Jump to content
Let's Fish Community

Alkione

Members
 • Content Count

  135
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  8

Everything posted by Alkione

 1. Pomysł jest bardzo dobry: coś jakby wprowadzenie ekstraklasy, pierwszej i drugiej ligi (z możliwością awansu po osiągnięciu określonej ilości punktów prestiżu). Z tym, że aby to rzeczywiście wypaliło, tj. nakręciło rywalizację i zachęciło do tych zakupów za mniejsze kwoty, TSG musiałoby dać w niższych ligach faktycznie atrakcyjne nagrody za rankingi. Obawiam się jednak, że będzie to wyglądało tak: w najwyższej lidze - jak obecnie, czyli tony banknotów, magii, sonarów i wypasionych gazet. W niższych - totalne badziewie, typu pięciominutowe czerwone siłki, niebieskie gwiazdki, nagrody niespodzianki (czytaj: podbierak 5%, 3xprzynęta na banganę bądź zanęta na czopa żółtego) i lipne gazetki, takie jak w prezentach. Więc według mnie wprowadzenie takiej innowacji, choć idea ciekawa i rozsądna, i tak będzie bez sensu. To prawda. Ale wówczas TSG musiałoby zrezygnować z zasady "wszystko albo nic" przy podziale nagród. Jeśli za pierwsze miejsce (w jakimkolwiek rankingu) są mega wypasione nagrody, a już od czwartego w dół - całkowite barachło - to znaczy, że albo opłaca się inwestować kilka średnich pensji miesięcznei w grę, albo wcale. Po co drobne inwestycje, jeśli i tak za miejsce, dajmy na to, w dziesiątce-dwudziestce dostanę NIESPODZIANKĘ, czyli podbierak, makulaturę i przynętę na jazia? (w porównaniu z najdojniejszymi krowami, którzy za 1-3 miejsce zainkasują 50 tys. banknotów, po 50 magików i sonarów oraz 100 wielkich magazynów)? Przy takich dysproporcjach nie uda się wykorzystać potencjału mikropłatności.
 2. No nie wiem. Gracze proszą od jakiegoś czasu o zrobienie porządku z wyskakującymi wciąż oknami typu promocja/oferta/niespodzianki. To już jest nie tylko wkurzające, ale uniemożliwia normalną grę. Wchodzę ja ci sobie na konto, zamykam po zalogowaniu się wszystkie oferty (uważając przy klikaniu, żeby nie było, że coś przypadkiem "się wcisnęło"). Potem odpalam magazynową gorączkę, zaczynam klikać w treningi ryb i nagle po nakliknięciu "trenuj" wyskakuje okno niespodzianki/oferty, którą właśnie kupiłam. Nawet nie przez przypadkowe naciśnięcie myszki, tylko dlatego, że okno z premedytacją wyskakuje tak długo w nieprzewidywalnych momentach, aż pole "kup" pokryje się z jakimś polem aktywnym w grze, co wymusi niechciany zakup. Ktoś ma jakiś pomysł, co z tym zrobić? Bo to już nie jest nawet naciąganie/wyłudzanie/dojenie. Transakcja uruchamia się w momencie, gdy robię zupełnie coś innego. Trudno tu mówić o świadomym zakupie, nawet nie da się zwalić na pecha, pośpiech czy brak uwagi. W grze nie da się nie klikać w różne pola, a nigdy nie wiem, czy kliknięcie w cokolwiek nie poskutkuje jakimś zakupem, o którym dowiem się już po jego dokonaniu, gdy wyskoczy mi głupie okienko.
 3. Dodaj jeszcze ciężką harówkę, pochłaniającą tyle czasu, że nie poświętujesz w realu.... Wyobrażam sobie eventy świąteczne, gdzie trzeba będzie zaiwaniać całymi dniami, żeby choć jeden ukończyć...
 4. Na dodatek te sieci w rangach weteran/arcymistrz kompletnie niepotrzebne, bo i po co? Nie można było dostosować promocji do wymagań eventowych w randze? Chyba tylko po to w najwyższych rangach ta promocja, żeby w nawale wyskakujących okien ktoś kliknął przypadkowo i stracił kasę. Oferta niespodzianka byłaby spoko, gdyby cena równa była cenie 1 gazety. Wtedy każdy dodatkowy bonus byłby rzeczywiście wygraną.
