Jump to content
Let's Fish Community
Sign in to follow this  
GKS_Gdansk

Kolejne nowe łowiska

Recommended Posts

Ledwo miesiąc minął a ćwoki z administracji znowu wymyślają nowe łowisko żeby ludzi znowu wytrzepać na zakup kolejnych akcesori po co i komu to potrzebne mało startch łowisk jest nie wykorzystanych a oni kolejne robią

Już od dawna  prosimy o zmniejszenie ilości dodawanych łowisk ,ale jak widać zdanie graczy mają w poważaniu  .Brak atrakcji dla graczy wiec najlepiej nawalić nowych ryb i uznać ,że problem rozwiązany . To samo z mistrzostwami .Jedyne co mam z max wędek ,to strup w turkach .Do niczego mi nie są potrzebne !!! Ani do mistrzostw  ,bo dają non stop ryby na małę wędki za monety  ,ani do eventu gdzie tylko zawyżają wage, 

Z pewnością będzie od południa w niedzielę xD Idzie wiosna, dłuższe dnie, firma dba żeby gracze nie nudzili się na świeżym powietrzu tylko siedzieli przed kompami i dlatego od jutra mamy 3 eventy plus oczywiście mistrzostwa :P

Ania juz tak nie płacz za dużymi rybami. Tak bardzo boisz się konkurencji, ze chcesz wyeliminować z tej gry graczy którzy traktują te grę tak jak powinno się ja traktować czyli jak grę a nie jak sklepik z pikselami do kupienia? Chcesz ograniczyć konkurencje poprzez wyeliminowanie graczy którzy nie kupili wędek za realną kasę? Jak kogos bawi kupowanie sukcesów w sklepiku to niech się tak bawi, niech kupuje co mu się podoba ale też niech nie płacze, że nie zawsze może tak uzyskana przewagę wykorzystać.

Darkiel ,ani nikogo nie eliminuje ani od dłuższego czasu nie pakuje w tą gre realnej kasy ! Mam kupione wędki max perłówki , więc chociaż raz w miesiącu mogli by dać duże ryby -proste .Odkąd walą nowymi łowiskami co miesiąc ,gram tylko tym co ugram . Jak widać ryby i gracze prawa głosu nie mają . 

PS. W miesiącu mamy 5-6 openów i tak bardzo konkuruje ,że jak sie uda 1 raz w miesiącu wcisnąć w 100 to naprawdę wielki sukces .

Gra robi sie coraz bardziej nudna i to każdy widzi.Nie ma rywalizacji ,na weekend walą x eventów a teraz przy nowym łowisku nawet magazynowej nie dali ,aby czasem nie zyskać czegoś więcej . Wiec efekt taki,że ludzie sie wkur@@ i robia eventy minimalnym nakładem .

Darkiel, nie żartuj, przecież w miśkach na małych rybach zyskują właśnie przede wszystkim ci, co walą real kasę na gazety, więc głupoty opowiadasz.

Alkione, Ania: wiem jedno, nie mam wielkich wędek i gram miski tylko wtedy kiedy są na nich rozsądnie małe ryby czyli poniżej jednej tony. OPENY jakie by w nich ryby nie były i tak zawsze wygrywają gracze którzy pakują w nie realna kasę. Co za problem dla nich kupić za 300 zł ofertę dedykowaną danemu OPENOWI?

A dla takich jak ja pozostaje walka o miejsca w 2 albo 3 dziesiatce i to da się zrobić bez inwestowania realnej kasy.

A gracze perłowi? Oni i tak mają sporo okazji by wykorzystać swój perłowy sprzęt. Przede wszystkim w walce o łowiska gdzie bez "perły" nic nie zdziiałasz  a nagrody dla klubów sa niebagatelne. Są kluby w których bez perłowego sprzętu nie masz prawa wstępu. Druga konkurencja w której mozesz wykorzystać perłowy sprzęt to  ryba dnia. Tu nagrody sa kiepskie ale zawsze jakieś są, no i gracze z małymi wędkami nie mają czego szukać. 

