Zawody klubowe
0

7 posts in this topic

Zastanawiam się w jaki sposób ustalenie limitów wagowych wędek miało uatrakcyjnić rywalizację klubową o łowiska. 

Na dużych łowiska rządziły kluby z graczami o levelach ponad 300 i dalej rządzą, to zrozumiałe, bo małe poziomy i tak nie miały szans. Ale na małych łowiskach rywalizacja trwała w najlepsze. I tutaj administracja wpada na kolejny genialny pomysł: limity wagowe wędek. Po kilku dniach zastanawiam się o co chodzi i powiem szczerze - nie wiem.

Dziś rywalizacja w Australii: przyglądam się rzece Murray, gdzie jest najwięcej klubów, limit wagowy wyznaczony na poziomie 67kg czyli spin 65 to max, teoretycznie fajnie, bo nawet arcy muszą kombinować jak łapać na małym sprzęcie, tylko jest jeden szkopuł: dorsz Murraya ma rekord około 350kg więc rzuciłem parę razy odpalając siłki 60+27 i zonk, przy poziomie 170 i przyponie 60kg nie mogę wyciągnąć ryby pod rekord. I w tym momencie kończy się rywalizacja, bo co z tego, że złapie resztę ryb po 115pkt jak ta jedna jest poza moim zasięgiem. Więc rywalizacja została ograniczona dla wysokich leveli z dużymi przyponami.

Ciekaw jestem limitów na małym jeziorku, pewnie tylko wędka 0,7 i lina nie będzie szło wyciągnąć.

Brawo, gratuluje, tak trzymać!

Racja. Z ciekawości sprawdziłem zestaw spławikowy 0,7/495/480 i żywiec (no bo ograniczenie dotyczy tylko wędki) Bez problemu wyciągam ryby po 60 kg bez żadnych siłek. Niskie rangi nie mają szans :)

Jak już szanowna administracja wróci do pracy po weekendzie proponuję przyjrzeć się bliżej dzisiejszym zawodom klubowym o łowiska.

Maćkowa struga limit wagowy wędki 31kg: największa ryba ponad 600kg vs Rozlewisko limit 205kg: największa ryba też ponad 600kg

Fiord limit wagowy 122kg: największa ryba ponad 1tonę vs Zielona dolina limit 51kg: największa ryba 289kg

Proszę o wyjaśnienie w jaki sposób limity wagowe sprzętu są ustalane, bo to się kupy nie trzyma i ekstremalnie ogranicza rywalizację wielu klubom nie mającym w swych szeregach graczy z wysokimi levelami.

43 minuty temu, karakal napisał:

ekstremalnie ogranicza rywalizację wielu klubom nie mającym w swych szeregach graczy z wysokimi levelami.

Bo tak ma być, hehehe. To gracze z wysokimi lvlami nabijają trzos TSG, płacąc za perły, więc jasne, że admini robią ukłon w ich stronę, a plebs na maluchach niech najpierw zasłuży sobie... odpowiednią ilością przelewów.

Edited by Alkione

zakup pereł dostępny jest już od 50 poziomu, więc nie tylko gracze w randze arcymistrz mają w tym swój udział

w obecnym układzie mamy patologiczną sytuację,  na kilku mniejszy łowiskach zamiast twardej rywalizacji jak było do tej pory wygląda to tak, że jeden klub z kilkoma graczami na poziomie +300 jest w stanie bez wysiłku wykosić konkurencję

no ale co ja tam wiem, nad tą grą pracują przecież wybitni specjaliści z TSG

2 godziny temu, karakal napisał:

ekstremalnie ogranicza rywalizację wielu klubom nie mającym w swych szeregach graczy z wysokimi levelami

To nie nowość. Wysokie levele:

1. Dostają dużo więcej pkt prestiżu za eventy, mistrzostwa, turnieje

2. Tylko poziomy powyżej 350 moga rozdawać 29% siłki klubowe

3. Dzięki temu, że maksymalna waga łowionych ryb zwiększa się razem z poziomem słusznie ktoś zauważył że na limitowanej wędce koszą konkurencje w zawodach klubowych, a to przekłada się na wyniki klubu w rankingu klubowym.

Pytanie czy to wszystko po to żeby jak to napisano w wiadomości do graczy rywalizacja była bardziej "zacięta" ??? Czy też możliwa tylko wśród wysokich poziomów??? :) a każdy wie ile kosztuje dojście do 350 poziomu, jeśli chce się to zrobić w miarę szybko :)

miałem już nie wypowiadać się w tej kwestii ale zrobię wyjątek

Kolejny wymysł TSG i kolejna porażka....limity wagowe, które w zamyśle miały uatrakcyjnić walkę o łowiska i zwiększyć rywalizację są nieporozumieniem...

łowisko Pitcarin max kij 400 kg no i super bo arcy zakłada 400/1000/60/29 i powodzenia graczu z lv 96 w łowieniu płaszczki rafowej...przypon, różnica lv ktoś zapomniał o tym?

Może zanim coś wprowadzicie przetestujcie co robicie... Tylko nie na tych swoich kontach adminów załadowanych banknotami i perłami a na zwykłych kontach...

2 godziny temu, ZŁY_POSEJDON napisał:

Pytanie czy to wszystko po to żeby jak to napisano w wiadomości do graczy rywalizacja była bardziej "zacięta" ??? Czy też możliwa tylko wśród wysokich poziomów??? :) a każdy wie ile kosztuje dojście do 350 poziomu, jeśli chce się to zrobić w miarę szybko :)

Owszem dojście do takiego lv kosztuje ale najbardziej kosztuje tych uczciwych graczy...ci którzy grają kochanym Charlsem teraz lamentują bo zrywka podrożała ale oni na najróżniejszych konkursach zarobili tyle banknotów, że śmieszny jest ich płacz....

o ilę kojarzę nie grasz na FB ale mogę Ci powiedzieć, że przy dzisiejszym exp x 2 będą cuda tutaj...już widzę gracza, który miał 3 godziny temu lv 343 a teraz ma 348 lv co jest niemożliwe jeżeli ktoś gra normalnie...