Nowości i plany
3 3

183 posts in this topic

Gazetki .......Coś tam sie dostaje na początek ,coś można wygrać za level i jakies tam można sobie przesłać w prezentach dziennych ,ale to ile tego trzeba to i tak studnia bez dna .Bo przecież co miesiąc wchodzi nowe łowisko ,nowe ryby  i ogólnie wydatki w grze na bierzące zanety i inne takie są na porządku  .Juz nie mówię o tych co inwestują w level . No troche mnie to rozśmieszyło .Czekam do jutra jak to wejdzie n fb :) 

2 godziny temu, SLAWENTYWKS46 napisał:

GKar - można będzie sobie klepnąc eventy - jaki event nie bedzie eventow takich jak do tej pory . Zakonczyli rowna rywalizacje teraz ryby beda mialy rekord zalezny od portfela...

:)  ależ oczywiście, że założyłem na chwilę tą lepszą wersje Eventów, gdzie będzie utrzymana waga ryb do złowienia odniesiona do starych rekordów, co nie znaczy, że i tak ci "zwykli gracze" nie będą zbierali po tyłku.  Wystarczy prosty przykład:

1. Ludzie bez kasy: -rybka ze starym rekordem rekordem 1500kg , czyli dalej trzeba minimum 1497kg no bo widełki ok 3kg. Czas siedzenia zależny od posiadanych wiktuałów, ale dosyć długi.

2. Ludzie z kasą i kompletem czasopism: -rybaka z nowym rekordem 1545kg, waga w evencie 1497kg, czyli mają widełki nie 3kg tylko 47kg.. czyli łatwizna..

W wersji, gdzie podniosą wagi ryb w Eventach do nowych rekordów, to oczywiście spowoduje sytuacje nie wymagającą komentarza, czyli mozna sobie odstawic wędki w kąt, bo nawet się nie zarobi na nowe czasopisma....

Edited by GKar

14 minut temu, Ania napisał:

Z ciekawości odpaliłam gre na nk :D  Ilośc łączna gazetek potrzebnych na wszystkie łowiska jest całkiem spora i koszty róznież.

To może prościej -ilość rodzajów gazetek jest równa ILOŚCI ŁOWISK, natomiast problemem jest to, że jedna gazetka zawiera tylko punkty do 5 ryb w liczbie od 5 do kilkudziesięciu punktów, a tymczasem każdy poziom podniesienia to:

1lvl -5pkt

2lvl -20 pkt

3lvl -40 pkt a dalej jeszcze więcej, ale nie doszedłem do tego.. :)  Czyli sporo się tego nazbiera do płacenia..

Na nk m mistrxostwach maja juz ryby po 10 lvl pewnie po 10 tys wydane na gazety zeby wygrac 1000 i expy x 40 hehe brawo wplacajcie dalej

1 godzinę temu, leontsg napisał:

Na nk m mistrxostwach maja juz ryby po 10 lvl pewnie po 10 tys wydane na gazety zeby wygrac 1000 i expy x 40 hehe brawo wplacajcie dalej

Wcale nie jestem pewien, czy ktokolwiek coś wpłacił -na NK konkurencja mała, łatwo coś ugrać i nazbierać banknotów, więc teraz jest okazja wydać..

Machina ruszyła, wagi ryb lecą, może by tak twórcy pomyśleli o umieszczeniu gdzieś wag bazowych ryb skoro nie uległy zmianie, za chwilę nie będzie po nich śladu :/

Zniszczyli gre jak i sens w nia grania. I tyle powodzenia i ladujcie dalej , maja graczy za nic

I jeszcze jedno pytanie, czy w związku ze zwiększeniem wag ryb biorą one na większe niż dotychczas haki i błystki?

gram na nk nie nie biorą i to jest właśnie kwintesencja zmian przykład łosoś clarka nowa waga ponad 30 kg. ale na hak 300 go nie złapiesz

2 minuty temu, spider175 napisał:

gram na nk nie nie biorą i to jest właśnie kwintesencja zmian przykład łosoś clarka nowa waga ponad 30 kg. ale na hak 300 go nie złapiesz

i to są właśnie niedoróbki supportu, jak zwykle:/

Ale po co zwiekszac mozliwosci zlapania wiekszych ryb , a z 2 strony nie dawac takich do zlapania w rybie dnia , mistrzostwach , a przedewszystkim w turniejach. Co to za idiotyczny pomysl prosze zmienic ryby w turniejach dlaczego nie ma duzych do lapania ????

