Jump to content
Let's Fish Community

lupropibaki

Members
 • Content Count

  82
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  14

Everything posted by lupropibaki

 1. W nowych prezentach jedna rybka walentynkowa z SZALONĄ ilością 2-4 punktów! Z takim bogactwem to chyba ucieknę na Wyspy Tutti Putti i poproszę o azyl ekonomiczny. A tak z ciekawości, ułamków się nie dało wstawić?
 2. Oj tam czepiacie się człowieka. Przecież stare przysłowie pszczół wyraźnie mówi: "Mądry wie co mówi, głupi mówi co wie". Bo gdybym był złośliwy, to po przeczytaniu tych niewiarygodnych informacji o mistrzostwach, evencie i exp.2 zacytowałbym kawałek "Dezyderaty" Maxa Ehrmanna, który mi się zaraz przypomniał : "...wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoja opowieść." Ale nie jestem złośliwy.
 3. BREAKING NEWS! Reuters, BBC, AFP, AP, TASS, PAP, CNN, RADIO EREWAŃ "Jak podają największe światowe agencje informacyjne, na specjalnym i nadzwyczajnym posiedzeniu Międzynarodowego Biura Miar i Wag w Paryżu podjęto uchwałę o powiększeniu układu SI o jednostkę opisującą niewiarygodną i nienasyconą chciwość. Jednostką tą w układzie SI będzie od 01.02.2020 roku - WIELKI CHCIWUS zwany JEDNO TENSQUAREGAMES -w skrócie "1TSG". Jak donoszą agencje, wzorzec metra z Sèvres już się posunął w oczekiwaniu na przyjazd z Wrocławia wzorca 1TSG." p.s. Po powrocie z 5 losowań II zestawu na 1 losowanie dowolnego zestawu w "Zestawach Mistrzów" , bez zmian nagród, sądziłem, że w TSG ktoś znalazł resztki przyzwoitości. Niestety okazało się, że są to tylko resztki bigosu i sałatki po imprezie firmowej. To smutne, ale nawet mnie to już nie dziwi.
 4. Od np. 110-120 do 300 łatwo? I jaki przemyślany plan gry. Powodzenia. ))))))
 5. DO WYMYŚLACZA I UKŁADACZA ZADAŃ EVENTOWYCH! Drogi układaczu. Zanim podejmiesz się zadania jakim jest układanie zadań eventowych, zanim wyciągniesz rękę po dzielnie zarobione pieniążki, to POZNAJ GRĘ i ZACZNIJ MYŚLEĆ! Gwarantuję Tobie, że myślenie to nie jest proces skomplikowany czy bolesny. SPRÓBUJ ! A efekty mogą Cię zaskoczyć. I od razu zaznaczę, nie musisz myśleć codziennie, nawet nie raz w tygodniu, ale wystarczy od czasu do czasu. Ale ad rem. Czy możesz wyjaśnić srogi układaczu, w jaki sposób gracze w randze wyga ( guru zresztą też), w evencie "Spokojne Wędkowanie" mają złowić minimum 115 rybę Risso Szary? Przy użyciu wędki morskiej 550kg, do poziomu 148 największej dostępnej, przyponu 40, bonusów 70 + 29, mają możliwość złowić rybę o wadze ok.2200kg tj. 80-85p. Risso 115 to ponad 2300kg. Zadany 10 próg w evencie to 1950p. do zdobycia przy złowieniu 16 ryb. Czyli praktycznie każda na poziomie 122p. Jeżeli jedna z tych 16 ryb ma osiągalny poziom 80-85p. to pozostałe 15 musi być na poziomie powyżej 125p. Pomijam hasełko z eventu które w tej sytuacji brzmi bezczelnie (screen), ale jako chłop prosty w budowie i odporny na wiedzę - POKORNIE PROSZĘ O ODPOWIEDŹ NA PONIŻSZE PYTANIA: 1. Czy w tej randze ( rangach - wyga i guru) event jest przeznaczony tylko dla graczy posiadających wędkę perłową morską 630 kg? 2. Czy alternatywą dla wędki perłowej jest wytrenowanie łowisk na których są zadane ryby i łowienie z użyciem losowania pozostałych poza Risso ryb, do poziomu powyżej 125p? 3. Dlaczego akurat te dwie rangi spotkał taki zaszczyt, skoro w pozostałych ( np. weteran i arcymistrz) ryby są w zasięgu przeciętnego gracza bez dodatkowych nakładów jak te w/w ? 4. Skoro już te dwie rangi są tak wyjątkowo traktowane, dlaczego nagrody w nich są niższe niż w rangach które mogą event wykonać bez dodatkowych nakładów? 5. Czy eventy nie powinny być układane na zasadzie " zadania powinny być trudne, ale wykonalne"? I ostatnie pytanie 6. CZY BYCIE WZORCEM POKOLENIA -"MATURA TO BZDURA" NIE JEST DLA CIEBIE UCIĄŻLIWE? Na ostatnie pytanie nie musisz odpowiadać. Pytam z ciekawości bo nigdy tego nie doświadczyłem. Natomiast na pozostałe pytania oczekuję niecierpliwie na odpowiedź.
