Jump to content
Let's Fish Community

Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation since 04/03/19 in all areas

 1. 3 points
  A teraz szanowny panie Zenku fochnij się i zamknij temat, jak to macie w zwyczaju gdy spadnie za duża fala krytyki na was.
 2. 2 points
  Baron Eulalij von Dupenchlast de Cypersztajn. Do usług. 😊
 3. 2 points
  Trzeba upaść na głowę by znając ponure realia tej gry (te z kilku ostatnich miesiecy) nadal być chętnym do pakowania w nią realnych pieniędzy. Kto szuka guza ten znajdzie. Znalazł to czego szukał i teraz płacze - dziwne to bo logika wskazuje że jak się znalazło coś czego się szukało to powinno się cieszyć. Ech, sami nie wiecie czego chcecie. Także szukam guza ale przynajmniej nie dopłacam do interesu i jak już tego guza znajdę to przynajmniej mam ubaw który nic mnie nie kosztuje. Wszystko gratis
 4. 2 points
  Szanowny Panie Zenon Do dziś byłam tylko biernym „czytaczem” forum ale pękłam i ja. Naprawdę jest Pan zdziwiony i oburzony poziomem dyskusji jaka ma tu miejsce? Moim skromnym zdaniem jest ona adekwatna do poziomu frustracji graczy, a oważ frustracja nie wzięła się z niczego. Narastała ona sobie od kilku miesięcy wraz ze zmianami jakie wprowadzacie. Że na lepsze Pan pisał, że to w celu aby gra była atrakcyjna i przynosiła nam więcej satysfakcji, hmmm…. To może kilka tych zmian wymienię, a Szanowny Pan, Panie Zenonie uświadomi mi, które z nich są takie satysfakcjonujące dla nas graczy: 1. Nowe łowiska – pakiety za „wirtualną walutę papierową” pokazywały się 1 lub 2 dnia otworzenia nowego łowiska, ale nastąpiła atrakcyjna zmiana, pokazują się ostatniego dnia, przy czym ich zawartość też mocno zmieniono , a może tylko mi się wydaję, że udział wiadomości złotych i fioletowych w pakietach za 3000 i 1500 mocno zmalał; 2. Magazynowe – drastyczne obniżenie nagród za progi, pkt wiedzy były naliczane graczowi w setkach teraz są w dziesiątkach, no bardzo atrakcyjna zmiana, do tego w magazynowej na nowe łowiska co ileś tam progów do wygrania był Wielki Magazyn na nowe łowisko, czyli taki zawierający informacje złote i fioletowe. Jedyna zmiana na plus dla graczy, to ilość rybek do treningu w nowych magazynowych, jest ich dużo więcej a co za tym idzie łatwiej je „trafić”; 3. Ewent typu „Wyzwania dla mistrzów” – można było wygrać nagrody za osiągnięcie 2 progu nawet nie mając wytrenowanego łowiska, wystarczyło, że gracz się postarał, pograł i wyciągnął zadane rybki na zadaną wagę, niestety nastąpiła bardzo atrakcyjna zmiana. Tylko atrakcyjna dla kogo? 4. Ewent typu 115, gdzie liczą się zdobyte punkty na każdej rybce – od jakiegoś czasu w tych ewentach dodawana jest rybeczka o słusznej wadze ponad 2 tony a nawet ostatnio to i 6 ton, ogromna to dla nas atrakcja, gdy już na starcie wiemy, że walka mija się z celem; 5. Wydarzenie typu Warsztat – zmiany przedmiotów co ileś tam minut, a dla atrakcji zmiana ich wartości punktowej. Ale to co nas graczy sfrustrowało bardzo, to brak możliwości wymiany bilonu, który nam wpada w milionach, kiedy łowimy ryby na tony; To zapewne nie wszystko co można tu wymienić, ale moim celem nie było pisanie wypracowania na 3 strony. Jako kobieta dodam tylko Panie Zenonie, że pominięcie Międzynarodowego Dnia Kobiet, a właściwie zignorowanie, będzie bardziej adekwatnym słowem, było dla żeńskiej części graczy zwyczajnie przykre. Panie Zenonie więc reasumując – poziom dyskusji jest jak najbardziej adekwatny do tego co w kilka miesięcy udało Wam się Szanowni Zenoni zrobić z naprawdę atrakcyjną grą.
 5. 2 points
  "Zestawy Mistrzów". Kiedyś było "Wylosuj 1 zestaw IV lub lepszy". Teraz - "Wylosuj 5 zestawów II lub lepszych". Czyli więcej i trudniej. No dobrze. Zwiększenie trudności nazwijmy "uatrakcyjnieniem rywalizacji". Tylko przyzwoitość i uczciwość nakazywałyby zwiększyć jednocześnie nagrody. No, ale to "przyzwoitość i uczciwość" czyli obszary obce dla pań i panów z TSG. A nieeeeeee, już wiem. To zmiana na wyraźnie żądania, prośby i błagania graczy!! W wyniku długotrwałych pikiet graczy przed siedzibą TSG na ul. Długosza we Wrocławiu, milionach listów, maili, telefonów i stad gołębi pocztowych z wiadomościami, TSG postanowiło ugiąć się przed żądaniami graczy i zwiększyć wymagania konkursów "ZM". W wyniku długotrwałych negocjacji z radykalnymi graczami i mimo ich zdecydowanego uporu, TSG udało się wywalczyć pozostawienie nagród na dotychczasowym poziomie, mimo żądań graczy żeby je zmniejszyć o minimum 90%, a najlepiej do zera. Zaprzyjaźnione źródła donoszą, że ostateczny cios zmuszający do ustępstw TSG otrzymało od tych stad gołębi pocztowych. Zasr..y cały chodnik na Długosza i interwencja Straż Miejskiej zmusiła TSG do ustępstw. Kochane TSG - urzekła mnie Twa historia.
 6. 2 points
  Albo jeszcze lepsze: "Nasi programiści nieustannie, w pocie czoła pracują nad tym, aby gra sprawiała radość"
 7. 2 points
  Tak. Gazetki z fioletową ukleją lub złotą suchotką są zdecydowanie lepsze niż banknoty, które gracz mógłby w swojej fanaberii wydać na to co do gry potrzebuje. Oczywiście magazyny kontynentalne też się pojawią w nagrodach. Dobra, żartowałem. Punkty Wiedzy w zadaniach dziennych też na wyrazną prośbę graczy zostały jakiś czas temu obcięte z 500 do 450. O takim drobiazgu, jak wstawianie do wydarzeń ryb na magię i braku chociaż symbolicznych 5 pereł w nagrodach nie wspomnę. Proponuję, zlikwidujcie wszystkie obecne "nagrody", wstawcie jako oczekiwaną nagrodę wirtualny uścisk dłoni prezesa i będzie dobrze. Mam tylko gorącą prośbę. Ustawiajcie grę jak chcecie, Wasza sprawa. Gracze zareagują jak uznają za stosowne. W swoim towarzystwie uważajcie graczy za kogo tam sobie chcecie. Rozumiem, że biorąc pod uwagę to co zrobiliście, czyli z dobrej gry wymagającej umiejętności i szczęścia - prymitywny serwis aukcyjny, że naciągnęliście graczy na np. wędki perłowe które teraz mogą sobie na gulasz przerobić bo do niczego nie są już przydatne, że w nagrodach bywają np. bardzo przydatne i wyczekiwane licencje na martwą Starożytną Grotę i temu podobne kwiatki, to fakt, że jeszcze tutaj siedzimy nie świadczy o nas najlepiej. Ale, bardzo gorąco proszę. Nie traktujcie nas aż tak jawnie za skończonych idiotów, ciemny lud i wąsate baby z chrustem. Chociaż udawajcie, że szanujecie tych którzy Was utrzymują. I nie piszcie, że to co wyprawiacie to jest z powodu oczekiwań i na kategoryczne żądanie graczy.