Dnia 14.08.2017 at 12:54, spider175 napisał:

To akurat z tego wszystkiego jest najmądrzejsze. Inaczej łowił byś raki po .... kg, no właśnie ile?

Nie masz racji Riki76, jeśli nadal obowiązuje zasada hak 10 x waga ryby to powinno to być dostosowane do zmian, inaczej nowi gracze nie będą mieli pojęcia na jaki sprzęt łapać rybę.

Zasada hak - 10x waga ryby obowiązuje nadal, ale trzeba ukończyć odpowiednie szkolenia i można np. łapać karasie na hak 50 kg xD

Nie wiem czy ta kwestia jest warta dyskusji. Sprawa dotyczy małych ryb, a po obecnych zmianach nie wiem czy komuś będzie się chciało bawić w ustanawianie rekordów. Admin co jakiś czas daje do zrozumienia, że nie warto się do niczego przywiązywać, bo w tej grze nic nie jest dane na zawsze, rekordy czy pucharki w jeden dzień można wykasować bez słowa wyjaśnienia.  

Bardziej zastanawia mnie czy administracja uzyskała pożądany efekt, bo coś mi się widzi, że te zmiany były nic nie warte, topowi gracze z nieograniczoną liczbą monet już mają po 5 leveli na rybach, reszta spokojnie wyskrobuje sobie poziomy bez zbytniej napinki.

I mam nadzieje, że tak pozostanie i tym razem pazerność nie popłaciła.

Karakal - wiekszosc ludzi w to nie wierzy jak mozna zrobic takie cos bez zasad rekordow i logiki. A najbardziej zal ludzi z wysokimi lvl masa kasy wydanej a teraz lvl nic nie znaczy. Kazdy zbiera gazetki za free nie wplaca bo to niema sensu poziomy beda rosly co jakis czas w gore i tyle z gry. Zaplacisz a wygrasz a to sie szybko nudzi.

Dnia 14.08.2017 at 12:54, spider175 napisał:

Zapewniam, że biorą -pod warunkiem, że zrobisz taki sam poziom talentu (z czasopism) jak ten, który go złowił. Prosty przykład: Gołomiankę na hak 50kg mogli złapać tylko Ci, którzy mieli na full +3% zręczności, bo inaczej odrzucało ten hak jako za duży.. Tak samo jest z Łososiem Clarka.

Edited by GKar

49 minut temu, Bandziorno napisał:

A co w przypadku gdy ktos nie ma zrecznosci ale nakupil gazetek? bedzie lapal rekordowe ryby?

Nie wiem jak to leci dalej, ale na 3lvl posiadasz już 1,5% nowej zręczności, czyli jeśli dalej idzie po 0,5% na lvl to na 6 lvl będziesz miał odpowiednik starej zręczności (3%).

Jest świetnie. Mam arcy, zaliczyłem wszystkie talenty, kupiłem najwyższy dostępny sprzęt, złapałem największe dostępne ryby i gra straciła sens. No a teraz znów pojawiło się światełko i cel na następne kilka lat - pogoń za gazetkami (szybkie, dzienne itp) czytanie i kształcenie się. Hmm co ja bym robił z wolnym czasem gdyby nie TSG ? xD

1 godzinę temu, GKar napisał:

Zapewniam, że biorą -pod warunkiem, że zrobisz taki sam poziom talentu (z czasopism) jak ten, który go złowił. Prosty przykład: Gołomiankę na hak 50kg mogli złapać tylko Ci, którzy mieli na full +3% zręczności, bo inaczej odrzucało ten hak jako za duży.. Tak samo jest z Łososiem Clarka.

I to jest bardzo dobra wiadomość, o to mi właśnie chodziło choć nadal obstaję przy umieszczeniu informacji o wadze bazowej ryby w oknie.

a ja muszę przeprosić Zenka i Rennarda. Są jednak geniuszami i wiedzą jak zrobić wszystko najlepiej...

