógłby do puli nagród dodać magiczne błystki i błystki morskie.

34 minuty temu, lodolamacz napisał:

Dlaczego zmniejszacie nagrody za ewenty bylo zawsze 1300 a teraz kolejna zmiana nagroda 1000

1000.jpg

kiedyś było 1500 zamiast zwiekszyć to zmiejszają,brak słów.

Kiedyś były nagrody za eventy, teraz  jest jałmużna. Ale i tak dziękujemy Wam o uczciwe i pozbawione jakiejkolwiek pazerności i chciwości  TSG, że jeszcze nie każecie nam dopłacać realnymi pieniążkami prosto z konta, albo że nie musimy zgoła ustanawiać stałego zlecenia przelewu za możliwość wykonania jakiegoś eventu. 

Nie wiem jak na innych portalach, ale na gry.pl i innych stronach prowadzonych przez SpilGames - Agame - Mousebreaker , w momencie gdy pojawia się promocja +50%banknotów, natychmiast są zablokowane wszystkie kanały płatności przy zakupie banknotów. Sekundę po zakończeniu promocji, kanały są odblokowane. Zakup pereł i "ofert specjalnych" cały czas działa bez zarzutu. Spil uwagi na ten temat ma głęboko w d... TSG pewnie też.  

Zgodnie z sugestią i zachętą Pana/Pani "naterybka" podzieliłem się opinią. Post będzie tylko skasowany czy zaliczam kolejny ban za kilka słów prawdy? 

Od dluzszego czasu wszystko robi zeby zniechecic graczy.Wszystkie nagrody niech zabierze i wtedy moze bedzie zadowolony a i jednoczesnie bedzie game ower GRY.:D

Czołem Panie i Panowie.
Chciałbym odpowiedzieć na część Waszych wątpliwości.

Dokonaliśmy zmian w nagrodach za wydarzenie zgodnie z Waszymi sugestiami. Wspominane przez Was często bonusy do doświadczenia zostały całkowicie zastąpione przez magazyny na najnowsze łowiska.
Liczba magazynów została dostosowana tak, aby rekompensować wartość zastępowanych przedmiotów.

@lupropibaki: dziękujemy za zgłoszenie problemu.
Nie dotarły do nas wcześniej żadne sygnały, że kanały płatności są blokowane podczas promocji.
Pracujemy już z partnerem SpilGames, aby problem został natychmiast usunięty.

Pozdrawiam, 
Zenek 

Zenek nikt nie sugerował zmniejszenia banknotów można smieci zastapic magazynami ale 300 banknotów zabrac to jest duza obnizka  tego nikt raczej niechciał

Brawo wy Zenek nie rob z nas idiotów to złodziejstwo wszyscy chcieli poniesienia nagród a wy zabieracie to kpina 

event za 1300 teraz jest za 1000

event za 2000 jest za 1500

event za 600 jest za 450 

Event 3* ranga arcymistrz, kiedyś 600 banknotów, teraz 450.  Panie "Zenek" proszę nie rozśmieszać publiczności takimi tekstami: " Dokonaliśmy zmian w nagrodach za wydarzenie zgodnie z Waszymi sugestiami. ". Myślał pan razem z kolegami o karierze polityka? Jesteście arcymistrzami we wciskaniu głupot z przekonaniem, że ciemny lud wszystko kupi. Czyli poniżej posła lub ministra nie startujcie, bo szkoda waszych talentów. To teraz moja sugestia. Od dzisiaj będę namawiał wszystkich do gry. Ile czasu wystarczy. Żadnych strajków. Robimy wszystkie wydarzenia jakie wstawicie, ale  na wpłaty gotówki całkowita blokada. Robicie z nas idiotów? To "pracujcie" za darmo.  teraz możecie mi wstawić nawet dożywotniego bana, tutaj i tak mało kto z graczy przychodzi. Rozpropaguję to na czatach, na różnych portalach. 

