Jump to content
Let's Fish Community
Sign in to follow this  
ona.91

Punkty prestiżu za event

Recommended Posts

Ostatnie dwa ewenty dały mi trochę do zastanowienia , bo :

1 Rybki w evencie zależą od wędki

2 Punkty prestiżu zależą od rangi

Jest w tym chyba , jakaś niespójność . Event nazwany wielorybim śpiewem pokazał , że duże wędki dostały 9 rybek na jednym łowisku i pewnie po 20 no może w 30 minutach zapominały , że takie wydarzenie miało miejsce. Maluchy musiały walczyć na kilku łowiskach i mogło być ciężko .

Ostatni event Kraina Jezior , miał jedną z tych rybek , które ..lubią" wszyscy gracze czyli gurami z wagą 627 +. Na 73 lvl można nabyć spinning 240 i na tym spinningu , trzeba było właśnie taką wagę uzyskać. Stąd moje zastanowienie , że chyba łatwiej złapać taką rybkę mając cały wachlarz możliwych zestawów aż do 495 włącznie , czy nawet perłowe spinningi , niż być zdanym na jeden słuszny zestaw 240/240/............ i max przypon 30 .

W turniejach problemu nie ma , bo punkty pre..... i rybka ,zależą od wędki. Taka sytuacja utrudnia trochę, małym lvl-om przynależność do topowych klubów (wyjątki oczywiście są ), bo lepszy arcymistrz z pewnym ukończonym eventem , niż maluch z niepewną tygodniówką czy mistrzostwami

To nie są moje do nikogo pretensje, tylko takie spostrzeżenie

Dzisiaj , trochę pretensji , do twórców gry. Mamy nowy pucharek , jakiś tam sezonowy , nie będę wnikała o co chodzi , ale jak wiadomo najważniejszą rzeczą , a w zasadzie podstawą dobrego wyniku klubu są eventy wszystkich zrzeszonych.

Jak napisałam wyżej, dziwi mnie sprawa punktów prestiżu za event , to jest jakiś kosmos , skąd takie pomysły,  1800 dla arcymistrza ze spinningiem 20 i 600 mniej dla gracza z większą wędką , ale mniejszą rangą . Dla twórców nie mają znaczenia dni ewentowe , bo czy to 3 czy 7 ,  punkty prestiżu takie same ,  bzdura totalna . Moim zdaniem , najbardziej sprawiedliwym rozdziałem PP z event , byłoby premiowanie równe punktom albumu , które nawet rozróżniało by eventy długie od tych krótkich . Masz do złapania rybki na 99pkt to tyle PP dla klubu , a jak masz do złapania rybkę na 20 pkt, to przykro , kup większą wędkę albo nie udawaj arcymistrza. Moczykij , amator, czy inny tam weteran nie ma znaczenia ile punktów albumu tyle punktów prestiżu.  Nikt oczywiście nie zabroni trzymać arcymistrzom malutkich wędek , ale taka sytuacja powoduje, że gra postawiona jest do góry nogami. Najbardziej chyba poszkodowani są posiadacze tych perłowych wędek , a taka punktacja trochę by zrekompensowała im niedogodność przymusu łapania największych rybek.  Liczę, że ktoś to przeczyta i skomentuje :o) może ja głupia jestem