Jump to content
Let's Fish Community

dabar

Members
 • Content Count

  119
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  8

dabar last won the day on November 7 2016

dabar had the most liked content!

Community Reputation

38 Excellent

About dabar

 • Rank
  Expert

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Są dwa wyjścia: 1. albo jesteś niedorozwinięty albo 2. nie masz pojęcia o tej grze Co mają z tym wspólnego punkty? Przy rybie 3 tonowej 99 punktów zaczyna się około 10 kg od rekordu ryby. W evencie tych 99 punktowych 3-tonówek mogę złowić a i tak nie zaliczyć ryby. Na rybie 600kg każda 99-punktowa daje zaliczenie. A skąd ty wiesz z jaką myślą kupują? W glowach u nich siedzisz?
 2. @Rybka to nie @spider175 wylewa żale - przeczytaj pierwszy post w tym wątku i zobaczysz kto się żali. @Azirik przeczytałem powtórnie twój pierwszy post i muszę przyznać, że w jakimś stopniu masz rację. Rzeczywiście Tytuł wątku też jest właściwy. MANIPULACJA ADMINISTRACJI - tak. W każdym evencie 3* administracja manipuluje. To nie do pomyślenia żeby gracze z wędkami 1000 kg mieli do złowienia 2 ryby 3-tonowe z limitem 3 kg od rekordu co stanowi około 0,1% wagi a gracze z tej samej rangi z małymi wędkami za bilon 3-5 szt tej samej ryby ale z wagą około 1500 kg. Żądam sprawiedliwości czyli równej trudności eventów. Albo Gracz z wędką 590kg powinien mieć do złowienia 2 szt. ryby z rekordem około 1770kg - 0,1% od rekordu czyli około 1,8kg od rekordu, gracz z wedką 400kg 2 szt ryby z rekordem 1200kg - 0,1% od rekordu czyli około 1,2kg od rekordu itd. Im niższa wędka tym zadana ryba (licząc w kg) bliżej do rekordu aż do wędki 20kg gdzie zadana ryba miałaby rekord 60kg a złowić trzeba by było 2 szt z limitem 20dkg od rekordu. albo Gracz z wędką 1000 powinien mieć do złowienia 3-5 szt ryb z rekordem ponad 5 ton - o wadze około 3 tony. albo Gracz z wędką 1000 powinien mieć do złowienia rybę 3 tonową z limitem około 0,3% (takie limity obowiązują przy rybach z rekordem około 1000-1200kg) czyli na rybie 3 tonowej około 9 kg od rekordu. Albo gracze z wielkimi wędkami powinni mieć więcej pp i lepsze nagrody. --------------- Tym, którzy już maja ochotę napisać: "nie trzeba było kupować takiej dużej wędki" odpowiadam: "trzeba było kupić sobie dużą wędkę to zrobilibyście bez trudu event 2*, o którym mowa w wątku" --------------- Teraz poważniej. Gdyby gracze z wielkimi wędkami za perły byli płaczkami i marudami jak co niektórzy tutaj to post podobny do tego, który wysmarowałem powinien ukazywać się na tym forum co najmniej raz na tydzień. Jak do tej pory był jeden event na zasadach takich jak omawiany w tym wątku i już płaczecie mistrze eventów od cieniutkich wędek. Dowcip mi się przypomina jak to jeden "mistrz walki" opowiada drugiemu jak pobił bandę gangsterów i mówi: jak mu walnąłem to się zakrył nogami i kredki z tornistra mu się wysypały.
 3. @kaczykajo Ja mam wszystkich szybkich zrobionych może z 80 sztuk, z tego w pierwszej dziesiątce - 13 razy, 3 miejsce - 6 razy, 2 miejsce - 8 razy, 1 miejsce miałem raz lub w ogóle nie miałem. Ty masz 149 razy pierwsza 10, 43 razy - 3 miejsce, 64 razy - 2 miejsce, 42 razy - 1 miejsce. Widać jak na dłoni kto jedzie na coowonie. Bez odbioru.
