Wielkie oszustwo
9 9

348 posts in this topic

1 minutę temu, Riki76 napisał:

Darkiel, coś w tym jest. Też o tym myślałem, chociaż może w mniej radykalny sposób. Tylko zauważ jedną rzecz! Większość tych, którzy skorzystali z "promocji", wśród nich i ja, zarzuca TSG zwrot na konta PEREŁ, których wcale by nie zakupili, gdyby nie ów ceny w  tej "promocji". Ot taka subtelna różnica ad tego co napisałeś.

W innym temacie, jeszcze przed naprawczymi decyzjami supportu, pisałem o tym , że ewentualne naprawianie gry będzie skomplikowana operacja gdyż może wiązać się ze zwrotami pieniędzy za zakupione perły (specjalnie w celu skorzystania z promocji).  Jednak z drugiej strony, widziałem jak to wszystko działało. Widziałem  na czacie gorączkę ludzi którzy martwili sie jedynie o to jak zakupić perły w święto kiedy wiele banków nie działo.  Trudno uwierzyć, ze większość z tych graczy nie zdawało sobie sprawy, ze owa "promocja" jest podejrzana i w związku z tym trzeba się liczyć, z ewentualnymi konsekwencjami jej unieważnienia.  

Nie jest tak, ze nie rozumiem pretensji tych którzy dokonali zakupów pereł i chcą teraz zwrotu gotówki. Na waszym miejscu pewnie miałbym takie same roszczenia.  Jednak zdaje sobie sprawę jak skomplikowaną technicznie i prawnie operacja by to było. 

Darkiel tylko zauważ że 99% graczy nie chce zwrotu kasy ,tylko zwrot rzeczy zakupionych które dziś w nocy zniknęły,wiec tak na zdrowy chłopski rozum myślę że jednak by administracja bardziej na tym zyskała niż straciła jakby to zwróciła.Bo raczej z 80% graczy już złotówki nie włoży w tą grę bo się sparzyli,a w polityce długofalowej gry nie przyniesie im to zysku,tylko zaczną tracić i kasę i graczy.

2 people like this

Golum widzę , ze ciągle nie zdajesz sobie sprawy z tego, ze pozostawienie w rekach graczy sprzętu zakupionego na tej 100% "promocji" oznaczałoby koniec tej gry bo wtedy już nikt nie wydałby ani grosza na te grę.  A koniec gry oznaczałby dla tych graczy utratę jakichkolwiek korzyści z wydanych na te grę pieniędzy.

Kto by chciał rywalizować z graczami którzy praktycznie za darmo wykupili najdroższy sprzet?  Kto by chciał kupować sprzet po normalnych cenach mając świadomość, ze setki a może i tysiące graczy ma ten sprzęt za darmo? Kto z tych co za friko stali sie posiadaczami wszystkiego co najlepsze w tej grze wydałby dodatkową złotówkę na te grę? 

Nie rozumiesz tego. Ale jak to zrozumiesz, to zdasz sobie sprawę, ze decyzja o naprawieniu skutków błędu była takze w Twoim interesie.

54 minuty temu, HenGW58 napisał:
5 minut temu, darkiel napisał:

Golum widzę , ze ciągle nie zdajesz sobie sprawy z tego, ze pozostawienie w rekach graczy sprzętu zakupionego na tej 100% "promocji" oznaczałoby koniec tej gry bo wtedy już nikt nie wydałby ani grosza na te grę.  A koniec gry oznaczałby dla tych graczy utratę jakichkolwiek korzyści z wydanych na te grę pieniędzy.

Kto by chciał rywalizować z graczami którzy praktycznie za darmo wykupili najdroższy sprzet?  Kto by chciał kupować sprzet po normalnych cenach mając świadomość, ze setki a może i tysiące graczy ma ten sprzęt za darmo? Kto z tych co za friko stali sie posiadaczami wszystkiego co najlepsze w tej grze wydałby dodatkową złotówkę na te grę? 

Nie rozumiesz tego. Ale jak to zrozumiesz, to zdasz sobie sprawę, ze decyzja o naprawieniu skutków błędu była takze w Twoim interesie.

ludzie Oni robia co chca a Wy sie klcicie , i pewnie jest to Im na reke

Edited by onet-5c55ab1c
pomylka

Darkiel Ty chyba się z choinki urwałeś a sonary , expy itd to już myślisz  , że nikt by tego nie kupował ??? A ci co kupili sprzęt za perły i tak już nie kupią tu nic w związku z zaistniałym oszustwem .

Darkiel ale czy ty zdajesz sobie sprawę że ta dzisiejsza akcja,to jak samobójczy gol,spójrz na to z drugiej strony ilu graczy przestanie grać i inwestować,zostanie garstka tylko tych którzy kupili za normalną cenę a ci nie utrzymają serwera a to jest akcja na skale międzynarodową,chyba nie zaglądałeś na inne czaty i fora zagraniczne i nie ma pojęcia jak to wygląda,polecam zajrzeć.

Tak na dobrą sprawę część tych graczy co kupiła za bezcen sprzęt na maksa,dalej by inwestowała w tą grę a ta kto grosza nie włożą i to jest porażka marketingowa TSG

Edited by golum33387
błąd

Wszyscy pisza, pisza jak powinno byc, co powinno sie zrobic, szukaja prawnikow, wyciagaja paragrafy i co??? nic, popisza , popisza i dalej bedzie to samo. Gracze (uczciwi) nie moga wymusic na TSG zdrowej i uczciwej rywalizacji i spodziewacie sie , ze tutaj bedzie inaczej - bzdura. TSG zrobil co zrobil i nic mu nie bedzie z tego powodu, a my mozemy tak pisac. Support nie odpowiada choc zgodnie z regulaminem powinien - i co , nic, maja to gdzies. Dla nich sie licza duze prezne kluby bo one nabijaja kase - tak sadze. Poszukajcie ilu z duzych klubow tutaj sie wypowiada - mowie o klubach z topu - nie po drodze im z innymi, gdyz kasa sie urwie.