 6. Zyski spadają bo prowadzą głupią politykę. Taki "polski model biznesu" z lat 90 ekonomicznych analfabetów ( butę, arogancję itd już pominę). Nachapać się w tydzień. A tu ZONK. Ja obstawiam na działanie celowe mające zniechęcić graczy i spowodować ich odejście, co pozwoli im bezboleśnie wygasić grę. Bo zamknięcie jej teraz mogłoby spowodować, że gracze poszliby do sądów po zwrot kasy za rzeczy które za namową TSG kupili, które są ich własnością ( np. wędki perłowe), a które po likwidacji gry będą niczym. A tak, zniechęcą graczy do gry i jak będzie pusto to bezkarnie ją zamkną.
 7. "Zestawy Mistrzów". Kiedyś było "Wylosuj 1 zestaw IV lub lepszy". Teraz - "Wylosuj 5 zestawów II lub lepszych". Czyli więcej i trudniej. No dobrze. Zwiększenie trudności nazwijmy "uatrakcyjnieniem rywalizacji". Tylko przyzwoitość i uczciwość nakazywałyby zwiększyć jednocześnie nagrody. No, ale to "przyzwoitość i uczciwość" czyli obszary obce dla pań i panów z TSG. A nieeeeeee, już wiem. To zmiana na wyraźnie żądania, prośby i błagania graczy!! W wyniku długotrwałych pikiet graczy przed siedzibą TSG na ul. Długosza we Wrocławiu, milionach listów, maili, telefonów i stad gołębi pocztowych z wiadomościami, TSG postanowiło ugiąć się przed żądaniami graczy i zwiększyć wymagania konkursów "ZM". W wyniku długotrwałych negocjacji z radykalnymi graczami i mimo ich zdecydowanego uporu, TSG udało się wywalczyć pozostawienie nagród na dotychczasowym poziomie, mimo żądań graczy żeby je zmniejszyć o minimum 90%, a najlepiej do zera. Zaprzyjaźnione źródła donoszą, że ostateczny cios zmuszający do ustępstw TSG otrzymało od tych stad gołębi pocztowych. Zasr..y cały chodnik na Długosza i interwencja Straż Miejskiej zmusiła TSG do ustępstw. Kochane TSG - urzekła mnie Twa historia.
 8. Całe TSG to wybitni lingwiści. Prof. Miodek płacze gdy ich czyta. A prof. Bralczyk drżącymi rękoma, ostatnie włosy z brody w warkocze zaplata. O ichtiologii nie wspomnę, bo już szykuje się Nobel dla TSG za odkrycie nowych gatunków.
 9. Pan Orki napisał: "Mistrzostwa w dniu 21.01.2020 odbędą się na łowisku - Wybrzeże Szkieletowe. Mistrzostwa w dniu 22.01.2020 będą kontynentalne.- Afryka. Mistrzostwa w dniu 23.01.2020 odbędą się na łowisku - Jeziora Ounianga. Mistrzostwa w dniach 24.01.2020 do 25.01.2020 odbędą się na łowisku -Bezkres Oceanów. Mistrzostwa w dniach 26.01.2020 do 27.01.2020 będą kontynentalne - Australia ." A co mamy? Mistrzostwa trzy dni. Nie, no w gruncie rzeczy się zgadza. Takie wash & go. 3 w 1. Co prawda żaglon i wrakon to W-y Kanaryjskie, ale uznajmy , że to jest jako Afryka. Ale szzzza, bo i tak jest postęp, bo 20 grudnia miała być Islandia, a wyszła Wyspa Wrangla. No dobra. Jedno i drugie było na północy. Można powiedzieć obok siebie. Jak Madryt koło Sosnowca. Ja tylko dziękuję Bogu, że przy tych oszołamiających kompetencjach i powalającej dokładności Pan Orki nie jest np. chirurgiem. Bo gdyby człowiek na takiego trafił i przedtem se gnatów nie ponumerował to po operacji nogą kapelusz z głowy by zdejmował. Ale co tam. Gra i buczy orkiestra z Kampuczy ))))).