 5. TSG pisze: "Przygotowujemy również dla Was nową funkcjonalność, która pozwoli Wam zdobyć atrakcyjne nagrody każdego dnia." Znaczy się, kolejny szacher-macher do kupienia tylko za perły lub w pakietach za realne pieniądze?
 6. Darkiel, jeśli admin dałby mniejsze ryby, perłowcy zaczęliby narzekać, że oni kupili sprzęt premium za perły i nie mogą nic na nim ugrać. W sensie, że perłowy sprzęt nie daje im przewagi, bo liczy się tylko trening ryb. I tak źle, i tak niedobrze. Najlepiej byłoby po prostu dawać różne eventy, np. na zmianę, raz dla dużych wędek, raz dla mniejszych, żeby każdy, w zależności od tego, jakim sprzętem gra, jaki ma lvl i jaką realizuje strategię na koncie , mógł choćby od czasu do czasu włączyć się do rywalizacji.
 7. Niech odchodzą. To właśnie przez takich "inwestorów" mamy w grze to, co mamy. Na razie to po prawdzie, ja tylko widzę wpisy w stylu "gra idzie na dno", "zyski spadają", "gracze przestają płacić", itp. Chyba jednak to jedynie pobożne życzenia sfrustrowanych graczy, bo skoro TSG sięga coraz głębiej do portfeli, to oznacza, że jest jeszcze po co sięgać i można głębiej łapę zanurzać. Darkiel, odchodzenie takich "mega sponsorów" jest akurat dość istotne. I nie wiem, czy dla graczy (graczy, a nie sponsorów), nie okaże się korzystne. Są dwie opcje: albo łepki z TSG walną łepkami o ścianę i wreszcie: 1) zaczną brać pod uwagę sugestie graczy; 2) wprowadzą zasady umożliwiające satysfakcjonującą rywalizację dla większej ilości osób, a nie tylko dla kilku cwaniaczków szastających dziesiątkami tysięcy miesięcznie. Opcja druga: spadek dochodów spowoduje, że gra podzieli los "Na grzybów".
 8. Nie ma żadnej rywalizacji. Przy takiej progresji nagród nigdy jej nie będzie. Żeby była rywalizacja, a co za tym idzie, żeby dużo ludzi kupowało cokolwiek, należałoby zmienić zasady nagradzania. Obecnie jest tak, że pierwsze miejsce wygrywa niebotyczne nagrody, drugie - dobre nagrody, trzecie - takie sobie nagrody, a reszta - wielkie NIC. W każdym rankingu i w każdym konkursie. Wprowadzenie zasady, że dużo graczy może wygrać satysfakcjonujące nagrody, bez takiej dysproporcji i bez ograniczania uczestników jedynie do płacących bajońskie sumy, spowodowałoby większą ilość wpłat od osób, które mogą sobie pozwolić na rozsądne inwestycje. Przy takim systemie, jaki jest teraz, płaci tylko garstka, poza nimi pewnie nikt, bo po co? Kompletnie nie opłaca się inwestować w grę mniejszych sum, aby sobie coś tam ugrać i mieć zabawę, bo zwyczajnie się nie da.. A myślę, że macie od marketingu głąbów, skoro nie wiedzą, że lepiej opierać biznes na dużej ilości klientów (a nie na kilku dokonujących chwilowo spektakularnych przelewów, bo to zawsze może być do czasu.) Niedługo, żeby grać w łowienie rybek, trzeba będzie wygrać w Euro Jack Pota. Czy wyście się z głupim na łby pozamieniali?
 9. No właśnie, kolejne szambo. Dodajecie kolejne eventy, do których ci, co nie płacą, nawet nie mają po co podchodzić. To już nawet nie jest pay to win, tylko płać, żeby w ogóle cokolwiek zrobić w grze. Do graczy: nie ma sensu pisać kolejnych postów w stylu "czas rzucić grę", czy "kolejni gracze rezygnują, odchodzą". HAHAHA! wystarczy popatrzeć na wszystkie rankingi. No chyba, że rzeczywiście ktoś gra za darmo, ale odejście takiego plebsu akurat nikogo nie obchodzi. TSG ma w nosie nasze zdanie, jeśli nie jesteśmy sponsorami.
