Nowości i plany
3 3

183 posts in this topic

Posted (edited)

Chciałem zapytać włodarzy tego forum, czy oprócz prawa graczy do narzekania i prób robienia wstydu na forum ogólnym na temat tego co próbuje bagatelizować dział techniczny -jest jakaś nazwijmy to "twórcza gałąź" więzi z twórcami tej gry, która by owocowała od czasu do czasu informacjami nad czym pracują i czy coś zamierzają poprawiać, usprawniać, czy tylko nadal dodawać błystki?

Nic kompletnie nie wynika z działalności tego forum, nie ma jakiegokolwiek kontaktu między Wami a graczami i ma się wrażenie, że moderatorzy, czy nawet admin sami tez nic nie wiedzą, bo chyba nie można nazwać żadną nowością zapowiedzi o Eventach, które i tak są widoczne w oknie gry, czy też o podwójnym exp..

Prawdę powiedziawszy, to więcej można się dowiedzieć na stronach fanzinowych, czy czasami u ruskich niż tutaj.. Kompletnie brak informacyjnej aktywności zarządzających grą, ale też nadzoru tego forum.. Jest coś w planie, aby to zmienić, czy dalej jedziemy na ręcznym?

Edited by GKar

To chyba pytanie z gatunku retorycznych ;)

Posted (edited)

2 godziny temu, Bandziorno napisał:

Sugestią by to było, gdyby chodziło o nowość, coś czego nie było, natomiast to jest DZIAŁ OGŁOSZEŃ I WIADOMOŚCI, więc pytam gdzie te ogłoszenia i wiadomości?

@Marcin -tutaj prawie każde pytanie jest retoryczne, więc nie wymądrzaj się.. :P  Tak sobie dodałem jeszcze jeden wpis na tej ścianie wstydu.. w ramach narzekania, bo co innego..

Edited by GKar

GKar jeśli chodzi o jakieś info na temat planów to już dawno się zastanawiałem skąd gracze na czacie wiedzą z dużym wyprzedzeniem o niektórych sprawach :D Podobno tfurcy gry nie grają i mają tylko konta testowe, a w niektórych klubach wiedzą np. jakie będzie nowe łowisko, albo że trzeba po określonym czasie wyciągnąć sieci za banknoty. Może to tylko administratorzy tego forum nie grają i dlatego nie mają pojęcia co się w grze dzieje, a o wydarzeniach dowiadują się od graczy xD

Oczywiście że pracownicy nie grają...wystarczy sprawdzić na fb rekord narwala dla przykładu... Zapewne to z konta testowego ;-) 

Prawda jest taka, że w grze jest mnóstwo kont z tsg albo powiązanych z tsg. Obserwują, patrzą co gracze robią aby tylko im "pomóc" kolejnymi zmianami.

Odnośnie słynnej akcji Tanganika to na fb informacje o tym dotarły z portalu Lf stosunkowo szybko ale...Jak się potem dowiedziałem gracze z czołowego klubu programów sieci stawiali chwilę po starcie łowiska więc skąd oni wiedzieli. 

A do wypowiedzi @GKar to zgadzam się, że tak naprawdę ogłoszenia o evencie czy Exp to tak jakoś niewiele. Ale czego oczekiwać skoro admin tutaj może usunąć post, dać bana i nic więcej... 

A kontakt z górą mają..... Taki jak my :-P 

1 person likes this

A propos NOWOŚCI i PLANY -na grupach FB już można sobie poczytać jakimi zmianami w grze zamierza uraczyć nas TSG, ale tutaj oczywiście zwyczajowo nic na ten temat nikt nie wspomni.. Jeżeli te plany zmierzają do zastąpienia, a nie tylko stworzenia równoległej alternatywy dla obecnej gry, to proszę o jakieś info, bo czuję, że mogę być mocno niezadowolony z takiego obrotu rzeczy..

GKar to może przybliżysz nam temat co tam skowronki ćwierkają, nie mam niestety FB

38 minut temu, takatam napisał:

GKar to może przybliżysz nam temat co tam skowronki ćwierkają, nie mam niestety FB

Nie mam pełnych wiadomości, ale jako zapowiedź niech posłuży to:

wiedza o rybach.jpg

15 godzin temu, takatam napisał:

Będzie kiosk z gazetami?;)

Haha bedziemy siedziec i czytac gazety zamiast ryby łapać :D Wszystko oczywiście ku lepszej grze :D TSG dajcie juz sobie spokoj sporo moich znajomych odeszło z gry i odchodzą nadal. Zepsuliście fajną gre...

22 godziny temu, takatam napisał:

A skąd to??

Będzie kiosk z gazetami?;)

No no szanowna administracyjo cóż za kolejny świetny pomysł. Świerszczyki do nabycia w sklepie za jedyne 999$ Będzie tak jak z tymi sieciami - naprodukowaliście się i nikt tego nie kupuje bo to tzw bubel.