 8. 2 points
  Drodzy gracze. Dla uatrakcyjnienia gry, wprowadzimy trzecią wirtualną walutę - korale. Do końca sierpnia będą w bardzo przystępnej cenie, 1 koral - 5 złotych (1,25 euro/$) + vat. Regularna cena 10 zł ( 2,5 euro/$) + vat. Korale pozwolą Wam brać udział w wielu ciekawych wydarzeniach. I tak: pierwsze logowanie w ciągu dnia - 1 koral. Event - 2 korale. Mistrzostwa - 3 korale. Pozostałe wydarzenia i konkursy - 3 korale. Korale pozwolą też szkolić wędki i kołowrotki, żyłki i błystki, dzięki czemu będzie łatwiej łowić potworne ryby. 1 gazeta sprzętowa - korali. Wprowadzimy również szkolenie pojazdów. Przegląd silników, lepsze paliwo, smołowanie łodzi itd. 1 gazeta motoryzacyjna - 5 korali. Oczywiście trzeba zadbać również o przynęty i zanęty. Wprowadzimy możliwość przedłużenia ich świeżości. 1 gazeta spożywcza - 5 korali. Dla ulepszenia gry i Waszej wygody, uruchamiamy nowe numery konta. Numery można poznać dzwoniąc pod numer +48 987 654 321. Po zapoznaniu się z naszą ofertą nastąpi połączenie z jąkającym się konsultantem. Koszt połączenia 32,5 zł (10euro/$) + vat za każdą rozpoczętą minutę połączenia. Wasz wesoły Developer pamiętnikarz.
 9. 1 point
  Szanowny Pan Zenek Nie podejrzewając administrację gry o żadne celowe, złośliwe działanie, grzecznie zwracam uwagę, że nowe rybki nie mają zwykłych przynęt, pamiętam jak już raz, przy okazji rybek świątecznych pojawił się ten problem, który prawie na czas naprawiliście. Mam szczerą nadzieję, że tym razem uda się dodać przynęty zwykłe (takie za bilon) na czas 😀
 10. 1 point
  "Nie jesteśmy w stanie potwierdzić wystąpienia opisanej sytuacji, lub jest ona częścią gry i nie jest uznawana za błąd." Powyższą odpowiedź nalezy rozumieć tak: 1. TSG zawsze ma rację. 2. Jeżeli jednak jakimś cudem zdarzy się, że TSG racji nie ma to patrz punkt 1.
 11. 1 point
  @lupropibaki jest jeszcze jedna kwestia. Konkurs z wymianą śmieci jest w założeniu słuszny ale.... Blachy po 5 pkt a często ludzie za nie dawali po 250 baksow byle złapać ryby do durnego eventu specjalnego Niższe LV mogą sobie pomarzyć o czymkolwiek w takim evencie... Śmieci niby każdy ma ale... Mały przykład... Nie gram aktywnie a tylko bawię się kontem z 72 LV... I tak mogę sobie wymienić gwiazdki exp... Nie mam dostępu do wyższych niż siwe a one oczywiście nie podlegają wymianie
 12. 1 point
  KOLEJNY SUPLEMENT! Tym razem event " Polowanie za Złotą Rybkę" - ten sam typ wydarzenia co w/w " Afrykańskie Branie", ale dodatkowo powiązany z eventem "Wędkarskie opowieści" czyli wymianą przedmiotów z plecaka. Znowu najpierw są w nagrodach bonusy siły 50%, a później za osiągnięcie wyższych progów 20% /5min. po 100.000 monetek (sic!). Chociaż przepraszam, jest jedna różnica. Teraz tych 50% jest połowa tego co było w poprzednim evencie. No cóż. Dwa tygodnie temu pisząc o "Afrykańskim Braniu" myślałem sobie - dziewczyny i chłopaki poszaleli trochę w swojej chciwości, albo faktycznie nie mają pojęcia o tej grze, są niechlujni itd., no, cóż młodość, brak doświadczenia, przekonanie, że kindersztuba to balik dla dzieci, ale spokojnie, wskażemy drogę, poprawią się i będzie fajnie. Normalnie gra i buczy orkiestra z Kampuczy. Niestety. Okazuje się, że to działanie wesołej gromadki, było w pełni zamierzone. I to w evencie który już z założenia jest wyjątkowo kosztowny. Celowe naplucie graczom w twarz. A dlaczego piszę, że jest to celowe naplucie graczom a twarz? Bo sami o tym doskonale wiecie, że te bonusy 20%/5min. to żadna nagroda bo można je sobie kupić za złowienie kliku rybek machając wędką, jak dziadek cepem w stodole. Mało tego, można tego dostać 30 szt. dziennie w prezentach. A skąd mam pewność, że wiecie o tym, że wstawiacie totalny szajs w nagrodach? Bo jednocześnie z "Polowaniem..." wstawiliście "Wędkarskie Opowieści" gdzie nie ma tego badziewia na wymianę, bo to nie przedstawia dla Was żadnej wartości! I na pewno jest to wszystko na pokorną prośbę graczy. A teraz do tego wszystkiego dodajmy taki wic o niewygasających, trwałych, wiecznych jak miłość ludu pracującego do ZSRR ostrzeżeniach, a zwłaszcza ich przyczynach. Cóż w tym skeczu czytamy? Ano tak:"język, którym posługujesz się w wypowiedziach na forum nie buduje konstruktywnej dyskusji. Proszę Cię, abyś zwrócił szczególną uwagę na sposób swoich wypowiedzi. Chcemy na forum budować przyjazną atmosferę nakierowaną na konstruktywne wypowiedzi i pomoc natomiast język nacechowany oskarżeniami uważamy za idący wbrew tym zasadom. Każde wątpliwości co do zawartości można ująć w sposób nacechowany neutralnie, zgodnie z przyjętymi zasadami w tej społeczności. Pozdrawiam, Zenek" Moment proszę, bo oplułem monitor i dostałem zajadów ze śmiechu. Muszę wytrzeć i czymś zajady posmarować. No już. Polszczyznę tego cuda, pominę. Nie będę wysyłał profesorom Miodkowi i Bralczykowi bo mogliby życiem przypłacić przeczytanie tego. Ale. GDZIE TA KONSTRUKTYWNA DYSKUSJA!? GDZIE ODPOWIEDZI NA PROBLEMY I WĄTPLIWOŚCI ZWIĄZANE Z TĄ GRĄ, JAKIE MAJĄ GRACZE. i O JAKICH TUTAJ PISZĄ!? Aaa, już wiem. "Zenki" są zafascynowani historią Polski, zwłaszcza uwielbiają jej moment zwany "SEJM NIEMY". A ja kretyn się nie poznałem. Nie, no teraz wszystko rozumiem. No prawie wszystko. Dalej, " język nacechowany oskarżeniami uważamy za idący wbrew tym zasadom". Oczywiście, oczywiście. Prawda, prawdą, ale zachowajmy formy. I foremki. Czy zamiast "złodziej" można pisać - koneser własności innych, zamiast "oszust" - człowiek o nienachalnej uczciwości, a zamiast "wyłudzacz" - zwolennik zmian stanu posiadania? Etc. Etc. Czy taki język będzie odpowiedni? No dobrze. Pożartowaliśmy, a teraz poważnie. CZY KIEDYŚ DOCZEKAM SIĘ ŁASKAWEJ I MERYTORYCZNEJ ODPOWIEDZI NA PORUSZANE PROBLEMY? Chcecie poważania, szacunku? To sami zacznijcie tak postępować w stosunku do graczy. Np. odpowiadać na pytania i wątpliwości! Bo to czyny, a nie ładne i delikatne słówka budują zaufania i wpływają na opinię. A skoro czujecie się obrażeni słowami prawdy to kolejny raz proponuję, oddajcie nas, a przynajmniej mnie do sądu z oskarżeniem o zniesławienie i pomówienie. Skoro nie ma innej możliwości to tam porozmawiamy i wyjaśnimy wszystkie wątpliwości! Gdy się zdecydujecie na to, służę na privie, swoimi danymi potrzebnymi do pozwu. Bez poważania, bo póki co na to nie zasługujecie.