A co z magią z codziennych losowań? Te także usunęliście na życzenie graczy w zamian wstawiając jakiś badziew którego nie było w 5 dniu starego systemu?

Chamstwo jednak nie zna granic skoro zabrałeś exp daj w to miejsce parę gazet , dlaczego zabrałeś aż 500 banknotów to obniżka o 25 % wszystkie wymagania poszły do góry mieliście podnieść ilość banknotów nie zabrać , ja poproszę o powrót exp te parę śmiesznych gazet sobie zabierzcie. Proszę oddać banknoty o to nikt nie prosił .

I tak bedziecie mu pompować konto i on o tym wie.Tanczycie jak wam zagra i nic tu żale niepomaga on sie tym nakreca a pieniądze leca strumieniami :D

• Like 1

Czołem Panie i Panowie.

Cieszę się, że z takim zaangażowaniem podchodzicie do zmian w grze! To dla mnie bardzo ważne, że mogę razem z Wami brać udział w tej fantastycznej przygodzie!

Brakujące nagrody zostały zastąpione magazynami, których jest teraz więcej w każdym z miejsc. Wszystko po to, aby zwiększyć całkowitą wartość tych nagród i poszerzać wiedzę o najciekawszych gatunkach ryb. Magazyny są często wskazywane jako najbardziej wartościowa nagroda, ale to nie znaczy, że pominiemy banknoty! W niektórych wydarzeniach będzie więcej magazynów do zdobycia, a w niektórych banknotów - w zależności od rodzaju i trudności postawionego zadania.

Trudność wydarzeń i wymagania nie ulegają żadnym zmianom, natomiast nagród przybyło i są teraz po prostu lepiej dopasowane.

Pozdrawiam,

Zenek

Kolejny kompletny bzdurny ruch. Zmniejszasz banknoty i usprawiedliwiasz, że czasopisma są ważniejsze. 1) Mo nie są i 2) Nikt o to nie prosił, pomimo twoich kłamstw.

Stale podnosisz poziom wydarzeń, a jednocześnie obniżasz pulę nagród. Kolejny krok w kierunku gry tylko dla ELITE, przepraszam hakerów.

W niektórych wydarzeniach więcej nagród. ;) - zgodnie z życzeniem graczy

Pan Zenon chyba sobie kpi. Pan Zenon pozwala sobie na cyniczne żarty.

Chodzi o to, ze podstawa dla gracza czyli wydarzenia które są w zasięgu jego sprzętu i  aby je ukończyć nie jest wymagane inwestowanie realnych pieniędzy zostały okrojone z banknotów. Mam tu na myśli klasyczne eventy wagowe których cecha jest to, ze wymagania są dostosowane do posiadanego przez gracza sprzętu. Nie dość że ubywa tego typu eventów i  radykalnie zmniejszacie w nich nagrody to jeszcze żeby do końca obrzydzić ich robienie dajecie w nich coraz wiecej ryb na które nie ma dedyków przy jednoczesnym usunieciu z dziennych losowań możliwosci zdobycia magii. Cel takiej polityki jest jasny. Kasa misiu, realna kasa. :(

Co zamiast?

Multiplikujecie eventy punktowe. Ostatnio to nawet nakładają się jeden na drugi, w których też wprowadziliście wiekopomne zmiany czyli obcięcie liczby banknotów przy zwiekszeniu wymagań. Był czas kiedy nie wstawialiscie do nich najwiekszych ryb na łowisku, ewentualnie dawaliście jedną rybe o wadze ponad 1000 kg, teraz dajecie tam wszystko co największe. Pół biedy gdyby na łowisku nie było mniejszych ryb które są w zasięgu zdecydowanej większości grających, wtedy mielibyście usprawiedliwienie. Ale nie, wybierając ryby do takiego punktowca z premedytacja pomijacie te mniejsze po to by dawać coraz więcej ryb powyżej jednej tony. Dawniej ze sprzętem o możliwościach 1 tony przy dużej pracowitości dawało się robić 9 level a przy pewnym szczęściu nawet 10 dziś taki sprzęt wystarcza na 6 max 7 level za który płacicie grosze. Nagrody są tak niskie, że nie są warte by o nie powalczyć. Szkoda magii, sonarów i kasy na szkolenie ryb.  Chcecie zmusić graczy do zakupu dużych wędek i później do wydawania realnej kasy na magię i perłowe gazety?

