GKar

Members
 • Content count

  546
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

81 Excellent

About GKar

 • Rank
  Grandmaster

Recent Profile Visitors

2199 profile views
 1. Chyba, że chodziło Ci o tego gracza z nickiem "Admin to Cwel" Innych adminów tam przynajmniej oficjalnie nie ma..
 2. Za tydzień się okaże.. -ja jednak stawiam, że będą zniżki 70% bo są obecne w maszynie losującej, a z kolei zdrapek czy kufrów z wędkami tam nie ma..
 3. To akurat mnie nie dziwi -wiele osób wiele straciło na zmianach lub zniechęciło się i sami będziecie musieli z czasem sobie odpowiedzieć, czy w tym szaleństwie jest jakaś metoda.. Ja tutaj też więcej krytykuję niż chwalę, ale nie zamierzam z tym siedzieć na etacie -jak widzę pozytywny aspekt widziany z mojej strony, to go tu przytoczę..
 4. Ano właśnie -wygląda na to, że dużo łatwiej wprowadzić rewolucyjne nowości niż posprzątać to co najbardziej ludzi denerwuje.. Swoją drogą TSG moim zdaniem wykazało się kompletnym brakiem wyczucia, zupełnie ignorując posiadaczy największej ilości punktów czy złowionych Legendarnych Ryb. Nie wiem -choćby jakieś okazjonalne puchary, wyróżnienie profilu.. Teraz to już nie ma znaczenia, bo w punktach i tak trzeba by najpierw zrobic porządek (patrz wyżej), a Legendarne Ryby? -cóż... nie ma już czegoś takiego..
 5. No i zapomniał bym.. Wszystko teraz zależy od tego co zrobi TSG: jeżeli utrzymają wagi ryb w eventach według wag bazowych (stare 115), to czasopisma znacząco poprawią wykonalność 3* konkursów. Szczególna ulgę powinni odczuć posiadacze max wędek, których swojego czasu sporo zniechęciło się i odeszło.. Jeżeli natomiast TSG pójdzie z wagami do góry, znaczyć to będzie, że nikt początkujący nie zarobi już na Evencie, bo nie będzie w stanie go zrobić bez gazetek, a tych nie kupi z braku banknotów.. Wystarczy jedna ryba w evencie na zręczność i.. za gorsze miejsce niż 1 nic nie dostaje.. Pożyjemy zobaczymy..
 6. No dobra.. a ja powiem tak: widzę już pozytywne i negatywne strony tych czasopism. Do negów na pewno należy to, że Ci, którzy maja pozyskane w dużych ilościach banknoty lub bociarze z miliardami monet stoją nadal na wygranej pozycji. To już trzeba było dać za perły te czasopisma, albo owszem -za banknoty na nowym świecie, gdzie wszyscy równo startują.. Drugi neg, to utopienie dorobku LEGENDZIARZY -ja akurat nie należę do wielkich fanów kolekcjonowania 115, ale znam wielu takich, którym właśnie odebrano sens dalszej gry, a obecne pojęcie ryby "115" straciło 99% wartości.. Trzeci neg wyjdzie pewnie już niedługo, kiedy okaże się, że po "tygodniu z czasopismami" przyjdzie czas na chwytanie sie za portfel, a tymczasem nawet nie wiadomo ile poziomów talentów jest do zrobienia. Podnosząc je do woli mamy dla graczy wór bez dna i lepsze to niż przybywające bez końca błystki.. W tym kontekście nowi gracze maja już na dzień dobry przechlapane, jeśli pozyskiwanie czasopism zostanie od poniedziałku znacząco ograniczone, no bo jak konkurować z kontami co jednak w miarę łatwo pozyskały przynajmniej podstawowe lvl? A coś pozytywnego? Taaa.. muszę przyznać, że zrobiło się ciekawie i.. absorbująco. Pogoń za każdym świstkiem papieru powoduje, że nie idzie ogarnąć większej ilości kont i o ile graczy nie zastąpią kolejne wersje botów, to może wreszcie ilość przejdzie w jakość.. I dalej co ciekawego? Zupełnie nowe opcje walki we wszystkich konkursach, gdzie tak naprawdę ciężko przewidzieć kto czym dysponuje, wyłączając patrz pkt1.. Ryb jest na tyle dużo, że nie sposób wykupywać wszystkiego.. Być może powstaną klany/kluby skupiające się na pojedynczych łowiskach i tam będą szukać swojej szansy.. Nie znasz dnia ani godziny..
 7. Nie wiem jak to leci dalej, ale na 3lvl posiadasz już 1,5% nowej zręczności, czyli jeśli dalej idzie po 0,5% na lvl to na 6 lvl będziesz miał odpowiednik starej zręczności (3%).
 8. Zapewniam, że biorą -pod warunkiem, że zrobisz taki sam poziom talentu (z czasopism) jak ten, który go złowił. Prosty przykład: Gołomiankę na hak 50kg mogli złapać tylko Ci, którzy mieli na full +3% zręczności, bo inaczej odrzucało ten hak jako za duży.. Tak samo jest z Łososiem Clarka.