Ale troche dolozylem!!!

cdn

1 godzinę temu, golum33387 napisał:

Darkiel tylko zauważ że 99% graczy nie chce zwrotu kasy ,tylko zwrot rzeczy zakupionych które dziś w nocy zniknęły,wiec tak na zdrowy chłopski rozum myślę że jednak by administracja bardziej na tym zyskała niż straciła jakby to zwróciła.Bo raczej z 80% graczy już złotówki nie włoży w tą grę bo się sparzyli,a w polityce długofalowej gry nie przyniesie im to zysku,tylko zaczną tracić i kasę i graczy.  kolego mam 360 lev w tej grze i kosztowala mnie pare ladnych groszy , pomysl co ja mysle jesli wydalem na kije 3 tys a Ty za 1 perle to masz i to jest w porzadku rozumiem

Było już kiedyś podobne zdarzenie. Za 1 SMSa gracze podostawali jakieś niemożliwe kwoty banknotów - wtedy też odebrali "pomyłkowo" zakupione banknoty ale towaru który za nie nabyto nie odważyli się odebrać. Widać "dobrą zmianę" i tutaj, nie można być pewnym nawet utrzymania towaru nabytego za legalnie kupione "znaki" po oficjalnie wystawionej przez oferenta cenie, takie "znaki czasów", a tak naprawdę ordynarne oszustwo polegające na przerzucaniu ewidentnego błędu ludzkiego na klientów dokonujących zakupów po bardzo atrakcyjnej ale mimo wszystko LEGALNEJ, promocyjnej cenie. Towar tak zakupiony należy wydać zainteresowanym a odpowiedzialności dochodzić u winnych.

I jeszcze jedno - towar zakupiony został przekazany na konto graczy a potem odebrany, to zwykłe złodziejstwo a nie naprawa błędu, nawet bank przy omyłkowej wypłacie liczy na dobrą wolę klienta, w przypadku braku takowej konsekwencje błędu ponosi przcownik który bierze pieniądze za to by błędów nie popełniać.

Ludzie juz dlugo gram w ta gre bo od samego poczatku takiego bajzlu niewidzialem w zadnej grze zapowiadala sie obiecujaca do puki niezaczeli jej zmieniac niby na leprze ale moim zdaniem to bylo na gorsze odstawilem gre na 4 lata powrocilem i zastalem szok to co naprawili wg administracji gorszego burdelu sie niespodziewalem do tych swiat choc niezakupilem w tej promocji nic ale wg mnie pobili mistrzostwo swiata w przekretach ktorych jest masa a wiadomo o czym mowa ale wiadomo wykreca sie i z tego i sluch po tym zaginie.Szkoda naszego pisania bo i tak to wszystko czyta i odpisuje bot.Pozdrawiam uczciwych i normalnych graczy.

1 godzinę temu, waldi46 napisał:

Wszyscy pisza, pisza jak powinno byc, co powinno sie zrobic, szukaja prawnikow, wyciagaja paragrafy i co??? nic, popisza , popisza i dalej bedzie to samo. Gracze (uczciwi) nie moga wymusic na TSG zdrowej i uczciwej rywalizacji i spodziewacie sie , ze tutaj bedzie inaczej - bzdura. TSG zrobil co zrobil i nic mu nie bedzie z tego powodu, a my mozemy tak pisac. Support nie odpowiada choc zgodnie z regulaminem powinien - i co , nic, maja to gdzies. Dla nich sie licza duze prezne kluby bo one nabijaja kase - tak sadze. Poszukajcie ilu z duzych klubow tutaj sie wypowiada - mowie o klubach z topu - nie po drodze im z innymi, gdyz kasa sie urwie.

Ale troche dolozylem!!!

cdn

Ja jestem z dużego prężnego klubu szanowny kolego. I powiem tak - wpakowaliśmy w grę jako klub przez te kilka miesięcy grubo ponad 100 tys....grubo ponad tyle....jak chcesz się bić z Charlesami i rozwalać im ustawki itd to trzeba było inwestować - szło po 100-200 sonarów na ranking na łeb....i taka jest prawda. Od kilku tygodni jednak mamy granie głęboko - nie ładujemy kasy a gramy tym co mamy i ugramy tyle ile ugramy. Teraz jesteśmy na 4 miejscu bo jednak grać trochę umiemy a kuferków może poleciało kilka i to te na banknoty.

Wracając jednak do meritum sprawy:

- nie wierzę w błąd serwera bo pojawił się napis -100% i dziwnym trafem sonary - sprzęt niezwykle potrzebny przy walce na kijach perłowych jakoś w promocji nie były

- sposób załatwienia tej sprawy jest gorzej niż żałosny - to ordynarne nabijanie się z graczy i stawianie się ponad prawem. Śmiać mi się chce Piotrekkk z Twoich komentarzy o licytacji paragrafami. Wiem doskonale jakim przepis i paragrafem będzie się TSG zasłaniać czyli art 84 par 1 KC. Niestety jednak szanowni włodarze z TSG przeciwko Wam jest kilka innych paragrafów i ludzie bez wątpienia skorzystają z tego. A pozew zbiorowy to trochę co innego niż sprawa indywidualna - sąd nie będzie się patyczkował.