Do tego raczycie nas coraz większa liczba mistrzostw. Tutaj także  sukces sie kupuje. Kto więcej wpłaci ten wygrywa, dla normalnie grających są dalekie miejsca ze śmiesznymi nagrodami. Tutaj  wielkości ryb są dostosowane do rangi gracza. Ci z mniejszymi wędkami także nie maja szans ale juz do tego przywykli. Mistrzostwa podobnie jak i inne rywalizacje player.vs.player mogą być i są zabawą dla graczy komercyjnych płacących za grę niech maja swoją uciechę.  

Inną ostatnio wprowadzona "atrakcją" są jednodniowe eventy z cyklu Zestawy Mistrzów. Wyjątkowo cyniczna zagrywka admina.   Nie sposób w tych eventach wyjść na swoje. Praktycznie każdy kto spróbuje siegnąć po premiowane nagrodami miejsca w top 10 wychodzi na tym jak Zabłocki na mydle. Spróbuj adminie raz zagrać w ten event to się przekonasz. Do tego dochodzi skandaliczny proceder dzielenia nagrody za zajmowane miejsce. Zajmiesz miejsce ex aequo to dostaniesz maleńka cząstkę spodziewanej nagrody bo admin nie umie podzielic puli nagród za miejsca ex aequo tylko dzieli pomiędzy graczy nagrodę za jedno z miejsc. Oszczędności Misiu?

Generalnie można odnieść wrażenie, ze robicie wszystko by obrzydzić grę graczom którzy grają za free. Stopniowo zmniejszacie liczbę wydarzeń w których mogą z powodzeniem uczestniczyć.   A ci co inwestują realne pieniadze także czuja sie robieni w bambuko bo zaczynają rozumieć, ze inwestowanie PLN prowadzi do nikąd. Zadowoleni mogą być jedynie ci którzy placa najwięcej czyli garstka. Jezeli płacisz duzo ale nie najwięcej to prędzej czy później wyjdziesz na frajera bo z najbogatszymi sponsorami i tak nie będziesz miał szans.  Ciekawe czy amin pozostawi ten wpis czy może zaraz skasuje. Prawda boli.

Edited by darkiel
  • Like 1

49 minut temu, Zenek napisał:

Czołem Panie i Panowie.

Cieszę się, że z takim zaangażowaniem podchodzicie do zmian w grze! To dla mnie bardzo ważne, że mogę razem z Wami brać udział w tej fantastycznej przygodzie!

Brakujące nagrody zostały zastąpione magazynami, których jest teraz więcej w każdym z miejsc. Wszystko po to, aby zwiększyć całkowitą wartość tych nagród i poszerzać wiedzę o najciekawszych gatunkach ryb. Magazyny są często wskazywane jako najbardziej wartościowa nagroda, ale to nie znaczy, że pominiemy banknoty! W niektórych wydarzeniach będzie więcej magazynów do zdobycia, a w niektórych banknotów - w zależności od rodzaju i trudności postawionego zadania.

Trudność wydarzeń i wymagania nie ulegają żadnym zmianom, natomiast nagród przybyło i są teraz po prostu lepiej dopasowane.

