Jump to content
Let's Fish Community
Sign in to follow this  
Guest

EVENT-"OŚCI ZOSTAŁY RZUCONE"

Recommended Posts

Guest

witam   wszystkich  graczy:)  jeśli  ktoś  ma  problem   ze  złowieniem   ryb   do  eventu,  więc  proszę  pytać,  postaram  się  pomóc,  pozdrawiam:)

Guest
16 godzin temu, Burzanov napisał:

Dzień dobry, mam problem ze złapaniem rekina pielęgniarskiego 812,5 kg. Wędka 500, przypon 70. Jakieś rady?

witaj   Burzanov,  przepraszam,że piszę  po  fakcie, miałam  problem  z  internetem,  mam  nadzieję, że udało  Ci się  złapac  rekina,  na  przyszłośc   polecam  zestaw  500\370  żyłka,  i  tylko  zanęta np  king, pozdrawiam   Magda

Guest
2 minuty temu, Burzanov napisał:

Dzięki za odpowiedź. A dlaczego akurat taka żyłka na nie np 590,550,510,500,400?

z  doświadczenia   wiem,  że wagę  ryby  podnosi  poziom, przypon  i zanęta,  czym większy lvl  tym  ryba  większa,  ale  to i tak czasem   loteria,  ja  mając  lvl   286,przypon  80  wyjęłam  rekina  na   1000\305  i king

Skąd pomysł na 1000/305? Dlaczego nie na zestawie 1000/1000?

Podobne pytanie jak wyżej. Dlaczego do wędki 500 padła propozycja żyłki 370? Dlaczego nie innej? Tylko proszę nie pisać o doświadczeniu ;) I przy okazji dziękuję za kontynuowanie wątku.

Guest

jest  kilka  zasad  łowienia  ryb,,,każdy  pewnie  ma  swoje,,,,każdy  próbuje  na  różne  zestawy,,   od  dłuższego   czasu  sprawdza  mi  się  łowienie  ryb  i  to  dość  szybko  w  taki sposób,  że   dzielę  wage  ryby  na pól  i  wtedy  ustalam  żyłkę,,,:)   i  w   tym przypadku  , żyłka  370x2= 740  kg,  więc  reszte  ma  zrobić  zanęta,  przypon  i  lvl

16 minut temu, MAGDA M napisał:

jest  kilka  zasad  łowienia  ryb,,,każdy  pewnie  ma  swoje,,,,każdy  próbuje  na  różne  zestawy,,   od  dłuższego   czasu  sprawdza  mi  się  łowienie  ryb  i  to  dość  szybko  w  taki sposób,  że   dzielę  wage  ryby  na pól  i  wtedy  ustalam  żyłkę,,,:)   i  w   tym przypadku  , żyłka  370x2= 740  kg,  więc  reszte  ma  zrobić  zanęta,  przypon  i  lvl

Popieram ,ten sposób również u mnie bardzo czesto sie sprawdza:)

Guest

hej  Ania:)  świetnie, że  dołączyłaś   do  dyskusji,  i  fajnie,  że  również  grasz  w  podobny  sposób:)))     pozdrawiam     Magda

36 minut temu, MAGDA M napisał:

Jeśli pozwolisz to chciałbym poznać choć jedną. Do jakiej wagi ryb ta zasada się sprawdza? 500? 1000? 2000? 5000 kg?

Przykład chybiony, bo waga ryby 812 czyli powinna być żyłka 400. A jeżeli dobrane to jest wg zasady 740+ przypon 70 to gdzie jest miejsce na level? Ten sam zestaw dla lev 200 i 350? I dlaczego dzielimy wagę ryby przez dwa, a nie np przez trzy albo półtora?

Bardzo proszę, nie odbieraj tego jako ataku, po prostu chciałbym spróbować ogarnąć sposób dobierania "zestawów" o których ludzie piszą.

A skoro jesteśmy na oficjalnym forum, to gdzie jak nie tutaj szukać fachowej wiedzy. Szczególnie od moderatorów/administratorów, którzy mają wiedzę na temat tej gry w małym palcu.