 10. Dokładnie. Pisałem o tym tutaj: lets-fish.com/community/topic/4684-zaszczepiony-bakcyl/?tab=comments#comment-12301
 11. A jakaś, jakakolwiek, istotna dla gry i graczy, sytuacja została już rozwiązana? Bo chyba przeoczyłem. Tak czy owak, przekaz skierowany do graczy przez szanownego Pana w tym poście jest prosty i klarowny : Uwagi merytoryczne mamy gdzieś, a jak będziecie nas nazywać jak na to zapracowaliśmy to będziemy mieć jeszcze bardziej gdzieś. A ty grajku graj i morda w kubeł (napisz do supportu). Tam możesz sobie pobulgotać.
 12. Proponują również lekturę zamiast merytorycznej odpowiedzi. Może grajek się zniechęci. "Let's Fish Support <support.letsfish@tensquaregames.com> do mnie ##- Wpisz odpowiedź powyżej tego wiersza -## Szanowny Użytkowniku, Dziękujemy Ci za zgłoszenie, otrzymaliśmy je i jesteśmy w trakcie jego weryfikacji. Na ryby warto zabrać dobrą lekturę która jeszcze bardziej umili czas. Przesyłamy więc link do naszego FAQ gdzie możesz znaleźć odpowiedź na swoje pytanie. http://support.tensquaregames.com/hc/pl Znajdziesz tam również inne ciekawe artykuły które pozwolą Ci zwiększyć twoją wiedzę o grze jak również pomogą rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące jej działania. Jeżeli znalazłeś odpowiedź, proszę poinformuj nas o tym. (wystarczy że klikniesz "odpowiedz" a wątek dalej będzie kontynuowany) Pamiętaj proszę aby przesłać nam swój numer UID który znajdziesz w grze po kliknięciu w profil, a następnie ustawienia. Pozwoli nam to na szybszą weryfikację sytuacji. Udanego połowu Zespół Ten Square Games. Ten e-mail został wysłany z konta tensquaregames. Delivered by Zendesk."
 13. Nazywanie rzeczy po imieniu, zgodnie ze stanem faktycznym to nie jest ubliżanie.
 14. Uzupełnienie. "Zgubiony" screen. p.s. "Ty", "cię" itd. piszemy dużą literą "Panie Orki". Język ojczysty się kłania.
 15. Bardzo dziękuję za obie odpowiedzi. Świadczą one o tym, że Wasze działanie jest celowe i nazwanie Was jak powyżej jest absolutnie trafne. Screeny tych odpowiedzi dołączam do skargi do UOKiK. Stanowią doskonałe podsumowanie. "Panie Zenek", z supportem nie mam zamiaru się kontaktować. Przez 6 lat na dziesiątki maili nigdy nie otrzymałem merytorycznej odpowiedzi! Coś się zmieniło? Będziemy rozmawiać tutaj. A skoro tak Was oburza nazwanie Waszych działań oszustwami, krętactwami, złodziejstwem, to mam nadzieję, że oddacie sprawę do sądu i zechcecie doprowadzić mnie do skazania za zniesławienie. Ja mam tylko setki screenów i maili z ostatnich 6 lat i sądzę, że dowolną ilość świadków. Więc czekam z niecierpliwością na pozew. Jedyny mój kontakt z supportem to będzie podanie moich danych osobowych potrzebnych Wam do pozwu. A potwierdzenie ich prawdziwości dostaniecie od SpilGames które wysyłało do mnie list i nagrodę z podziękowaniami za wykrycie oszustów oferujących za pomocą kłamstw drogie smsy premium. Więc jak widzicie bez problemu możecie mnie pozwać. Czekam. Orki3210. Twoja odpowiedź świadczy nie tylko o Twojej arogancji, ale również o tym, że celnie Was określiłem. Dla Twojej informacji. Jestem graczem klubu z top-4 i wszystkie wydarzenia świąteczne robiłem. Na potwierdzenie screeny. Nie oczekuję przeprosin, bo "odpowiedź" jakiej udzieliłeś dobitnie świadczy o tym, że nie tylko nie potrafisz przepraszać, ale nawet nie wiesz co oznacza słowo "przepraszam". Straciłeś okazję, żeby milczeć.