Po pierwsze :

- na skutek zlikwidowania pojedynków na starych zasadach i w efekcie różnych zmian setki czy tysiące kont poszło na zieloną trawkę a teraz mamy prezenty czasopisma więc lada moment TSG będzie mogło się chwalić, że ma 5 milionów graczy albo i więcej ( bo dla nich aktywne konto to takie, które się loguje )

Po drugie :

- potrzeba było ponad 2,5 roku ale się udało....BRAWO TSG....zniknęło V1 z Karola

Ciekawe tylko co zrobicie jak Ci super wędkarze odejdą.....kilka tysięcy kont jednak stracicie bo ogrom Włoch czy Serbów nie umie inaczej grać niż Karolem

Ale jest cudownie....Pewnie już kilka tysięcy zł więcej na koncie firmy. Na szczęście nie ode mnie i moich ludzi :P

No dobra.. a ja powiem tak: widzę już pozytywne i negatywne strony tych czasopism.

Do negów na pewno należy to, że Ci, którzy maja pozyskane w dużych ilościach banknoty lub bociarze z miliardami monet stoją nadal na wygranej pozycji. To już trzeba było dać za perły te czasopisma, albo owszem -za banknoty na nowym świecie, gdzie wszyscy równo startują..

Drugi neg, to utopienie dorobku LEGENDZIARZY -ja akurat nie należę do wielkich fanów kolekcjonowania 115, ale znam wielu takich, którym właśnie odebrano sens dalszej gry, a obecne pojęcie ryby "115" straciło 99% wartości..

Trzeci neg wyjdzie pewnie już niedługo, kiedy okaże się, że po "tygodniu z czasopismami" przyjdzie czas na chwytanie sie za portfel, a tymczasem nawet nie wiadomo ile poziomów talentów jest do zrobienia. Podnosząc je do woli mamy dla graczy wór bez dna i lepsze to niż przybywające bez końca błystki.. W tym kontekście nowi gracze maja już na dzień dobry przechlapane, jeśli pozyskiwanie czasopism zostanie od poniedziałku znacząco ograniczone, no bo jak konkurować z kontami co jednak w miarę łatwo pozyskały przynajmniej podstawowe lvl?

A coś pozytywnego? Taaa.. muszę przyznać, że zrobiło się ciekawie i.. absorbująco. Pogoń za każdym świstkiem papieru powoduje, że nie idzie ogarnąć większej ilości kont i o ile graczy nie zastąpią kolejne wersje botów, to może wreszcie ilość przejdzie w jakość..

I dalej co ciekawego? Zupełnie nowe opcje walki we wszystkich konkursach, gdzie tak naprawdę ciężko przewidzieć kto czym dysponuje, wyłączając patrz pkt1.. Ryb jest na tyle dużo, że nie sposób wykupywać wszystkiego.. Być może powstaną klany/kluby skupiające się na pojedynczych łowiskach i tam będą szukać swojej szansy.. Nie znasz dnia ani godziny.. :)

No i zapomniał bym.. Wszystko teraz zależy od tego co zrobi TSG: jeżeli utrzymają wagi ryb w eventach według wag bazowych (stare 115), to czasopisma znacząco poprawią wykonalność 3* konkursów. Szczególna ulgę powinni odczuć posiadacze max wędek, których swojego czasu sporo zniechęciło się i odeszło..

Jeżeli natomiast TSG pójdzie z wagami do góry, znaczyć to będzie, że nikt początkujący nie zarobi już na Evencie, bo nie będzie w stanie go zrobić bez gazetek, a tych nie kupi z braku banknotów.. Wystarczy jedna ryba w evencie na zręczność i.. za gorsze miejsce niż 1 nic nie dostaje..

Pożyjemy zobaczymy..