Masz perłowy sprzęt? Czy ten sprzęt wyklucza rywalizacje na małych rybach? Na pewno nie i na pewno jej nie utrudnia, a jeżeli już  to raczej ułatwia. Walczysz z graczami ze sprzętem za gołd albo za banknoty, czy to jakaś hańba?  Masz co najmniej równe szanse.  Czołowe miejsca i tak zawsze rozdzielą miedzy sobą gracze grający za realne pieniądze. Rozmiar ryb w Openie w nie ma dla nich  podobnie jak dla graczy "perłowych" żadnego znaczenia. Rożnica jest taka: "perłowi" mogą wziąć udział w każdym OPENIE bo ryby są zawsze w zasięgu ich sprzętu, a grający za realną kasę mogą zagrać w każdym OPENIE  bo zawsze w ich zasięgu jest zwycięstwo które zależy wyłącznie od zasobności ich portfeli. Natomiast dla pozostałych udział w OPEN ma sens tylko wtedy gdy  ryby są w zasięgu ich sprzętu.  

Obecnie perłowki to zbędny grat ! To jedyne co moge o nich powiedzieć .  W rybie dnia nie mam szans na top 25 .Mam level 362 i nie mam kosmosu w treningach na wszystkie ryby.Mówisz że w openie walczysz o miejsce w pierwszej dziesiatce? :D To zajebiscie masz . Ja walcze o top 100 .Ostatnio byłam 101 z nie małymi treningami .Słodkia rywalizacja w arcy .A kupić pakiet za 300 zeta? cóż ,wole wydać te pieniądze na realne rzeczy ,niż pchać w gre ,gdzie dziś jest a jutro może jej nie być .Z takim podejściem jak mają do nas twórcy gry ,wszystko jest możliwe. Wiec nie pisz ,że płacze i kupuje sobie wyniki ,bo gram tym co ugram  sama w grze .Na końcu nie jestem ale kokosów też nie mam ! Ps:Brak wstepu do klubu bez perłowek to mit .W moim klubie jest wiele osób z wedkami za monety i to bardzo niskimi wagowo . Cześć łapie łowiska a cześć i bilety 

1 minutę temu, darkiel napisał:

Masz perłowy sprzęt? Czy ten sprzęt wyklucza rywalizacje na małych rybach? Na pewno nie i na pewno jej nie utrudnia, a jeżeli już  to raczej ułatwia. Walczysz z graczami ze sprzętem za gołd albo za banknoty, czy to jakaś hańba?  Masz co najmniej równe szanse.  Czołowe miejsca i tak zawsze rozdzielą miedzy sobą gracze grający za realne pieniądze. Rozmiar ryb w Openie w nie ma dla nich  podobnie jak dla graczy "perłowych" żadnego znaczenia. Rożnica jest taka: "perłowi" mogą wziąć udział w każdym OPENIE bo ryby są zawsze w zasięgu ich sprzętu, a grający za realną kasę mogą zagrać w każdym OPENIE  bo zawsze w ich zasięgu jest zwycięstwo które zależy wyłącznie od zasobności ich portfeli. Natomiast dla pozostałych udział w OPEN ma sens tylko wtedy gdy  ryby są w zasięgu ich sprzętu.  

Obecnie to co piszesz ma tyle sensu co nic. Każda rywalizacja została sprowadzona do zasięgu wędek za monety . Po to ,aby ludzie wydawali co sie da na trenowanie małych ryb ,bo wiadomo ,że sie to bardziej twórcom opłaci ! Openiu na 5cio tonówki  nie było od kilku miesiecy ,wiec nie gadaj głupot ,że 1x w miesiącu by tak duże wyamaganie i ,że tak bardzo są uprzywilejowani posiadacze perłowek. 

Aniu przede wszystkim nie piszę, że kupujesz sobie wyniki. Jak juz to ustalilismy to możemy dalej uzgadniać protokół rozbieżnosci i zbiezności. :)

Nie zgadzam się się, że każda rywalizacja jest sprowadzona do zasięgu wędek za monety. Dałem ci przykład rywalizacji o łowiska. Tam bez perłowego sprzetu nie masz czego szukać. To że w Twoim klubie znajduje się miejsce dla graczy z małymi wędkami, to zaden argument. Bez graczy perłowych (minimum 10) cały klub przestałby się liczyć w walce o łowiska.