Pozdrawiam,

Zenek

Tak. Gazetki z fioletową ukleją lub złotą suchotką są zdecydowanie lepsze niż banknoty, które gracz mógłby w swojej fanaberii wydać na to co do gry potrzebuje. Oczywiście magazyny kontynentalne też się pojawią w nagrodach. Dobra, żartowałem. Punkty Wiedzy w zadaniach dziennych też na wyrazną prośbę graczy zostały jakiś czas temu obcięte z 500 do 450.  O takim drobiazgu, jak wstawianie do wydarzeń ryb na magię i braku chociaż symbolicznych 5 pereł w nagrodach nie wspomnę. Proponuję, zlikwidujcie wszystkie obecne "nagrody", wstawcie jako oczekiwaną nagrodę wirtualny uścisk dłoni prezesa i będzie dobrze. Mam tylko gorącą prośbę. Ustawiajcie grę jak chcecie, Wasza sprawa. Gracze zareagują jak uznają za stosowne. W swoim towarzystwie uważajcie graczy za kogo tam sobie chcecie. Rozumiem, że biorąc pod uwagę to co zrobiliście, czyli z dobrej gry wymagającej umiejętności i szczęścia -  prymitywny serwis aukcyjny, że naciągnęliście graczy na np. wędki perłowe które teraz mogą sobie na gulasz przerobić bo do niczego nie są już przydatne,  że w nagrodach bywają np. bardzo przydatne i wyczekiwane licencje na martwą Starożytną Grotę i temu podobne kwiatki, to fakt, że  jeszcze tutaj siedzimy nie świadczy o nas najlepiej. Ale, bardzo gorąco proszę. Nie traktujcie nas aż tak jawnie za skończonych idiotów, ciemny lud i wąsate baby z chrustem. Chociaż udawajcie, że szanujecie tych którzy Was utrzymują. I nie piszcie, że to co wyprawiacie to jest z powodu oczekiwań i na kategoryczne żądanie graczy. 

Edited by lupropibaki
  • Like 2

Zenek weź przeczytaj co ty robisz wypisujesz za głupoty . Zabierasz aż 500 banknotów za najtrudniejszy event dajesz kilka szmatlawych gazet po 4 ryby . Teraz cię zagne dlaczego nie została dodana chociaż 1 Nowa gazeta skoro tak chcecie to uatrakcyjnić . Za banknoty kupię co chce co potrzebuje w wciskasz ścierwo. 3 dni eventy i wygram 450 za które nawet nie kupię 3 gazet Brawo tsg i gracze bo tak chcieli 

Zenek gracze i kluby proszą od dawna o zmianę łapanie zadań dziennych klubowych po 3 sztuki , jaki to ma sens zabierać gracza czas przy 20 łowiskach na klub wychodzi to 30 minut dziennie pytam się ciebie po co tracić czas i denerwować graczy ????? Nie można zmienić na 1 sztukę i po temacie 

16 godzin temu, Zenek napisał:

Trudność wydarzeń i wymagania nie ulegają żadnym zmianom,

No bez jaj.

W ewentach za 1500 papiera z ewentu na ewent wzrasta lvl, na jakim trzeba mieć wytrenowaną rybę, aby go zaliczyć.

W ewentach 3*** tak samo.

Gracze chcieli zabrania z puli nagród bonusów exp, ale nie banknotów.

16 godzin temu, Zenek napisał:

Magazyny są często wskazywane jako najbardziej wartościowa nagroda,

Serio? Kolejny śmieć na Zatokę Myrada, Zaginiony Świat czy jakaś inna Brodiaga?

W grze jest 97 łowisk, z czego aktywnie w grze wykorzystywane jest jakieś 10 najnowszych. A co z pozostałymi? Po co dajecie przynęty, zanęty, gazety na te łowiska, skoro nigdy nic się tam nie dzieje? Wszystkie eventy grane są na łowiskach w górę od jeziora Tahoe. A wciskacie w bonusach barachło na Bajkał, Biwę, Leniwą Rzeczkę, itp. To może lepiej byłoby usunąć te łowiska z mapy.

