Jump to content
Let's Fish Community

Burzanov

Members
 • Content Count

  186
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

Everything posted by Burzanov

 1. A teraz wyobraź sobie, że grasz w grę stworzoną i prowadzoną przez profesjonalistów Miłej zabawy
 2. Najlepszą obroną jest... brak akcji. Zatem nie licz na cokolwiek. Co mają Ci napisać? Cokolwiek by nie napisali i tak będzie źle. Wydaje mi się, iż było dość czasu aby załapać, że ŻADNYCH zmian w tej materii nie będzie. Pisałem już to wielokrotnie, że wg autorów jest dobrze jak jest teraz. Gra już na siebie zarobiła i likwidacja w każdym momencie mogłaby być możliwa. Tylko po co? Każdy konkurs, mistrzostwa, nowe łowiska, nowe ryby generują przychód. Czasem większy, czasem mniejszy ale ciągle jakiś. Jak kranik wyschnie, to się wszystko zaorze. A póki co, ciągnijmy to dalej. Miejsc na mapach sporo, miejsc na nowe ryby jeszcze więcej. Jeśli ktoś liczy na uczciwą rywalizacją, to lepiej aby poszukał sobie inną grę. Szkoda jego nerwów. Zapewne zauważyliście, ze odkąd powstało forum to kilkanaście nicków okupuje kilka(naście) tematów, bez jakiegokolwiek wsparcia z drugiej strony (autorów). Oni mogą tak bez końca. My? Pewnie też. Zatem w przyszłym roku będą się przewijały te same nicki w tych samych tematach. Możemy tak bić pianę do usranej śmierci. Nic z tego nie wyniknie.
 3. Dokładnie. 70% na wszystko i 50% więcej banknotów to jest to co napędza wpływy na konto. A oni potrafią liczyć pieniądze.
 4. Małe uzupełnienie. Wędka morska 200 (za monety), wagi ryb, 684,5 kg, gdzie wcześniej wagi kształtowały się na poziomie 530-540 kg. Jeśli przelicznik dla innych będzie podobny, to np morska 590 i waga ponad 2 tony.
 5. 94 pkt. Reszta się zgadza
 6. Pisałem Ci wielokrotnie, że zmiany w grze wprowadzane są bez jakiejkolwiek informacji. Poza tym rozmawialiśmy o punktacji tygodniowej 4 miesiące temu. Szmat czasu. Zawsze możesz napisać do supportu prośbę o wytłumaczenie. Chociaż widzę, że już to zrobiłeś
 7. Max 350+300
 8. Uważaj, bo to zadziała tylko w jedną stronę A tak naprawdę wagi są zbliżone. Współczynnik wynosi w granicach 2,4-2,6.
 9. U arcy jest 350 za "amerykański połów". Za poprzedni było 300.
 10. Nie umiemy/nie chcemy... reszta dokładnie jak napisałeś. Po co zmieniać coś co działa (czyli wpływy na konto)? Tylko po co mają to pisać? Lepiej zamknąć oczy i być niewidzialnym.
 11. Stary, szacun. Niewielu już zostało z kompletem konkursów na koncie. Przynajmniej na LF.
 12. Wiedzą, ale co mają Ci napisać?
 13. W sumie, to gdzie jest napisane, że łowiska mają być ogólnodostępne? To, że do tej pory tak było, nie oznacza, że będzie tak stale. Pewnie ok południa otworzą
 14. A bonusy obniżające ilość expa? To byłby szał. I do tego piękna szansa na zarobek:)
 15. Jeśli masz odpalony exp x50k to każda sekunda jest na wagę złota
 16. Jeśli będziemy rozpatrywali tylko zanęty/przynęty, to można to zrobić za pomocą właśnie prezentów. Rozszerzyć listę o kolejne poziomy i kolejne zanęty/przynęty. Tylko oba pomysły maja zasadniczą wadę, każdy taki "datek" to potencjalnie mniejszy zysk administracji. Dlatego rozdawnictwo ograniczają do minimum.
 17. Jeszcze raz wracając do tej siły. Przypomnij sobie jak kiedyś dyskutowaliśmy na temat talentów. Sam doszedłeś do tego, że bez zręczności nie złapiesz większych ryb niż 94 pkt. Czyli bez talentu, lub z fachurą łapiesz 94 pkt, dokładając do tego siłę nadal tylko 94 pkt. Stąd wniosek, że te 30% nie dotyczy wagi maksymalnej.