Niestety Szanowni koledzy i koleżanki ale...wygląda to źle.  Dochodzą nowe czynniki wpływające na łapanie ryb. Trening i wiedza. Ten drugi jest gorszy bo za 100 baksów kupuje się czasopismo z danego łowiska gdzie mamy trochę wiedzy o kilku rybach z danego łowiska....

Screeny dorzucę wieczorem. 

Czyli dochodzimy do sytuacji "zapłać a wygrasz tzn złapiesz rekordowo dużą rybę". To niech lepiej zrobią przycisk licytacyjny kto da więcej $$$ lub pereł wygrywa turniej, mistrzostwa itp.  Bociarze znowu w dobrej sytuacji przez lata nagromadzili po kilkadziesiąt tysiecy $$$ bo nie musieli ich używać do łapania ryb na 99 pkt :) gratuluje nowych pomysłów

2 people like this

Niestety ale muszę się zgodzić z kolega Bandziorno ;( Karole mają pełne plecaki od A do Z. W Karolu nie trzeba sonara więc mają ich pełno. Zrobione eventy wygrane rankingi czy kiedyś ustawione pojedynki dały im dużooooooo baksów. Do tego dokładamy konta z Tanganiki o których zapomniano i......jest pięknie ale nie dla Nas . 

Byłbym zapomniał bo czytałem na oficjalnym profiu gry odpowiedź eksperta że CE nic nie daje....otóż daje i to bardzo dużo....np zmniejsza ilość zużytej magii...

Ale t support jest ekspertem i wie najlepiej...

Wracając do meritum....

Niestety ale wygląda to tak, że aby coś ugrać trzeba kupować.....

Screenshot_1.png

Screenshot_2.png

Screenshot_3.png

Screenshot_4.png

Screenshot_5.png

Czasopisma będzie można za darmo zdobyć, oraz wygrać w dużych ilościach w różnych miejscach w grze.  
Obecnie przeprowadzane są testy, ale wkrótce zmiana zostanie wprowadzona na wszystkich portalach.

Póki co nie mogę podać więcej informacji :) 

A skąd masz te screeny? bo to jakby ktos juz dostal te magazyny...

Jak to wejdzie to kończę w to grać bo żenada straszna. Gra odwrócona o 180 stopni. Teraz żeby złapać ryby pod rekord trzeba było trochę w to pograć... a jak to wejdzie to wystarczy zapłacić za świerszczyki i podejrzewam że bez tego nie złapie się ryby na 99 punktów :) miłego oglądania spadku grywalności życzę TSG

1 person likes this

Nowy wygląd zawierający wiedzę i trening jest również na starych  rybach i teraz czytamy istotną informację u góry poniższego screena i......jak Wam się podoba?

20604461_1728092000552984_1730678230062523788_n.jpg

1 person likes this

7 minut temu, Rennard napisał:

Czasopisma będzie można za darmo zdobyć, oraz wygrać w dużych ilościach w różnych miejscach w grze.  
Obecnie przeprowadzane są testy, ale wkrótce zmiana zostanie wprowadzona na wszystkich portalach.

Ale Support nadal nie rozumie do końca subtelnej różnicy....

Zdobywać czy wygrać czasopisma będzie można w ilościach raczej śladowych bo......mamy dziesiątki łowisk , na każdym kilkanaście albo więcej ryb a dostajemy czasopismo w którym mamy część wiedzy o 5/7 rybach z danego  łowiska....

Komplet wiedzy w kilka godzin zgarną konta Bociarzy , które mają setki tysięcy baksów a normalny gracze po raz kolejny zostaną w czarnej dupie. Normalny gracze mają problem z wykupieniem blach na nowe ryby a co dopiero z dziesiątkami nowych czasopism....

2 people like this

33 minuty temu, Rennard napisał:

Ale że co??? Że gracze co grają w to od początku i wiedzą jak złapać ryby pod rekord teraz nagle nie będą mogli ich złapać dopóki nie kupią albo nie wygrają jakichś gazetek??? To jakaś komedia. A Ci co mają po 150 ryb 115stek to co?? wykasujecie im te ryby że niby teraz nie potrafią ich złapać bez gazetki???

1 person likes this

Albo nie złapiesz gołomianki legendy bo nie masz zdobytej wiedzy albo waga zostanie podniesiona np o 1 procent i zabawa zaczyna się od nowa.

Pytanie kto będzie się chciał bawić od nowa...

Posted (edited)

Nawet nie wiem jak te plany skomentować bo same brzydkie słowa w mej głowie .

Mam nadzieję, że support po chwili refleksji poprzestanie na testach.