 16. Drugi post skasowany. Posty usuwać umiecie perfekcyjnie. CZEKAM NA ODPOWIEDŹ CO TO JEST ZA OSZUSTWO!!!!!! TRWA TO W NAJLEPSZE MIMO ZGŁASZANIA TEGO OD WIELU GODZIN. Przesyłam to do UOKiK jako celowe i ewidentne oszustwo i próbę wyłudzenia.
 17. Nie wiem czy Tobie się to spodoba czy nie, ale gra jest usługą. Płatną usługą. Więc w pierwszej kolejności musi działać zgodnie z prawem. W tym zgodnie z całym pakietem polskich ustaw konsumenckich, dyrektyw unijnych ( często brzmiących identycznie jak polskie ustawy) dotyczących konsumentów, decyzjami UOKiK oraz ECC. I jak te warunki spełnia to wtedy może zarabiać. A ze spełnianiem tych warunków jest bardzo różnie. że wskazaniem na - źle. I faktem jest, że nie zmienią tego strajki i płacze. Tutaj powinny lawinowo iść skargi do miejskich i powiatowych rzeczników praw konsumentów, FK, UOKiK czy ECC w przypadku graczy z terenu UE. TSG pozwala sobie na takie działania wiedząc, że zdecydowana większość płacących zamiast wysyłać skargi woli machnąć ręką i nie zawracać sobie tym głowy w myśl zasady -" najwyżej to rzucę w cholerę". Co jest o tyle dziwne, że w przypadku rozklejonych butów za 10 euro czy 50 zł potrafią poruszyć niebo i ziemię w dochodzeniu swoich praw, a w przypadku gry odpuścić - "bo to tylko durna gierka w necie" pomijając, że koszt tego jest wielokrotnie wyższy niż tych butów. I na tym żeruje TSG. Przykład naruszenia prawa? Pierwszy z brzegu. Dzielenie nagród pod pretekstem jakichś iluzorycznych ustawek graczy co powoduje sumarycznie wypłatę niższych nagród niż te deklarowane przy ogłaszaniu konkursu. A oskarżanie graczy o oszustwo jest pomówieniem, bo gracze grają tak jak jest zorganizowany przez TGS konkurs. I na tym polega problem.
 18. Wysokość nagród uzależniona od rangi, przy zadanych takich samych ryb i identycznych wag, to logika made in TSG której żaden normalny i uczciwy człowiek nie zrozumie. Nie dość, że np. wydze z natury gry łowi się trudniej taką samą rybę niż arcymistrzowi to "w nagrodę" dostaje niższe nagrody. Kiedyś, gdy gra opierała się na uczciwych i logicznych zasadach, wagi ryb (czasami nawet ryby ) zadane w eventach były dostosowane do rangi i posiadanego sprzętu, ale nagrody były takie same dla wszystkich, a lista zwycięzców jedna dla wszystkich rang. I było to uczciwe bo mimo różnych zadań, skala trudności była relatywnie taka sama. Obecna "logika" TSG - mały ma mniejsze potrzeby jest porażająca. A jej podstawa chyba prosta do wyjaśnienia - gdzie się da, pod byle pretekstem, przy pokrętnym tłumaczeniu dla idiotów, uszczknijmy coś z nagród! Np. nagrody w eventach w postaci banknotów dopiero od poziomu 25. Ja jestem ciekaw czy szefostwo TSG w podobny sposób dzieli poziom wynagrodzeń? Przecież panienka o wzroście 1,6m i wadze 50kg powinna zdecydowanie mniej zarabiać niż koleś 1,9m i waga 100kg. W końcu taka panienka mniej je, mniejsze ciuchy potrzebuje, to po co jej tyle samo kasy co temu wielkiemu kolesiowi? A to, że wykonuje równie ciężką i przydatną pracę nie ma przecież żadnego znaczenia! Panie Zenek. Chętnie bym przeczytał racjonalne i logiczne wytłumaczenie tego.
