Problem z botami w 1vs1
0

9 posts in this topic

Ostatnio dotknęła mnie plaga użyszkodników gry, którzy w jednej sekundzie wyciągają dwie ryby. I to przeważnie 'legendy'. Ostatnio Zenon Dezh z klubu 'whale whale' tak zrobił. Był na tyle głupi, że zrobił to na początku rywalizacji, więc miałem czas zareagować, ale większość robi to w ostatniej sekundzie. Przez 4:59 zero aktywności, a na koniec 3 pkt. Mam pytanie, czy Twórcy gry zauważyli ten problem? Czy mają zamiar jakoś zareagować? Można gdzieś zgłaszać takie osoby? IMO powinny być one eliminowane z gry za oszustwo.

A nie wpadłeś na to, że są lagi tzn opóźnienia w łączach i wyświetlaniu informacji?  on mógł złowić te ryby na początku a Ty je widzisz na koniec...Często też nie wyświetla mojej ryby jak złapie, dopiero jak przeciwnik złapie to po minucie się wyświetla i moja także to nie boty tylko opóźnienia.

O lagach to ja wiem, dlatego odświeżam co chwilę. Natomiast nie mów mi o lagach jeśli nawet z dziennika pojedynku wynika, że gość nie łowi nic przez 5 minut, a tu nagle na koniec ma dwie. Poza tym w przypadku wspomnianego przeze mnie użyszkodnika chodzi chyba o atnylagi. System antycypował i awansem w trzeciej sekundzie pojedynku zaliczył mu dwie ryby?

Edited by Marian Kubacki

Niestety, ale to o czym piszesz to nie żadne oszustwo, bo nikt nie zabrania łowić ryb w ostatnich sekundach i tylko od gracza zależy jak rozgrywa pojedynek. Oczywiście nikt nie lubi takich cwaniaków. Jedynym obecnie sposobem na uniknięcie podobnego zachowania jest gra na "pasy", a jeśli ktoś nie chce poddać najlepiej łowić na maksa obie ryby. Niestety każda walka jest z góry narażona na falę wyzwisk od przeciwnika wrzuconych na forum.

Nie byłoby z tym wszystkim problemu gdyby awatar rywala był niewidoczny, ale takie rozwiązanie przewyższa możliwości moderatorów gry.

Ale nie chodzi o łowienie tzw. 'drugiej ryby' w ostatnich sekundach. Powiedz mi jak jest możliwe wyłowienie dwóch ryb w przeciągu jednej sekundy? Właśnie przed chwilą niejaki Andriej Miszenkow (pisane cyrylicą) wyłowił dwie ryby zanim ja zdołałem założyć błystkę na jedną. Rozumiem, że nie należę do pokolenia 'szybkich kciuków', ale nawet moi synowie nie byliby w stanie tak szybko tego zrobić. To są ewidentne boty. I prosiłbym bardzo, żeby odezwał się ktoś z administracji, bo opinie użytkowników są mało merytoryczne. Pozwolę tu sobie na wysnucie teorii spiskowej, że boty są na rękę twórcom gry, gdyż napędzają im kasę. Po prostu normalni użytkownicy są w ten sposób zmuszani do zakupu zanęt i innych ulepszeń. Moje pytania to: czy Twórcy dostrzegają ten problem, czy jakoś temu przeciwdziałają, a jak tak, to w jaki sposób? Bo tak, jak jest dzisiaj, to mam dwa wyjścia, zrezygnować z gry, albo sobie zainstalować bota. Pewnie zrezygnuję, gdyż używanie botów uważam za oszustwo.

Dnia 21.07.2018 at 13:36, Marian Kubacki napisał:

I prosiłbym bardzo, żeby odezwał się ktoś z administracji, bo opinie użytkowników są mało merytoryczne

Myślisz, że ich opinie będą lepsze? że to są spece od informatyki itp? Chłopie o botach można pisać i pisać i im zgłaszać. Odpiszą jedynie, że nie stwierdzono nieprawidłowości na tym koncie :D Ewentualnie zablokują konto delikwenta na 24h i potem znowu jazda :D

A jak to jest możliwe, że jeszcze mnie dobrze nie połączy z przeciwnikiem, a już mam pas z jego strony? Odpowiedź jest banalnie prosta. W momencie gdy twój komputer wyświetla ci przeciwnika, tamten z drugiej strony ma już złapaną rybę, Jeżeli chodzi o system pojedynków to lagi i dziwne zachowania programu są największe, Kiedyś zdarzało się, że jedno konto czekało na wynik a drugie grało następne wyzwanie. Nie wiem jak jest teraz bo konta się rozjechały w różne strony :D  

Walka TSG z botami wygląda następująco: ignorowanie, ignorancja, implementacja bota w grze.. Wystarczy popatrzeć jak działa automat do łowienia -skoro nie można bota zablokować, to trzeba podobne mechanizmy udostępnić.. - i znowu więcej dutków wpada..

Ja to myślę że szanowni twórcy specjalnie dodają bootów by utrudniać grę.

Np żeby w turniejach przegrywać albo w konkursach też zauważyłem,ledwo się Konkurs rozpoczoł a tu już mają po 1000 pkt jak kurde w 1 sek wyłowidzić 10 20 ryb to jest śmieszne.