Edited by takatam
1 person likes this

Posted (edited)

Do nich nic nie dociera!!! był temat STOP nowym łowiskom to i tak dodają!!! a teraz jakieś gazetki. Niech teraz Rennard odpowie na moje pytania powyżej - dla przypomnienia:

Ale że co??? Że gracze co grają w to od początku i wiedzą jak złapać ryby pod rekord teraz nagle nie będą mogli ich złapać dopóki nie kupią albo nie wygrają jakichś gazetek??? To jakaś komedia. A Ci co mają po 150 ryb 115stek to co?? wykasujecie im te ryby że niby teraz nie potrafią ich złapać bez gazetki???

Edited by ZŁY_POSEJDON

Nic nie będzie kasowane. Bazowe wagi ryb pozostaną bez zmian. Gracze, którzy zdobędą kolejne poziomy danej ryby, będą mogli je łowić szybciej i o większej wadze.

Zmiana planowo zostanie wprowadzona w najbliższy poniedziałek, więc każdy będzie mógł ją przetestować.

Posted (edited)

3 godziny temu, Rennard napisał:

Ryzykujecie wiele -niektórzy gracze tylko czekają na jakiś pretekst aby odejść z gry, tylko że szkoda im opuszczać swoich kont na których rozwój tak długo zapracowywali lub wydali pieniądze. Zróbcie równy start nowej wersji na nowym świecie i dopiero się przekonamy ilu chętnych będzie tak naprawdę..

Tak coś czuję w kościach, że efekt końcowy "przeróbki" będzie jeszcze znacznie gorszy niz po sławetnym rebalansie i zaoraniu wszystkich łowisk po równo..

Edited by GKar
1 person likes this

5 minut temu, Rennard napisał:

Nic nie będzie kasowane. Bazowe wagi ryb pozostaną bez zmian. Gracze, którzy zdobędą kolejne poziomy danej ryby, będą mogli je łowić szybciej i o większej wadze.

Zmiana planowo zostanie wprowadzona w najbliższy poniedziałek, więc każdy będzie mógł ją przetestować.

Rennard czy Ty czytasz co za bzdury piszesz????

Waga ryb pozostaje bez zmian ale Ci którzy zdobędą wyższe poziomy będą łowić większe. Więc waga pozostaje bez zmian czy nie ?

Bazowe wagi ryb pozostaną bez zmian. <- słowo klucz

4 minuty temu, Rennard napisał:

No przetestujemy przetestujemy, ale na moje oko to wygląda tak że nie złapiesz ryby blisko rekordu bez tych "gazetek" mozesz jedynie sobie polapac takie po 95 pkt

5 minut temu, Rennard napisał:

Słowo klucz bazowe wagi bez zmian.

Rozumiem więc że fundujecie ludziom płatną wersję talentów w postaci wiedzy.

BRAWO!!!!

Czyli przekładając z polskiego na polski, to jeżeli ktoś ma 115-tkę w albumie to będzie ją miał. Jednakże aby po zmianie zaliczyć event albo turniej to trzeba będzie zapłacić za gazetkę. Możliwe że w prenumeracie będzie taniej :) Zwyczajnie przestaną działać talenty, chociaż niektóre z nich już dawno nie działają. Kiedyś czytałem ciekawy wywiad z pracownikami TSG (zdaje się że w Wyborczej) gdzie potępiali deweloperów gier stosujących formułę płać i graj a teraz jakoś sami zaczynają ją stosować.

2 people like this

Jacek E niestety masz rację bo okaże się teraz, że event 3 gwiazdki na całym FB zaliczy tylko super klub bootów :)

1 person likes this

Moje zdanie jest jednoznaczne -tak daleko idące zmiany w ramach istniejących profili to gwóźdź do trumny -zapewne znajdzie się grupka zapaleńców lub nowa grupka zasobnych, ale czy zyski dorównają stratom?

Po kilku zmianach naprawiających stare błędy przychodzi kolej na udziwnianie -no szkoda..

Tak jak pisałem wyżej, czasopisma będzie można zdobyć nie wydając banknotów :) 

1 minutę temu, Rennard napisał:

To sobie róbcie te zmiany na nowym świecie -jak gracze zobaczą, że stracili wszystko na co do tej pory ciężko pracowali, to się nieźle wściekną, a niektórzy po prostu wzrusza ramionami i kopną was w tyłek. Obyście się nie przeliczyli ze swoja wersją uszczęśliwiania..

1 minutę temu, Rennard napisał:

Rennard ależ śmieszne są Twoje wypowiedzi. Przy takiej liczbie łowisk i ryb nie ma szans iż gazetki, które dacie przy okazji eventu, wyzwań itd dadzą szanse na osiągnięcie odpowiedniego poziomu wiedzy.