 13. 1 point
  Odpowiadam... Bez różnicy... Tu syf i tam syf
 14. 1 point
  Nihil novi sub sole. Ja już dawno się przekonałem, że wymaganie zbyt wiele od wzorców pokolenia " matura to bzdura" to okrucieństwo. A odzieranie tych wzorców z przekonania o własnym geniuszu to wręcz zbrodnia. I efektów nie przyniesie. Przepraszam, pewne efekty przynosi. Bany, kasowanie postów, cudowne nieznikające ostrzeżenia etc.etc. Ale ja nawet potrafię ich zrozumieć. Na cholerę komu takie głupoty jak matematyka, logika, język ojczysty, skoro efekty w postaci kasy są i bez tego. Dalej uważam, że ta gra jest czyjąś pracą i powinna być płatna. Ale zapłata powinna być za dobry produkt i odpowiednia do wartości tego produktu. Niestety niektórzy z graczy popadli w jakiś stan aberracji i płacą za wszystko bez względu na jakość i cenę bo inaczej już nie potrafią. Ale to jak z politykami. Nie ma złych polityków, są tylko wyborcy idioci którzy pewnym typom pozwalają zaistnieć. Nasze gadanie na niewiele się zda, skoro są duże dochody od grupy bezmyślnych ludzi. Gdyby piekarz znalazł kilku idiotów, którzy płaciliby mu za bochenek chleba 1000 zł. to nie piekłby tych chlebów 1000 tylko kilka dla tych idiotów, no bo po co się wysilać. Zresztą mam podejrzenia granicząca z pewnością, że część tych "graczy płacących" bez opamiętania, których wszyscy znamy z portali na których gramy to pracownicy TSG. Zające, które w bardzo prosty sposób, poprzez darmowe doładowania banknotów i pereł mają za zadanie zmusić innych do pogoni. Pogoni finansowej. Ergo. Nasz głos to głos wołającego na puszczy, a pisać to sobie możemy, Na Berdyczów. Dla poprawy samopoczucia. Można by jeszcze np. do UOKiK. No, ale to już zbyt skomplikowane i mało komu się chce. Więc na jakiekolwiek poprawy nie ma co liczyć. Co najwyżej ruchy pozorne jak wstawienie po jednym magiku do szybkich. Każdy to zauważył co widać po ruchu jaki się zrobił w szybkich. Teraz trzeba się tylko rozejrzeć co zabiorą. I nie było to trudne. Już znalazłem. Z nagród w w/w evencie zniknęły korony, bonusy siły i sonary. I chyba tak to działa.
 15. 1 point
  SUPLEMENT. Kwestię zgodności z regulaminem radosnej wypowiedzi pana "Zenka" zamieszczonej powyżej już omówiliśmy. Przypomnijmy, regulaminem przez samego p. "Zenka" i jego wesołych kompanionów stworzonym. Teraz rozpatrzmy to pod kątem logiki. Ale nie "logiki inaczej" stworzonej ad hoc, chyba dla myślących inaczej, ale logiki zgodnej z definicją tego słowa. Jestem tak ciekaw logicznego wytłumaczenia cuda które opiszę poniżej, że proponuję panu "Zenkowi" umowę. Mianowicie. Jeżeli uzyskam LOGICZNE wyjaśnienie sensu działania mistrzostw globalnych jaki zaraz przedstawię, to JUŻ NIGDY nie będę się, tutaj na forum, czepiał gry Na Ryby i jej twórców. Coby nie wymyślili! Ale ad rem. Pomijamy niezgodność wypowiedzi p. "Zenka" z regulaminem. Ale. Mistrzostwa (jeżeli nie są w formule open), z założenia są formą rywalizacji, która ma wyłonić najlepszego spomiędzy graczy posiadających lub mogących posiadać, z racji poziomu jaki mają, porównywalne możliwości w grze. Tyle teoria. A co na to praktyka made in Wesoła Gromadka? 1. Każdy gracz, grający dłużej niż dwa dni, wie, że wraz z kolejnymi poziomami rosną możliwości łowienia coraz większych ryb. I to nie możliwości związane z posiadanym sprzętem, a tylko z osiąganiem kolejnych poziomów. Czyli gracz z poziomem np. 54 zgodnie ze specyfiką gry złowi większą rybę niż gracz z poziomem 40 używającym dokładnie tego samego sprzętu, przy połowie dokładnie takiej samej ryby, na tym samym łowisku. 2. Wraz ze zmianą rangi pojawia się nowy, silniejszy sprzęt, który pozwala łowić większe ryby. Przykładowo w randze Ekspert (40-54) największą wędką do połowu ryb słodkowodnych jest spinning 160kg, pozwalający przy użyciu max. dodatków złowić rybę o wadze około 500kg, a w randze wyżej Mistrz(55- 69) pojawia się wędka 260kg i silniejszy przypon które pozwalają złowić ryby o wadze około 800kg. I biorąc to wszystko pod uwagę, twórcy cuda o nazwie "Mistrzostwa Globalne" nie tylko zadają, np. w randze Ekspert ryby o wadze jednej tony, czyli poza zasięgiem sprzętowym co już wewnątrz rangi stawia na uprzywilejowanej pozycji graczy z wyższym poziomem, ale dodatkowo pozwala w tej randze rywalizować graczom którzy szybko nabili kilka poziomów, żeby kupić większy sprzęt. W związku z tym proszę o logiczne wytłumaczenie: 1. Czemu służą takie mistrzostwa? 2. W jakiej dziedzinie mają wyłonić najlepszego gracza? 3. W złowieniu największej dostępnej dla wszystkich ryby, czy w umiejętności szybkiego nabijania poziomów i szybkiego wydawania pieniędzy na nowy sprzęt? 4. Po co pozory podziału na rangi i dodatkowo grupy w rangach? Czy nie prościej zrobić jedne mistrzostwa dla wszystkich i niech maluchy zasuwają z poziomami i po nowy sprzęt? Może w dwa dni dobiją do arcy. Bo obecnie dokładnie tak to wygląda. 5. Czy próba zachowania pozorów, że gra jest uczciwa, logiczna, przemyślana, oparta na rywalizacji itd.itd. stanowi dla jej twórców wysiłek porównywalny do zwycięstwa nad faszyzmem? Z niecierpliwością oczekuję odpowiedzi. p.s. Tradycyjnie w załączeniu screeny dokumentujące to co napisałem.