 19. TSG - SUŁTANI LOGIKI ! AJATOLLAHOWIE MYŚLENIA ! CESARZE ROZUMU ! A MOŻE MATADORZY UCZCIWOŚCI?! "Świąteczne" ryby jutro znikają, nie ma ich już w ŻADNYCH zadaniach, ale to zupełnie nie przeszkadzało TSG powtykać gazety na te ryby jako nagrody, również główne - event " Liczy się tylko największa", w konkursach które kończyły się o północy. Zaraz mi się to skojarzyło z niezapomnianym kabaretem Dudek i skeczem "Wężykiem". Rozmowa majstra Zenka z Jasiem, stażystą w TSG: - Jasiu. Jako mój uczeń, kształcisz się u mnie na nauce. Co to jest mój chłopcze? - To jest gazeta panie majster-Zenek! -Tak jest! A do czego jest dana gazeta? - Dana gazeta jest do niczego panie majster-Zenek! - Tak jest! - Wężykiem! Wężykiem! To co panie Zenek? Jak to jest z tymi gazetami? Deficyt umysłowy tego co ustalał nagrody czy "Nowa Jakość Nagród" w związku z nową definicją uczciwości? Aaaaaaa, już wiem!! To na życzenie graczy, dla ich dobra i uatrakcyjnienia gry!! Przecież te gazetki to punkty do eventu "List do Mikołaja"!! Pozwalają powalczyć o nagrody w rankingu zawodów. Powalające nagrody!! Za miejca 51-100 jest 125 banknotów i 5 gazetek. Za takie nagrody warto oddać życie. Ale wróćmy do gazetek świątecznych w roli nagród. Cennych nagród!! Za otwarcie gazety jest - wowwwww aż 150p. To jaki to ma wpływ na ranking? Ile daje taka gazetka? Policzmy. Na tym tutaj portalu na miejscu nr 100 gość ma 506.440 ( słownie: pięćset sześć tysięcy czterysta czterdzieści (sic!) punktów. Czyli jedna gazeta podniesie jego wynik o całe 0.0296% (słownie: ZERO przecinek ZERO DWA DZIEWIĘĆ SZEŚĆ procenta (sic!) !!!!!!!!! O tym jaki taka gazetka ma wpływ na wynik tego który jest na pierwszym miejscu w rankingu i ma ponad milion siedemset tysięcy punktów nie wspomnę. On z rodziną do teraz świętuje te dodatkowe punkty. Normalnie szał hojności TSG! To wariant Nowej Jakości Nagród. A wariant "przemyślanych" nagród? No cóż. Jako komentarz znowu przypomina mi się kabaret Dudek i niezapomniany Jan Kobuszewski ze skeczem "Rozum". Szedł ulicą, patrzy, leży. Rozum. Szary, rozmiar średni, mało używany. I tak się pan Jan zastanawiał kto go zgubił. I po pół wieku sprawa się wyjaśniła. To Rozum TSG. Całego. Rozum jak puchar. Przechodni. No prawie jak puchar. Bo ten przechodzi z rąk ( w przypadku Rozumu z głowy ) do rąk, a tutaj Rozum przeszedł. Ale obok TSG. Bez zatrzymywania się. Już mi się nawet nie chce wkurzać na to wszystko. Pozostało tylko przystanąć, pochylić się z politowaniem, nad Wami - Panie i Panowie z TSG. Czasami się zaśmiać lub uśmiechnąć ze smutkiem nad Wami. Nie będę pytał czy macie zamiar jakoś zrekompensować graczom tę kpinę bo obawiam się, że nie rozumiecie, że Wasze zachowanie jest biegunowo odległe od albo przyzwoitości, albo myślenia. Ew. jednego i drugiego jednocześnie. Screeny jako potwierdzenie tego co napisałem.
 20. Raczej nie. Po wczorajszej przecenie -70% i możliwości zakupu blach za drobne 75$, zmiana zadanej metody łowienia ( czytaj: dawaj magika!) ze spinningu na spławik była więcej niż pewna. Swoją drogą wyobrażam sobie tą rozpacz w TSG, że na Wranglu jest tylko metoda morska i nie można magii wyciągać. Ajajaja, takie niedopatrzenie!