Niegłupim rozwiązaniem byłoby dorzucenie do puli nagród wolnych punktów wiedzy, z których gracze kupią to, co będzie im potrzebne.

W tej słynnej nowej funkcjonalności - czyli obecnym systemie bonusów dziennych za logowanie - w "przynętach niespodziankach" dajecie wątróbkę na suma, kostki na tołpygę, przynętę na klenia, okonia, leszcza, itp. To jakaś kpina. Czy Wy traktujecie graczy poważnie? Ciekawa jestem, czy w nowym kalendarzu bonusów zaczniecie rozdawać jeszcze podbieraki i sieci za grosze. To dopiero będzie szał.

Z dobrych ostatnio rzeczy: niezły pomysł był z kontynentalną Magazynową Gorączką. Można było wygrać trochę gazetek za trenowanie ryb typu szczupak, bassy, itd. Tylko nie jestem pewna, czy chwalić, bo jak coś graczom się podoba, to zaraz zabierzecie, tak jak Warsztat Starego Wędkarza.

Edited by Alkione

Aha, jeszcze jedno. Twierdzicie, że nie podnosicie wymagań. A dlaczego od dawna nie ma już przeceny 50% na błystki do ewentów? Jestem w stanie zrozumieć, że nie przeceniacie błystek z najnowszych 2-3 łowisk. Ale takie Galapagos to już chyba ma z rok. Po takim czasie to już przecież nie taka nowość. Brak przeceny na ewentowe błystki to duże utrudnienie dla graczy "na dorobku", zaczynających grę. Nie dość, że więcej łowisk i więcej dedyków do kupienia, brak magii do wylosowania z bonusów dziennych,  to jeszcze ograniczyliście promocję (która przez wiele lat dobrze funkcjonowała). A ilość banknotów za ewent zmniejszyliście. 

Edited by Alkione

15 godzin temu, lupropibaki napisał:

braku chociaż symbolicznych 5 pereł w nagrodach

Perły to może przesada.

Ale np. za ukończenie ewentu 3 losowe magiki? 

16 godzin temu, darkiel napisał:

Jezeli płacisz duzo ale nie najwięcej to prędzej czy później wyjdziesz na frajera bo z najbogatszymi sponsorami i tak nie będziesz miał szans.

Na to samo zwracałam uwagę wielokrotnie. Nie każdy musi mieć kasę na walkę z najbogatszymi. Ale może mieć kasę na powalczenie np. o miejsce w pierwszej dziesiątce, dwudziestce, itp. (w różnych rankingach). Jeśli za miejsce, dajmy na to, 11-te nagroda jest taka sama, jak za 50-te, które można osiągnąć grając za darmo, to po co płacić? Jeśli za 3 miejsce w jakimś rankingu są banknoty, magia, wypasione gazety, a od 4-go - pucharek i nagroda niespodzianka typu podbierak plus początkujący wędkarz - to walka staje się bez sensu, jak również próba poprawienia wyniku za realne pieniądze.

Panie Zenku z TSG,pisze Pan ,że tak spełniacie proźby graczy,zmieniliście nagrody niby na korzyść graczy.Teraz pytanie Panie Zenku,gracze piszą o nie dawanie nowych łowisk od 2 lat,czemu tej prośby nie spełnicie??

Edited by bananowypomidor

8 godzin temu, bananowypomidor napisał:

Panie Zenku z TSG,pisze Pan ,że tak spełniacie proźby graczy,zmieniliście nagrody niby na korzyść graczy.Teraz pytanie Panie Zenku,gracze piszą o nie dawanie nowych łowisk od 2 lat,czemu tej prośby nie spełnicie??

Na takie szaleństwo TSG niemoże sobie pozwolić.Przecież nowe łowiska sa poto żeby gazetki schodziły,a wszyscy wiedzą jak oni są pazerni.Zapomnij że nowe łowiska niebedą.