 16. 1 point
  Wstawianie eventów ok. 7 godzin przed ich zakończeniem jest nierównym traktowaniem graczy. A co za tym idzie, natychmiast pozbawia niektórych graczy możliwości wzięcia udziału w wydarzeniu, a przez to nie mają możliwości wygrania ( gwarantowane nagrody w evencie " Umiejętności dla zuchwałych" który dodatkowo poprzez nagrody jest powiązany z eventami " Trenowałeś" i " Oznaki wiosny" ), nagród które są przeliczalne na realne pieniądze. Wam chyba w główkach rybki tarło sobie zrobiły. Miejsca mają dosyć. Bo pomijając fakt, że NIKT NIE BĘDZIE PRZEZ CAŁĄ DOBĘ ŚLEDZIŁ GRY to niektórzy z racji obowiązków grają np. tylko rano lub przedpołudniem, to przypominam, że wśród ofiar które dały się nabrać na udział w tej "grze", są ludzie z różnych od polskiej stref czasowych i teraz po prostu śpią. Np. część Rosji, Chin itd. W związku z tym to jest kolejna sprawa kierowana do UOKiK Tym razem nierówne traktowanie klienta. Np. art. 138 Kodeksu Wykroczeń - „Kto, zajmując się zawodowo świadczeniem usług, żąda i pobiera za świadczenie zapłatę wyższą od obowiązującej, albo umyślnie bez uzasadnionej przyczyny odmawia świadczenia, do którego jest obowiązany, podlega karze grzywny”. Ograniczenie czasowe trwania wydarzenia, automatycznie eliminujące niektórych graczy - konsumentów jest takim odmówieniem świadczenia. Miłego wieczoru.
 17. 1 point
  Aniu, obawiam sie, ze to nie błąd tylko świadome działanie w ramach "uatrakcyjniania" gry. Wszystko na życzenie i z myślą o dobru graczy. Zresztą "gracze" którzy regularnie dostarczają TSG realnych pieniędzy to nawet mogą się ucieszyć, ze powstało takie łowisko na którym bez dedyka lub bez magii niewiele zdziałasz. Dla takich magia to przecież zwykły śmieć, nie przypadkiem w ostatnich warsztatach kurs wymiany magii wynosił 2 punkty za sztukę. Dla porównania zwykły robak czy makaron kupiony za złoto miał kurs niewiele niższy bo 1 punkt.
 18. 1 point
  Spokojnie... Na chwilę obecną zamknął niewygodny i mocno krytyczny temat nowe łowisko robione na kolanie... Jeżeli uda się rozwinąć ten temat to zapewne również podzieli los tamtego... Albowiem krytyka jest zakazana...
 19. 1 point
  Lupropibaki, słowo na "p" to oni znają, ale nieco inne: "p...ć" graczy. I oczywiście jakiś "gieniuś" pn matiX punkty znalazł tym razem tylko DWA, chyba za delikatny byłem A jeśli o uklejkę i inne chodzi to o metodzie "na szarpaka" nie słyszeliście ?
 20. 1 point
 21. 1 point
  Myślę, że nadszedł czas na małe posumowanie. Z przebiegu gry wynika jasno, że gracze-usługobiorcy-konsumenci przestali być dla TSG jakimkolwiek partnerem. O ile w ogóle kiedykolwiek, w swojej naiwności, nim byliśmy. Czego dowodem jest nie tylko gra, ale również support i niniejsze forum. Całe postępowanie TSG bardzo dobitnie świadczy o tym, że jesteśmy dla nich tylko przedmiotowo traktowanymi, kontami bankowymi na dwóch łapach. Dokładnie tak. Gra przestała być grą, zgodną z definicją tego słowa, a stała się klasyczną licytacją. Może prawie klasyczną, bo tutaj prowadzący nigdy nie uderzy trzy razy młotkiem i nie zawoła: "sprzedane". Z radością pozwala na trwanie tej licytacji. Paradoksalnie, pewnym usprawiedliwieniem dla obecnych operatorów gry może być fakt, że moim zdaniem, do robienia gry dostali się ludzie którzy nie mają najmniejszego pojęcia o niej, nie znają jej specyfiki, ale mają duuuuże oczekiwania finansowe. Dowodem na to jest to, że źle w grze dzieje się od dawna, ale wysyp "genialnych pomysłów" pojawił się mniej więcej równo z panem ownerem coś tam właścicielem produktu Łukaszem i jego szumnymi zapowiedziami zmian, ogłoszonymi w kopercie pod wspólnym tytułem "frontem do klienta". TSG jest święcie przekonane, że ma do czynienia z idiotami i tak nas traktuje. A czym to wszystko się przejawia? - Niechlujstwo, nieznajomość gry i lenistwo. Przykład. Event dla wszystkich rang jednakowy. Fakt, że jest tam ryba poza zasięgiem niektórych rang , co czyni event niewykonalnym, nie ma znaczenia (vide: "Spokojne Wędkowanie" 20-23 styczeń, ryba Risso Szary). Przecież PAN INFORMATYK z TSG nie będzie się przepracowywał, poznawał grę ( nie każdy z nich tworzył ją od początku) i marnował swój cenny czas na tworzenie kilku eventów, odpowiednich dla rangi i sprzętu. I tak już się poświęcają bo nie ma takich cudów jak mistrzostw morskich dla rangi moczykij, czy ryby na spinning w evencie dla tejże rangi. A już tak bywało. "Gracze" powinni się i tak cieszyć, bo jednak jakaś różnica jest. Mianowicie im niższa ranga tym mniejsze nagrody. Co jest o tyle "ciekawe", że mniejsze nagrody są za większy stopień trudności. I problemem wcale nie jest bieługa w evencie punktowym (1950p.), bo paradoksalnie ten event jest do ukończenia, łowiąc 15 ryb po 130, czyli nawet nie max. bieługa wystarczy za 1p. Prawdziwym problemem są eventy gdzie zadana waga ryby przekracza możliwości maxymalnego, dostępnego dla gracza na danym poziomie sprzętu. Bo to jest stworzenie eventu który jeszcze przed rozpoczęciem jest niewykonalny. Absurd, czy celowe działanie? - Ciche i ukryte naciąganie graczy. Przykład. Sonar. Czas działania 15 minut. Tylko czy na pewno 15. Gdy zarzucę wędkę poprzez kliknięcie "zarzuć wędkę" w momencie gdy zestaw dotyka wody automatycznie pojawia się przycisk "anuluj". Ale kliknięcie "anuluj" nie powoduje automatycznego, natychmiastowego pojawienia się przycisku "zarzuć wędkę". Pojawia się on po ok 4-5 sekundach. Dlaczego można zrobić równoczesne działanie ikonek w jedną stronę, a nie, można w drugą? Z bardzo prostej przyczyny. Bo tak jak jest, jest opłacalne dla TSG! Sonar i zanęty zamiast działać deklarowane 15 minut de facto działają około 11-10 minut. Czysty zysk w białych rękawiczkach. No i jaka radość, że można przy okazji pokazać swoją wyższość i spryt na motłochem. A do tego "oferty specjalne" po +300zł co, jak ktoś już tutaj wspomniał, stanowi 15% najniższego wynagrodzenia. Chciwość przekroczyła wszelkie granice, czy ktoś jest mało przytomny i oderwany od rzeczywistości tworząc ceny tych ofert? - Zmiana nagród przy tych samych zadaniach. Nagrody śmieciowe. Przykład. "Zestawy Mistrzów". Przy losowaniu ryb na wytrenowanych łowiskach są cztery stopnie. Od IV do I . Na