Trzeba było zostawić sprzęt , dodać ewentualnie nowy żeby się Wam kasa zgadzała...Ludzie byli zachwyceni Waszym prezentem świątecznym ( to też jest fakt przeciwko Wam w sądzie ) a tak uwierzcie, że słodko nie będzie. Nie potraficie programów wywalić z gry a rzekomy błąd serwera potraficie naprawić szybko....przy okazji pokradliście ludziom mnóstwo innego sprzętu, który mieli wcześniej....

Albo oddacie ludziom sprzęt albo naprawdę zobaczycie co oznacza termin oszustwo i kradzież....ja nie jestem w gronie pokrzywdzonych ponieważ Wasza nieudolność i nieumiejętność znalezienia oszustów spowodowała, że nie rywalizuje już dużym kontem. Gram małym, które robiłem sobie miesiącami...ale nawet tam zostałem wczoraj wydymany przez oszustów ale to opiszę już w innym wątku i tam będę żądał naprawy szkody.

Z poważaniem

Marcin

1 person likes this

Zrobiliscie ludzi w wielkiego CH... co nam teraz z tych pereł!Nawet grać juz sie odechciewa !Najlepiej to zwróććie ludziom pieniądze na konto a nie przepraszacie!W duzym D mam przeprosiny !!! Hańba!!!!!!!!!!!!!!!!!

Marcin trudno zgodzić się z Twoimi argumentami. Jeżeli, rzeczywiście uważasz, ze gra nie umarłaby gdyby support nie wycofał tej pomyłkowej promocji to gratuluje optymizmu. Pomyśl o tych którzy wydali na sprzęt setki a nawet tysiące złotych realnej kasy, a teraz ich rywale to samo dostali za friko? Jak byś się czuł będąc na ich miejscu?

Chciałbyś utrzymać darmowy sprzęt z najwyższej półki i chciałbyś żeby inni którym nie dane było skorzystać tej pseudo promocji dotrzymywali ci towarzystwa w grze? Masz tych wszystkich ludzi za frajerów? A może uważasz, ze gra obroniłaby się gdyby pozostali w niej tylko ci co dostali najlepszy sprzęt  i 70 % siłki/60 min  za friko? Jeżeli tak to gratuluje optymizmu.

Jeżeli już jesteś takim wielkim zwolennikiem sprawiedliwości i legalizmu to załóż Komitet Obrony Pokrzywdzonych i domagaj sie aby owa 100 % promocja stała oficjalna częścią tej gry tak jak jest nią promocja 70 %. Niech w przyszłości każdy gracz ma możliwość zakupu sprzętu po 1 perle. Wtedy oprócz "admina" wykiwani będa jedynie ci co wcześniej kupili perłowy sprzęt po normalnych cenach. Im nikt poniesionych kosztów nie zwróci.

Inna sprawa, to czy byłoby ci wesoło gdyby admin zalegalizował 100 % promocję i nagle okazałoby sie, ze nie masz zadnej przewagi nad tymi którzy nie skorzystali z promocji ale będą z niej mogli skorzystać kiedy tylko zechcą.  Wszak co niektórzy pokupowali również najmocniejsze wędki i w związku z tym będą mieli duze problemy w eventach. :)  Moze w takiej , sytuacji lepiej by było nie inwestować w wędki i ograniczyć się jedynie do osprzętu i 70 % siłek/60 min?   ;)

Edited by darkiel

Witam Oszukanych. Też mnie bardzo zaskoczyła wczorajsza "promocja", ale w życiu mi nie przyszło do głowy, że nam TSG taki numer wytnie. Przypuszczałam, że to raczej chwyt na zakup pereł przed puszczeniem za jakiś czas "perłowego" sprzętu za banknoty. Przemknęło mi też nieśmiało przez myśl, że to może jakaś akcja świąteczna. Kupiłam pierwszy raz perły, tylko i wyłącznie ze względu na promocję. I teraz okazuje się, że oddano mi perły, które normalnie nie są mi do niczego potrzebne i których bym w życiu nie kupowała, gdyby nie ta promocja. Nieuczciwe jest, moim zdaniem, rozwiązanie problemu przez TSG, gracze powinni otrzymać zwrot realnej kasy, gdyż, w przeciwnym wypadku, zachodzi podejrzenie przestępstwa, tj. doprowadzenia do niewłaściwego rozporządzenia swoim mieniem (o czym już ktoś wcześniej wspominal). Nie chodzi tu o te nieszczęsne 19,99 PLN, ale o zwykłą przyzwoitość. Było nie było - właściciele gry zgarnęli w ten sposób całkiem ładną gotówkę, a nam zabrano to, co kupiliśmy. Warto zauważyć, że chyba dla nikogo wczoraj perły nie były celem samym w sobie, kupowaliśmy ze względu na promocję sprzętu, którą teraz nazywa się awarią. 
Wysyłam dziś reklamację, ale nie liczę na cuda.  Myślę o zaskarżeniu do UOKiK, może rzecznika praw konsumenta?  Gdyby ktoś podejmował się pozwu zbiorowego, to jestem zainteresowana. Mam też printscreena z wczorajszej "promocji", co może być dowodem w sprawie. 

Najlepiej to napiszcie pozew zbiorowy do trybunału w Hadze. Ludzie dajcie spokój. Kupiliście perły za realne pieniądze (a nie wędki, sprzęt) i otrzymaliście perły. O żadnym oszustwie nie ma prawa być mowy. Inna sprawa, że "ktoś" Wam zabrał sprzęt z plecaka. Jak ktos ma printscreena to moze smialo żądać zwrotu, bo to jest nic innego jak kradzież.

niech oddadzą wszystkim zakupione przedmioty a te perły które o zwrócili niech sobie w buty wsadzą

Nie kłóćmy się między sobą, proszę. Rozmawiajmy merytorycznie i na argumenty. Nie dajmy TSG kolejnej satysfakcji tym, że udało im się nas poróżnić. Tak jak ktoś wyżej napisał "nikt przecież nie kupował pereł dla samych pereł, tylko w dobrej wierze, na konkretne zakupy". Ja na pewno.