Gracze z małymi wedkami maja ułatwione zwykłe eventy (bo sa one projektowane pod wedkę) ale juz w eventach punktowych często nie sa w stanie zaliczyć wysokich progów bo wagi ryb przekraczają mozliwości ich sprzętu. W takim przypadku wyszkolenie ryb jest sprawą drugorzędna, bo 2 ryby spoza zasięgu generują tak wielkie straty punktowe, ze zadnym szkoleniem ich nie uzupełnisz.

Zgodzę się z Tobą, że gra zabrnęła w ciemny zaułek (nie chce tego wyrażać w bardziej dosadnych słowach) i dziś liczy się tylko szkolenie, a w przypadku czołówki szkolenie jest funkcją zasobności portfela. Tak się składa, ze w gronie arcymistrzów jest najwięcej graczy kupujących wyniki w sklepiku. Na to nic nie poradzisz. Nie ma znaczenia czy kupisz sprzęt perłowy czy nie z takimi graczami nie masz szans.  Chcesz żeby admin dawał arcymistrzom ryby pod perłowy sprzęt?  To znaczy, ze chcesz wyeliminować z konkurencji tych graczy którzy w ogóle nie inwestowali realnej kasy w sprzęt perłowy. W sumie ci gracze są podobni do Ciebie. Graja tak jak ty czyli bez napychania kabzy adminowi. Jedna różnica miedzy wami jest taka, ze ty kiedyś kupiłaś perłowy sprzęt a oni nie. Na Twoim miejscu zamiast oczekiwać, ze admin zrobi prezent perłowym graczom i poprzez wrzucenie do OPENA 5 tonowych ryb wyeliminuje nieperłowa konkurencję skupiłbym sie na rywalizacji z tą nieperłową konkurencją w ramach grupy która nie kupuje wyników za realna kasę. Wiem, że w randze Arcy oznacza to walkę o miejsce co najwyzej w top 100. Jezeli tak to bym w ogóle dał sobie spokój z OPEN-ami bo ta rywalizacja jest nieopłacalna.

W niższych rangach aż tak źle nie jest. Tutaj graczy grajacych portfelami jest mniej. Zwykli zjadacze chleba tacy jak ja (czyli grający tylko za to co wygraja w grze) mają szanse powalczenia w miskach o top 30 a czasami nawet o top 20 czy top 10 oczywiście o ile ryby są w zasięgu ich wędek bo w mojej randze też jest już dostępny sprzęt perłowy.

A o zwycięstwa i miejsca na podium tak czy siak walczą ci co mają portfele wypchane realna kasą ewentualnie ci co nalezą do czołowych klubów i dzięki temu (również dzięki perłowym kolegom z klubu)  mają znacznie więcej banknotów na zakup gazetek. 

Nie chce eliminacji  mniejszych graczy,tylko 1x w miesiącu openu na #byki#  Na 5-6 mistrzostw w miesiącu ,korona by im nie spadła gdyby tak zrobili . Co do gry . Po ostatniej magazynowej gdzie dawali ochłapy + zbajzlowanie ,bo przecież z zaliczaniem gazet był problem , + tym razem przy dodaniu kolejnego nowego łowiska ( już na wymioty zbiera częstotliwość  ich dodawania)  ,brak magazynowej i co za tym idzie ,brak możliwości pozyskania pkt wiedzy ekstra czy innych gazetek ...... mam ochote powklejać emoticony z brązowymi czubkami :D Nowości z gó@@em w tle 

Posted (edited)

Aniu nie chcę eliminacji mniejszych graczy (czy też graczy z mniejszymi wędkami) nawet gdyby to miało być raz w miesiącu. Bo to by była dyskryminacja i niczym nieuzasadnione ułatwienie dla graczy perłowych. To jest moje zdanie.

