Jump to content
Let's Fish Community

lupropibaki

Members
 • Content Count

  55
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  11

lupropibaki last won the day on December 6

lupropibaki had the most liked content!

Community Reputation

22 Excellent

2 Followers

About lupropibaki

 • Rank
  Professional

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Cztery razy były perły w konkursach. Dwa razy po 250 w kufrach za żetony, a te żetony wygrane lub kupione za banknoty i dwa razy za jakieś wymiany. Więc to po pierwsze. A po drugie, tak jak już pisałem to jest praca dla niektórych ludzi. Ich chleb i każdy wchodząc w tę grę chyba o tym wiedział. Co powiem jak wprowadzi jakieś wymyślne opłaty ? Nic. Zostawię grę w cholerę. Żyłem bez niej 50 lat, a z nią tylko kilka więc mogę żyć dalej bez niej. Ale tak jak już wspominałem rozumiem, że to jest czyjaś praca, a z drugiej strony nie dam mu zarobić w miesiąc na nowego mercedesa. Nie jestem przyspawany do gry, ale jestem gotowy zapłacić rozsądną uczciwą cenę za rozrywkę jaką mi ktoś zapewnia. A oczekiwanie, że ktoś będzie za darmo dla mnie pracował jest tak samo niestosowne i roszczeniowe jak nieuczciwe czy cwaniackie jest w większości postępowanie TSG z ostatnimi zmianami. Natomiast dzisiejsza oferta jest moim zdaniem uczciwa i krokiem w kierunku równowagi między tym co nam oferują, a ceną za to. Jeszcze nie do końca wygląda tak jak powinna bo nie wszyscy ją dostali i są dwa rodzaje ( 125 i 250 szt.), ale jest to krok w dobrym kierunku. Jeżeli będą kolejne takie kroki to dobrze, zapłacę tak jak płacę za bilet do kina, a jeżeli nie, jeżeli jest to odosobniony przypadek i zaraz będą chcieli to sobie odbić, to zużyję co mam w plecaku i sayonara TSG. Bez zastanawiania się co będzie jak wprowadzą opłaty klimatyczne czy coś w ten deseń. Po prostu.
 2. A Tobie się należy gra za darmo? Ci co ją robią i obsługują powinny pracować za darmo dla Twojej przyjemności? No to tym się różnimy. Ja szanuję pracę innych i jeżeli korzystam z jej efektów to jestem gotów za to zapłacić. Tak samo piekarzowi który upiecze mi bułki na śniadanie, krawcowi który mi portki uszyje i temu co robi tę grę żeby mi rozrywkę zapewnić. Pozostaje tylko kwestia ceny i wyceny tej pracy. Tak jak piekarzowi nie zapłacę 20 zł za jedną bułkę, tak samo nie zapłacę TSG jeżeli potraktuje mnie nieuczciwie i będzie próbowało mnie naciągnąć. Gra w pełni płatna? Bzdura. Można robic wiele rzeczy nie płacąc. Nawet rywalizować z innymi graczami. Chcesz więcej to zapłać tym którzy Tobie to organizują. Argument, że wcześniej zabierał. Ile dostawałeś tych magików za 5 dzień. Raz w tygodniu? I to przy dużym szczęściu. No bywały to fakt, ale co z tym można było zrobić? Niewiele. Teraz dał 125 i 250 za 5 zł. Skoro za to 5 zł ( mniej niż pół paczki papierosów) mogę miło się pobawić to będę to robił bo moim zdaniem jest to dobra cena. Cena nie za te magiki, ale za moją rozrywkę. Jeżeli przesadzą z ceną to pierwszy zwrócę na to uwagę. Jezeli niczego to nie zmieni to albo będę grał na tyle na ile mozna bez płacenia, albo poszukam innej