Teraz oddają nam perły, ale [no właśnie ile?] tysi zostało na koncie bankowym TSG. I to jest skandal, i to jest oszustwo, że jakby nie patrzeć, przez ten szwindel wzbogacili się o takie pieniądze jakie się nam nawet nie śnią.

Ciekawe ile > powtórzę? Kilkaset tysięcy euro, czy może więcej?

Edited by Riki76

i jeszcze jedno

co niektórzy piszę tutaj, że wszystko ok, że kupiliśmy perły i dostaliśmy je z powrotem itd itp...

skoro wszystko ok (moim zdaniem zdecydowanie nie), to dlaczego zleciałem o kilkadziesiąt pozycji w rankingu ?

przecież, wielu, którzy taki sprzęt zakupili pojechali do przodu i z levelem i miejscem w rankingu i rekordami ryb, ja nie zdąrzyłem

jeśli wszystko ok (moim zdaniem zdecydowanie nie) , to dlaczego nie przywrócą stanu sprzed promocji? za trudne, co? pewnie tak

zbyt dużo smrodu narobili i nie poradzą sobie z tym za chiny, a za wszystko i tak płacimy pan i pan i ja

czyli kto płaci? społeczeństwo płaci (to tak cytując już klasyka)

Edited by Riki76

1 godzinę temu, darkiel napisał:

Pomyśl o tych którzy wydali na sprzęt setki a nawet tysiące złotych realnej kasy, a teraz ich rywale to samo dostali za friko? Jak byś się czuł będąc na ich miejscu?

Może w mniejszej skali ale ja się kiedyś poczułem bardzo głupio bo kupiłem za perełki siłę 25kg a za tydzień po zmianach 40kg była dostępna za banknoty a 25 zniknęła.Na pół roku gra dla mnie nie istniała

Darkielku , gra i tak upadnie , bo administracja okazała się złodziejem , a za to idzie się do więzienia , czego życzę każdemu z odpowiedzialnych za wczorajszą sytuację. Tu nie chodzi o żaden sprzęt i jakieś tam perły , bo każdy kto zapłacił ma to w nosie , chodzi o fakt skoku na kasę. TSG okradło ludzi , z pieniędzy i takie są fakty. Ja pomimo , że nie brałam udziału w zakupie idę ze screenami do prokuratury bo blisko mam około 300 m piechotką i myślę że nie będę jedyna :o)

1 godzinę temu, Marcin napisał:

Ja jestem z dużego prężnego klubu szanowny kolego. I powiem tak - wpakowaliśmy w grę jako klub przez te kilka miesięcy grubo ponad 100 tys....grubo ponad tyle....jak chcesz się bić z Charlesami i rozwalać im ustawki itd to trzeba było inwestować - szło po 100-200 sonarów na ranking na łeb....i taka jest prawda. Od kilku tygodni jednak mamy granie głęboko - nie ładujemy kasy a gramy tym co mamy i ugramy tyle ile ugramy. Teraz jesteśmy na 4 miejscu bo jednak grać trochę umiemy a kuferków może poleciało kilka i to te na banknoty.

Wracając jednak do meritum sprawy:

- nie wierzę w błąd serwera bo pojawił się napis -100% i dziwnym trafem sonary - sprzęt niezwykle potrzebny przy walce na kijach perłowych jakoś w promocji nie były

- sposób załatwienia tej sprawy jest gorzej niż żałosny - to ordynarne nabijanie się z graczy i stawianie się ponad prawem. Śmiać mi się chce Piotrekkk z Twoich komentarzy o licytacji paragrafami. Wiem doskonale jakim przepis i paragrafem będzie się TSG zasłaniać czyli art 84 par 1 KC. Niestety jednak szanowni włodarze z TSG przeciwko Wam jest kilka innych paragrafów i ludzie bez wątpienia skorzystają z tego. A pozew zbiorowy to trochę co innego niż sprawa indywidualna - sąd nie będzie się patyczkował.

Trzeba było zostawić sprzęt , dodać ewentualnie nowy żeby się Wam kasa zgadzała...Ludzie byli zachwyceni Waszym prezentem świątecznym ( to też jest fakt przeciwko Wam w sądzie ) a tak uwierzcie, że słodko nie będzie. Nie potraficie programów wywalić z gry a rzekomy błąd serwera potraficie naprawić szybko....przy okazji pokradliście ludziom mnóstwo innego sprzętu, który mieli wcześniej....

Albo oddacie ludziom sprzęt albo naprawdę zobaczycie co oznacza termin oszustwo i kradzież....ja nie jestem w gronie pokrzywdzonych ponieważ Wasza nieudolność i nieumiejętność znalezienia oszustów spowodowała, że nie rywalizuje już dużym kontem. Gram małym, które robiłem sobie miesiącami...ale nawet tam zostałem wczoraj wydymany przez oszustów ale to opiszę już w innym wątku i tam będę żądał naprawy szkody.

Z poważaniem

Marcin

Nie wiem do czego zmierzasz Marcinie piszac ile to wpakowaliscie kasy (realnej czy wirtualnej?) i namawiajac mnie do walki z programami, nie jest to moim celem zyciowym. Pisalem, ze nic sie nie wskura w tym wypadku, gdyz kazdy ciagnie w swoja strone, a szczegolnie duze i topowe kluby. JAk myslisz po co jest nowy ranking - nie dla mniejszych klubow, tylko aby wiecej kasy z was wyciagnac - wyscig szczurow i urazone ambicje bycie drugim albo dalej zrobia swoje i znow kase bedziecie wydawac. 