Pza tym uwazam, ze źle diagnozujesz swój problem.  Żądasz preferencji dla graczy perłowych w postaci 5 tonowych ryb bo nie chcesz rywalizować na równych prawach z graczami którzy maja mniejsze wędki. Tymczasem twoim problemem nie są zbyt małe ryby w OPENIE tylko zbyt małe szkolenie Twoich ryb.  Innymi słowy Twoim problemem w OPEN-ie jest zbyt duża w twojej randze liczba graczy którzy kupuja sukcesy za realna kasę. Nie walcz z wielkoscia ryb bo to nie jest rozwiązanie. Nie tędy droga. Jezeli juz chcesz z czymś walczyć to walcz z kupowaniem sukcesu za PLN. A ze to walka z wiatrakami to inna sprawa.  W kazdym bądź razie, domaganie sie ułatwień w postaci 5 tonowych ryb nie jest rozwiązaniem ani receptą na Twoje problemy w OPENACH.  

OPENY wygrywa się szkoleniem!.  

Edited by darkiel

@darkiel ma rację. Open na perłowy sprzęt i tak by ci Aniu nic nie dał, bo bez szkoleń i tak nic tam nie zdziałasz. Swego czasu sprzęt za perły dawał przewagę, ale czasy się zmieniły i dzisiaj przewagę dają gazetki. I w jednym i w drugim przypadku przewaga wiąże się z realną kasą, z tym że wymagania co do zasobności portfela wzrosły :) Proponuję zapoznać się ze sprawozdaniami finansowymi TSG (dostępne w sieci) Porównanie dochodów z 2017 i 2018 roku przy minimalnym wzroście kosztów robi wrażenie :D

Żle ujełam to co mnie wku@ia  ,ale to temat rzeka :)  Mimo wszystko brak rywalizacji dla dużych levelów  a poziom znudzenia w grze  zaczyna wzrastać .Pewnie sie powtórze ,ale brak czegoś ekstra co obudzi graczy a nowe łowiska działają odwrotnie . Miłego weekendu 

Pozornie wprowadzanie nowych łowisk mogłoby zwiększyć rywalizację między klubami - te najsilniejsze nie mogą przecież opanowywać wszystkich łowisk. A jednak tak się nie dzieje - co najwyżej przy pierwszym podejściu jest tam jakaś rywalizacja, potem wszystko wraca do normy, nowe łowisko przejmuje silny klub i nic już się tam przez kolejne miesiące nowego nie wydarzy. Tak więc założenie może było chlubne ale wyszło, jak zwykle, słabo. I efektem jest nuda - kolejne eventy wymagają wysokich treningów na rybach z nowych łowisk, jeśli ktoś nie wciągnie się w ten wir kupowania nowych gazet - wypada praktycznie z gry. Bez eventów nie dostanie banknotów/bonusów itd., co uniemożliwi mu dalszy rozwój w grze bez wkładania realnej kasy. Czyli tak czy owak wszystko sprowadza się do kasy.

Oddzielnym problemem jest nadmiar Arcy - górny poziom osiąga coraz więcej graczy  - a raczej ich nie ubywa. Nie ma już płynności jak w niższych rangach. Nie wiem co doradzić - dodać kolejne szczeble "kariery" w grze? podzielić Arcy na kilka mniejszych grup, żeby zwiększyć rywalizację?

13 godzin temu, Wieslaw napisał:

Oddzielnym problemem jest nadmiar Arcy - górny poziom osiąga coraz więcej graczy  - a raczej ich nie ubywa. Nie ma już płynności jak w niższych rangach. Nie wiem co doradzić - dodać kolejne szczeble "kariery" w grze? podzielić Arcy na kilka mniejszych grup, żeby zwiększyć rywalizację?

Podzielisz Arcy na kilka grup to osiągniesz efekt odwrotny od zamierzonego - rywalizację zmniejszysz a nie zwiększysz. Mniejsze grono kandydatów do nagród = mniejsza rywalizacja. 

Niekoniecznie. Jeśli, dajmy na to, w mistrzostwach może zagrać 5000 arcy a wygrywa tylko pierwszych 100, to wielu rezygnuje, bo po co tracić czas i bonusy/przynęty/zanęty, skoro szansa wygranej jest niższa niż w gdyby startowało 1000.