 4. Żeby skłonić do zakupu sprzętu odpowiadającego randze (mam na myśli sprzęt za bilon) Jak na taki event to nagrody są super. Generalnie chodzi o to żeby gracze kupowali i używali sprzęt odpowiadający randze lub co najmniej zbliżony a nie ślizgali się na malutkich wędkach. W końcu jakich event dla posiadaczy wędek za $ i perły. Brawo admini - tak trzymać.
 5. @ona.91 i co?n a 114 levelu na wędkę 400 z siłkami nie wyjmiesz 771kg.???
 6. @Piotrekkk Po pierwsze imię i nazwisko podane być powinno w korespondencji mailowej a ta jak każda korespondencja podlega tajemnicy korespondencji. Po drugie imię i nazwisko nie identyfikuje osoby więc nie podpada jeszcze pod ochronę danych. Janów Kowalskich może być w Polsce tysiące, co innego gdyby @Azirik żądał podania jeszcze adresu zamieszkania. - To tyle o kwestiach formalnych. Podpisywanie się Agent, Zenek czy Edward to czysta kpina. Oczywiście, że reprezentują oni firmę ale - przepraszam - KTO reprezentuje? Agent? Zenek? Edward? Kto to? Przedstawiciele firm pisząc czy dzwoniąc podają swoje imię i nazwisko. Tego wymagają dobre praktyki i co ważniejsze tego wymaga KULTURA i przyzwoitość. Nie przedstawienie się to zwykłe chamstwo czyli brak kultury. Jedyna okoliczność łagodząca to fakt, że ci Agenci, Zenki i Edwardy wiedzą, że wciskają nam kit i po prostu wstydzą się podać swojego nazwiska. Być może takie mają warunki pracy, być może podpisując umowę nie wiedzieli, że tak się dzieje ale w tej sytuacji człowiek przyzwoity rzuciłby taka pracę z wielkim hukiem. Ważniejsze od grubego portfela jest to żeby móc popatrzeć w lustro bez obrzydzenia. Problem w tym, że przyzwoitość i kultura to w dniu dzisiejszym towar bardzo deficytowy.
 7. Bravo i tak powinno być wszędzie i to już od dawna.
 8. bo Porobili rangi i dobrze i turnieje powinny być w ramach rangi (tam chyba wszyscy maja dostęp do tego samego sprzętu) ale naprodukowali wędek do jasnej cholery i zachodzi obawa a nawet pewność, że nie byłoby w turkach kompletu. Jednym słowem jak się nie obrócisz tak dupa zawsze z tyłu.
 9. Przykład nietrafiony, porównujesz sprzęt nie zawodników a przecież w turniejach wszyscy walczą jednakowym sprzętem a przynajmniej maja do niego dostęp. A co byś powiedziała na taką sytuację gdyby w zawodach lekkoatletycznych piaskownica do skoku w dal dla panów miała tylko 8m a dla pań 7m długości żeby ci, którzy skaczą dalej nie mogli wykorzystać swoich możliwości; albo rzutnia do rzutu kulą miała tylko 20m długości? - tak właśnie wyglądają turnieje w tej grze. Problem leży w tym, że w turniejach jest za duży zakres leveli. Nie powinnaś startować z levelem 199 bo to jest tak jakby młodzik startował z juniorem.
 10. @Rennard napisał: "(...) Przykład 2: Dwóch graczy zajmuje jedenaste miejsce. Do podziału za jedenaste miejsce przypada 100 banknotów i 1 przedmiot. Każdy z graczy otrzyma 100/2 = 50 banknotów oraz: 1 przedmiot / 2 graczy = 0,5 = 0 przedmiotów (...)" Jeżeli tak to klasyfikacja wgląda następująco: ... 11 miejsce 11 miejsce 13 miejsce ... TOTALNA BZDURA - przecież za miejsca 11 i 12 są jednakowo nagradzane dlaczego zatem karać tych graczy??? za co??? Jak zwykle wylewacie dziecko z kąpielą. Czy jest tam ktoś kto potrafi myśleć??? Ustawki dotyczą tylko miejsc 1, 2, 3, 10, 20, 30, 40 ponieważ za miejsce 1 są lepsze nagrody niż za 2; za 2 lepsze niż za 3; za 10 lepsze niż za 11 itd. W danej dziesiątce (drugiej, trzeciej, czwartej czy piątej) nagrody są takie same. Nie ma sensu ustawiać się na 11, 15, 23 czy 35 miejscu.