Guest

widzę ,że troszkę  inaczej   podchodzisz   do  zagadnienia, ponieważ nie ma typowych zasad łowienia ryb. Przechodząc kolejne etapy gry czyli rangi zmieniają się wagi ryb i sposób łowienia. Dla kazdego gracza jest idywidualną sprawą w jaki sposób  podchodzi do gry, obserwuje w niej zmiany. Z mojego doświadczenia i czasu, ktory poświęciłam na grę powiedzieć mogę, że łowiąc ryby słodkowodne na spławik trzymam się jednej reguły, mianowicie; jeżeli ryba jest w zasięgu wędki to nie dodaje siły, ustawiam zawsze taka samą żyłkę jaką mam wędkę i do tego hak największy jaki mam. Podam Ci jeden przykład: grając na lvl 51, w turnieju na wędce spławikowej 60 kg- zestaw(60/60/hak 75) złapałam rybę ROHU legendarną( 81,108kg).

Łapiąc na spinning dzielę wagę ryby na pół i ustalam żyłkę. Jeżeli ryba jest w zasięgu łapiąc na samej zanęcie przez kilka min obserwuję jakie mniej więcej ryby podchodza. Jeżeli trzeba to dodaje bonusy don siły. Ta właśnie zasadę można stosowaćdo ryb morskich. :) u mnie to działa ;) 

Nie ma idealnej reguły.Najlepiej jest obserwować przez kilka rzutów,jakie ryby sie wyławia i regulować żyłką.W grze mam 338 level  i przypon 80 kg, najczęściej stosuje bonus do sily na 20% reszte dobieram na oko :)

2 godziny temu, MAGDA M napisał:

jest  kilka  zasad  łowienia  ryb,,,

To są zasady czy ich nie ma? Są zestawy czy ich nie ma? W pierwszym poście padła propozycja 500/370. Do tej pory nie wiem dlaczego akurat taka? Dlaczego dzielimy przez dwa?

Guest
1 minutę temu, Burzanov napisał:

To są zasady czy ich nie ma? Są zestawy czy ich nie ma? W pierwszym poście padła propozycja 500/370. Do tej pory nie wiem dlaczego akurat taka? Dlaczego dzielimy przez dwa?

czy  są  zestawy???   nie   u  każdego  dany  zestaw   działa,  ja  mogę  złapać  a  Ty  nie  na  ten  sam  zestaw,  trzeba  po prostu  kombinować,,,,i  włączyć  w   to  wszystko   wyobrażnię,,  wiemy  przecież   jak działają   bonusy   do  siły,,,więc  polecam  przetestować  ten  zestaw  co  Ci podałam:)

Daaawno, daaawno temu, przed siedmioma rzekami, przed siedmioma morzami, przed siedmioma jeziorami i cała kupą innych nowych akwenów może i były jakieś ogólne zasady. Wystarczyło odpalić bonusy we wszystkich dostępnych wtedy okienkach i już wskakiwały lepsze ryby. Do tej pory pozostał mit, że odpalenie sieci na jakimś łowisku przynosi korzyści w postaci podrekordowej ryby. Potem były Mistrzostwa o iPhona (czy jakoś tak) i wtedy "władcy gry" doznali olśnienia: zauważyli, że przecież mogą manipulować wagą ryb. Oj, to były noce cudów. Od tej pory manipulacja ustawieniami jest codziennością. Co prawda nie na taką skale jak wtedy ale wystarczy kilka gramów obniżyć wagę ryby w evencie lub prawdopodobieństwo trafienia jej na ogólną błystkę i już jest większy problem ze złowieniem wymaganej. Podobnie w mistrzostwach. A potem... ktoś przywróci poprzednie ustawienia albo i nie przywróci. Kto wcześniej wstanie też rządzi. Nastęonie powstały talenty i już dokładnie wszystko zakłóciły. Jestem przekonany, że obecnie nad talentami nikt z informatyków nie panuje w 100%. Potem "zatrudnili" magika i znów wszystko zostało zakłócone. Po wprowadzeniu sonarów wystarczało tylko go odpalić, nie trzeba było patrzeć na wskazania i tak w ciągu 15 min wskoczyła rekordowa rybka. Zmienili to dość szybko bo szło za mało bonusów. Wielka rewolucja październikowa z 2014 roku zwana rebalansem dopełniła reszty.