rozrywki. Proste. Nigdy i nigdzie, nie napisałem, że to są moje oczekiwania/ zyczenia. Więc używaj argumentów zgodnych z prawdą. Oczekujesz gry całkowicie bezpłatnej? To poszukaj takiej którą twórcy z takim założeniem stworzyli. Wrzucili do sieci i dalej żyje ona swoim własnym życiem. Np. propilkki czy fishing simulator. Tutaj jednak ktoś siedzi cały dzień i coś robi, żeby gra się toczyła. To jest jego praca, tak zarabia na chleb. I ja to szanuję. Ale w zamian za to oczekuję, że będę traktowany uczciwe i poważnie. Jeżeli ten ktoś robi coś co uważam za uczciwe to pochwalę to i z tego skorzystam. Jeżeli ktoś chce mnie naciągnąć to nigdy się z tym nie zgodzę. I dlatego mam baaaaardzo dużo krytycznych uwag do tej gry, ale nie oznacza to, że w 100% mam do niej zastrzeżenia, bo wtedy moje siedzenie tutaj nie najlepiej świadczyłoby o moim stanie umysłowym. No chyba, że byłaby to jakaś pokuta. I na koniec. Uważa, że taka dyskusja tutaj nie służy temu, żeby gra działała uczciwiej, a co najwyżej spowoduje radość u drugiej strony, że są jakieś zgrzyty między graczami. Dlatego dziękuję za rozmowę, wyjaśniłem swoje podejście i pozostanę przy swoim zdaniu i na tym dyskusję na ten temat zakończyłem. Dziękuję i życzę miłego weekendu.
 3. Dlaczego ta oferta magia za 4.99 nie jest dostępna dla wszystkich ????
 4. Za co? Za to co na screenie. Do kina też idziesz za frico przechodząc pod nogami bileterki? 125 i 250 ( niektóre konta mają więcej, inne mniej) magików za 5 zł to nie jest majątek. Gry nie robi caritas tylko ludzie dla których to jest praca. Każda rozrywka kosztuje, ta też. Kwestia jest taka, żeby była to uczciwa cena, uczciwe i zgodne z prawem traktowanie gracza-konsumenta-usługobiorcy. Mam około 1000 screenów z "błędami" w tej grze, "błędami" których koszty zawsze my-gracze ponosimy. Jestem pierwszy który podniesie krzyk na każdy przewał ze strony TSG, o czym świadczą nie tylko setki maili z uwagami jakie wysłałem od początku tej gry, ale również to co piszę tutaj jako lupropibaki i zenekspil. Za co zresztą zarobiłem kilka banów od TSG i kilkanaście skasowanych postów. Ale wchodząc do tej gry zgadzałem się na to, że gra będzie płatna. Jak każda rozrywka. Ale cena i stosunek do graczy muszą być współmierne do usługi jaką nam (graczom) się oferuje. Jeżeli gra będzie znowu grą, a nie serwisem aukcyjnym to jestem gotów znowu zapłacić uczciwą cenę tak jak płacę za bilet do kina czy książkę. A jeżeli to Cię nie przekonuje to spójrz na to z innej strony. Ta ofert się powtarza, nie znika po jednym zakupie. Czyli za równowartość paczki papierosów można kupić trochę magii która z kolei ułatwi zrobienie eventów i zdobycie nagród ( mam nadzieję, że takich jakie były). Ta oferta, na którą stać praktycznie każdego, pozwala nie tylko na wyrównanie szans w grze, le na odrobinę rywalizacji. I mam nadzieję, że w zamian za np. zniknięcie "piątego dnia" z magią i sonarami pojawi się czasami taka oferta. Dostępna dla każdego. I właśnie za to dziękuję. No i mam nadzieję, że nie okaże się to pomyłką jak sławetna "jedna perła". p.s. A gdy uznam, że wolę jednak całkowicie bezpłatną grę to wrócę do ProPilkki II i łowienia pod lodem.