 21. Coś się źle zapisało (((( Errata: Jest: "...bo nawet nie mają możliwości oszukiStwierdzenie, żwać,..." powinno być:"...bo nawet nie mają możliwości oszukiwać, więc jest to bezpodstawne, oszczercze pomówienie, a Wy, łapiecie się..." Jest:" W cudzysłowie bo z grą zgodną nie ma to już nic wspólnego." powinno być: "W cudzysłowie bo z grą zgodną z definicją tego słowa, nie ma to już nic wspólnego."
 22. Genialna retoryka. Normalnie klękajcie narody. Chciałbym jednak wyjaśnić Tobie ( i Twoim kolegom) kilka istotnych kwestii związanych z "grą". W cudzysłowie bo z grą zgodną nie ma to już nic wspólnego. - Organizujecie konkursy, gracze grają zgodni z zasadami konkursu bo nawet nie mają możliwości oszukiStwierdzenie, żwać, łapiecie się na tym, że konkurs jest przez Was zorganizowany bezmyślnie bo pozwala, grając zgodnie z jego zasadami (sic!), na zajęcie premiowanych miejsc przez większą ilość graczy niż zakładaliście i panika. A reakcją jest absolutnie bezpodstawne i oszczercze oskarżenie graczy o oszustwo, co pozwala Wam, wbrew prawu ( zakazane praktyki handlowe-usługowe), tłumaczyć zmniejszenie nagród w stosunku do tych deklarowanych przed konkursem. - Narzucacie graczom nagrody przy jednoczesnym obcinaniu nagród "pieniężnych". W nagrodach są gazety na Małe Jeziorko, LSC, Zimowe Jeziorko itp., do trenowania uklejki, karpie, albo ryby z Królestwa Gigantów itp., lub hit nad hity z jednej z obecnych "gorączek" - werbleeeeeeee..... taaaa daaaaaaaaam - marzenie graczy grających od np. 6 lat - POJAZDY na łowiska (sic!) !!!!!! Ale żarty na bok. Wartość matematyczna, sklepowa, tego szajsu jest wysoka. WARTOŚĆ UŻYTKOWA TEGO JEST ZEROWA! ŻADEN GRACZ TEGO BY NIE KUPIŁ BO NIE JEST TO W GRZE DO NICZEGO PRZYDATNE. Cel i efekt takiego działania? Oczywisty. Zmuszenie graczy do kupowania gry w całości, zamiast do grania zgodnie z definicją słowa "gra", a realnych zakupów ( jak to przy płatnej grze) używania jako pomocy w rywalizacji. Takie tłumaczenia jak Twoje, taka retoryka jet godna wzorcowego homo sovieticusa, który zniewalając inne narody i zbrojąc się po zęby walczył zaciekle o pokój na świecie i każdego dookoła uważał za faszystę, tak jak Wy uznajecie graczy za oszustów. Klasyka słusznie minionej epoki. A prosiłem, nie próbujcie robić z graczy idiotów, bo tylko siebie ośmieszacie. - Stwierdzenie, że nagrody są niskie bo wylosowane ryby są przydatne w innych konkursach, np. Spadająca błystka, świadczy o tym, że albo nie masz pojęcia o czym piszesz, albo celowo cynicznie robisz, a właściwie próbujesz robić, z graczy idiotów. Więc wyjaśniam: 1. Przelosowane ryby się nie zachowują, więc jeżeli w momencie losowania nie ma ich w innych zadaniach to nie będzie dodatkowego spożytkowania tego losowania. 2. W w/w konkursie ryby są zadane średnio na niecałe 122, więc losowanie ich na 125 czy 128 jest równie przydatne jak pomalowanie im ogonów na kolor zielony i zwinięcie ich w trąbkę. 3. Resztę sobie podaruję bo wszyscy wiedzą o co chodzi. Ty też. - Ergo. Nowy system "nagród" i ta genialna retoryka próbująca przekonać graczy tumanów jakie to szczęście ich spotyka ( a propos, uczyliście się od Juliena Verleya z NC+, który wciskając telewidzom g.... zamiast dobrej oferty za to za o wiele wyższy abonament, stwierdził, że widzowie "nie rozumieją oferty"?) to czysty pic na wodę, fotomontaż, austryjackie gadanie, duby smalone tudzież zwykłe głupoty. Dlatego po raz kolejny przemówię ludzkim głosem i zabawię się w Św. Mikołaja, Gwiazdora i Dziadka Mroza w jednym! Podpowiem Wam jak zaoszczędzić na nagrodach, jednocześnie sprawiając, że JUŻ NIGDY ŻADEN GRACZ, nie nazwie Was oszustami i złodziejami. OBETNIJCIE NAGRODY RZECZOWE O POŁOWĘ!!!! A POZOSTAŁE (zgodnie z sugestią jednego z forumowiczów) WYPŁAĆCIE W FORMIE BANKNOTÓW I PEREŁ. PRZELICZAJĄC WG CEN SKLEPOWYCH. Dla Was czysta oszczędność bo wypłacacie mniejsze nagrody, a gracze pomniki będą Wam stawiać bo gra będzie grą, a nie aukcją pucharków. No to jak będzie? Taki prosty test na uczciwość i czystość Waszych intencji.