początku zadanie brzmiało przelosuj dowolny zestaw jeden raz. Czyli każdy wygrywał nagrody gwarantowane, a zysk TSG był z walki o miejsce. Ale potem zaczęły się pojawiać zadania - 6 razy II lub lepszy, 10 razy III lub lepszy (1luty) 10 razy II lub lepszy. A nagrody wciąż te same. Drugi rodzaj eventu z losowaniem "Wyzwania Mistrzów". Tutaj już TSG nie miało żadnych zahamowań i "stworzyło" nagrody o których już przed rozpoczęciem eventu wiadomo, że NIGDY nie pokryją kosztów jego zrobienia. Prosta matematyka się kłania. Obcinanie nagród pieniężnych w zamian za "nagrody" rzeczowe. Wspaniałe nagrody. Np. zanęty na nieistniejące już łowisko, cud nagrody dostępne za monety, albo gazety na łowiska które w grze są równie martwe jak Starożytna Grota, która kiedyś była doskonałym sposobem na wyciąganie banknotów czyli realnych pieniędzy, a potem chyba archeolodzy się potopili bo o grocie cicho jak po śmierci organisty. A całe to działanie ma bardzo prosty cel. Zmuszenie graczy do kupowania potrzebnych do gry przedmiotów za realne pieniądze. Bo wartość matematyczna tych "nagród" jest wysoka, ale użytkowa - ZEROWA. Tak sobie to wymyślili w TSG. I znowu jakiś "mózgowiec" pomyślał, że jest mądrzejszy i sprytniejszy niż hołota przed monitorami. A najlepsze w tym wszystkim jest to, że TSG próbuje nam wmówić, że to NA USILNE ŻĄDANIA I PROŚBY GRACZY. Tacy ludzcy panowie. Poszli nam na rękę. I to kolejny punkt. - Wielki pic na wodę czyli zrób z tata ( gracza) wariata. Przykład. Teraz sparafrazuję pewnego bohatera z pewnej polskiej komedii: no TSG, ale wy mnie teraz zaimponowaliście!! Tak daleko przesunąć granicę głupoto-chciwości to trzeba mieć wyjątkowe predyspozycje, umownie nazwijmy to "umysłowe". Event z nowymi rybami zadanymi na UWAGA!!! 125p.(sic!) czyli 11 poziom. Pomińmy na razie koszt zakupu gazet. Ale. Żeby wytrenować rybę na 11 lvl potrzeba 43 godziny i 41 minut. Jednorazowo można trenować 6 ryb. Nowych ryb jest ostatnio, zazwyczaj 17. Łowisko pojawia się w czwartek przedpołudniem, imprezy kończą się w niedzielę o północy. Ergo. Trenując normalnie, potrzebujemy 131h i 3 min. nie licząc zmian trenowania, czyli mamy szansę wytrenować ryby około wtorku. Chyba to już po evencie. No to co nam pozostaje? Oczywiście! Przyspieszyć trenowanie za banknoty. Jest jeszcze drugie rozwiązanie, przelosować 16 ryb po wytrenowaniu łowiska. Pomijam koszty gazet na łowisko, ale wylosowanie nowych słabo trenowanych do poziomu 11 to trzeba będzie trafić przeliczzniki około 1.3 bo mniejsze mogą być za małe. Koszt większy niż przyspieszenie trenowania. A za to śmieszne 1100 banknotów i trochę jakichś śmieci szumnie nazwanych NAGRODAMI! Wniosek. A właściwie kilka wniosków. 1. Zdecydowanie TSG ocenia innych wg siebie i ma graczy za idiotów i matematycznych imbecyli. 2. Niszczy tę grę. Pytanie tylko z jakiego powodu. Czy chce ją zlikwidować i uchronić się przed ew. procesami o zwrot pieniędzy za "trwałe" rzeczy kupione przez graczy za realne pieniądze, które po likwidacji gry będą bezużyteczne (vide: perłowe wędki). Czy prymitywnie żeruje na uzależnieniu niektórych graczy od tej "gry". Wiedząc, że kilku i tak kupi sobie puchary. Kupi bo o wygraniu już od dawna mowy nie ma. Tak czy owak, TSG przekroczyło kolejną granicę. I nie jest to powód do dumy. Co prawda, większość akcji rozdzielili między siebie, ale jestem bardzo ciekaw czy pozostali akcjonariusze znają ich model biznesowy. Szczerze wątpię. Chyba nadszedł czas na nasz ruch. Kiedyś, dawno temu płaciłem za grę. Mam wędki perłowe. Bo wychodziłem z założenia, że rozrywka kosztuje. Kino, teatr, nawet flaszka czy fajki, to wszystko kosztuje. Ktoś pracuje, żeby zorganizować mi rozrywkę to za to płacę. Normalne. Ale. Po pierwsze, wiem od początku za co płacę czyli, skoro kupiłem bilet do kina na super premierę, to nie oczekuję bloku reklamowego i "Wiosna panie sierżancie", a po drugie stosunek ceny do produktu jest realnie ustalany. A nie wg polskiego modelu biznesowego z lat 90 - "za tydzień muszę mieć merola". Ale czas na zmiany. Nie piszę o strajku bo to mija się z celem, ale uważam, że powinniśmy grać. Ile się da. Robić co się da. ALE ZA DARMO. Bez napinania się i bez nerwów. NIECH PRACUJĄ, NIECH OBSŁUGUJĄ GRĘ NIC Z TEGO NIE MAJĄC !! I wtedy mogą nawet tworzyć zadania typu : złów na wędkę spinningową ukleję o wadze 150 kg na łowisku Królestwo Gigantów. Najwyżej się pośmiejemy.
 22. 1 point
  Zaiste ciekawy event.... Czekasz bo za chwilę nastąpi zmiana na nowe przedmioty... Wooow jest.... To samo co 40 minut temu.... I tak w kółko i w kółko to samo... Wspominacie o punktach za wymianę ale dla mnie matematyka i logika by tsg jest zbyt trudna... Logikę widać oczywiście w sytuacji gdy gracz np z 30 LV może sobie wymienić w ramach konkursu exp x 40...myślę że grono graczy z niskimi LV odetchnęli z ulgą i cieszą się wymianą setek expa na pkt i nagrody... Gdzie wspominana wymiana monet... Gdzie np licencje czy inne przedmioty a nie w kółko to samo na dodatek trafione te przedmioty jak ubranie świni w siodło... Brawo Tsg w robieniu bubli dochodzicie do poziomu LV 250 czyli arcymistrz... Chyba wiecie że w grze jest taki LV?
 23. 1 point
  Dostałem dozywocie od Zenka za użycie słowa idiota które nie jest zadnym wulgaryzmem i nie było epitetem ad personam. Według definicji SJP: idiota 1. mężczyzna dotknięty idiotyzmem, chorobą umysłową; 2. potocznie: mężczyzna ograniczony, nieodpowiedzialny, naiwny; głupiec, bałwan, dureń W moim wpisie okreslenie to było synonimem ograniczenia i nieodpowiedzialności. Ale wielce szanowny Pan Zenek który niewątpliwie jest przyjacielem prostych wędkarzy zinterpretował to po swojemu. I może nie spuscił na wróbla bomby atomowej (chwała temu Panu za to) ale strzelił do niego z armaty (za to należy sie niesława). Skazał prostego wedkarza Darkiela na dożywocie, bez prawa łaski Wyrok nigdy nie zostanie zatarty. O odwołaniu mowy nie ma, bo Pan Zenek odpowiada jedynie przed samym sobą. Może nakładac kary jakie mu sie zywnie podobają wszystko w myśl zasady "Płaszcza nie ma i co mi Pan zrobisz?". Oto ten wpis: Pozdrawiam Wielce Szanownego Pana Zenka Mimo wszystko pozostajac jego wiernym fanem prosty wedkarz Darkiel.