 5. Dziękuję za ofertę specjalną - magiczne przynęty za 4.99zł. Rozumiem, że jest to prezent mikołajkowy dla graczy. Ale niestety znowu mały zgrzyt. Nie wszystkie konta dostały tę ofertę. Mam nadzieję, że do rana będzie to uzupełnione. Podobnie jak będzie poprawione zadanie w evencie. Dziękuję.
 6. Ach. Kolejna sprawa. Tyle tych kwiatków w tej "grze", że człowiek już się gubi. Rozumiem, że radykalne obcięcie, kilka miesięcy temu, nagród za poziomy w magazynowych gorączkach, to też na prośbę, sugestię, oczekiwanie i żądanie graczy. O jakże jesteśmy wdzięczni!
 7. To jest bardzo prosty test na uczciwość i rzekome wsłuchiwanie się prośby i oczekiwania graczy. No panie Zenon. Stać Was na to? Czy może jednak nie, bo wartość jałmużny jaką szumnie nazywacie nagrodami jest tylko matematyczna, a de facto guzik warta i taka uczciwa zamiana na perły i banknoty wg cen sklepowych za bardzo by Was ukuła? I prosiłem, żeby nie traktować graczy jak niedorozwiniętych idiotów. Zdrapki jako propozycja "zakupu" przynęt? Wolne żarty. Zupełnie jak kufry z wędkami, Kilka lat temu kufry były uczciwą propozycją, teraz stawiam 100 zł przeciwko zgniłemu orzechowi, że jeżeli ktoś kupił tak kufer w ciągu ostatnich dwóch lat to tylko przez przypadek lub po pijaku, a potem klął na czym świat stoi, że się "załapał" na taki cud badziew.
 8. Tak. Gazetki z fioletową ukleją lub złotą suchotką są zdecydowanie lepsze niż banknoty, które gracz mógłby w swojej fanaberii wydać na to co do gry potrzebuje. Oczywiście magazyny kontynentalne też się pojawią w nagrodach. Dobra, żartowałem. Punkty Wiedzy w zadaniach dziennych też na wyrazną prośbę graczy zostały jakiś czas temu obcięte z 500 do 450. O takim drobiazgu, jak wstawianie do wydarzeń ryb na magię i braku chociaż symbolicznych 5 pereł w nagrodach nie wspomnę. Proponuję, zlikwidujcie wszystkie obecne "nagrody", wstawcie jako oczekiwaną nagrodę wirtualny uścisk dłoni prezesa i będzie dobrze. Mam tylko gorącą prośbę. Ustawiajcie grę jak chcecie, Wasza sprawa. Gracze zareagują jak uznają za stosowne. W swoim towarzystwie uważajcie graczy za kogo tam sobie chcecie. Rozumiem, że biorąc pod uwagę to co zrobiliście, czyli z dobrej gry wymagającej umiejętności i szczęścia - prymitywny serwis aukcyjny, że naciągnęliście graczy na np. wędki perłowe które teraz mogą sobie na gulasz przerobić bo do niczego nie są już przydatne, że w nagrodach bywają np. bardzo przydatne i wyczekiwane licencje na martwą Starożytną Grotę i temu podobne kwiatki, to fakt, że jeszcze tutaj siedzimy nie świadczy o nas najlepiej. Ale, bardzo gorąco proszę. Nie traktujcie nas aż tak jawnie za skończonych idiotów, ciemny lud i wąsate baby z chrustem. Chociaż udawajcie, że szanujecie tych którzy Was utrzymują. I nie piszcie, że to co wyprawiacie to jest z powodu oczekiwań i na kategoryczne żądanie graczy.
