Krótkie Wydarzenia
6 6

87 posts in this topic

Z mojej dotychczasowej wiedzy o grze wynika, że 115-tki można łowić jedynie po zrobieniu talentu zręczność (większe o 3% ryby słodkowodne i morskie). Obecnie zadania talentowe można zaś robić dopiero od 13 lvl. Przynajmniej tak było, jak ja zakładałam konto w grze.

Jeżeli przed rebalansem talenty można było robić od 1 lvl., znów mamy podobny problem jak ten ze sprzętem spoza rangi. Brak talentu i możliwości chwycenia 115-tki daje się odczuć w turkach, gdzie na niskim lvl trzeba łowić małe ryby i kilka gramów może zadecydować o pierwszym lub dziesiątym miejscu.

Pomijam kwestię uczciwości graczy i wykorzystywania nielegalnego oprogramowania do wykręcania wyników.

1 person likes this

Dnia 23.12.2015 at 12:06, Alkione napisał:

Nie wylewam swoich żali, tylko zadałam konkretne pytanie, w jaki sposób możliwe jest łowienie 115-tek poniżej 13 lvl, skoro talent zręczność, umożliwiający łowienie 115-tek, można zrobić dopiero na min. 13 lvl. Czy naprawdę tak ciężko jest czytać ze zrozumieniem? Uderz w stół, a nożyce się odezwą.

A skoro kwestia zagadek, które w skrócie można opisać "jak niemożliwe jest możliwe" powraca we wszystkich możliwych wątkach, to oznacza, że jednak to poważny problem w grze.  Myślę, że większość wypowiadających się tu osób to nie frustraci, wyładowujący się z powodu wirtualnych pucharków. Część z nich może by zdecydowała się zainwestować trochę $$$ w zabawę i fajną rywalizację, gdyby to miało sens. I nikt nie lubi, jak się z niego robi siwego wałacha i jak cwaniaczki śmieją mu się w nos i wyzywają od nieudaczników, bo nie jest w stanie wyciągać surrealistycznych wyników. Mniej hipokryzji, proszę.

Za to oszuści prawdopodobnie nie płacą adminom ani grosza. Jakoś ten rachunek ekonomiczny zarządzającym grą też nie wychodzi.

Ktoś tu wspomniał chyba w innym temacie o programach typu Cheat Engine. Poczytałam trochę o nich. Fajna zabawka, na dodatek całkiem legalna do pobrania. Pierwotnie ma służyć do "podrasowywania" gier na PC.  Dobrze byłoby, aby admini się temu bliżej przyjrzeli.

przestudjowałem cały regulamin i nigdzie nie jest napisane ze  115 mozna łapać jezeli zrobi się talent zreczność 3 % ryby slodkowodne  wiec  domyslam się ze to jakiś MIT

5 godzin temu, Alkione napisał:

Z mojej dotychczasowej wiedzy o grze wynika, że 115-tki można łowić jedynie po zrobieniu talentu zręczność (większe o 3% ryby słodkowodne i morskie). Obecnie zadania talentowe można zaś robić dopiero od 13 lvl. Przynajmniej tak było, jak ja zakładałam konto w grze.

Jeżeli przed rebalansem talenty można było robić od 1 lvl., znów mamy podobny problem jak ten ze sprzętem spoza rangi. Brak talentu i możliwości chwycenia 115-tki daje się odczuć w turkach, gdzie na niskim lvl trzeba łowić małe ryby i kilka gramów może zadecydować o pierwszym lub dziesiątym miejscu.

Pomijam kwestię uczciwości graczy i wykorzystywania nielegalnego oprogramowania do wykręcania wyników.

Tak, zadania talentowe są dostępne od 13 poziomu, złapanie 115 bez talentu zręczności jest prawie nie możliwe.

1 person likes this

11 godzin temu, Mistrzu napisał:

przestudjowałem cały regulamin i nigdzie nie jest napisane ze  115 mozna łapać jezeli zrobi się talent zreczność 3 % ryby slodkowodne  wiec  domyslam się ze to jakiś MIT

Dobre :)

1 person likes this

9 godzin temu, matiX napisał:

Tak, zadania talentowe są dostępne od 13 poziomu, złapanie 115 bez talentu zręczności jest prawie nie możliwe.

Nie ma "prawie". Albo można złapać 115 po zrobieniu "większych ryb" albo nie można, jeśli umiejętność nie jest kompletna. Nie ma innej opcji.