 24. 1 point
  Drogi Zenku Wiem ze regularnie czytasz ten dział. Najuprzejmiej jak tylko umiem dopraszam się o sprawdzenie czy aby przypadkiem znowu nie popełniliscie błędu w evencie. Tym razem chodzi o event "Wyscig z czasem". Bez, żadnego uprzedzenia z zaskoczenia zamknęliście pierwszy dzień eventu uniemożliwiając wielu graczom ukończenie tego eventu. Taka akcja jest sprzeczna z regulaminem eventu, który o ile sie nie mylę nie został zmieniony i nadal jest tam zapis identyczny z zapisami w regulaminach innych podobnych eventów brzmi: Wydarzenie trwa tyle, ile wskazuje licznik na belce konkursu w oknie z wydarzeniami. Patrzymy na tę belkę i co widzimy: Czas do końca konkursu : 1 dzień 20 godzin czyli upływa w niedzielę o 24:00. Drogi Zenku z TSG ja wiem, ze z Ciebie człowiek uczciwy i przyjaciel graczy i ze na pewnobez zbednej zwłoki zgłosisz sprawę komu trzeba. Problem w tym, że tak sie pechowo dla nas graczy składa, ze wstretny chochlik znowu pojawia się w sobotę lub niedzielę kiedy juz nie ma czasu na naprawianie waszych błędów. Supportowi juz tego zgłaszął nie bedę, bo wiem jaką otrzymam odpowiedź: "Dziękujemy za zgłoszenie. Sprawdzimy to i dołozymy wszelkich starań aby w przyszłości sie nie powtórzyło" Z gorącymi pozdrowieniami wedkarz Darkiel.
 25. 1 point
  Ustawa o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym Stan prawny aktualny na dzień: 07.03.2020 Dz.U.2017.0.2070 t.j. - Ustawa z dnia 23 sierpnia 2007 r. o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym Art. 5. Działanie wprowadzające w błąd Praktykę rynkową uznaje się za działanie wprowadzające w błąd, jeżeli działanie to w jakikolwiek sposób powoduje lub może powodować podjęcie przez przeciętnego konsumenta decyzji dotyczącej umowy, której inaczej by nie podjął. 2. Wprowadzającym w błąd działaniem może być w szczególności: 1) rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji; 2) rozpowszechnianie prawdziwych informacji w sposób mogący wprowadzać w błąd; Wydarzenie - event jest formą umowy między usługodawcą (TSG), a usługobiorcą ( gracz). Gracz wiedząc, że nie zdąży wytrenować ryb nie kupiłby ofert specjalnych, gazet (przeliczalne na realne pieniądze) itd. Został celowo wprowadzony w błąd. A kto i gdzie ma skargę to się okaże. Wiosną 2013 roku też byli tacy " ura bura i co mi zrobicie" nazywali się NC+. I konsumenci się zbuntowali. Zabolało. Mocna. A TSG to nie NC+ majacy za sobą potęgę w postaci Canal+.
 26. 1 point
  No to ja dla równowagi mniej uprzejmie. Gamonie zasmarkane! Trochę techniki i się gubicie? To sugeruję zmianę zajęcia. Na stragan z pietruszką MARSZ! I to paczkowaną bo z luźną się zabijecie. Z różnymi wyrazami baron Eulalij von Dupenchlast de Cypersztajn
 27. 1 point
  Czołem wędkarze. . Dla uatrakcyjnienia gry, wprowadzimy trzecią wirtualną walutę - korale. Do końca marca będą w bardzo przystępnej cenie, 1 koral - 5 złotych (1,25 euro/$) + vat. Regularna cena 10 zł ( 2,5 euro/$) + vat. Korale pozwolą Wam brać udział w wielu ciekawych wydarzeniach. I tak: pierwsze logowanie w ciągu dnia - 1 koral. Event - 2 korale. Mistrzostwa - 3 korale. Pozostałe wydarzenia i konkursy - 3 korale. Korale pozwolą też szkolić wędki i kołowrotki, żyłki i błystki, dzięki czemu będzie łatwiej łowić potworne ryby. 1 gazeta sprzętowa - 5 korali. Wprowadzimy również szkolenie pojazdów. Przegląd silników, lepsze paliwo, smołowanie łodzi itd. 1 gazeta motoryzacyjna - 5 korali. Oczywiście trzeba zadbać również o przynęty i zanęty. Wprowadzimy możliwość przedłużenia ich świeżości i przydatności do spożycia. 1 gazeta spożywcza - 5 korali. Dla ulepszenia gry i Waszej wygody, uruchamiamy nowe numery konta. Numery można poznać dzwoniąc pod numer +48 987 654 321. Po zapoznaniu się z naszą ofertą nastąpi połączenie z jąkającym się konsultantem. Koszt połączenia 32,5 zł (10euro/$) + vat za każdą rozpoczętą minutę połączenia. Połamania kija. Zenobiusz - Wasz wesoły maszynista.
 28. 1 point
  dlaczego zablokowano tematy "Event Bracia wędkarz" i "Wędkarski dziennik grudzień/styczeń" ?
 29. 1 point
  Zapewne do projektowania eventów dorwał się jakiś żółtodziób kompletnie nie znający realiów tej gry. Nie widzący różnicy pomiędzy wedkami za złoto i za banknoty i do którego nie dociera, że dostepnosć poszczególnych sprzetów jest uzalezniona od levelu gracza. A juz o tym, ze mozliwości sprzetu wzrastaja wraz ze wzrostem levelu to w ogóle takiej wiedzy trudno o takiego gościa wymagać. Rezultat jest taki, że zaczynaja wypuszczać eventy które z góry wykluczają cześć graczy z rywalizacji. I dotyczy to eventów których idea polegała na tym, ze wymagania sa dostosowane do mozliwosci sprzetowych gracza. Teraz jest tak, ze majac daną wedkę ukończysz event w zaleznosci od tego czy posiadasz odpowiednio wysoki poziom.
 30. 1 point
  Oj tam czepiacie się człowieka. Przecież stare przysłowie pszczół wyraźnie mówi: "Mądry wie co mówi, głupi mówi co wie". Bo gdybym był złośliwy, to po przeczytaniu tych niewiarygodnych informacji o mistrzostwach, evencie i exp.2 zacytowałbym kawałek "Dezyderaty" Maxa Ehrmanna, który mi się zaraz przypomniał : "...wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoja opowieść." Ale nie jestem złośliwy.
 31. 1 point
  P. Zenku, Dobrze wiemy ze pisanie do suportu jest bezcelowe bo sie konczy na odpowiedzi typu "Sprawdzimy tą informację i dołożymy wszelkich starań, aby podobne sytuacje nie miały miejsca w przyszłości." I to sie powtarza przy kazdym problemie I Nic dalej nie jest w danej sprawie robione. Tu jednak jest to sprawa ogolu a nie problemem pojedynczego gracza I dlatego piszemy tutaj o waszych manipulacjach I wykorzystywaniu graczy z checi zysku. Juz Pan zapomnial co bylo pisane w poscie . "Wędkarski dziennik - październik/listopad!" gdzie pisalismy o manipulacjach I niesprawiedliwosci w przyznawaniu nagrod? Gdzie nigdy nie otrzymalismy odpowiedzi I ze post zostal zamkniety bo byl zbyt niewygodny dla was! Troche samokrytyki I przestanie traktowac ludzi jak jakis oszustow By sie przydalo! To ludzie utrzymuja ta gre I wlasnie dlatego domagaja sie sprawiedliwosci I uczciwosci bo za to placa!
 32. 1 point
  lodołamacz nie świruj bo Pan Zenek znowu wyciągnie błędne wnioski i po tym jak zabrał magię i sonary z dziennych losowań to teraz zlikwiduje sonary z nagród w eventach. Śmieci to nie to co pokazujesz. Gdy domagamy się możliwości usunięcia śmieci mamy na myśli bezużyteczne pamiątki po świątecznych eventach, gwiazdki expa, licencje itp. Na pewno nie perłowe itemki typu: magia czy sonary.
