Turnieje - naliczanie punktów
1 1

32 posts in this topic

http://support.tensquaregames.com/hc/pl/articles/201476361-Ranking-Tygodniowy

Po przeczytaniu widzę, że jedyne punkty POCHODZĄ Z DWÓCH ŹRÓDEŁ"to  3x dzienny turniej + ranking dziennego turnieju.

W jaki sposób zatem , trzy osoby uzyskały  450 puntów a,  nie widnieją w rankingu dziennym? Przecież maksymalna liczba punktów za trzy turnieje to 375 punktów?

Sprawdzam ranking teraz pokazuje :

1 Sir Janek  - 450 punktów

2 tom0101 - 450 punktów

3 hiena    -   450 punktów

BA! NAWET GDYBY WIDNIELI W RANKINGU  TURNIEJU DZIENNEGO, TO SIŁĄ RZECZY NIE MOGĄ UZYSKAĆ  STATUS ex aequo.

SKĄD ZATEM SĄ TE PUNKTY (  POWYŻEJ 375)  , SKORO NIE ZAJMUJĄ ONI  ( WYMIENIONA TRÓJKA ) MIEJSCA W  PIERWSZEJ  10 TURNIEJU DZIENNEGO ?

To sprawdź jeszcze raz. W NIEDZIELNEJ rybie dnia (Hiena i Sir Janek są na drugim, tom0101 na pierwszym). Widocznie dzisiaj Hiena i Sir Janek wygrali trzy turnieje, tom0101 wygrał dwa i w trzecim był na drugim miejscu. Punktacja się zgadza, nie ma błędu.

Bzdura. Dziś jest początek tygodnia. Punkty są zerowane , nie sumowane.

Po drugie wczoraj nie są wymienieni w turnieju dziennym .  Wczoraj byli :

biszkopt22, lechmn, i krzychu101

Tak więc 375 punktów za dzisiejsze trzy wygrane turnieje to maksymalna suma.

Niby stary gracz, a takich podstaw nie znasz :

cyt:

"Punkty do rankingu tygodniowego są naliczane od poniedziałku do końca niedzieli danego tygodnia."

Edited by Azirik

Ok, znowu wiesz lepiej.

Hiena i tom0101, w weteranach, Sir janek w postrachu łowisk.

Ranking tygodniowy zaczyna się od niedzielnej ryby dnia.

Edited by Burzanov

8 minut temu, Azirik napisał:

Niby stary gracz, a takich podstaw nie znasz :

cyt:

"Punkty do rankingu tygodniowego są naliczane od poniedziałku do końca niedzieli danego tygodnia."

No i znowu piszesz o czymś o czym nie masz pojęcia. Turnieje od poniedziałku do niedzieli i ryba dnia od niedzieli do soboty. Jeśli zapis w regulaminie wydaje Ci się niejasny, zgłoś to do supportu.

We wczorajszym turnieju dziennym są inne osoby., które wymieniłem.

Stąd te 75 punktów jest niejasne.

Regulamin jest czytelny.  Sam wprowadzasz nieścisłości.  Pisze wyraźnie że od poniedziałku do niedzieli i tak jest naliczane.

23 minuty temu, Burzanov napisał:

Sprawdziłeś tylko rangę guru? A co z resztą?

Znów bzdura!  Nie sprawdzałem jakiegoś rankingu guru.

Pisze wyraźnie  o rankingu dziennym. Wprowadzasz w błąd , jakbyś po polsku  nie rozumiał co pisze.  W rankingu dziennym oni nie występują zarówno dzisiaj jak i wczoraj.

Po raz wtóry o tym piszę.

Dnia 25.01.2016 at 22:43, Burzanov napisał:

Ok, znowu wiesz lepiej.

Hiena i tom0101, w weteranach, Sir janek w postrachu łowisk.

Ranking tygodniowy zaczyna się od niedzielnej ryby dnia.

Dziś Sir Janek ( postrach łowisk) jest pierwszy. Zatem jak tak się tak  zakończy to będzie miał dodane 125 punktów. 

- Zatem wygląda na to, że ranking jest uczciwy.  Przynajmniej w zasadach.  ( Choć wcześniej wymienionych graczy nie widziałem )

Co innego zasady, a co innego płatne wędki, które podejrzewam deklasują tych, którzy ich nie posiadają, choć są w jednej kategorii. 

Widzisz misiaczku, miałeś rację. To bardzo ładnie z twojej strony.

Dnia 24.01.2016 at 22:54, Burzanov napisał:

No i znowu piszesz o czymś o czym nie masz pojęcia. Turnieje od poniedziałku do niedzieli i ryba dnia od niedzieli do soboty. Jeśli zapis w regulaminie wydaje Ci się niejasny, zgłoś to do supportu.

