Jump to content
Let's Fish Community

darkiel

Members
 • Content Count

  208
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  15

darkiel last won the day on October 3 2017

darkiel had the most liked content!

Community Reputation

31 Excellent

About darkiel

 • Rank
  Super Angler

Recent Profile Visitors

2063 profile views
 1. 27 maja pojawila się oferta za 1500 banknotów zatytułowana "Wolna Ryba". Tytuł oferty jasno sugerował, ze zawiera ona gazetki do własnie otwartego eventu pod tym samym tytułem. Ostatnio admin zmniejszył liczbę banknotów mozliwych do wygrania w eventach więc mocno sie zastanawiam czy korzystać z tego rodzaju ofert. Tym razem, jako że event polega na łowieniu wysoko trenowanych ryb postanowiłem skorzystać przedstawionej oferty. Niestety zamiast oczekiwanych gazetek dedykowanych eventowym rybom otrzymałem nieprzydatne w evencie gazety na ostatnio otwarte łowisko Jez. Chapala. Czuję się oszukany. P.S. Forum nadal nie działa. Kiedy naprawicie błąd.
 2. Przy próbie wejscia w dowolny temat wyświetla się: [[Template forums/front/topics/topic is throwing an error. This theme may be out of date. Run the support tool in the AdminCP to restore the defa
 3. Konkretny przykład błędu: płoć chińska - mam odkryte wszystkie cechy tej ryby jest wśród nich cecha "pospolita". Wybieram te rybe do złowienia w evencie cechy ryb. Podczas pierwszego jej łowienia wyswietla sie komunikat "ryba konkursowa" ale do eventu mi tej ryby nie zaliczyło. Kolejne próby zaliczenia tej ryby takze nie przynosza skutku mimo ze za kazdym razem mam komunikat "ryba konkursowa", . Dopiero po wybraniu i złowieniu innej ryby z listy pospolitych event został zaliczony.
 4. Podzielisz Arcy na kilka grup to osiągniesz efekt odwrotny od zamierzonego - rywalizację zmniejszysz a nie zwiększysz. Mniejsze grono kandydatów do nagród = mniejsza rywalizacja.
 5. Aniu nie chcę eliminacji mniejszych graczy (czy też graczy z mniejszymi wędkami) nawet gdyby to miało być raz w miesiącu. Bo to by była dyskryminacja i niczym nieuzasadnione ułatwienie dla graczy perłowych. To jest moje zdanie. Pza tym uwazam, ze źle diagnozujesz swój problem. Żądasz preferencji dla graczy perłowych w postaci 5 tonowych ryb bo nie chcesz rywalizować na równych prawach z graczami którzy maja mniejsze wędki. Tymczasem twoim problemem nie są zbyt małe ryby w OPENIE tylko zbyt małe szkolenie Twoich ryb. Innymi słowy Twoim problemem w OPEN-ie jest zbyt duża w twojej randze liczba graczy którzy kupuja sukcesy za realna kasę. Nie walcz z wielkoscia ryb bo to nie jest rozwiązanie. Nie tędy droga. Jezeli juz chcesz z czymś walczyć to walcz z kupowaniem sukcesu za PLN. A ze to walka z wiatrakami to inna sprawa. W kazdym bądź razie, domaganie sie ułatwień w postaci 5 tonowych ryb nie jest rozwiązaniem ani receptą na Twoje problemy w OPENACH. OPENY wygrywa się szkoleniem!.
 6. Aniu przede wszystkim nie piszę, że kupujesz sobie wyniki. Jak juz to ustalilismy to możemy dalej uzgadniać protokół rozbieżnosci i zbiezności. Nie zgadzam się się, że każda rywalizacja jest sprowadzona do zasięgu wędek za monety. Dałem ci przykład rywalizacji o łowiska. Tam bez perłowego sprzetu nie masz czego szukać. To że w Twoim klubie znajduje się miejsce dla graczy z małymi wędkami, to zaden argument. Bez graczy perłowych (minimum 10) cały klub przestałby się liczyć w walce o łowiska. Gracze z małymi wedkami maja ułatwione zwykłe eventy (bo sa one projektowane pod wedkę) ale juz w eventach punktowych często nie sa w stanie zaliczyć wysokich progów bo wagi ryb przekraczają mozliwości ich sprzętu. W takim przypadku wyszkolenie ryb jest sprawą drugorzędna, bo 2 ryby spoza zasięgu generują tak wielkie straty punktowe, ze zadnym szkoleniem ich nie uzupełnisz. Zgodzę się z Tobą, że gra zabrnęła w ciemny zaułek (nie chce