 23. NOWA JAKOŚĆ NAGRÓD (to słowo to taki żarcik językowy w przypadku tej gry) MADE IN TSG !!!! To liczymy. "Wyzwania dla mistrzów". Było za 10 próg w zależności od rangi ca. 1500 banknotów + 2500 za pierwsze miejsce. Razem ca.4000. JEST 1500 za całość. No dobrze. To może event jest łatwiejszy? Może są zadania typu pomachaj rybce chusteczką, zarzuć i wyjmij wędkę, albo prześlij buziaka swoim idolom z TSG? Nic podobnego. Jest o wiele kosztowniejszy teraz niż był gdy był lepiej płatny. Jeszcze przed rozpoczęciem robienia go, gracz już wie, że w tym przypadku, nagrodę ( to słowo to taki ...) trudno nawet nazwać jałmużną i lepiej mieć spore środki na koncie, żeby w ogóle zaczynać. Pomińmy przyblokowanie ryb którym gracze zostaną uraczeni, liczmy tylko statystycznie. LICZYMY ! Zadanie nr 1. Przelosuj dobry lub lepszy zestaw: 20 razy, 3 łowiska, poziom III. 3 x 20 = 60. Ale poziomy są cztery, tylko trzy dobre ( zupełnie jak w skeczu u Laskowika " Z tyłu sklepu", ale tam chociaż było śmiesznie), więc statystycznie co czwarte losowanie odpada. Czyli do kosztów dodajemy 25%. 60 + 25% = 75 razy 10 za losowanie = 750 banknotów. Zadanie nr 2. Trzy rybki razy trzy razy - łowisko Indus. Ryb na łowisku 25, czyli statystycznie trzeba przelosować 3 razy, żeby rybki zaliczyć. 25 x 3 = 75. Ale znowu III poziom czyli per analogiam + 25%. 75 + 25% = 94 losowania czyli 940 banknotów. Zadanie nr 3. Tak samo jak nr 2 - łowisko Tajmyr. Ryb też 25, czyli koszt również 940. RAZEM: 750 +940 + 940 = 2630 !!!!! Zakładając, że można losować 20 razy za 180 to odejmijmy 10%. Statystycznie koszt imprezy przed jej rozpoczęciem i pomijając "udogodnienia" jakie, jak wiemy z doświadczenia niewątpliwie będą nam zaserwowane w zadaniu, wynosi : 2370 banknotów, przy "nagrodzie" ( to słowo to taki ...itd. ) 1500 banknotów!! Nie będę pisał co myślę o takim traktowaniu graczy, bo tutaj raczej należy zacytować kpt. Wagnera : "Nie ma w słowniku ludzi kulturalnych słów, które mogłyby dostatecznie obelżywie określić pańskie ( Wasze ) postępowanie." Ale mam prośbę, a raczej żądanie. Nie traktujcie ludzi jak idiotów, bo do pięt im nie dorastacie.Ja przeżyłem już sporo lat i z takim postępowaniem się jeszcze nie spotkałem, dlatego zaczynam się zastanawiać czy to Wasze działanie nie jest celowe. A celem wbrew pozorom nie jest zwiększenie zysku, a wygaszenie gry. Gra stara, pozwoliła Wam zebrać doświadczenie w goleniu graczy, można to zastosować w nowych grach, więc spełniła woje zadanie i można ją zlikwidować. Ale ponieważ gracze kupili np. rożne wędki za perły czyli de facto gotówkę, a po likwidacji gry mogą się wkurzyć, że zlikwidowano ich własność i "poprosić" o zwrot pieniędzy, to wpadliście na pomysł takiego pokierowania grą, żeby gracze, zwłaszcza ci płacący, sami z niej rezygnowali co pozwoli Wam spokojnie wygasić grę. Prawda?