A jednak to Ty nie masz pojęcia burzonov.  Wczoraj miałem 400 punktów przewagi w rankingu tygodniowym nad hiena. Dziś hiena jest wyżej skasyfikowany  aniżeli ja, co oznacza że ryba dnia  jest liczona od poniedziałku do niedzieli. Miałem rację, bo śledziem ranking. Nie jest więc tak jak piszesz., że ryba dnia jest do soboty, przestań wprowadzać w błąd!

@Azirik -myślę, że @Burzanov wytłumaczył to jasno i prosto -takie zasady obowiązywały lata, chyba, że coś w ostatnich tygodniach się zmieniło..

Nie wiem jakie zasady obowiązywały lata temu, bo mnie to nie interesuje. Wprowadza w błąd, który został rozpoznany i potwierdzony. Hiena w końcowej kwalifikacji, ma 100 punktów przewagi, a miał 400 punktów straty, po wygranej rybie dnia i trzech turniejach zdobył 500pp wczoraj na dziś.  Ranking zakończony i ostateczny.

Jakim cudem gracie tyle lat , a nie znacie obecnych zasad gry?

Ranking liczony jest od poniedziałku do niedzieli - ryba dania. 

Zresztą nagrody tez są wspaniałe, komplet zwycięstw w turniejach i  16 pozycja! Bo zawsze znajdzie się frajerstwo, które płaci , aby za wszelką cenę wygrać rybę dnia.

Spokojnie człowieku to tylko gra. Jak się będziesz tak przejmował to się wrzodów nabawisz :D

20 minut temu, Azirik napisał:

Jakim cudem gracie tyle lat , a nie znacie obecnych zasad gry?

Ranking liczony jest od poniedziałku do niedzieli - ryba dania. 

zamiast się nadymać może poczekaj na wyjaśnienie administracji, wiele zmian w grze jest wprowadzanych bez jakiejkolwiek informacji z ich strony

a skoro moderatorzy nie odpowiadają, co jest normą, to może warto wykazać trochę wyrozumiałości graczom, którzy próbują pomóc (czyżby w CK nie było żadnej kompetentnej osoby?)

23 minuty temu, ZŁY_POSEJDON napisał:

Spokojnie człowieku to tylko gra. Jak się będziesz tak przejmował to się wrzodów nabawisz :D

Zawsze 16- niezależnie od wyniku?

Jestem spokojny. Widzę, że nie rozumiesz. ( jak ci z supportu)   Jak ma się komplet zwycięstw w turniejach21/21 trochę wyrzuconych sonarów i jednocześnie żadnych

nagród?! 

To znaczy , że zasady są nielogiczne. Nie można wszystko wygrać ( ani jednego turnieju nie przegrać) i  jednocześnie nie otrzymać za to żadnych dodatkowych nagród. Owszem można być 6, 10, 12, ale poza podium z kompletem zwycięstw?  Możesz udawać, że zasady są prawidłowe, ale w obecnej sytuacji wygląda to dosłownie tak: 

"czy ktoś gra turnieje i wszystko wygrywa, czy w ogóle nie bierze udziału - pod względem nagród w T. R. T. to jest jedno i to samo."

To jest patologia zrównania. 

31 minut temu, karakal napisał:

zamiast się nadymać może poczekaj na wyjaśnienie administracji, wiele zmian w grze jest wprowadzanych bez jakiejkolwiek informacji z ich strony

a skoro moderatorzy nie odpowiadają, co jest normą, to może warto wykazać trochę wyrozumiałości graczom, którzy próbują pomóc (czyżby w CK nie było żadnej kompetentnej osoby?)

Po trzech wiadomościach , okazało się że support nie rozumie tego co transparentnie piszę. tj.

cyt:

" Wg. naszej bazy danych otrzymał Pan nagrody za zdobycie pierwszego miejsca. Nagrody zostały rozdane o godzinie 13:11. Na liście znajduje się Pan na miejscu 16, ale jest to jedynie błąd w wyświetlaniu. "

Z ciągu tej argumentacji wynika,  że support nie rozróżnia nagród za event, od logiki sensowności  nagród za top 15 w Tygodniowym Rankingu Turniejów. I to po trzech wiadomościach, o których jest jawnie mowa.  Wygląda na to, że celowo udaje , że nie rozumie o czym mowa.