 9. Wcale nie jestem pewien, czy ktokolwiek coś wpłacił -na NK konkurencja mała, łatwo coś ugrać i nazbierać banknotów, więc teraz jest okazja wydać..
 10. To może prościej -ilość rodzajów gazetek jest równa ILOŚCI ŁOWISK, natomiast problemem jest to, że jedna gazetka zawiera tylko punkty do 5 ryb w liczbie od 5 do kilkudziesięciu punktów, a tymczasem każdy poziom podniesienia to: 1lvl -5pkt 2lvl -20 pkt 3lvl -40 pkt a dalej jeszcze więcej, ale nie doszedłem do tego.. Czyli sporo się tego nazbiera do płacenia..
 11. ależ oczywiście, że założyłem na chwilę tą lepszą wersje Eventów, gdzie będzie utrzymana waga ryb do złowienia odniesiona do starych rekordów, co nie znaczy, że i tak ci "zwykli gracze" nie będą zbierali po tyłku. Wystarczy prosty przykład: 1. Ludzie bez kasy: -rybka ze starym rekordem rekordem 1500kg , czyli dalej trzeba minimum 1497kg no bo widełki ok 3kg. Czas siedzenia zależny od posiadanych wiktuałów, ale dosyć długi. 2. Ludzie z kasą i kompletem czasopism: -rybaka z nowym rekordem 1545kg, waga w evencie 1497kg, czyli mają widełki nie 3kg tylko 47kg.. czyli łatwizna.. W wersji, gdzie podniosą wagi ryb w Eventach do nowych rekordów, to oczywiście spowoduje sytuacje nie wymagającą komentarza, czyli mozna sobie odstawic wędki w kąt, bo nawet się nie zarobi na nowe czasopisma....
 12. Zastanawia mnie, czy wszyscy sobie zdają sprawę ze skali potrzebnych zakupów, aby zawalczyć jak równy z równym? Otóż te punkty doświadczenia są rozłożone prawie tak samo jak obecne talenty, czyli do zrobienia pierwszego i drugiego poziomu (1 gazetka to punkty do 5 ryb) wystarczy stosunkowo niewiele gazet -może z 5 na jedno łowisko, ale później zaczynają się już coraz większe schody i jak sądzę do ostatniego 5-go poziomu trzeba ich będzie kilkadziesiąt na jedno tylko łowisko !!! Taki układ preferuje na stałe w każdej dziedzinie tych, którzy nieuczciwymi praktykami dorobili się dziesiątek, a może nawet setek tysięcy banknotów i już nie będzie tak, że ktoś do mistrzostw wyłoży 30 sonarów i dzięki temu wejdzie do pierwszej trójki, tylko będzie może pierwszy w kolejce za tymi, którzy maja napchaną kabzę.. Na NK jest i tak w miarę spokojnie, bo tam nie było tak wielu kombinatorów jak na Fejsie, czy portalu Lets-fish, ale jak wejdzie ten układ tutaj, to żaden ambitny i inteligentny sie juz tu nie ostanie -czy to na zawodach zręcznościowych, czy siłowych -po prostu druga liga wpisana do zyciorysu.. I to by było tyle o tej grze -można będzie sobie klepnąc eventy i utrzymać jakąs dobrą średnia dla klubu, natomiast w każdych innych zawodach będziecie statystami..
 13. To ja od razu też zapytam, czy rozważymy zbieranie do kapelusza, koszyka czy od razu do plecaka? W sumie to najlepiej by było odbierać je w sklepie -wchodzimy bez pieniędzy, dostajemy więc darmówki i od razu kupujemy co nam trzeba @Rennard -daj błogosławieństwo i jedziemy z koksem !
 14. Nie wiem za bardzo do czego się odnosisz z tym lvl -nic nie pisałem o żadnych ograniczeniach, bo mam tam konto na poziomie mistrza, wiec nawet nie wiem co jest wyżej. A pisząc o poziomach od 1 do 5 miałem na myśli poziom nagród codziennych. Co do prezentów dostępnych do przekazania -zapewne czasopisma pojawiają się w tym samym czasie co morskie, czyli po 50 lvl.
 15. Trochę sie pokręciłem po profilu na NK i widzę faktycznie kilka mozliwosci pozyskiwania tych czasopism: 1.PREZENTY indywidualne -nie dość, że "oddali" zanęty na ostronosa (morska) to jeszcze za nią pojawił się nowy prezent -czasopismo z punktami do 2 rybek. 2.Nagroda DZIENNA -niezależnie od poziomu od 1 do 5 można trafić na czasopismo z 5 rybkami (sprawdzone na poziomie 1 i 5) 3. EVENTY -juz od 1 progu coś tam można dostać, ale konkretnie o zawartości tego czasopisma ktoś napisze po rozdaniu nagród. 4.LOSOWANIE dzienne -wpadają czasopisma ze zniżką, można było kupić za 86$ przykładowo.. 5. W związku z pkt 4 można sie spodziewać, że w przeciwieństwie do kufrów i zdrapek, na to będzie 70% co miesiąc. To tyle, ale mam niskolvl konto na NK -może na większych coś gdzieś jest dodatkowo, to proszę dopisać.