 33. 1 point
  Dobrze napisane. Jeżeli chodzi o mnie to po ostatnich zmianach (zabranie darmowej magii i obcięcie wypłat banknotów) ostatecznie zniechęciłem się do harówki w eventach związanych z nowymi łowiskami. Nie dość, że czasochłonne bo na gwałt trzeba ryby szkolić i brak dedyków, to jeszcze jak sie chce troszkę czasu zaoszczędzić to wysysają z gracza magię i to nie symbolicznie ale w sporych ilościach. W tym przypadku koszty zdecydowanie przewyższają zyski a sama gra zamiast przyjemności staje się męczarnią. Skończą się zgromadzone zapasy magii i gracze z zasadami (czyli tacy którzy nie kupują sukcesów za realne pieniądze i utrzymują konto tylko z pracowitego grania) skończą zabawę. Wielu już tak zrobiło. I o to chyba chodzi adminowi. Pozbyć się "darmozjadów" na zasadzie dobrowolnych odejść a nie siłowej eksmisji. P.S. Za 3 gwiazdkowy 3 dniowy event (9 x po 5 ryb) w randze wyga admin daje obecnie 335 banknotów. Niedlugo więcej będzie mozna zarobić za złowienie jednej ryby w jednodniowym evencie z cyklu "Liczy się tylko najwieksza".
 34. 1 point
  Ależ jak najbardziej się wsłuchuje. Kilka dni temu ktoś (lupiprobaki) był przeszczęśliwy, że może sobie tanio kupić magię i dziękował Zenkom niemal na kolanach za tę niebywałą łaskawość. A zatem po co rozdawać w bonusach, skoro gracze skaczą z radości, że sobie w promocji kupią za prawdziwe pieniądze?
 35. 1 point
  10. PROSZĘ ODDAĆ MAGIĘ W BONUSACH DZIENNCH!!! 11. Proszę nie dodawać co miesiąc nowego łowiska, wystarczy jedno na kwartał/pół roku...
 36. 1 point
  lupiprobaki, nie widzisz, że to jest gotowanie żaby? Jeśli na to pozwolimy, Zenki nas ugotują, jak nic. Nie chodzi o to co admin dał, ale co ZABRAŁ graczom. Gdyby NIGDY WCZEŚNIEJ nie była dawana magia w żadnych bonusach i OD ZAWSZE byłaby tylko do kupienia za prawdziwe pieniądze, oferta byłaby może rzeczywiście fajna. Obecnie admin zabrał możliwość korzystania z konkretnej opcji w grze tym, którzy nie płacą (magia w bonusach). To chyba normalne, że gracze protestują i dlatego popieram kolegę Darkiel. W obecnej formie to nie jest "oferta dla graczy" tylko "wymuszenie zakupu". Czy jeśli admin np. wprowadzi opłatę w perłach za zrobienie ewentu, za dedyki, za wstęp na łowiska, itp. - co na to powiesz? Zaprotestujesz, czy jeśli będzie można kupić perły odpowiednio tanio, polecisz, kupisz i ucieszysz się, że łaskawie pozwolono Ci wyskoczyć z kasy? I nie, nie chodzi o to, czy ten pakiet magii jest tani, czy drogi. Chodzi o to, że nie służy on ułatwieniu gry tym, którzy chcą szybciej, krócej, więcej, tylko zastępuje coś zabranego graczom wcześniej, co funkcjonowało od wielu lat (ja gram od 2015 r.) Nie zgadzajmy się, aby metodą małych kroczków Zenek ugotował nas jak te żaby. Za rok okaże się, że bez inwestowania prawdziwych pieniędzy to w tej grze nawet zadań dziennych nie zrobisz.
 37. 1 point
  Odpowiedzi mogą być tylko dwie: 1. Po dokładnej analizie nie stwierdziliśmy zaistniałego problemu lub jest on elementem rozgrywki 2. "gracze tak chcieli".
 38. 1 point
  Za co? Za to co na screenie. Do kina też idziesz za frico przechodząc pod nogami bileterki? 125 i 250 ( niektóre konta mają więcej, inne mniej) magików za 5 zł to nie jest majątek. Gry nie robi caritas tylko ludzie dla których to jest praca. Każda rozrywka kosztuje, ta też. Kwestia jest taka, żeby była to uczciwa cena, uczciwe i zgodne z prawem traktowanie gracza-konsumenta-usługobiorcy. Mam około 1000 screenów z "błędami" w tej grze, "błędami" których koszty zawsze my-gracze ponosimy. Jestem pierwszy który podniesie krzyk na każdy przewał ze strony TSG, o czym świadczą nie tylko setki maili z uwagami jakie wysłałem od początku tej gry, ale również to co piszę tutaj jako lupropibaki i zenekspil. Za co zresztą zarobiłem kilka banów od TSG i kilkanaście skasowanych postów. Ale wchodząc do tej gry zgadzałem się na to, że gra będzie płatna. Jak każda rozrywka. Ale cena i stosunek do graczy muszą być współmierne do usługi jaką nam (graczom) się oferuje. Jeżeli gra będzie znowu grą, a nie serwisem aukcyjnym to jestem gotów znowu zapłacić uczciwą cenę tak jak płacę za bilet do kina czy książkę. A jeżeli to Cię nie przekonuje to spójrz na to z innej strony. Ta ofert się powtarza, nie znika po jednym zakupie. Czyli za równowartość paczki papierosów można kupić trochę magii która z kolei ułatwi zrobienie eventów i zdobycie nagród ( mam nadzieję, że takich jakie były). Ta oferta, na którą stać praktycznie każdego, pozwala nie tylko na wyrównanie szans w grze, le na odrobinę rywalizacji. I mam nadzieję, że w zamian za np. zniknięcie "piątego dnia" z magią i sonarami pojawi się czasami taka oferta. Dostępna dla każdego. I właśnie za to dziękuję. No i mam nadzieję, że nie okaże się to pomyłką jak sławetna "jedna perła". p.s. A gdy uznam, że wolę jednak całkowicie bezpłatną grę to wrócę do ProPilkki II i łowienia pod lodem.
 39. 1 point
  To jest bardzo prosty test na uczciwość i rzekome wsłuchiwanie się prośby i oczekiwania graczy. No panie Zenon. Stać Was na to? Czy może jednak nie, bo wartość jałmużny jaką szumnie nazywacie nagrodami jest tylko matematyczna, a de facto guzik warta i taka uczciwa zamiana na perły i banknoty wg cen sklepowych za bardzo by Was ukuła? I prosiłem, żeby nie traktować graczy jak niedorozwiniętych idiotów. Zdrapki jako propozycja "zakupu" przynęt? Wolne żarty. Zupełnie jak kufry z wędkami, Kilka lat temu kufry były uczciwą propozycją, teraz stawiam 100 zł przeciwko zgniłemu orzechowi, że jeżeli ktoś kupił tak kufer w ciągu ostatnich dwóch lat to tylko przez przypadek lub po pijaku, a potem klął na czym świat stoi, że się "załapał" na taki cud badziew.
 40. 1 point
  Drogi Zenonie jeżeli macie wole by wysłuchać postulatów graczy to zróbcie tak: Przeliczcie wszystkie nagrody eventowe na waluty obowiązujące w grze i wypłacajcie ich równowartość (ani mniej ani więcej) w perłach, banknotach, PW i w złocie. Nie zwiększajcie ani nie zmniejszajcie dotychczasowych nagród. Po prostu zamiast rzeczy dajcie waluty. Teoretycznie nic na tym nie tracicie. Gracz zamiast dostawac od was niechciane losowe barachło sam zadecyduje na co wydawać wygrane środki. Za takie podejście gracze postawią wam pomniki i nie w głowie będzie im domaganie się podwyżek.