15 minut temu, Burzanov napisał:

dokładnie panie Burzanow moze zadamy takie pytanie TSG ???zeby rozwiać wszelkie wątpliwości  kto jak kto  ale mysle ze  państwo Administratorzy mogą bardzo szybko obalić  czy to jest MIT czy FAKT :):) więc  zadam to pytanie :):) Szanowni Państwo Administratorzy czy jest możliwość złowienia RYBY z pięcioma gwiazdkami zwanej dalej 115 bez  skończonego talentu zręczności ?????

Źle postawione pytanie. Oczywiście, że jest możliwość złapania 115 bez skończonego talentu zręczność.

12 godzin temu, Burzanov napisał:

wychodzi na to ze to tylko MIT o talencie zręczności :)

25 minut temu, Burzanov napisał:

A kto twierdzi, że zręczność musi być CAŁA skończona aby łapać 115?

Nikt, ale Mistrzu wymyślił sobie mit do obalenia.. ;) A wystarczyło aby UWAŻNIE przeczytał co właściwie napisał Alkione

Dnia 24.12.2015 at 09:30, Alkione napisał:

Z mojej dotychczasowej wiedzy o grze wynika, że 115-tki można łowić jedynie po zrobieniu talentu zręczność (większe o 3% ryby słodkowodne i morskie)..

I to jest niepodważalna prawda -przynajmniej na tą chwilę.

Edited by GKar

Pytanie do miszcza od tych szybkich wydarzeń po co dajecie zanęty na np. łowisko Halloween ???

proponuję aby powtarzane pucharki za szybkie wydarzenia miały znak mnożnika jak pozostałe pucharki za mś itp:)

Edited by fcbarcelona1407

Dnia 17.12.2015 at 15:04, Zenek napisał:

Dziękujemy za sugestię. Zostanie przekazana do twórców gry.

Mam sugestię. Czy nie byłoby czytelniej i estetyczniej gdyby zgrupować pucharki "za ukończenie szybkiego wydarzenia". W tej chwili mamy zgrupowane pucharki za poszczególne miejsca na podium i za miejsce w top 10. Doszłaby czwarta grupa "za ukończenie wydarzenia". Nie ma sensu zaśmiecać galerii pucharkami mającymi taki sam opis.

10 godzin temu, darkiel napisał:

... Nie ma sensu zaśmiecać galerii pucharkami mającymi taki sam opis.

Dokładnie -ryby dnia 4-10, turnieje 4-10, krótkie wydarzenia 4-10, krótkie wydarzenia ukończone -to wszystko tylko z podaniem wielokrotności, natomiast mistrzostwa i tygodniówki 1-3 jak również 4 do 10 powinny być moim zdaniem wyszczególnione i na samym początku. Co do Eventów, to przy tej ilości rocznie można już myśleć o podobnej zmianie lub jakiejś archiwizacji starych konkursów.

Edited by GKar

Najlepszy był stary układ pucharków + pogrupować te za szybkie wydarzenia z mnożnikiem (przykład : "x5"), bo obecny to jest istny bałagan. Ktoś z administracji obiecał tu na forum, że "niedługo" stary układ pucharków powróci - a ile to niedługo twa?

Edited by ZŁY_POSEJDON

A ja wole nowy układ pucharków. Jest przejrzystszy od starego. Chronologiczne ustawienie pucharków ma wiele zalet.  Jedyny błąd to ten o którym wspomniałem czyli brak konsekwencji w grupowaniu pucharków mających jednakowy opis.  Zasada przedstawiania zbiorczą ikonką pucharów/medali z jednakowym opisem powinna byc stosowana konsekwentnie. Trudno zrozumieć dlaczego w wydarzeniach częściowo od tej zasady się odchodzi. Moim zdaniem szybkie wydarzenia powinny być reprezentowane przez 5 zbiorczych pucharków: za 1 miejsce, za 2, za 3 , za top 10 (4-10) i  ostatni za ukończenie wydarzenia poza top 10. 

Dzieje się tak, gdy zło Poseidon traci pięć minut przed końcem... przychodzi prezenty i zaproszenia... a więc gra fair play.