 24. "Podział nagród w istniejącej formie został wprowadzony do gry po serii nadużyć z tym związanych." To jest zwykłe prostackie pomówienie. A podział nagród nie może być taki, że suma wszystkich nagród jest niższa od deklarowanej przy rozpoczęciu konkursu. Takie "oszczędności" to jest łamanie prawa. Gracze grają tak, jak zorganizujecie konkurs, a jedynym nadużyciem w tym przypadku jest nazwanie Was myślącymi i uczciwymi. Zadanie: "przelosuj rybę cukrowy konik". Czego oczekujecie? Że gracze będą wydawać tysiące banknotów żeby wyniki się nie dublowały? Bo inaczej zabierzecie nagrody? Skoro nie potraficie myśleć, nie potraficie porządnie zorganizować konkursów z uczciwym podziałem nagród, to nie organizujcie. Ale nie zarzucajcie graczom nieuczciwości, bo gracze grają tak jak to zorganizowaliście! Myślenie to nie jest proces bolesny i skomplikowany. Spróbujcie. Efekt może Was zaskoczyć. Z okazji świąt mam dla Was życzenia i prezent. Życzę Wam znalezienia pod choinką krztynki myślenia i odrobiny uczciwości. A prezentem jest przykład jak zorganizować konkurs, żebyście za efekty Waszej indolencji i bezmyślności nie oskarżali graczy o nieuczciwość. Zestawy Mistrzów: Przelosuj dowolny zestaw na (konik cukrowy). Zamiast do wyników zaliczać ile razy był przelosowany, to jako wynik podajcie sumę wszystkich wylosowanych do tej ryby wzmocnień umiejętności: większa waga ryby. Biorąc pod uwagę, że te wyniki są trzycyfrowe ( 1 i dwa miejsca po przecinku ) to prawdopodobieństwo zdublowania się wyników jest bliskie zeru, a jeżeli nastąpi to niewątpliwie będzie to wynik losowy. Tak samo można liczyć wyniki przy przelosowaniu łowisk, a nie ryby. I będziecie mogli przestać się martwić, że gracze Was oszukują. Proste prawda? Proste i uczciwe. Tak jak pisałem, myślenie to nie jest proces bolesny i skomplikowany. Wesołych Świąt.
 25. Cztery razy były perły w konkursach. Dwa razy po 250 w kufrach za żetony, a te żetony wygrane lub kupione za banknoty i dwa razy za jakieś wymiany. Więc to po pierwsze. A po drugie, tak jak już pisałem to jest praca dla niektórych ludzi. Ich chleb i każdy wchodząc w tę grę chyba o tym wiedział. Co powiem jak wprowadzi jakieś wymyślne opłaty ? Nic. Zostawię grę w cholerę. Żyłem bez niej 50 lat, a z nią tylko kilka więc mogę żyć dalej bez niej. Ale tak jak już wspominałem rozumiem, że to jest czyjaś praca, a z drugiej strony nie dam mu zarobić w miesiąc na nowego mercedesa. Nie jestem przyspawany do gry, ale jestem gotowy zapłacić rozsądną uczciwą cenę za rozrywkę jaką mi ktoś zapewnia. A oczekiwanie, że ktoś będzie za darmo dla mnie pracował jest tak samo niestosowne i roszczeniowe jak nieuczciwe czy cwaniackie jest w większości postępowanie TSG z ostatnimi zmianami. Natomiast dzisiejsza oferta jest moim zdaniem uczciwa i krokiem w kierunku równowagi między tym co nam oferują, a ceną za to. Jeszcze nie do końca wygląda tak jak powinna bo nie wszyscy ją dostali i są dwa rodzaje ( 125 i 250 szt.), ale jest to krok w dobrym kierunku. Jeżeli będą kolejne takie kroki to dobrze, zapłacę tak jak płacę za bilet do kina, a jeżeli nie, jeżeli jest to odosobniony przypadek i zaraz będą chcieli to sobie odbić, to zużyję co mam w plecaku i sayonara TSG. Bez zastanawiania się co będzie jak wprowadzą opłaty klimatyczne czy coś w ten deseń. Po prostu.
×
×
 • Create New...