 10. Najlepszy przykład ostatnia Magazynowa Gorączka, w której nie da się wziąć udziału bez płacenia.
 11. Pytacie się graczy o zdanie, a w ogóle nie czytacie tego forum. Gracze piszą tutaj tony uwag i sugestii, czego nie chcą i co ich wkurza, a Wy to i tak zlewacie, więc po co Wam nasza opinia? To jest w ogóle punkt wyjścia. Łomatko i córko, weź nie żartuj sobie, bo Zenki to całkiem na serio wezmą!!! A tak poza tym to przychylam się do tego, co pisze większość, odnośnie zmian: 1. Przestańcie dodawać ciągle nowe łowiska, wystarczy jedno nowe na 2-3 miesiące. A jeśli już wchodzi, to utrzymajcie dotychczasowe zasady: możliwość zakupu wielkich magazynów do nowego łowiska za dolce (przydatnych do magazynowej gorączki i do współtowarzyszącego eventu na punkty albumowe). 2. Przestańcie windować w nieskończoność ceny nowych gazet (zwłaszcza jeśli chodzi o punkty wiedzy). 3. Przywróćcie magazynową gorączkę w takiej formie, w jakiej była na początku. To co teraz jest, to kpina z graczy. Dajcie coś ugrać także tym, co nie płacą. Ci co płącą, i tak się nachapią, a ci, co nie płacą, niech mają odrobinę satysfakcji z gry. 4. Na małych lvlach nie zalicza eventów punktowych. Pomimo zrobionego eventu, system gry nie przyznaje im wygranych nagród ani banknotów. (dotyczy rang, gdzie ostatni próg eventowy wynosi 500 pkt albumowych). Poprawcie to. 5. Skoro wprowadziliście nowe gazety ("na łowiska") to dajcie możliwość wygrania ich w eventach. I to nie tylko w eventach punktowych, tylko we wszystkich (trzygwiazdkowych i wiedzowych). 6. Dajcie lepsze nagrody. Od lat gracze proszą, żebyście nie dawali niebieskich gwiazdek exp, itp. śmieci. Dostosujcie wysokość nagród do zmian w grze, ale i do rangi (niebieska siłka i niebieski exp dla weterana, arcymistrza, to mega siara). Ile można o to prosić? Dajcie w zamian chociażby gazetkę, trochę punktów wiedzy, zdrapkę, łuskę, kołowrotki, cokolwiek, co się przyda. 7. Poprawcie odporność gry na różne przekręty i wałki graczy-oszustów. Jeśli w miśkach wygrywa gość, który rzekomo "nałowił" więcej kilogramów ryb, niż wynosi suma rekordów rybek "mistrzostwowych", to nie wiadomo, czy śmiać się, czy płakać. 8. Nieprzewidywalność gry jest wkurzająca. Nigdy nie wiadomo, czym nagle zaskoczycie graczy, tzn. zabraniem czego zaskoczycie graczy. Obcięciem nagród, zlikwidowaniem promocyjnego pakietu gazetek (za dolce), niezrobieniem magazynowej gorączki, gdy dużo ludzi na nią czeka, nagłą zmianą zasad.... "ten kto daje i odbiera..."
 12. Darkiel, nie żartuj, przecież w miśkach na małych rybach zyskują właśnie przede wszystkim ci, co walą real kasę na gazety, więc głupoty opowiadasz.
 13. TSG w czterech literach ich ma.
 14. W pakiecie gazetek eventowych na dziś, tym za 2000 $, są ryby nie z aktualnego, a z poprzedniego eventu. Chodzi oczywiście o ten bardziej atrakcyjny, czylki 3 gazetki z Wędkarskich faktów! POPRAWCIE TO NATYCHMIAST! Ciekawe tylko, jak zrekompensujecie straty tym, którzy pakiet już kupili!
 15. Zgadza się, a dla niższych rang - choć raz w miesiącu open dla graczy z wędkami za $, a nie tylko dla gazeciarzy.
 16. Alkione