 11. W dalszym ciągu klub taki jak Paranormalni brałby Horn czy Gigantów bez walki, w dalszym ciągu mieliby fory, więc wędki i levele zrobiłyby swoją robotę. Zmieniłoby się tylko tyle, że inne kluby miałby szanse powalczyć z nimi a oni jeśli chcieliby mieć wygraną w ranku w kieszeni musieliby się wysilić walcząc również o łowiska gdzie nie ma wielkich ryb ale za to jest dużo ryb.
 12. Rennard napisał: https://lets-fish.com/community/forums/topic/483-błąd-w-naliczaniu-punktów-prestiżu/#comment-4031 czyli zmieniacie sposób przyznawania nagród za miejsce w klubie. To jest leczenie objawowe. Czy jakiś geniusz zastanowił się przez chwilkę dlaczego możliwe są takie ustawki? To nie jest błąd programu, to nawet nie jest wasz błąd w koncepcji przyznawania nagród. Ustawki są możliwe bo w pogoni za potencjalnym zyskiem spapraliście dokumentnie punktację za łowiska. Paranormalni nie maja konkurencji - wchodzą na łowisko z dużymi rybami i nikt im tam nie podskoczy - więc mogą sobie pozwolić na takie manewry jak ustawianie punktów. Wy zamiast likwidować przyczynę - likwidujecie skutek. Zmienicie sposób przyznawania nagród za miejsce w klubie... wymyśla coś innego... i słusznie. I tak w nieskończoność będziecie się potykać o własne nogi. TRZEBA ZMIENIĆ PUNKTACJĘ ZA ŁOWISKA - to jedyny sposób na uzdrowienie tej gry. Najlepiej punktowanym łowiskiem powinno być łowisko, na którym jest najwięcej ryb a nie to, na którym są najcięższe ryby. Niezależnie od tego punkty za łowiska powinny być spłaszczone. Np. łowisko 1-20 ryb - za każdą rybę 1000 PP łowisko 1-30 ryb - za 20 ryb po 1000 PP, za następne po 300 łowisko 1-40 ryb - za 20 ryb po 1000 PP, za następne 10 po 300 i za następne 10 po 100 PP. W ten sposób w dniu dzisiejszym za Zaginiony Świat 2 (który Paranormalni wezmą bez walki), 13 ryb - byłoby 13 x 1000 PP = 13 000 PP (teraz jest 22 500) a za Sydney (gdzie toczy się walka), 34 ryby - byłoby 20x1000 + 10x300 + 4x100 = 23 400 PP (teraz jest 10 500) Oczywiście ilość punktów za rybę jest do przeliczenia i do przemyślenia a punkty za każde łowisko musiałyby być aktualizowane z chwilą dodania na łowisko ryb. Przy zastosowaniu takiej punktacji praktycznie wszystkie klubu miałyby szanse uczestniczyć w walce w rankingu i żadnego klubu nie byłoby stac na odpuszczanie punktów po to żeby ustawić graczy na 1 miejscu. PS. Wiem, że promujecie największe wędki i najwyższy lvl ale kto miał kupić perłowe wędki ten kupił, kto ma kupić ten i tak kupi. Wystarczającą promocją są Mistrzostwa na wielkich rybach oraz wielka Ryba Dnia.
 13. Klub to drużyna. W drużynie nie może być żadnej niezdrowej wewnętrznej rywalizacji. W trakcie walki "dobro własne" musi być podporządkowane "dobru klubu". To co proponujecie to jest wyścig szczurów, w takiej formule żaden klub (walczący i liczący się) nie utrzymałby się dłużej niż 2-4 tyg. chyba, że zmieniałby co 2 tyg. 50% składu. Od pewnego czasu rywalem w tej grze nie powinien być inny gracz tylko TSG. Trzeba ich rzeźbić jak się da i gdzie się. Dopóki gracze tego nie zrozumieją to my będziemy rzeźbieni na każdym kroku.
 14. Zablokowało się rozliczanie wydarzeń i nie ma jak wejść e eventy.
×
×
 • Create New...