Jump to content
Let's Fish Community
Sign in to follow this  
darkiel

Automatyczne łowienie - czyli kolejny nieprzydatny bubel

Recommended Posts

Zastanawiam się co admin chciał osiągnąć wprowadzając wynalazek pod tytułem automatyczne łowienie. Jedyny wniosek z moich przemyśleń to, że chciał zachęcic graczy do masowego kupowania kołowrotków co de facto oznaczałoby placenie za kazdą próbę złowienia ryby. Nie przejęzyczyłem się, ci co uzywaja automatu płacą (kołowrotkami) za każdą próbe złowienia a nie jak by nakazywał rozsądek za każdą złowioną rybę.  Adminie gracze nie spełnią Twoich marzeń, bo nikt nie bedzie kupował kolowrotków stanowiacych paliwo dla dysfunkcjonalnego bubla.

1 kołowrotek = 1 próba złowienia ryby czyli = 1 zarzucenie wedkii a w przypadku uzywania sonaru = jeden odczyt z sonaru.

Ktoś kto zprojektowal tego bota chyba nigdy nie grał w tę grę bo sposob dzialania automatu w zaden sposób nie odzwierciedla potrzeb gracza ani nie pomaga w grze a wręcz przeciwnie. Gracz zapuszczając automat musi siedzieć przy komputerze i pilnować automatu bo nie ma żadnych ograniczeń na liczbę akcji (w tym przypadku prób złowienia) i bardzo szybko mozna stracic cały zapas kołowrotków  nie łowiąc zadnej ryby!. A nawet jak zdarzy sie cud i automat zlowi poźądaną rybe spełniającą zadane wymagania, to nie przestanie łowić, dalej będzie łowił bo programista zapomniał zaimplementować opcję w której uzytkownik móglby ustawić ile ryb chce złowć. Ale co ja tu bede marzył o liczbie ryb. Tutaj przecież liczą się nie zlowione ryby a próby ich zlowienia i liczba odczytów sonaru. :)

 

Gdyby  autor tego wynalazku  kiedykolwiek zadal sobie trud lowienia trudnej ryby przy pomocy sonaru (przewaznie tylko do takich ryb uzywa się tego przyrzadu) to wiedzialby, ze żeby złowić rybę spełniająca wymagania wędkujacego nieraz trzeba nawet kilkudziesieciu prób (zarzucen zestawu połaczonych z odczytem). Gdyby autor to wiedzial to nie przeliczałby kołowrotków na próby złowienia tylko na złowione ryby. Wtedy ten automat mialby sens ekonomiczny. A tak to korzystajacy z automatu placi za próbe zlowienia. Nawet mozna przeliczyć na realna kase ile kosztuje jedna próba złowienia ryby przy pomocy automatu czyli jeden odczyt sonaru czyli jedno zarzucenie wedki. Zagladamy do oferty specjalnej i widzimy: 60 kołowrotków = 15 PLN czyli ok 4 groszy za próbę. 60 kołowrotków automat nie lowiac zadnej ryby moze zuzyc w 3-4 minuty.

Działa to tak: gracz ustawia minimalna wagę ryby, na przyklad ma w evencie do zlowienia rybę na 117 punktów, rybe te ma wyszkolona na 6 poziomie więc majac potencjał na 121 pkt ustawia automat na 118 punktów (tak zeby bezpiecznie zaliczyć 117). Zapuszcza utomat majac 20 kołowrotkow i po minucie stwierdza ze kołowrotki sie skonczyły a on nie złowił ani jednej ryby,

Akcja automatu wyglada tak: odczyt sonaru: ryba nie spełnia wymagań (za mała) pojawia sie komunikat "waga ryby za mała" i kasuje sie jeden kołowrotek, automat przystepuje do nastepnego odczytu sonaru. I tak az do wyczerpania liczby kołowrotków, czasu dzialania sonaru albo dopóki gracz nie przerwie. 

 

Moim zdaniem, zeby automat-BOT mial sens nalezaloby wprowadzic dwie zmiany:

1. 1 kolowrotek = 1 zlowiona ryba (a nie próba złowienia)

2. powinna byc wprowadzona opcja w której gracz mógłby ustawić ile ryb chce zlowić (czyli de facto ile kołowrotków chce zuzyć).  

Po spelnieniu tych dwóch warunków Automat stalby sie BOT-em z prawdziwego zdarzenia. Funkcjonalnym i nie wymagajacym nadzoru gracza który po jego zapuszczeniu mogłby na przykład zrobic sobie przerwe na kawę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To nie ma sensu oni i tak nie zrozumieja dla nich jest fajne , najwiekszy bubel w tej grze kompletnie nie potrzebne. Wiedz tsg jest 100 lat do tylu , po co nam to

skoro 99% graczy uzywa darmowego programu Rewirted lub Klusownik .Mozna sobie ustawic czas lowienia jakie i ile bonusów ma uzyc. Po co nam taki bubel

i to jeszcze płatny ????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szkoda czasu na tłumaczenie im czegokolwiek .Wprowadzili to DZIADOSTWO  ,dzień po dodali i to po południu do zadań pkt wiedzy, ale żeby już dodać je do konta osobom które zrobiły wcześniej zadania i są stratne ,to już nie ma takiej opcji ...po prostu NIE DA SIE ....... Support to kpina  ,tak samo jak sposób traktowania starych graczy !!! Totalna samowolka ,nic sie nie zmieniło !!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wypróbowałem i mogę powiedzieć, że widziałem w tej grze już wiele poronionych pomysłów, ale ten przebija wszystkie dotychczasowe. Najbardziej nieprzydatna rzecz w grze, ale jeżeli do pakietu kołowrotków dołożą z tysiąc lub dwa tysiące punktów prestiżu to topowe kluby kupią żeby "budować swoją przewagę" :D Oby te kołowrotki można było wymienić na coś przydatnego, bo jak nie to będą zaśmiecały plecak podobnie jak walentynkowe paczuszki, jajka, zanęty na ryby z konkursu "wygraj iphona", dynie, starożytny sprzęt i jeszcze wiele innych rewelacyjnych i bardzo przydatnych przedmiotów :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...