Zenek i wydy.... graczy na 3 eventach na 1000 banknotów , dla nie których graczy to spora ilosc . Ja składam też prosbe zabierz wszystkie bankontoy i daj te swietne gazetki po co mi te banknoty jak je zastapisz czyms innym .

Czołem Panie i Panowie!

On 12/4/2019 at 10:59 AM, Alkione said:

W tej słynnej nowej funkcjonalności - czyli obecnym systemie bonusów dziennych za logowanie - w "przynętach niespodziankach" dajecie wątróbkę na suma, kostki na tołpygę, przynętę na klenia, okonia, leszcza, itp.

Od teraz wszystkie miejsca, w których znajdują się przynęty i zanęty niespodzianki można wygrać dowolną z nich na dowolną rybę w grze. Nie tylko w bonusach dziennych, ale także w:

1) Zdrapkach
2) Szybkich Wydarzeniach
3) Rankingu Dziennym

Dziękuję za zwrócenie uwagi @Alkione i dziękuję Wam wszystkim za Wasze zaangażowanie i konstruktywną krytykę. Przekażę ją do naszego działu zajmującego się rozwojem gry.!

Połamania kija, 
Zenek

18 minut temu, Zenek napisał:

Czołem Panie i Panowie!

Od teraz wszystkie miejsca, w których znajdują się przynęty i zanęty niespodzianki można wygrać dowolną z nich na dowolną rybę w grze. Nie tylko w bonusach dziennych, ale także w:

1) Zdrapkach
2) Szybkich Wydarzeniach
3) Rankingu Dziennym

Dziękuję za zwrócenie uwagi @Alkione i dziękuję Wam wszystkim za Wasze zaangażowanie i konstruktywną krytykę. Przekażę ją do naszego działu zajmującego się rozwojem gry.!

Połamania kija, 
Zenek

Zenek jak od teraz to jest od dawno chyba cos cie omineło . Chyba ze jako przynete mozna teraz wygrac magiczna przynete 

Dnia 3.12.2019 at 18:31, Zenek napisał:

Oczywiscie nie pominęliscie banknotów. Gdybyście je pominęli to byście ich nie ruszali zamiast obcinać.

W jaki sposób zwiekszyliscie wartosc nagród w eventach?

Jedno barachło czyli gwiazdki zastąpiliście obcięciem banknotów i w ramach "rekompensaty" dodaniem kilku gazetek z losowymi rybami na losowe łowiska. Gdzie tu zysk gracza? Kazdy gracz widzi, że na tej nowince traci.  Nawet jeżeli po przeliczeniu pula nagród się zwiększyła? Gracz woli mieć banknoty i wydać je na co chce a nie żeby admin decydował za niego jak sie dzieje w tym przypadku. Zabrał nam czesć banknotów i zadecydował ze w zamian da gazetki które majac banknoty sami moglibyśmy kupić gdyby były potrzebne.

2 godziny temu, Zenek napisał:

Od teraz wszystkie miejsca, w których znajdują się przynęty i zanęty niespodzianki można wygrać dowolną z nich na dowolną rybę w grze.

Proszę doprecyzować: dowolna przynęta niespodzianka oznacza także dedykowane błystki i magię? Jezeli nie to znowu próbujecie eis wykręcić sianem. Zamiast załatwić główne postulaty rzucacie graczom nieistotne ochłapy.  A nuż zapomną o magii i o zabranych banknotach.

P.S.

Czyżby admin wreszcie otwarcie przyznał, że do tej pory w tzw. niespodziankach z premedytacja oferował bezwartościowy chłam?

Drogi Zenonie jeżeli macie wole by wysłuchać postulatów graczy  to zróbcie tak:

Przeliczcie wszystkie nagrody eventowe na waluty obowiązujące w grze i wypłacajcie ich równowartość (ani mniej ani więcej) w perłach, banknotach,  PW i w złocie.  Nie zwiększajcie ani nie zmniejszajcie dotychczasowych nagród. Po prostu zamiast rzeczy dajcie waluty.  Teoretycznie nic na tym nie tracicie.  Gracz zamiast dostawac od was niechciane losowe barachło sam zadecyduje na co wydawać wygrane środki. 