Chcę mi sie rzygać.

pos1.jpg.64233ce90955690b3be9a81211c39f0

pos2.jpg.d873551be2d7fe5fc6c5f3e21715750

1 person likes this

Dnia 17.12.2015 at 16:53, ZŁY_POSEJDON napisał:

Ludzie nie rozumiecie jednej rzeczy w tych zadaniach w szybkich wydarzeniach. Czy to chodzi o sumę wag czy o sumę pkt liczą się wędki za banknoty i za perły (są największe w randze). Ustawia się na nich sprzęt tak, że rybę łowisz jednym pociągnięciem a nie się szarpiesz jak na wędkach za monety parę razy na zegarze. To ci daję przewagę ze jedną rybę łowisz w 5-9 sekund. To samo tyczy się sumy pkt. Sprzęt ustawia się tak zeby wyciągac najlepiej najmniejsza rybe na łowisku ale żeby miala cały czas 90-99 pkt za jednym pociągnieciem. I nabijasz :) cała filozofia. A jak wy ustawiacie, ze trzeba walczyc z rybą i lowicie te największe za 99 pkt to się nie dziwcie, ze macie potem duzo mniej pkt. Dziwne jest to, ze kazdy kto tu przegrywa od razu dopatruje się oszustwa, a wystarczy tylko pomyśleć!

A co powiesz na ten "przypadek z 1-go miejsca" ? Na minutę przed końcem "gościa "nie było "na liście" ? :)))

szybki.PNG

1 person likes this

Dnia 8.04.2016 at 16:13, Artur Rutra napisał:

A co powiesz na ten "przypadek z 1-go miejsca" ? Na minutę przed końcem "gościa "nie było "na liście" ? :)))

To akurat bardzo proste do wyjaśnienia -przed zakończeniem krótkiego zdarzenia przeszedł rangę wyżej (10 lvl!) i ze swoim wynikiem wszedł do waszej klasyfikacji (pomimo innego łowiska!). Akurat mu zafarciło, że miał u siebie łatwiejsze punkty do zdobycia, ale równie dobrze mógł wejść do was i stracić 1 miejsce, które miał u siebie..

Edited by GKar
1 person likes this

....po co te krotkie wydarzenia...Panie Zenek,skoro oszust je wygrywa,tylko diffy zmienia...?

Przechwytywaniettttt.PNG

Przechwytywanie22.PNG

1 person likes this

Dnia 18.12.2015 at 16:53, ZŁY_POSEJDON napisał:

Ludzie nie rozumiecie jednej rzeczy w tych zadaniach w szybkich wydarzeniach. Czy to chodzi o sumę wag czy o sumę pkt liczą się wędki za banknoty i za perły (są największe w randze). Ustawia się na nich sprzęt tak, że rybę łowisz jednym pociągnięciem a nie się szarpiesz jak na wędkach za monety parę razy na zegarze. To ci daję przewagę ze jedną rybę łowisz w 5-9 sekund. To samo tyczy się sumy pkt. Sprzęt ustawia się tak zeby wyciągac najlepiej najmniejsza rybe na łowisku ale żeby miala cały czas 90-99 pkt za jednym pociągnieciem. I nabijasz :) cała filozofia. A jak wy ustawiacie, ze trzeba walczyc z rybą i lowicie te największe za 99 pkt to się nie dziwcie, ze macie potem duzo mniej pkt. Dziwne jest to, ze kazdy kto tu przegrywa od razu dopatruje się oszustwa, a wystarczy tylko pomyśleć!

Przegladarka Cowon wszystko załatwia. Liczy sie liczba brań.  Jezeli chodzi o wydarzenia punktowe to perłowy sprzęt moze miec znaczenie tylko na kilku łowiskach morskich na których nie ma żadnej małej rybki. Na pozostałych liczy sie wyłacznie predkość łowienia, która uczciwie można zwiększać przy pomocy podbieraków, szybkich kołowrotów ewentualnie w sporadycznych przypadkach "cudownych zestawów"  redukujących liczbę pustych rzutów wędka morską lub spiningiem.  Jednak Cowona żaden z tych uczciwych sposobów nie przebije.