 9. Event 3* ranga arcymistrz, kiedyś 600 banknotów, teraz 450. Panie "Zenek" proszę nie rozśmieszać publiczności takimi tekstami: " Dokonaliśmy zmian w nagrodach za wydarzenie zgodnie z Waszymi sugestiami. ". Myślał pan razem z kolegami o karierze polityka? Jesteście arcymistrzami we wciskaniu głupot z przekonaniem, że ciemny lud wszystko kupi. Czyli poniżej posła lub ministra nie startujcie, bo szkoda waszych talentów. To teraz moja sugestia. Od dzisiaj będę namawiał wszystkich do gry. Ile czasu wystarczy. Żadnych strajków. Robimy wszystkie wydarzenia jakie wstawicie, ale na wpłaty gotówki całkowita blokada. Robicie z nas idiotów? To "pracujcie" za darmo. teraz możecie mi wstawić nawet dożywotniego bana, tutaj i tak mało kto z graczy przychodzi. Rozpropaguję to na czatach, na różnych portalach.
 10. Kiedyś były nagrody za eventy, teraz jest jałmużna. Ale i tak dziękujemy Wam o uczciwe i pozbawione jakiejkolwiek pazerności i chciwości TSG, że jeszcze nie każecie nam dopłacać realnymi pieniążkami prosto z konta, albo że nie musimy zgoła ustanawiać stałego zlecenia przelewu za możliwość wykonania jakiegoś eventu. Nie wiem jak na innych portalach, ale na gry.pl i innych stronach prowadzonych przez SpilGames - Agame - Mousebreaker , w momencie gdy pojawia się promocja +50%banknotów, natychmiast są zablokowane wszystkie kanały płatności przy zakupie banknotów. Sekundę po zakończeniu promocji, kanały są odblokowane. Zakup pereł i "ofert specjalnych" cały czas działa bez zarzutu. Spil uwagi na ten temat ma głęboko w d... TSG pewnie też. Zgodnie z sugestią i zachętą Pana/Pani "naterybka" podzieliłem się opinią. Post będzie tylko skasowany czy zaliczam kolejny ban za kilka słów prawdy?
 11. Jeden ma cętki, a drugiego zrobili w Orlenie z centów. Matura to bzdura - Vivat TSG!
 12. Drodzy gracze. Dla uatrakcyjnienia gry, wprowadzimy trzecią wirtualną walutę - korale. Do końca sierpnia będą w bardzo przystępnej cenie, 1 koral - 5 złotych (1,25 euro/$) + vat. Regularna cena 10 zł ( 2,5 euro/$) + vat. Korale pozwolą Wam brać udział w wielu ciekawych wydarzeniach. I tak: pierwsze logowanie w ciągu dnia - 1 koral. Event - 2 korale. Mistrzostwa - 3 korale. Pozostałe wydarzenia i konkursy - 3 korale. Korale pozwolą też szkolić wędki i kołowrotki, żyłki i błystki, dzięki czemu będzie łatwiej łowić potworne ryby. 1 gazeta sprzętowa - korali. Wprowadzimy również szkolenie pojazdów. Przegląd silników, lepsze paliwo, smołowanie łodzi itd. 1 gazeta motoryzacyjna - 5 korali. Oczywiście trzeba zadbać również o przynęty i zanęty. Wprowadzimy możliwość przedłużenia ich świeżości. 1 gazeta spożywcza - 5 korali. Dla ulepszenia gry i Waszej wygody, uruchamiamy nowe numery konta. Numery można poznać dzwoniąc pod numer +48 987 654 321. Po zapoznaniu się z naszą ofertą nastąpi połączenie z jąkającym się konsultantem. Koszt połączenia 32,5 zł (10euro/$) + vat za każdą rozpoczętą minutę połączenia. Wasz wesoły Developer pamiętnikarz.
 13. Myślę, że nie jestem w błędzie. 7lvl to 121p. Stare 115 to 0%, ale już 1 gram więcej to 0.5% Przykład na gołomiance. Stara 115 to 5.001kg to jest 0%, ale 5.002kg to już musi być 0.5% i dalej jest 115 . Aż do 5.026kg. 5.027 to już 2lvl - 1% - 116. 3 -lvl to 117, 4-118, 5 - 119 itd. 7 to 121.
×
×
 • Create New...