Zgadzam sie z Toda, ze jest to oszustwo i nieuczciwosc, ale co sie za tym kryje. Jestem tez w tym wypadku pesymista, bo tak jak pisalem - czytajac forum to nigdy nie znajdzie sie grupa ludzi , ktorzy walneli by piescia w stol i powiedzieli dosyc - mowie tutaj nie tylko o ostatnim oszustwie. 

cdn

Aha i jeszcze jedno, odstąpienie od umowy , przy zakupie poza siedziba firmy skutkuje zwrotem pieniędzy , każdy ma na to, chyba 10 lub 14 dni , piszcie zatem to TSG o zwrot kasy , zobaczymy jaki będzie efekt . Może w końcu napisze jakiś moderator o prawach konsumenta , czy tez jesteście w zmowie ze złodziejami

6 minut temu, ona.91 napisał:

Aha i jeszcze jedno, odstąpienie od umowy , przy zakupie poza siedziba firmy skutkuje zwrotem pieniędzy , każdy ma na to, chyba 10 lub 14 dni , piszcie zatem to TSG o zwrot kasy , zobaczymy jaki będzie efekt . Może w końcu napisze jakiś moderator o prawach konsumenta , czy tez jesteście w zmowie ze złodziejami

4. Usługodawca zastrzega sobie prawo do ingerencji w Konto w celu usunięcia nieprawidłowości w funkcjonowaniu Serwisu oraz zakłóceń lub problemów w funkcjonowaniu Konta.

Ten punkt regulaminu w zasadzie pozwala supportowi na obronę swoich decyzji odnośnie cofnięcia  "promocji".   Co do zwrotu gotówki za zakupione podczas promocji perły to nigdy nie byłem przeciwko. Rozumiem pretensje graczy i popieram ich dazenia w tej kwestii. Tylko nie wiem po czyjej stronie jest w tym przypadku prawo. Bo jeżeli chodzi o samo cofniecie promocji to wydaje mi się że prawo jest po stronie właściciela gry.

Szanowni koledzy zostalismy niesamowicie oszukani przez administratorów gry istnieja programy do naglosnienia Sprawa dla reportera, Państwo w Panstwie niech cala Polska sie dowie jak administratorzy gry wyłudzają pieniadze od graczy promocjami a potem je unieważnia beż mozliwosci zwrotu pieniedzy

1 person likes this

Witam wszystkich. Co prawda ja nie skorzystałem z tej promocji na perły ale jestem tego samego zdania co większość tutaj piszących.

To jest zwykły przewał mający na celu wyłudzenie pieniędzy celem podreperowania budżetu firmy. Pewnie porozdawali sobie konkretne premie za zajebistą pracę.

Ale zwróćcie uwagę też na dzisiejszy event. Bez jakiejkolwiek informacji o zmianie zasad eventów zrobili w evencie zamknięte łowiska, które można otworzyć pojazdami bądź licencjami. Dlaczego pytam się nie było wcześniej informacji o takowych zmianach? Bo gracze przygotowali by się i kupili we wczorajszej promocji -70% pojazdy i licencje. A tak jeśli chcą zrobić event to muszą dzisiaj płacić 100% ceny. Fakt jest taki, że drugi dzień z kolei i to niestety świąteczny robią nas wszystkich dokładnie w chu.......a. Muszę przyznać pracownikom TSG, że potrafią złożyć wszystkim super życzenia i dokładnie spieprzyć świąteczny dobry nastrój.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie i chociaż na koniec tych przecudownych Świąt złożyć życzenia wszystkiego dobrego graczom bo na pewno nie TSG.

1 person likes this

Panowie i Panie - zakupilismy sprzet i inne zeczy za cene ktora ONI sami wystawili - nikt nie negocjowal cennika.

Aby dokonac zakupu - trzeba zakupic perly - nestety ADMINISTRACJA nas wyrolowala - zabierajac nasze zakupy(dobra) i oddali perly.

Ja zaowazylem ze wiecej mi zniknelo anizeli zakup moj dokonalem.

Ale wracajac do tematu - po co mi znow perly - niech odda moje pieniadze za ktore te perly kupilem.

Administracja wie dobrze ze te perly i tak do nich dotra. 

Skad ja mam wiedziec ze teraz - nie ma promocji - ja dokonam zakupu - a oni znow cos nie wymysla ?

Najlepiej zaprzestac gry do czasu wyjasnienia .

Celem przepisów o umowach poza lokalem przedsiębiorstwa jest wyrównanie szans nieprofesjonalnego nabywcy (konsumenta) względem przedsiębiorcy, przede wszystkim poprzez realizację zasady przejrzystości (transparentności). Regulacja ta ma na celu również ochronę prawa konsumenta do prywatności, po drugie – wyrównanie deficytu wiedzy po stronie konsumenta, poprzez obciążenie przedsiębiorcy szczególnymi obowiązkami informacyjnymi oraz po trzecie – przyznanie konsumentowi (i tylko jemu) prawa do zastanowienia się (“prawa do ochłonięcia”), z możliwością rezygnacji z umowy w krótkim czasie po jej zawarciu.