Edited by GKar

Ja nie widzę żadnych pozytywów i się nie zgadzam z Tobą. Gra służyła mi dla relaksu i od czasu do czasu wchodziłem żeby zagrać turniej, rybę dnia, no nawet mistrzostwa zdarzyło mi się wygrać. Dzisiaj jest to niemożliwe bez ślęczenia non stop w grze i zbierania "gazetek" lub ich zakupu. Po prostu jak wejdę za dwa tygodnie by zagrać turniej, nie mam szans wygrać go z tymi co już mają ryby turniejowe na lvl 4-5... a jeśli nie mam szansy wygrać to po co mam grać? :)

Albo katujesz grę non stop, zbierasz gazetki wszędzie gdzie się da albo zostajesz w tyle i już nie dogonisz czołówki. Gra zatraciła bezpowrotnie swoją rozrywkowość.

Bandziorno racja mnie dzis wyzwanie dobilo podczas walki patrzac na nowy rekord wkoncu nie wiedzialem ile nawet zlapie z lvl 0 . Olac i tyle ich zmiany za tydzien gibaza straci $$$ i sie im znudzi. Ja jestem 115 kilka lat lapania wysokie miejsce w ranking i zniszczyli . Wiec lajt 0 złotowki na gre

17 godzin temu, Bandziorno napisał:

Ja nie widzę żadnych pozytywów i się nie zgadzam z Tobą..

To akurat mnie nie dziwi -wiele osób wiele straciło na zmianach lub zniechęciło się i sami będziecie musieli z czasem sobie odpowiedzieć, czy w tym szaleństwie jest jakaś metoda..

Ja tutaj też więcej krytykuję niż chwalę, ale nie zamierzam z tym siedzieć na etacie -jak widzę pozytywny aspekt widziany z mojej strony, to go tu przytoczę..

Jak zwykle zabrali zeby za duzo nie bylo. A z prezentow to nie gazetki tylko brukowce albo szmatlawce o 0 wartosci szare co daja 5 do 14 pkt wstyd takie cos dac w prezentach. Tak traktuje graczy TSG. I gazetki tak jak zdrapki maja nie byc objete promocja 70% :)

11 godzin temu, leontsg napisał:

.. I gazetki tak jak zdrapki maja nie byc objete promocja 70% :)

Za tydzień się okaże.. -ja jednak stawiam, że będą zniżki 70% bo są obecne w maszynie losującej, a z kolei zdrapek czy kufrów z wędkami tam nie ma..

15 godzin temu, leontsg napisał:

Jak zwykle zabrali zeby za duzo nie bylo. A z prezentow to nie gazetki tylko brukowce albo szmatlawce o 0 wartosci szare co daja 5 do 14 pkt wstyd takie cos dac w prezentach. Tak traktuje graczy TSG. I gazetki tak jak zdrapki maja nie byc objete promocja 70% :)

Zdrapki nie są objęte bo nie ma ich w sklepie;)

Zastanawia mnie czy gazety to jedyna zmiana jaką mieli dla nas twórcy? Jest zapowiedź eventu 2* podczas gdy za tydzień powinna być promo-70% i zawsze był event siedmiodniowy 3*? a może zmian nie będzie tylko będą 2 konkursy, ale dlaczego w takim razie nie ma zapowiedzi? Ktoś coś wie?

Brawo Tsg kolejny gracz i 1 z najwiekszych sponsorow dzieki zmiana konczy gre , wydal mase kasy na 115 lider rankingu arcymistrza na LF Wolle0963 

Żeby złapać 115 gracze z czołówki kupowali masę magików i sonarów, czyli perły i realna kasa. Obecnie ich kilkuletni wysiłek i wydatek poszedł na marne bo złapanie stu 115-tek jest teraz łatwiejsze niż kiedyś zaliczenie eventu 3* na max wędkach za monety.

Nie ma szacunku ich nie obchodzi opinia graczy . I dobrze nie dlugo po chwilowej fascynacji kilku graczy walczacych w ms zostsnie jeszcze mniej graczy i wplywy spadna jedzcze bardziej

15 minut temu, leontsg napisał:

Nie ma szacunku ich nie obchodzi opinia graczy . I dobrze nie dlugo po chwilowej fascynacji kilku graczy walczacych w ms zostsnie jeszcze mniej graczy i wplywy spadna jedzcze bardziej

Oni nie potrafią zrozumieć tego, że zniszczyli GRĘ !!! Podstawową zasadę - rywalizacje sportową. Nawet ze znajomymi już nie pograsz w turniejach, bo wpadnie kasiarz kupi gazetkę i po zabawie. Wszystko było widać w mistrzostwach. Nie poszanowali wieloletnich wydatków graczy i ich dorobku wiedzy i sprzętu w grze. Nie poszanowali opinii o ich nowym pomyśle, o nowych łowiskach.
Po co grać w cokolwiek, jeśli wygrasz tylko jak zapłacisz? Fundament gry został położony i szkoda mi już czasu na to.