Przy wydarzeniach wagowych perłowy sprzęt rzeczywiście może mieć znaczenie bo pozwala wyciągać znacznie większe ryby.  Sam tego nie sprawdzałem, ale z opowieści innych graczy dysponujacych najlepszym możliwym do zdobycia sprzętem którzy przegrywają szybkie notując wyniki o lata świetlne za najlepszymi można dojść do wniosku, że i  w tej rywalizacji pierwszoplanową rolę odgrywają Coowony i tym podobne boty.  Zresztą wystarczy przyjrzeć się wynikom w randze arcymistrz, gdy wydarzenie punktowe (tu oszustwo można wykryć na pierwszy rzut oka) odbywa się na łowisku z małą rybą wyciąganą na raz (hol bez pompowania). Jeżeli widzisz że gracz uzyskuje 22000 -35000  to łatwo sobie obliczyć, że zakładając iz łowił same 99 musiał łowić  7.41 -11.78 ryby na sekundę co na łowiskach spławikowych jest niewykonalne (nawet przy użyciu 70% podbieraków) a na spinowych i morskich również bo nawet legendarne cudowne zestawy mimo iz zmiejszają liczbę pustych rzutów mają te przypadłość, że wagi łowionych ryb znacznie odbiegają od 99 pkt.

Jeżeli prędkość łowienia przekracza 7 ryb na minutę (predkość liczona przy założeniu że łowione sa same 99 punktówe co rzadko się zdarza, więc w rzeczywista prędkość jest wyższa) to zawsze jest to zjawisko podejrzane które można i należy sprawdzić. Im bardziej prędkość przekracza 7 ryb. minutę tym większe prawdopodobieństwo użycia niedozwolonych przyspieszaczy. Kazdy taki przypadek dość łatwo można wykryć. Wystarczy sprawdzić jakiego sprzętu i jakich legalnych przyspieszaczy gracz w danym wydarzeniu używał i porównac to z innym graczem który uzył wszystkiego co najlepsze a mimo to nie był w stanie nawiązać żadnej walki ze zwycięzcą.

1 person likes this

Moim zdaniem, w wydarzeniach punktowych, bez względu na rangę każdy wynik powyżej 20000 punktów jest mocno podejrzany. Kazdy punkt powyżej tej granicy zwiększa prawdopodobieństwo oszustwa.  Co bardziej rozumni gracze, nauczeni doświadczeniem już nie ryzykują takich rzucających się w oczy wyników.  Poprzestają na wynikach dających minimalne zwycięstwo. W takich przypadkach tylko kontrola szybkości zdobywania punktów a następnie analiza logu gracza może wskazać ewentualne oszustwo.

1 person likes this

Do Administracji Lets Fish

Oczekuje odpowiedzi i na odblokowanie mojego czatu Pozdrawiam

Nick: Pawcio1984

2 godziny temu, Pawcio1984 napisał:

Witam serdecznie jestem bardzo zawiedziony moj czat zostal zablokowany bez powodu nic zlego nie zrobilem niczego zlego nie napisalem prosze o odblokowanie mego czatu poniewaz bardzo mi pomaga w grze z gory serdecznie dziekuje

Pawcio takie sprawy załatwia się przez support a nie przez forum.Poza tym zbanowali Cię gracze zapewne za ciągłe  żebranie na czacie o siłki.

Wszystkim zainteresowanym wyjaśnię jak gwiazdor "posejdon" i drugi gwiazdor "dabar" ustawiają sprzęt, który pozwala im łapać powyżej 10 ryb na minutę.

Logują się do gry na przeglądarce "coowon", po czym wciskają ikonkę rakiety, znajdującą się w prawym górnym rogu i wartość "Integer" ustawiają na 8 lub 9.

Kto nie wierzy, niech spróbuje:), dodam tylko, że support poinformował mnie, że korzystanie z tej przeglądarki jest zabronione, aczkolwiek nic nie robi, aby karać tych, którzy z niej korzystają.

Pozdrawiam:)

1 person likes this

A to są jakieś przeglądarki zabronione, a inne dozwolone ??? Gdzie to jest w regulaminie ???

1 person likes this

@kaczykajo Ja mam wszystkich szybkich zrobionych może z 80 sztuk, z tego w pierwszej dziesiątce - 13 razy, 3 miejsce - 6 razy, 2 miejsce - 8 razy, 1 miejsce miałem raz lub w ogóle nie miałem.
Ty masz 149 razy pierwsza 10,  43 razy - 3 miejsce, 64 razy - 2 miejsce, 42 razy - 1 miejsce.

Widać jak na dłoni kto jedzie na coowonie. Bez odbioru.