Ustawa wprowadza wymóg przejrzystości. Realizuje się go m. in. poprzez spełnienie przez agenta przedsiębiorcy obowiązku prawidłowego przedstawienia siebie oraz firmy w imieniu której działa, okazania dokumentu potwierdzającego prowadzenie działalności gospodarczej oraz dokumentu tożsamości. W razie zawierania umów w imieniu przedsiębiorcy zawierający umowę okazuje ponadto dokument potwierdzający swoje umocowanie (art. 1 ust.1). Ponadto zgodnie z art. 3 każdy, kto zawiera z konsumentem umowę poza lokalem przedsiębiorstwa, powinien poinformować go na piśmie o prawie odstąpienia od umowy w terminie 10 dni bez podania przyczyny oraz wręczyć wzór oświadczenia o odstąpieniu, z oznaczeniem swojego imienia i nazwiska (nazwy) oraz adresem zamieszkania (siedziby); obowiązany jest także wręczyć konsumentowi pisemne potwierdzenie zawarcia umowy, stwierdzające jej datę i rodzaj oraz przedmiot świadczenia i cenę (art. 3 ust. 1). Jeżeli przedsiębiorca nie poinformuje na piśmie konsumenta o prawie odstąpienia od umowy, to na zasadzie art. 4, konsument może odstąpić od umowy w terminie 10 dni od uzyskania informacji o prawie odstąpienia (informację można uzyskać z dowolnego źródła). Konsument nie może jednak z tego prawa skorzystać po upływie 3 miesięcy od wykonania umowy.

W związku z powyższym wsadźcie sobie regulamin w buty , gdyż nie może on podważać prawa . Jeżeli ktokolwiek  usunie mój wpis (screen mam ) będzie kolejny paragraf , ja nie żartuję . Jutro idę do prokuratury zgłosić możliwość popełnienia przestępstwa przez TSG.

Watek ciągnie się od rana i nikomu z TSG nie przyszło do głowy poinformowanie graczy o przysługujących im prawach ,  

1 person likes this

Paulina, ależ regulamin gry mówi dokładnie to samo. 

1. Wszelkie zakłócenia w funkcjonowaniu Serwisu i Usług mogą być reklamowane przez Użytkownika w szczególności poprzez zgłoszenie Usługodawcy na następujący adres e­mail support_pl@tensquaregames.com lub za pośrednictwem Gry w zakładce „Pomoc”.

2. Użytkownik może zgłosić reklamację w dowolnej formie. W celu przyspieszenia rozpatrzenia reklamacji zgłoszenie reklamacyjne powinno obejmować co najmniej: imię, nazwisko, login oraz numer identyfikacyjny użytkownika (UID).

3. Zgłoszenia reklamacyjne będą rozpatrywane przez Usługodawcę w terminie 14 dni od dnia zgłoszenia reklamacji.

4. Usługodawca zastrzega sobie prawo do ingerencji w Konto w celu usunięcia nieprawidłowości w funkcjonowaniu Serwisu oraz zakłóceń lub problemów w funkcjonowaniu Konta.

5. W przypadku, jeśli Użytkownik nie zgadza się z decyzją Usługodawcy dotyczącą reklamacji może korzystać także z pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń, np. poprzez złożenie stosownego wniosku do właściwego terenowo Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej.

Przecież oni dzisiaj balują za wczorajszą kasę. Więc o jakiej odpowiedzi czy komentarzach ze strony TSG jest mowa. Poza tym oni doskonale wiedzą, że dali ciała i nie będą nic komentować dopóki nie skonsultują się z prawnikami jakie konsekwencje mogą za tym iść. Przypuszczam, że już zaprzęgli prawników do takiego rozwiązania sprawy, żeby to ich dupy były chronione bo wiedzą, że gdyby przyznali się to mogli by zamknąć firmę po wypłaceniu chorendalnych odszkodowań

A dlaczego Darku do Inspekcji Handlowej , to co się wczoraj stało jest przestępstwem . TSG zgarnęło kilka , a może kilkanaście milionów złotych . Jeszcze raz podkreślę sformułowanie

zgodnie z art. 3 każdy, kto zawiera z konsumentem umowę poza lokalem przedsiębiorstwa, powinien poinformować go na piśmie o prawie odstąpienia od umowy w terminie 10 dni bez podania przyczyny oraz wręczyć wzór oświadczenia o odstąpieniu, z oznaczeniem swojego imienia i nazwiska (nazwy) oraz adresem 

Gdzie to jest ???? , na mailu tego nie ma , więc gdzie

17 minut temu, ona.91 napisał:

Watek ciągnie się od rana i nikomu z TSG nie przyszło do głowy poinformowanie graczy o przysługujących im prawach ,  

Regulamin gry jest dosyć obszernym dokumentem. Po pobieżnym przestudiowaniu nie wydaje mi się aby TSG nie poinformowało w nim graczy o przysługujących im prawach, również o tych o których wspominasz w swojej wypowiedzi.

Tak więc czytajcie regulamin i egzekwujcie przysługujące wam prawa. W sprawie zwrotu pieniędzy za zakupione w niedziele perły moim zdaniem racja jest po waszej stronie. Trzymam kciuki.

Edited by darkiel

Darek mylisz pojęcia , po każdym zakupie czegokolwiek , przychodzi e-mail od TSG, nie pamiętam już jakiej treści , ale nie ma tam informacji o prawie odstąpienia od umowy , ani wzoru oświadczenia o odstąpieniu od umowy. Zgodnie z prawem każdorazowy zakup powinien być w ten sposób traktowany , nie w jakimś regulaminie tylko w owym e-mailu ma być informacja oraz wzór z imieniem i nazwiskiem (nazwą) oraz adresem . Wiesz gdzie ja mam Zenka i Edwarda z TSG . w bardzo głębokim poważaniu . Ma być IMIĘ, NAZWISKO, ewentualnie pełna nazwa firmy oraz adres , nie e-mailowy tylko fizyczny . Gdzie są moderatorzy ???? w zmowie z TSG ?????

Zeby nie być gołosłownym. Stosowne punkty regulaminu:

§ 7. Odstąpienie

1. Utrwalenie, zabezpieczenie, udostępnienie oraz potwierdzenie Użytkownikowi istotnych postanowień zawieranej Umowy oraz umowy o świadczenie Znaków następuje poprzez przesłanie Użytkownikowi wiadomości e­mail.