Teraz każdy gracz ma jakieś swoje "ogólne zasady" i łowi według tych zasad i często ma pożądane skutki tego łowienia. A dlaczego ma? Bo wierzy w swój sposób i łowi zgodnie z nim a nie inaczej. Jeżeli niewidomemu damy łuk i wskażemy kierunek tarczy to kiedyś trafi w 10 - statystyka, prawdopodobieństwo. Mamy łuki, wskazany kierunek więc ktoś trafić musi bo dużo nas.

ps. Nierzadko zdarza mi się złowić porządna rybę na wariacki zestaw, np. wędka 1000 żyłka 20 siłka 70%. Robię tak gdy inne "sposoby" zawodzą. Czy mam sądzić, że to jakaś ogólna zasada?

Bardzo proszę podaj rybę i zestaw na który jesteś w stanie złapać ową rybę a ja nie dam rady. To byłby jakiś krok do przodu. Oczywiście bierzemy pod uwagę zestawy którymi dysponujemy.

Weźmy np rybę piotrosz z wagą 18 kg. Twierdzę, że na WSZYSTKIE dostępne w grze kije i żyłki jestem w stanie ją wyciągnąć. Wg tego co Ty twierdzisz, znajdę taki zestaw, na który złapanie 18 kg piotrosza będzie niemożliwe.

I proszę nie mieszajmy do tego ani doświadczenia, ani wyobraźni ;)

6 minut temu, dabar napisał:

Darek, "wiara" to chyba najlepsze słowo. Nie idzie nam na jeden "zestaw", zaczynamy kombinować i bach, jest. I teraz pytanie czy gdybyśmy wytrwale łapali na ten pierwszy zestaw to nie złapalibyśmy owej ryby w tym samym momencie?

1 minutę temu, Burzanov napisał:

Darek, "wiara" to chyba najlepsze słowo. Nie idzie nam na jeden "zestaw", zaczynamy kombinować i bach, jest. I teraz pytanie czy gdybyśmy wytrwale łapali na ten pierwszy zestaw to nie złapalibyśmy owej ryby w tym samym momencie?

Dokładnie. Nie mamy porównania i nie mamy możliwości go mieć.

I dochodzimy (niestety po raz kolejny, nad czym ubolewam) do wniosku, że ktoś łapie daną rybę na przypadkowy zestaw, reszta to powiela (ewentualnie lekko modyfikuje) i wszystko gra.

A porównanie dałoby się zrobić, ale na to potrzebny jest ogromny nakład czasu. Wyobraź sobie na każdy zestaw łowimy setkę zadanych ryb. Być może ogólna suma ryb sięgnie wtedy tysięcy na dany zestaw.

Wtedy można byłoby porównać wyniki i sprawdzić, jak np reszta sprzętu czy dany level wpływają na rezultat.

Zestawy zestawami a co powiecie na działanie zanet?Zauwzyłem ze przy kazdej jaka uzyje 3 minuty przed koncem zanety tak jak by zaczeła szwankowac i to zauwazyłem nie pierwszy raz mysle ze nie po to sie je kupuje zeby miały jakas w sobie wade.Dabar masz racje dawniej sie łowiło lepiej niebyło takiej rozbierznosci w wadze ryby jak dzis tak samo łowienie ryb w evenentach wiadome jest jak niemasz dedykòw to mozesz sobie pokiwac ja akurat mam w swoim doborze wedki najwiekrze dla mojej rangi niemam dedykòw i odpuszczam bo niemam na tyle zanet i siłek 60% zeby ukonczyc evenent kiedys prubowalem i na jedna rybe poszło mi 4 zanety i 4 siły jak by tak patrzyc na to nieopłaca sie grac dalej bo wiecej sie straci niz zyska a tymbardziej ze ma sie rybki bliskie rekordu a tez jest na nie załozona blokada czestotliwosc wyławiania danej ryby jak to jest w turniejach tak ze wyłowienie rekordu to graniczy z fartem moze sie myle ale miałem to juz nie pierwszy raz.A powiedzcie mi na co łowia ci co w mostrzostwach jak czarodzieje wyławiaja same rekordy w niespełna godzine przed zakonczeniem pewnie tez maja niezwykłe moce ze wygrywaja.