tego wyrażać w bardziej dosadnych słowach) i dziś liczy się tylko szkolenie, a w przypadku czołówki szkolenie jest funkcją zasobności portfela. Tak się składa, ze w gronie arcymistrzów jest najwięcej graczy kupujących wyniki w sklepiku. Na to nic nie poradzisz. Nie ma znaczenia czy kupisz sprzęt perłowy czy nie z takimi graczami nie masz szans. Chcesz żeby admin dawał arcymistrzom ryby pod perłowy sprzęt? To znaczy, ze chcesz wyeliminować z konkurencji tych graczy którzy w ogóle nie inwestowali realnej kasy w sprzęt perłowy. W sumie ci gracze są podobni do Ciebie. Graja tak jak ty czyli bez napychania kabzy adminowi. Jedna różnica miedzy wami jest taka, ze ty kiedyś kupiłaś perłowy sprzęt a oni nie. Na Twoim miejscu zamiast oczekiwać, ze admin zrobi prezent perłowym graczom i poprzez wrzucenie do OPENA 5 tonowych ryb wyeliminuje nieperłowa konkurencję skupiłbym sie na rywalizacji z tą nieperłową konkurencją w ramach grupy która nie kupuje wyników za realna kasę. Wiem, że w randze Arcy oznacza to walkę o miejsce co najwyzej w top 100. Jezeli tak to bym w ogóle dał sobie spokój z OPEN-ami bo ta rywalizacja jest nieopłacalna. W niższych rangach aż tak źle nie jest. Tutaj graczy grajacych portfelami jest mniej. Zwykli zjadacze chleba tacy jak ja (czyli grający tylko za to co wygraja w grze) mają szanse powalczenia w miskach o top 30 a czasami nawet o top 20 czy top 10 oczywiście o ile ryby są w zasięgu ich wędek bo w mojej randze też jest już dostępny sprzęt perłowy. A o zwycięstwa i miejsca na podium tak czy siak walczą ci co mają portfele wypchane realna kasą ewentualnie ci co nalezą do czołowych klubów i dzięki temu (również dzięki perłowym kolegom z klubu) mają znacznie więcej banknotów na zakup gazetek.
 7. Masz perłowy sprzęt? Czy ten sprzęt wyklucza rywalizacje na małych rybach? Na pewno nie i na pewno jej nie utrudnia, a jeżeli już to raczej ułatwia. Walczysz z graczami ze sprzętem za gołd albo za banknoty, czy to jakaś hańba? Masz co najmniej równe szanse. Czołowe miejsca i tak zawsze rozdzielą miedzy sobą gracze grający za realne pieniądze. Rozmiar ryb w Openie w nie ma dla nich podobnie jak dla graczy "perłowych" żadnego znaczenia. Rożnica jest taka: "perłowi" mogą wziąć udział w każdym OPENIE bo ryby są zawsze w zasięgu ich sprzętu, a grający za realną kasę mogą zagrać w każdym OPENIE bo zawsze w ich zasięgu jest zwycięstwo które zależy wyłącznie od zasobności ich portfeli. Natomiast dla pozostałych udział w OPEN ma sens tylko wtedy gdy ryby są w zasięgu ich sprzętu.
 8. Alkione, Ania: wiem jedno, nie mam wielkich wędek i gram miski tylko wtedy kiedy są na nich rozsądnie małe ryby czyli poniżej jednej tony. OPENY jakie by w nich ryby nie były i tak zawsze wygrywają gracze którzy pakują w nie realna kasę. Co za problem dla nich kupić za 300 zł ofertę dedykowaną danemu OPENOWI? A dla takich jak ja pozostaje walka o miejsca w 2 albo 3 dziesiatce i to da się zrobić bez inwestowania realnej kasy. A gracze perłowi? Oni i tak mają sporo okazji by wykorzystać swój perłowy sprzęt. Przede wszystkim w walce o łowiska gdzie bez "perły" nic nie zdziiałasz a nagrody dla klubów sa niebagatelne. Są kluby w których bez perłowego sprzętu nie masz prawa wstępu. Druga konkurencja w której mozesz wykorzystać perłowy sprzęt to ryba dnia. Tu nagrody sa kiepskie ale zawsze jakieś są, no i gracze z małymi wędkami nie mają czego szukać.
 9. Ania juz tak nie płacz za dużymi rybami. Tak bardzo boisz się konkurencji, ze chcesz wyeliminować z tej gry graczy którzy traktują te grę tak jak powinno się ja traktować czyli jak grę a nie jak sklepik z pikselami do kupienia? Chcesz ograniczyć konkurencje poprzez wyeliminowanie graczy którzy nie kupili wędek za realną kasę? Jak kogos bawi kupowanie sukcesów w sklepiku to niech się tak bawi, niech kupuje co mu się podoba ale też niech nie płacze, że nie zawsze może tak uzyskana przewagę wykorzystać.