 41. 1 point
  W niektórych wydarzeniach więcej nagród. - zgodnie z życzeniem graczy Pan Zenon chyba sobie kpi. Pan Zenon pozwala sobie na cyniczne żarty. Chodzi o to, ze podstawa dla gracza czyli wydarzenia które są w zasięgu jego sprzętu i aby je ukończyć nie jest wymagane inwestowanie realnych pieniędzy zostały okrojone z banknotów. Mam tu na myśli klasyczne eventy wagowe których cecha jest to, ze wymagania są dostosowane do posiadanego przez gracza sprzętu. Nie dość że ubywa tego typu eventów i radykalnie zmniejszacie w nich nagrody to jeszcze żeby do końca obrzydzić ich robienie dajecie w nich coraz wiecej ryb na które nie ma dedyków przy jednoczesnym usunieciu z dziennych losowań możliwosci zdobycia magii. Cel takiej polityki jest jasny. Kasa misiu, realna kasa. Co zamiast? Multiplikujecie eventy punktowe. Ostatnio to nawet nakładają się jeden na drugi, w których też wprowadziliście wiekopomne zmiany czyli obcięcie liczby banknotów przy zwiekszeniu wymagań. Był czas kiedy nie wstawialiscie do nich najwiekszych ryb na łowisku, ewentualnie dawaliście jedną rybe o wadze ponad 1000 kg, teraz dajecie tam wszystko co największe. Pół biedy gdyby na łowisku nie było mniejszych ryb które są w zasięgu zdecydowanej większości grających, wtedy mielibyście usprawiedliwienie. Ale nie, wybierając ryby do takiego punktowca z premedytacja pomijacie te mniejsze po to by dawać coraz więcej ryb powyżej jednej tony. Dawniej ze sprzętem o możliwościach 1 tony przy dużej pracowitości dawało się robić 9 level a przy pewnym szczęściu nawet 10 dziś taki sprzęt wystarcza na 6 max 7 level za który płacicie grosze. Nagrody są tak niskie, że nie są warte by o nie powalczyć. Szkoda magii, sonarów i kasy na szkolenie ryb. Chcecie zmusić graczy do zakupu dużych wędek i później do wydawania realnej kasy na magię i perłowe gazety? Do tego raczycie nas coraz większa liczba mistrzostw. Tutaj także sukces sie kupuje. Kto więcej wpłaci ten wygrywa, dla normalnie grających są dalekie miejsca ze śmiesznymi nagrodami. Tutaj wielkości ryb są dostosowane do rangi gracza. Ci z mniejszymi wędkami także nie maja szans ale juz do tego przywykli. Mistrzostwa podobnie jak i inne rywalizacje player.vs.player mogą być i są zabawą dla graczy komercyjnych płacących za grę niech maja swoją uciechę. Inną ostatnio wprowadzona "atrakcją" są jednodniowe eventy z cyklu Zestawy Mistrzów. Wyjątkowo cyniczna zagrywka admina. Nie sposób w tych eventach wyjść na swoje. Praktycznie każdy kto spróbuje siegnąć po premiowane nagrodami miejsca w top 10 wychodzi na tym jak Zabłocki na mydle. Spróbuj adminie raz zagrać w ten event to się przekonasz. Do tego dochodzi skandaliczny proceder dzielenia nagrody za zajmowane miejsce. Zajmiesz miejsce ex aequo to dostaniesz maleńka cząstkę spodziewanej nagrody bo admin nie umie podzielic puli nagród za miejsca ex aequo tylko dzieli pomiędzy graczy nagrodę za jedno z miejsc. Oszczędności Misiu? Generalnie można odnieść wrażenie, ze robicie wszystko by obrzydzić grę graczom którzy grają za free. Stopniowo zmniejszacie liczbę wydarzeń w których mogą z powodzeniem uczestniczyć. A ci co inwestują realne pieniadze także czuja sie robieni w bambuko bo zaczynają rozumieć, ze inwestowanie PLN prowadzi do nikąd. Zadowoleni mogą być jedynie ci którzy placa najwięcej czyli garstka. Jezeli płacisz duzo ale nie najwięcej to prędzej czy później wyjdziesz na frajera bo z najbogatszymi sponsorami i tak nie będziesz miał szans. Ciekawe czy amin pozostawi ten wpis czy może zaraz skasuje. Prawda boli.
 42. 1 point
  Dajesz WIĘCEJ nagród za ranking Klubu, ale TYLKO za 10 najlepszych Klubów, z których co najmniej 5 używa hacków, aby zdobyć nieograniczoną liczbę notatek i magów. Nic więcej dla zwykłych śmiertelników z nas, którzy NIE oszukują. Co do nowego pomysłu na codzienny prezent ... Co kompletny idiota pomyślał o tym programie? To kolejny sposób na wkręcenie mniejszych graczy i tych, którzy nie wydają na Perły. Wreszcie, jeśli nigdy więcej nie będziesz korzystać ze Starożytnej Groty, to przynajmniej przyzwoitość, aby umieścić sprzęt w Sklepie, a nie za tak głupią cenę, jaką jest teraz.
 43. 1 point
  orki3210 znowu sie kolega zacina zapomina podać gdzie mistrzostwa , proszę pacjeta zdyscyplinować
 44. 1 point
  Na dodatek te sieci w rangach weteran/arcymistrz kompletnie niepotrzebne, bo i po co? Nie można było dostosować promocji do wymagań eventowych w randze? Chyba tylko po to w najwyższych rangach ta promocja, żeby w nawale wyskakujących okien ktoś kliknął przypadkowo i stracił kasę. Oferta niespodzianka byłaby spoko, gdyby cena równa była cenie 1 gazety. Wtedy każdy dodatkowy bonus byłby rzeczywiście wygraną.
 45. 1 point
  Nareszcie TSG wysłuchało graczy i wprowadziło kluczowe zmiany ułatwiające grę. Co prawda musiałem wydać 300 pereł na odblokowanie tych zestawów ale to żaden koszt gdy pomyślę o tych zaoszczędzonych sekundach. Brawo, oby tak dalej.
 46. 1 point
  Jeden ma cętki, a drugiego zrobili w Orlenie z centów. Matura to bzdura - Vivat TSG!
 47. 1 point
  No toś Zenuś zaszalał. Właśnie zobaczyłem twoją super okazję i niebywałą promocję, o tym pisane jest powyżej PRZESTAŃCIE DRENOWAĆ NASZE KIESZENIE !!! Chcecie wiedzieć co jest nie tak, proszę obrazek w załączniku. 14 gazetek za 400zł i to jest promocja tylko dla kogo, dla gracza czy dla was?
 48. 1 point
  Lodowiec Rossa, pierwszy poziom, za to wylosowane dodatkowe umiejętności Trematony lodowej ; większa waga ryby - x 1.34, bonus do sił - x 1.29, szansa na odkrycie cechy - x 1,14, szybsze ściąganie ryby - x 1.23. Ryba normalnie wytrenowana na 7lvl złowiona waga 591kg. Po wytrenowaniu łowiska NIC się nie zmieniło! Skoro waga ryby jest x 1.34 to do złowienia powinno być 591 x 1.34 = 791.9kg Po pół godzinie łowienia żadna ryba nie wskazywała większej wagi niż 591kg. Gdyby to x 1.34 było zwiększeniem poziomu to 3.5% x 1.34 = 4.69% czyli tyle ile wynosi 9 lvl więc waga ryby w zasięgu powinna być ok. 600kg. Tego też nie było. Nie wiem co w założeniach powinno się zmienić, ale nie zmieniło się nic. Dodatkowo można tylko "przelosować" rybę która wyszła w losowaniu. Jedno przelosowanie 10 banknotów , 20 - 180 banknotów w pakiecie.
This leaderboard is set to Warsaw/GMT+02:00
×
×
 • Create New...