  Rybie oczko

  Dobrze się bawią, a błędy w grze? Nie można wymienić żetonów na nagrody (w Rybim oczku) (chcę kupić pakiet 5 wielkich magazynów i wyświetla się komunikat "Przedmiot nie jest dostępny do zakupu".) Oszuści! Co to znowu za wałek? Skoro tak, to proszę oddać mi z powrotem moje $ i zabierajcie sobie te gów...ane żetony!
 17. Alkione

  Rybie oczko

  Takie, w których można się wykazać grubością wpłat? Magazynowa gorączka jest wg mnie ok, tzn. była, zanim admin nie zabrał możliwości kupowania gazet za $ z gry.
 18. Dokładnie, nic ciekawego, oprócz kolejnych pakietów. Kiedyś np. na walentynki były eventy specjalne, teraz kreatywność TSG ograniczy się zapewne do następnego pakieciku, bo... no jakżeby to tak, mieliby pozwolić, żeby coś graczom skapnęło ot tak, dla zabawy?
 19. Jeśli jesteście/byliście tylko "drobnymi" wpłacaczami, albo w ogóle za darmo gracie, to TSG ma w czterech literach wasze odejścia z gry. Więc możecie sobie brawędzić do woli.
 20. Zgadza się, te łowiska zaczynają się już mylić, jedno na 3 miesiące by wystarczyło.
 21. Przecież za chwilę te cechy będą do kupienia. Zapewne za perełki. Kolejne ulepszenia służą tylko temu, żeby nie dało się później nic ugrać bez osiągnięcia odpowiedniego lvl-u czegoś tam, albo odblokowaniu jakiejś opcji. Wówczas pojawia się koło ratunkowe - pakiecik za 299.99 zeta. I dopóki kieszeń tych, których celem życiowym jest kupowanie sobie pucharków i gadżetów (w formie obrazków na ekranie) wydaje się bez dna, dopóty będzie trwało gotowanie żaby.
 22. Alkione

  Świątecznie

  SLAWENTYWKS46, widocznie za mało dojna ta krowa... fajnagra, szczytem szczytów jest dla mnie magazynowe szaleństwo z czytaniem perłowych gazetek. Co to w ogóle jest za konkurs, w którym, żeby wygrać/coś ugrać, w ogóle się nie gra, a tylko płaci? Dla mnie idea jakiegokolwiek konkursu polega na tym, że się gra. OK, płacę, to mam lepsze możliwości, nie płacę, zadowalam się mniejszą wygraną, ale GRAM, a nie robię przelew, klikam i sru... To jest parodia, a nie konkurs w grze. W ogóle zlikwidujmy eventy, turki, miśki, tylko admin niech urządzi licytację pucharków.
 23. Alkione

  Świątecznie

  Hihihi, no bo wiesz, Mikołaj to tylko do grzecznych dzieci przychodzi...
 24. Alkione

  Świątecznie

  Stawiam za to dolary przeciw łupinom od orzechów, że w czwartek rano pojawią się okienka "Mikołajkowa promocja" albo "Pakiet Świętego Mikołaja" czy coś w ten deseń, za 249,99 zeta (czy inną kwotę). Czyli, jeśli chcesz mieć mikołajki, to se zafunduj... Nie wierzę w to, że TSG coś da graczom ot tak, aby mieli choć raz w roku radochę. Co do wymienionych nagród - uuuu, wybredny jesteś: Q i siłki, to jeszcze się mogą przydać w eventach/turkach. Można je ostatecznie opchnąć na pchlim targu za jakąś gazecinę. Dla mnie najbardziej beznadziejne ze wszystkiego, poza gwiazdkami exp, są kuferki niespodzianki, w których zazwyczaj wciskana jest do plecaków totalna dziadownia: podbieraki, stare zanęty na jakieś nieistniejące halloweenowe ryby, licencje na Starożytną Grotę...
×
×
 • Create New...