Wygląda na to, że TSG wymyśliło genialny, w swoim mniemaniu, pomysł na wyczyszczenie kont z nadmiaru banknotów.  Nawet nie chcę domniemywać ile zwycięzca OPEN w arcy na szczupaku musiał zdrapek wykupić, aby wyciągnąć ryby do 11 i 12 poziomu. A tak apropo jest jakiś limit?

Na sumie niewiele lepiej, bo "tylko" 7 leveli. Widać tutaj, że zawsze się ktoś znajdzie co wyda każde pieniądze aby być tym pierwszym, paru próbuje gonić ale na szczęście na razie ze zdrowym podejściem.

A całej reszcie pozostała zabawa w wyciąganie 115-ek, bo coś mi się zdaje, że eventy niedługo też będą nie do przeskoczenia.

Jeżeli chodzi o eventy, to już mamy próbkę zachłanności. Event 3 gwiazdki już nie z limitami ale na 115-tki i do tego 7 dni po 4 ryby. Nie wystarczy zaopatrzyć się w dedyki ale trzeba będzie jeszcze się doszkolić, czyli w założeniu popłynie kasa do skarbca TSG za gazetki, które zniknęły z szybkich. Odnośnie limitu to obecnie jest to 20 poziom wyszkolenia :D

Do tego kolejne nowe łowisko. Gra się rozrasta, użytkowników ubywa, wpływy maleją. Oby tak dalej TSG :) jakiegos dobrego macie menagera :D Idzie to w takim tempie ze za dwa miechy ręka w nocniku :)

Jak to pisał nasz guru Rennard??  Gazet będzie co niemiara.....zapomniał dodać, że szczodrość skończy się szybko a teraz zostaje opcja KUP

Nowa zasada gry jest jasna PAY TO WIN

I mam nadzieję, że dużaaaaaaaaaaaaa część graczy pokaże TSG gdzie ma ich i ich durne pomysły na ulepszanie gry.

Z tego co się doczytałem od jutra na FB zaczyna się strajk. Pomysłodawcy to Karole chociaż nie do końca wiem czemu oni strajkują - czy chodzi o gazety czy o brak V1 w Karolu :P

Nie wiem czy już ktoś to zapodawał, ale ...

kolega z klubu poczatował z adminem w ważnych kwestiach i dowiedział się, że:

max level ryb to 20!  -----------> no coments

po drugie primo: cytuję "i za pytalem - czy bezie przecena na prasę przy promo 70% - napisał: bardzo prawdopodobne"

dziękuję za uwagę i pozdrawiam

Max 20 - zawsze mozna podniesc , 70 nie bedzie teraz bo trzeba wycisnac ile sie da jak popyt spadnie to bedzie.

52 minuty temu, leontsg napisał:

Max 20 - zawsze mozna podniesc , 70 nie bedzie teraz bo trzeba wycisnac ile sie da jak popyt spadnie to bedzie.

nie wiem, cytuję admina z czatu

9 godzin temu, Riki76 napisał:

nie wiem, cytuję admina z czatu

Admina z chatu ???? Ciekawe ;)

odnośnie promocji to różnie może być.....niekoniecznie na prasę bo TSG ma dziwne pomysły.....

o 20 LV wiedzy też jednak słyszałem z innych źródeł i jeżeli to prawda to żadna promocja nie pomoże aby to zrobić :P

Nie doceniacie graczy. Trochę więcej wiary. Zobaczycie, że już wkrótce niektórzy będą mieli rybki wytrenowane na 20 lvl xD

Marcin? coś nie hallo?

nie wiesz, że jest takie coś jak czat?

dz za u i p