2. Użytkownikowi przysługuje prawo do odstąpienia odpowiednio od umowy o świadczenie Znaków albo Umowy, w terminie 14 dni od dnia jej zawarcia, bez podawania jakichkolwiek powodów oraz bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów niż przewidziane przez przepisy prawa.

3. W celu poinformowania Usługodawcy o odstąpieniu, Użytkownik powinien złożyć oświadczenie, w którym informuje o swojej decyzji o odstąpieniu. Oświadczenie może zostać złożone z wykorzystaniem wzoru formularza odstąpienia, stanowiącego Załącznik nr 1 do Regulaminu. Nie ogranicza to uprawnienia Użytkownika do złożenia jakiegokolwiek innego jednoznacznego oświadczenia, w którym informuje o swojej decyzji o odstąpieniu.

4. Użytkownik, który został poinformowany przed udostępnieniem Gry, że po jej udostępnieniu przez Usługodawcę utraci prawo odstąpienia od Umowy, może wyrazić zgodę na udostępnianie przez Usługodawcę Gry natychmiast po zawarciu Umowy. W przypadku wyrażenia zgody, o której mowa w zdaniu poprzednim, Użytkownikowi nie przysługuje prawo odstąpienia od Umowy po udostępnieniu Gry.

5. W przypadku odstąpienia od umowy o świadczenie Znaków Usługodawca zwraca wszystkie płatności otrzymane od Użytkownika, bez zbędnej zwłoki, a w każdym razie nie później niż w terminie 14 dni od dnia, w którym został poinformowany o decyzji Użytkownika o odstąpieniu od umowy, z zastrzeżeniem ust. 56 poniżej.

6. Użytkownik, który został poinformowany przed rozpoczęciem świadczenia, że po jego spełnieniu przez Usługodawcę utraci prawo odstąpienia od umowy o świadczenie Znaków, może wyrazić zgodę na wykonanie przez Usługodawcę w pełni tej Usługi natychmiast po zawarciu umowy o świadczenie Znaków. W przypadku wyrażenia zgody, o której mowa w zdaniu poprzednim, Użytkownikowi nie przysługuje prawo odstąpienia od umowy o świadczenie Znaków po spełnieniu tego świadczenia.

7. Potwierdzenie udzielonych przez Użytkownika zgód, o których mowa w ust. 43 i 46 powyżej, następuje w drodze wiadomości e­mail przesłanej na adres e­mail podany przez Użytkownika w formularzu rejestracyjnym oraz w ramach Konta

Edited by darkiel

Ty dalej regulamin , to ma być w e-mailu każdorazowo . Sprzedawca w u mowie jest profesjonalistą i to nim ciąży zgodne z prawem zawarcie transakcji . Czyli za każdym razem informacja o odstąpieniu oraz wzór odstąpienia oraz imię i nazwisko , to tak żebyś wiedział komu dać po ......... bo sąd sądem ale sprawiedliwość musi być ...... ( to nie moje , ale klasyka tematu :o) )

1 minutę temu, ona.91 napisał:

Ty dalej regulamin , to ma być w e-mailu każdorazowo . Sprzedawca w u mowie jest profesjonalistą i to nim ciąży zgodne z prawem zawarcie transakcji . Czyli za każdym razem informacja o odstąpieniu oraz wzór odstąpienia oraz imię i nazwisko , to tak żebyś wiedział komu dać po ......... bo sąd sądem ale sprawiedliwość musi być ...... ( to nie moje , ale klasyka tematu :o) )

Ale ów regulamin jest czymś w rodzaju umowy prawnej którą zawiera gracz w chwili rejestracji konta. To jest prawo na podstawie którego sąd będzie rozpatrywał ewentualne roszczenia. 

Jest jeszcze kwestia zgodności z prawem całego regulaminu. Ale to już jest odrębna kwestia.

Darkiel nie podpieraj się Regulaminem gry bo nie jest to dokument nadrzędny w stosunku do Kodeksu Cywilnego. To co sobie regulamin mówi to sobie mówi ale każdy użytkownik może dochodzić swoich praw przed właściwymi organami czyli np Rzecznik Praw Konsumenta czy sąd. 

3 godziny temu, darkiel napisał:

Marcin trudno zgodzić się z Twoimi argumentami. Jeżeli, rzeczywiście uważasz, ze gra nie umarłaby gdyby support nie wycofał tej pomyłkowej promocji to gratuluje optymizmu. Pomyśl o tych którzy wydali na sprzęt setki a nawet tysiące złotych realnej kasy, a teraz ich rywale to samo dostali za friko? Jak byś się czuł będąc na ich miejscu?

Darkiel ja też wydałem mnóstwo kasy . Akurat nie na wędki a na sonary. I co ? też jestem oszukany bo programiści łapiący ryby Charlesem nie potrzebują ich. Na dodatek i tak są ponad Nami. Więc mam też prawo być oszukanym. Idąc dalej - gram teraz małym kontem i wczoraj w mistrzostwach nade mną byli gracze ze sprzętem z tzw starego resetu . Czyli chyba też mam prawo być oszukanym ? Bo ja miałem sprzęt najmocniejszy w mojej randze - kupiony za realną kasę...

