Jump to content
Let's Fish Community
Sign in to follow this  
Totylkogra

Waga ryb w eventach

Recommended Posts

Witam,jestem graczem z niskim lvlem i małymi wędkami:spławik 30kg,morska 47kg i spin 80kg.Mam pytanie do kogoś z TSG

dlaczego w ostatnich eventach tak bardzo wzrosła waga ryb na spina?Do tej pory na spin 80kg trzeba było złowić ryby o wadze 186,5 kg,a od dwóch,czy trzech eventów waga ryb

wzrosła do206,5.Dodam,że na pozostałe wędki waga ryb się nie zmieniła i na spławik wynosi 74,5kg a na morską 113kg.Jeśli podwoimy moc wędki to widać jak duża różnica jest

między spinem,a spławikiem.

spławik 30kgx2=60   waga ryb do złowienia 74,5kg   74,5kg-60=14,5kg

morska 47kgx2=94  waga ryb do złowienia 113kg   113kg-94=19kg

spin 80kgx2=160  waga ryb do złowienia 206,5kg   206,5kg-160=46,5kg 

Biorąc pod uwagę podwojoną moc wędki widać że na spina trzeba złowić rybę o 46,5kg cięższą,a na spławik tylko o 14,5kg.Różnica jest  bardzo duża.

Uważaj, bo to zadziała tylko w jedną stronę :) A tak naprawdę wagi są zbliżone. Współczynnik wynosi w granicach 2,4-2,6.

18 godzin temu, Totylkogra napisał:

Witam,jestem graczem z niskim lvlem i małymi wędkami:spławik 30kg,morska 47kg i spin 80kg.Mam pytanie do kogoś z TSG

dlaczego w ostatnich eventach tak bardzo wzrosła waga ryb na spina?Do tej pory na spin 80kg trzeba było złowić ryby o wadze 186,5 kg,a od dwóch,czy trzech eventów waga ryb

wzrosła do206,5.

Być może różnice wynikają z istnienia równoległych wędek spin 80kg -jedna jest za monety, a druga za banknoty. Wędki premium (przynajmniej te niskie) miały nieco niższe limity w Eventach i dłuższą "turniejowość" ale były zgłoszenia, że system czasami myli te wędki i np turniej na spina premium wpadał na zwykłego, co nie powinno mieć miejsca.. Ale czy to to podobnej natury przypadek? -nie wie nikt na pewno..

1 godzinę temu, Totylkogra napisał:

Na jednym koncie mam spina za monety,na drugim za banknoty,oba 80kg waga ryb jest taka sama i wynosi 206,5kg.

No i zgadza się -może być więc tak, że wyrównali limit wagowy do zwykłej wędki, zamiast takiego jaki był na wędce premium..