Za takie podejście gracze postawią wam pomniki i nie w głowie będzie im domaganie się podwyżek.

Edited by darkiel
  • Like 1

40 minut temu, darkiel napisał:

Drogi Zenonie jeżeli macie wole by wysłuchać postulatów graczy  to zróbcie tak:

Przeliczcie wszystkie nagrody eventowe na waluty obowiązujące w grze i wypłacajcie ich równowartość (ani mniej ani więcej) w perłach, banknotach,  PW i w złocie.  Nie zwiększajcie ani nie zmniejszajcie dotychczasowych nagród. Po prostu zamiast rzeczy dajcie waluty.  Teoretycznie nic na tym nie tracicie.  Gracz zamiast dostawac od was niechciane losowe barachło sam zadecyduje na co wydawać wygrane środki. 

Za takie podejście gracze postawią wam pomniki i nie w głowie będzie im domaganie się podwyżek.

To jest bardzo prosty test na uczciwość i rzekome wsłuchiwanie się prośby i oczekiwania graczy. No panie Zenon. Stać Was na to? Czy może jednak nie, bo wartość jałmużny jaką szumnie nazywacie nagrodami jest tylko matematyczna, a de facto guzik warta i taka uczciwa zamiana na perły i banknoty wg cen sklepowych za bardzo by Was ukuła? I prosiłem, żeby nie traktować graczy jak niedorozwiniętych idiotów. Zdrapki jako propozycja "zakupu" przynęt? Wolne żarty. Zupełnie jak kufry z wędkami, Kilka lat temu kufry były uczciwą propozycją, teraz stawiam 100 zł przeciwko zgniłemu orzechowi, że jeżeli ktoś kupił tak kufer w ciągu ostatnich dwóch lat to tylko przez przypadek lub po pijaku, a potem klął na czym świat stoi, że się "załapał" na taki cud badziew.

• Like 1

Ach. Kolejna sprawa. Tyle tych kwiatków w tej "grze", że człowiek już się gubi. Rozumiem, że radykalne obcięcie, kilka miesięcy temu, nagród za poziomy w magazynowych gorączkach, to też na prośbę, sugestię, oczekiwanie i żądanie graczy.  O jakże jesteśmy wdzięczni!

Jutro Mikołajki, ciekawe, czy Zenków stać na coś więcej, niż zasypanie nas dziesiątkami "pakietów św Mikołaja" (czy czegoś w ten deseń) za jedyne kilkaset zeta lub za tysiące pereł.

Na litość boską, teraz chcesz, abyśmy złapali Codlings Patagonian DWUKROTNIE rekordową wagę. Zupełnie niemożliwe, idioci.

Zenek każe mi złowic na Mikołajki Moraka Argentyńskiego o wadze 255 kg. Problem w tym, ze rekord tej ryby to 255 kg. O tym  że liczba banknotów za eventy  drastycznie zmniejszona chyba nie warto wspominać, bo i po co skoro według Pana Zenka gracze tak sobie zażyczyli.

Dziękuję za ofertę specjalną - magiczne przynęty za 4.99zł. Rozumiem, że jest to prezent mikołajkowy dla graczy.  Ale niestety znowu mały zgrzyt. Nie wszystkie konta dostały tę ofertę. Mam nadzieję, że do rana będzie to uzupełnione. Podobnie jak będzie poprawione zadanie w evencie.  Dziękuję.

• Confused 1

27 minut temu, lupropibaki napisał:

Dziękuję za ofertę specjalną - magiczne przynęty za 4.99zł. Rozumiem, że jest to prezent mikołajkowy dla graczy.  Ale niestety znowu mały zgrzyt. Nie wszystkie konta dostały tę ofertę. Mam nadzieję, że do rana będzie to uzupełnione. Podobnie jak będzie poprawione zadanie w evencie.  Dziękuję.