 18. Przy tematach takich jak ten, czysto technicznych, fajnie byłoby aby ktoś kompetentny z supportu zajrzał i podyskutował.
 19. Nie, nie podnosi. Jedyna umiejętność, która podnosi wagę maksymalną do góry to "większe ryby..." w zręczności (właściwie dwie umiejętności: morska i słodkowodna). W sile dotyczy to ŚREDNIEJ wagi ryb. Tak to zostało przez twórców wymyślone. I faktycznie, nie napisali o tym w treści umiejętności. Przy spławiku i spinie jest to dokładnie wyjaśnione, przy sile nie. To może wprowadzać w błąd graczy. Dlaczego wcześniej nie pisałem o levelu? Bo waga rośnie wraz z levelem niezależnie od wędek. I niezależnie od wybranego talentu. Bez talentów też rośnie wraz ze wzrostem levelu. Dlatego o tym nie pisałem, bo będąc na 300 lev i mając maksymalne kije na poziomie np 300kg lepiej wybrać zręczność i fachurę.
 20. Jest też teoria, że żyłka powyżej dwóch rozmiarów powyżej kija nic nie daje. Ja mam morską 500 i faktycznie zmiana żyłki z 500 na 630 podniosła o kilkanaście kg wagę ryb. Natomiast mam informację od innych, że kolejne zwiększenie żyłki już nic nie wnosiło. Dla dużych wędek siła będzie lepsza niż fachura. Dla max przyponu fachura zwiększy jego możliwość o 20 kg (25% z 80), natomiast 5% mocniejszy kij w sile to 50 kg dla wędki morskiej 1000kg. Jest różnica. Dla Twojego przykładu fachura do przyponu 60kg dołoży 15 kg, natomiast siła 15,25 kg do wędki. Teoretycznie tutaj siła wygrywa. Jeśli w pierwszej kolejności planujesz zmianę przyponów, to zostałbym na fachurze. Dopiero od zmiany na morską 500, spin 425 i spławik 410 przy jednoczesnym korzystaniu z przyponu 80kg, siła powinna mieć przewagę nad fachurą. Im większe wędki, tym większa różnica. Co do talentu 30% to pamiętaj, że chodzi o ŚREDNIĄ wagę ryb. Czyli jeśli max to 100 a bez talentu łowimy średnio po ok 50, to użycie tej umiejętności sprawi, że średnia waga łowionych ryb wyniesie 65. Ale maksymalna waga się nie zmieni. Co bym proponował? Dla mniejszych wędek, max przypony jakie się da. Z żyłką trzeba posprawdzać, bo szkoda wywalać niepotrzebnie kasę. Dedykowane blachy na pewno się przydadzą. Talent zręczność + fachura i tylko grać. Po zmianie na większe wędki, zmiana fachury na siłę. I najważniejsze, te rozważania są czysto teoretyczne, bo patrząc na to co się dzieje na różnych kontach (ilość błędów), może się zdarzyć, że coś będzie działało nie tak jak to planowaliśmy.
 21. Sprzęt pozwala na tyle na ile jest mocne jego najsłabsze ogniwo. Cudów nie oczekuj. Ta blacha to raczej do ryb w okolicach 100kg (bo takie ma minimum). Z kijem 305 wystarczy np blacha 510 czy 550 za monety ( ich maksima grubo powyżej 2 ton). Na wielkie okazy, morska za 1000 papierów i nie wiem czy jest sens dublowania jej kupnem tej za perły Blacha perłowa 1000 kg świetnie nadaje się do złapania legendarnej sztuki wargacza kalifornijskiego (100,258 kg) Ja bym odpuścił zakup. Lepiej skoncentrować się np na przyponach.
 22. Po co powielać to co jest w prezentach z plecakiem? A jeśli chodziłoby o rozdawanie rzeczy z plecaka to pomysł słaby. Bo np konto na 1 lev otrzymałoby siłki 70%, najlepsze zanęty, itd. Lepszym rozwiązaniem byłoby zwiększenie puli prezentów o kolejne przedmioty dostępne na kolejnych lev.
×
×
 • Create New...