Nadal nie rozumiecie, że np klub super boociarzy który od roku nie schodzi z 1 miejsca na FB wejdzie i hurtem wykupi sobie cały nkład gazetek a potem już nawet Karola nie będą musieli odpalać żeby turka wygrać z biedakami, którzy nie posiadają wiedzy

Ale w sumie fajnie jest. Szykuje się okazja do dużego strajku

1 person likes this

@Marcin -oni doskonale o tym wiedzą, ale grając tu i tam po cienkich klubach i rozmawiając z ludźmi jestem w stanie stwierdzić, że 90% graczy nie wie kto i w jaki sposób ich dyma i nadal kupują aby dorównać innym klubowiczom i nie robić sobie obciachu lub zająć od czasu do czasu lepsze miejsce.. Ta gra niedługo będzie się opierać już tylko na naiwności i niewiedzy, bo to grupa najlepszych nabywców usług czy towarów, którym można wcisnąć wszystko.

1 person likes this

Tak z czystej ciekawości kto będzie redaktorem tych gazetek? 

46 minut temu, Rennard napisał:

No to proste pytanie czy bez kupna czy tez "zdobycia gazetek" będe w stanie tak jak do tej pory to było łowić ryby parę gram od rekordu czy też łowić 115stki?

I nastała taka krępująca cisza.. :D

4 minuty temu, Bandziorno napisał:

No to proste pytanie czy bez kupna czy tez "zdobycia gazetek" będe w stanie tak jak do tej pory to było łowić ryby parę gram od rekordu czy też łowić 115stki?

Odpowiedź jest oczywista. Nie. Gazetki będzie można zdobyć darmo. No ale przy tej ilości ryb i łowisk to potrwa rok albo i więcej a wybrańcy kupią gazetki już w pierwszym dniu i z pewnością nie będą to osoby, które na banknoty wydały realną kasę. Przepaść między graczami uczciwymi i uczciwymi inaczej (no bo przecież oszustów tu nie ma) jeszcze się pogłębi, nastąpi zniechęcenie do gry i jeżeli ktoś w TSG przewiduje wzrost płatności to jest takim analitykiem, jak z koziego zadka trąba :)

Mam kilka sugestii co do naczelnego, np mistrzowie szybkich wydarzeń

@Bandziorno - Bez korzystania z czasopism i zdobywania wiedzy będzie nadal można złowić 115. Rozkład wag pozostaje taki sam.

Posted (edited)

7 minut temu, Rennard napisał:

@Bandziorno - Bez korzystania z czasopism i zdobywania wiedzy będzie nadal można złowić 115. Rozkład wag pozostaje taki sam.

To.. po co te czasopisma i wiedza? Sorry, ale zamiast zrobić porządek np z osiągnięciami, aby każdy mógł sobie coś ugrać, nowymi talentami, promocja na perły, czy jakims wyróżnieniu posiadaczy 115 to zajmujecie się pierdołami..

Edited by GKar

2 minuty temu, GKar napisał:

To.. po co te czasopisma?

by wiedzieć ile waży np. ciernik

Może być tak, że bez zdobycia wiedzy gołomianka 115 wejdzie za setnym rzutem, a z gazetkami ta częstotliwość będzie większa. Tak czy siak jestem pełen obaw co do dalszej gry, a już i tak sporo rzeczy odpuściłem.

Rennart i po co usuwasz posty , prawda chyba boli. Odpowiedz na pytanie

Bez korzystania z czasopism i zdobywania wiedzy będzie nadal można złowić 115 w jaki sposob wiedza i czasopisma umozliwia lapanie wiekszych ryb skoro waga 115 nie zostanie zmieniona ?????????????

Marcin podaj gdzie te zmiany juz sa i gdzie mozna popatrzec.

Usuwane będą wszelkie wycieczki osobiste. Można dyskutować, ale kulturalnie.

W piątek pojawi się więcej informacji na ten temat.

Dnia 8.08.2017 at 14:44, Rennard napisał:

Bez korzystania z czasopism i zdobywania wiedzy będzie nadal można złowić 115. Rozkład wag pozostaje taki sam.

Przecież już szanowny Rennard odpowiedział na to pytanie - czytaj forum w całości a nie wybiórczo i ze zrozumieniem

1 godzinę temu, SLAWENTYWKS46 napisał:

Rennart i po co usuwasz posty , prawda chyba boli. Odpowiedz na pytanie

Bez korzystania z czasopism i zdobywania wiedzy będzie nadal można złowić 115 w jaki sposob wiedza i czasopisma umozliwia lapanie wiekszych ryb skoro waga 115 nie zostanie zmieniona ?????????????

Marcin podaj gdzie te zmiany juz sa i gdzie mozna popatrzec.

Dnia 8.08.2017 at 14:44, Rennard napisał:

Przecież już szanowny Rennard odpowiedział na to pytanie. Czytaj forum w całości i ze zrozumieniem.