Za co tu dziękować? Za to, że admin oferuje za realne pieniądze to co do tej pory gracze mogli uzyskać z gry czyli za darmochę? To jest prezent który admin robi sam sobie, a dokładniej to próbuje zmusić aby gracze mu go podarowali.

Prezent dla gracza to by był jak by oddali graczom to co zabrali czyli możliwość pozyskania magii z dziennych i banknoty w nagrodach za ewenty.

Edited by darkiel

2 godziny temu, darkiel napisał:

Za co tu dziękować? Za to, że admin oferuje za realne pieniądze to co do tej pory gracze mogli uzyskać z gry czyli za darmochę? To jest prezent który admin robi sam sobie, a dokładniej to próbuje zmusić aby gracze mu go podarowali.

Prezent dla gracza to by był jak by oddali graczom to co zabrali czyli możliwość pozyskania magii z dziennych i banknoty w nagrodach za ewenty.

Za co? Za to co na screenie. Do kina też idziesz za frico przechodząc pod nogami bileterki? 125 i 250 ( niektóre konta mają więcej, inne mniej) magików za 5 zł to nie jest majątek. Gry nie robi caritas tylko ludzie dla których to jest praca. Każda rozrywka kosztuje, ta też. Kwestia jest taka, żeby była to uczciwa cena, uczciwe i zgodne z prawem traktowanie gracza-konsumenta-usługobiorcy. Mam około 1000 screenów z "błędami" w tej grze, "błędami" których koszty zawsze my-gracze  ponosimy. Jestem pierwszy który podniesie krzyk na każdy przewał ze strony TSG,  o czym świadczą nie tylko setki maili z uwagami jakie wysłałem od początku tej gry, ale również to co piszę tutaj jako lupropibaki i zenekspil. Za co zresztą zarobiłem kilka banów od TSG i kilkanaście skasowanych postów. Ale wchodząc do tej gry zgadzałem się na to, że gra będzie płatna. Jak każda rozrywka. Ale cena i stosunek do graczy muszą być współmierne do usługi jaką nam (graczom) się oferuje. Jeżeli gra będzie znowu grą, a nie serwisem aukcyjnym to jestem gotów znowu zapłacić uczciwą cenę tak jak płacę za bilet do kina czy książkę. A jeżeli to Cię nie przekonuje to spójrz na to z innej strony. Ta ofert się powtarza, nie znika po jednym zakupie. Czyli za równowartość paczki papierosów można kupić trochę magii która z kolei ułatwi zrobienie eventów i zdobycie nagród ( mam nadzieję, że takich jakie były). Ta oferta, na którą stać praktycznie każdego, pozwala nie tylko na wyrównanie szans w grze, le na odrobinę rywalizacji. I mam nadzieję, że w zamian za np. zniknięcie "piątego dnia" z magią i sonarami pojawi się czasami taka oferta. Dostępna dla każdego. I właśnie za to dziękuję.  No i mam nadzieję, że nie okaże się to pomyłką jak sławetna "jedna perła". p.s. A gdy uznam, że wolę jednak całkowicie bezpłatną grę to wrócę do ProPilkki II i łowienia pod lodem.  

magia 3.png

• Like 1
  • Sad 1

fajna fajna i mozna brać do bolu dzieki Zenek za podział na lepszych i gorszych nawet na mikołajki potraficie ludzi wkur......

34 minuty temu, lupropibaki napisał:

Dlaczego ta oferta magia za 4.99 nie jest dostępna dla wszystkich ????

Odpowiedzi mogą być tylko dwie:

1. Po dokładnej analizie nie stwierdziliśmy zaistniałego problemu lub jest on elementem rozgrywki

2. "gracze tak chcieli".

• Haha 1