Jeżeli uważasz, że gra umiera to jesteś w błędzie. Gra cały żyje i ma się dobrze. Być może część odpuściła rywalizację klubową ale są jeszcze poławiacze legend. Oni też kupują sprzęt i dają zarobić dla TSG. I pamiętaj jedno - najmniej w tej grze to włożyli oszuści a nie gracze tacy jak MY

Edited by Marcin
błędny cytat

Żaden regulamin nie może dawać mniejszych uprawnień , niż te które wynikają z prawa stanowionego , jeżeli są one gorsze to zastosowanie maja paragrafy stosownego kodeksu prawa: cywilnego, karnego........ etc.  Czyli reasumując , ustawy niższej rangi muszą pozostawać w zgodzie z tymi z wyższej , inaczej są nie zgodne z prawem :o)

zdaje sie ze suport ma 14 dni na udzielenie jakichkolwiek wyjaśnień ewentualnie wydania opinii czy sprostowania a znając życie nie będą sie spieszyć 

Marcin podpieram się regulaminem bo to jest umowa która zawarłem z właścicielem gry. Nie jestem prawnikiem i  z tego co piszesz ty tez raczej nie masz nic wspólnego z zawodami prawniczymi. Dochodź swoich praw przed sądem. Regulamin tez wskazuje taka ścieżkę. Zwróciłeś uwagę, ze regulamin daje ci prawo do odstępstwa od umowy zakupu znaków (w tym przypadku pereł) bez podania przyczyn? Moze zanim pójdziesz do sadu skorzystaj z tego prawa. Życze powodzenia.

Darku , tu chyba nie chodzi o pieniądze , nasze poziomy są na tyle niskie, że nie braliśmy udziału w tej farsie . Tylko dlaczego 38 milionów Polaków nazywanych jest złodziejami i oszustami , poczytaj zagraniczne czaty. Czy Ty komuś coś ukradłeś , żeby Cię tak nazywano , bo ja nie :(((

Paulina, to oczywiste, że nic nikomu nie ukradliśmy.

A odnośnie tej sprawy to, moim zdaniem przede wszystkim każdy kto domaga się zwrotu pieniędzy powinien jak najszybciej zgłosić do supportu odstąpienie od umowy zakupu pereł. Bez względu czy odpowiedź będzie satysfakcjonująca czy nie, będzie miał dokument dowodzący, że wykorzystał ścieżkę prawną przewidziana w regulaminie. I dopiero z takim dokumentem może iść do sadu czy tez do adwokata.

Darkiel mam z prawem dużo więcej wspólnego niż Ci się wydaje ( pracuje w handlu i z prawami konsumenta raczej jestem za pan brat ). Jeżeli chcesz wykorzystywać ścieżkę pisania reklamacji na support to proszę bardzo....ja już z niej nie raz korzystałem i wiem jak działa - totalna ignorancja gracza ( nawet brak odpowiedzi na reklamację w ciągu 14 dni a z pkt widzenia prawa chyba wiesz co to oznacza ).

Odnośnie wspominanego regulaminu to zgadzam się z Tobą, że jest to umowa pomiędzy mną a twórcami gry.  Jednak jest to tylko regulamin gry....Zastosowanie tutaj mają też inne przepisy ustaw, które są akurat w stosunku nadrzędnym do wspominanego regulaminu.

Odnośnie sądu...oczywiście, że jest to dobra droga i jestem zdania, że wczorajsze wydarzenia spowodują, że kilka osób taką drogę obierze ( ja akurat nie bo znam inne rozwiązanie )

No  cóż , usunęli mojego posta do Ciebie Marcinie , nie chciałam tego pisać , ale skoro to mój ostatni dzień w tej grze to co mi szkodzi :o)

Noszę na łapce bardzo drogi zegarek , ale kupiony w promocji ,, ZEGAREK DLA NIEGO I DLA NIEJ" wg faktury kosztował 1PLN , wg katalogu , hihihihi , zapomnijcie nie podam . zegarek mojego chłopaka kosztował pełną cenę katalogową, mój 1 PLN , czy to znaczy , że został oszukany On oraz, inni nosiciele tej marki. Kiedyś pewna marka samochodów miała promocję , może ciężko w to uwierzyć ale za zakup największego miśka czyli PAJERO dostawało się za 1PLN malutkiego misia czyli colta , cuda jednak się zdarzają.  Wszystkim życzę powodzenia , a administracji TSG wielu przegranych pozwów .

2 godziny temu, ona.91 napisał:

Ta cała "IMPREZA" śmierdzi na odległość. Kto wie czemu i komu miała służyć ta niby pomyłka czy błąd serwera jak to nazwali. Ciekawe czy wszystkim odebrali "niesłusznie" zakupiony sprzęt. Bo wcale bym się nie zdziwił jakby spora grupa "swoich " napasła się przy okazji tej "pomyłki". Od początku tej gry panują niezdrowe zasady, regulamin nagminnie jest łamany a pseudo administracja tylko pierdzi w stołki olewając zgłoszenia. 

1 person likes this

Kolejna lekcja dymania, wielu niczego nie nauczyła. Tysiące osób znowu usiadło do kolejnego eventu, dziesiątki jeszcze będą ujadać nad niesprawiedliwością i tylko grupa zaufanych wraz z administracją będzie się śmiała z ludzkiej naiwności. Nie ma co - gracze niezłą brykę zafundowali administracji na te święta. 

Screen Shot 03-27-16 at 10.38 PM.JPG

1 person likes this

Darek , jaka brykę? to są miliony złotych , może masz w garażu kilka Ferrari ( tylko pozazdrościć ) TSG musi za tą farsę odpowiedzieć , to że im krosty na mózgu wyrosły , to wszyscy już wiedzą , ale , że aż tyle no,no ,

1 person likes this

Dla mnie sytuacja jest jasna, pisałem już na czacie. W momencie wykrycia tej niby "pomyłki " gra powinna być NATYCHMIAST zawieszona i zamieszczone ogłoszenie w okienku tak aby gracz musiał je wyłączyć. Promocja trwała całe 16 godzin i zakupy ,których dokonali gracze powinny ZOSTAĆ na koncie.  Z towar wystawiony do sprzedaży odpowiada sprzedawca i nic nie usprawiedliwia sprzedającego, że się pomylił.