1 person likes this

17 godzin temu, kaczykajo napisał:

przeglądarce "coowon"

Kaczykajo napisz lepiej jak używać Charlesa albo Fidlera i wtedy będą równe szanse dla wszystkich. Dzisiaj grupa ludzi ma taką tajemną wiedze i koszą wszystko - ryby dnia, mistrzostwa bo potrafią tego używać. Napisz na forum albo ktos kto umie i wtedy będzie sprawiedliwie.

2 people like this

Panie dabar, tylko, że ja to zagrałem uczciwie, bo możliwe jest wygranie szybkiego, grając uczciwie, podpowiem, że najłatwiej o to w nocy..., natomiast ja nie piszę bzdur o odpowiednim doborze sprzętu i doświadczeniu zebranym, dzięki wieloletniej grze, tak jak robisz to ty i tobie podobny (każdy wie o kogo chodzi). Nie pozdrawiam:)

1 person likes this

Jeżeli chodzi o FB to mam listę Polaków którzy to mają i tym grają - nie jest ich zbyt wielu. ale jakie to ma znaczenie w tej chwili. Od momentu wejścia w życie rywalizacji klubowej całe programowe gówno wypłynęło na powierzchnię. Przez ten czas support nie zrobił w tej kwestii nic . A przepraszam dawali bana na 24 czy 48 godzin...normalnie iście drakońska kara. Dlatego ja już olewam...bo ile można patrzeć na takie coś....

i słucham to też dobór sprzętu?? nawet nie mówię o poślizgu w zrobieniu screena ale 26 sekund i ponad 16 ton...największa ryba 3,7 tony czyli ....nawet 4 po 99 pkt to za mało...łowi w pół minuty 5 szt po 3 tony z okładem...a kończy z wynikiem 640 ton ale....zrobionym na 8 minut przed końcem więc mógł spokojnie iść po dużo więcej

Screenshot 2016-12-02 20-21-53.jpg

Screenshot 2016-12-02 20-22-19.jpg

Screenshot 2016-12-02 20-22-42.jpg

Screenshot 2016-12-02 20-23-14.jpg

Screenshot 2016-12-02 20-37-54.jpg

2 people like this

Ja trochę z innej beczki zauważyłem coś dziwnego, a mianowicie wczoraj jeden z graczy bardzo głośno krzyczał na ogólnym, że jest niepokonany tak zwany mistrz RYBY idąc dalej tym tropem poczytałem trochę wpisy gracza mistrza RYBY na forum i wnioskuje z wypowiedzi, że to bardzo uczciwy gracz i dużo grający spędzający czas nad wirtualną wodą jednakże zastanawia mnie fakt, że ów gracz w ciągu 24 godzin nie zdobył ani jednego punktu dla swojego klubu i pewnie przez najbliższe 48 godzin go nie zdobędzie będę monitorował i zdawał relacje z moich spostrzeżeń.Prosiłbym także o komentarze tego faktu innych graczy czy to tylko moje niesłuszne podejrzenia do ów gracza, czy tylko PRZYPADEK !!!

addulek.jpg

1addulek.jpg

Ach Mistrzu, odpowiedź na ten dylemat jest bardzo prosta. Mistrz nad mistrze, najuczciwszy z uczciwych, gracz nad graczami, idol i bożyszcze tłumów nad wodami wszelkimi etc. etc. nic nikomu nie musi udowadniać. Do klubu dołącza nie po to aby zdobywać dla niego punkty, ale by opromieniać go swoją chwałą. Wszak powszechnie wiadomo, że gra on tylko z najuczciwszymi, więc sama jego obecność dodaje klubowi splendoru xD

1 person likes this

Ale on musi czuć dumę, że ktoś śledzi na bieżąco jego poczynania. Celebryci tak mają.

Ale bez sensu są takie dywagacje -wystarczy mieć ułożony mały sprzęt pod Eventy i punkty wskakują dopiero po jego zakończeniu. Inne sposoby ich pozyskiwania są wątpliwe, bo zwykle wędki już dawno przestały być turniejowe, jak również za małe do mistrzostw czy ryby dnia. Punktowe szybkie wydarzenia też rzadko przy wyższych lvl wchodzą na łowiska z małymi rybami, więc jak klub nie zdobywa łowisk, to praktycznie punktów też w ciągu dnia nie przybędzie.

Co do oceny takiego grania: ja bym wolał graczy regularnie tłukących Eventy, bo wiem, że będą mieć kasę konkretną na rozwój profilu i wniosą punkty do klubu. Z pozostałych turniejów niestety nie będzie już tak dobrze..