 10. Ciągłe zastanawiam się, czy admin da możliwość ukończenia tego 50+ graczom którzy nie zapłacą mu minimum 300 PLN. Mówiąc o ukończeniu mam na myśli zdobycie 1000 punktów które gwarantują osiągniecie ostatniego levelu (9 ???) za który dostaje się puchar ze złotym karpiem otoczonym wieńcem. Do tej pory bez inwestowania PLN, samym graniem we wszystkich możliwych eventach można było osiągnąć ledwie półmetek czyli ok 520 pkt. Oby nie okazało się, że ostatni level eventu 50+ jest do osiągnięcia wyłącznie poprzez zakupy za realne pieniądze. Jeżeli tak się stanie to wyjdzie na to, że to nie admin zrobił prezent graczom tylko że wymusił na graczach aby zrobili świąteczny prezent jemu. A w liście do graczy admin napisał:"W świątecznych konkursach będziecie mogli zdobyć niepowtarzalne nagrody które będziecie mogli wymienić na gwiazdkowe upominki w wydarzeniu "Świąteczne podarunki". Moze zamiast slowa "zdobyć" admin powinien użyć sformułowania "kupić". Wtedy byłoby wszystko jasne a tak to tylko zamydlił oczy tym którzy łudzili się, że sobie pograją i ze ich gra zostanie uczciwie nagrodzona.
 11. Miał być ewent świąteczny i przez kilka dni zanosiło sie na to ze to będzie czysta gra, Niestety po kilku dniach ewent Świąteczne Podarunki 50+ przemienił sie w sklepik 50+. Admin dodal do niego możliwości zakupu dodatkowych punktów za PLN i cała zabawę szlag trafił. Teraz zwyciężają nie ci co mozolnie łowiąc rybki i walcząc w wydarzeniach zbierają punkciki z gry ale ci co wejdą do sklepiku by tam wydać kilkaset złotych i śmiać sie w oczy tym którzy uważali że tym razem wszyscy graja na równych prawach. Na tę chwilę, najlepszy gracz który nie wydal pieniędzy na zakup punktów w sklepie zajmuje 56 miejsce. Do końca eventu jeszcze kilka dni wiec pewnie znajdzie się setka entuzjastów drogi na skróty i ci co chcieli sobie rywalizować na łowienie a nie na zawartość portfeli nie będą nawet mogli zobaczyć kto z nich był najlepszy bo ranking tego nie pokaże. A może admin zrobiłby oddzielny ranking nie nieuwzględniający zakupów w sklepiku?
 12. Nowa grafika sadząc po screenach wyglada tragicznie i dysfunkcjonalnie. U mnie cały czas wszystko po staremu i oby tak dalej.
 13. Magazynowe Szaleństwo jak do tej pory występowało w róznych wersjach. Najczęście w wersji opisanej przez Jacka czyli tylko z perłowymi gazetami. Były tez wersje: perłowe gazety (a czasami także + gazety za banknoty)+szkolenie ryb i w tej wesji przykładowy maluch jak najbardziej może wziąc udział bo może trenować rybki przy pomocy gazet za banknoty. Co do wersji ściśle perłowej: nieprawdą jest że gracze z niskich leveli nie mogą wziąć udziału w Magazynowym Szaleństwie w którym jedyną opcją są perłowe gazety. Nasz maluszek może wejśc w posiadanie perłowych gazet korzystając z okazyjnych ofert za banknoty takich jak barzdo ostatnio popularne oferty za 1200 $ i 4000 $. oczywiście takie okazje nie zawsze dadzą sie wykorzystać w Szaleństwie bo trzeba trafu zeby się pojawiły w trakcie trwania Szaleństwa, ale czasami można takie wczesniej nabyte gazetki przetrzymac nieczytane i odczytać podczas trwania szaleństwa. Perłowe gazety które można wykorzystać w Szaleństwie mozna także zdobyć w niektórych eventach. Trudne do wykonania i wymagajace szczęścia (bo nie zawsze taki event jest dostepny podczas trwania szaleństwa) ale mozliwe.
 14. Czy admin znowu czegos nie sknocił? Zanety marki KING które w poprzednich tego typu eventach mozna było wymienic za 150 pkt dzis wymienia się za 50 pkt. To jest taniej niz za zanete Q która mozna wymienić za 75 pkt. Adminie, co za dziwne interesa krecęisz?
 15. lub czasopisma bo tu jest jak w tej aferze michnika , male słówko "lub" a jakie wielkie ma znaczenie
×
×
 • Create New...