Nie może być takiej sytuacji, że ktoś wygrywa wszystkie gry i nawet w top 15 się nie znajdzie.

korespondencja z administracją nigdy nie była łatwa, takie odpowiedzi nie na temat już mi się zdarzały :)

co do turniejów to nie jest to takie proste, bo Ty czy ja gramy na wędkach, gdzie jest duża konkurencja i trzeba się sporo natrudzić aby skompletować wszystkie zwycięstwa jednego dnia, nie mówiąc o całym tygodniu, ale wielu graczy ma łatwiejsze zadanie zostając chociażby przy małym sprzęcie, albo grając na wędce za banknoty bądź perły, gdzie często jest mała konkurencja, zdarzają się nawet przypadki ustawiania turniejów pomiędzy graczami, widać to w rankingu, gdzie te same osoby są powtarzalnie wysoko w tabeli

połączenie turniejów z rybą dnia, gdzie nigdy nie ma łatwo, wydaje się dobrym pomysłem, podział nagród zważywszy na powyższe też jest uzasadniony, podchodząc do tygodniówki zawsze trzeba przekalkulować zyski i straty

12 godzin temu, Azirik napisał:

A jednak to Ty nie masz pojęcia burzonov.  Wczoraj miałem 400 punktów przewagi w rankingu tygodniowym nad hiena. Dziś hiena jest wyżej skasyfikowany  aniżeli ja, co oznacza że ryba dnia  jest liczona od poniedziałku do niedzieli. Miałem rację, bo śledziem ranking. Nie jest więc tak jak piszesz., że ryba dnia jest do soboty, przestań wprowadzać w błąd!

Pisałem Ci wielokrotnie, że zmiany w grze wprowadzane są bez jakiejkolwiek informacji. Poza tym rozmawialiśmy o punktacji tygodniowej 4 miesiące temu. Szmat czasu.

Zawsze możesz napisać do supportu prośbę o wytłumaczenie. Chociaż widzę, że już to zrobiłeś ;)

Ta gra schodzi na psy.... tutaj każdy samemu musi wszystkiego dochodzić. Długo utrzymywałeś mnie w błędnym poglądzie.

Z tymi wynikami w T R T to już jest skrajna bezmyślność. Wszystkie turnieje wygrane i poza top 15 w którym brałem udział i wszystko powygrywałem.

Być może coś zmienię w tej sytuacji, bo nie może tak dłużej być, że ktokolwiek  wygrywa wszystkie turnieje i nie ma zagwarantowanych nagród, ani nawet miejsca

w top 15. 

( W supporcie nie kumają. Zapewne zatrudnili  jakiś świeżaków  o bardzo ograniczonych - na nasze nieszczęście - możliwościach umysłowych )

Aż zal coś im tłumaczyć, lub pytać o cokolwiek.  Łatwiej rozmawia się z rybami o fizyce kwantowej,  upaniszadach, materii lub antymaterii, cząstkach elementarnych itd długo by wymieniać. Nie raz udowodnili, że nie mają pojęcia o grze. Ot sedno sprawy!

To forum jest dobrym pomysłem, tutaj możemy wymieniać  się doświadczeniem i wiedzą o grze, ale to powinien uwzględniać regulamin. A nie co chwila jakieś idiotyczne zmiany, a gracze dają się nabierać na nie i grają jak im admin zagra! Ta dziecinna bezmyślność przeraża!

Niedługo ( pewni gracze) będą srali na zawołanie o godz 23 00 , bo dostaną za to 50 punktów prestiżu, ale marny to prestiż.

2 godziny temu, takatam napisał:

Azirik a skąd wiesz, że Hiena wygrał rybę dnia?

Wygrał w niedziele, bo sprawdziłem dziś we wczorajszym rankingu w rybie dnia w jego kategorii ( weteran ). Punkty się zgadzały zarobił 500 w niedzielę.

Teraz znów sprawdzam i już inaczej wyświetla?

- To jakaś kpina. Oszustwa na każdym kroku. Nie mam ( nigdzie ) zamiaru nic wyjaśniać. Sprawdzałem 6-7 godzin w tym samym miejscu  i teraz ponownie wczorajszy ranking weterana i już inaczej wyświetla! To jest chore! Wyścig szczurów przesycony błędami, manipulacjami i wyciąganiem kasy!

Chodzi o to, że obecnie przedstawionych informacji nie wynika, że hiena wczoraj zarobił 500 punktów prestiżu do T. R.Turniejów. łatwo to było zapamiętać gdy miało się 400 punktową przewagę i pewne miejsce w top 15. Szkoda że zdjęcia nie zrobiłem, mógłbym teraz wykazać oszustwo w jaki sposób hiena wygrał, skoro wczoraj miałem 400 punktów prestiżu przewagi?! Można by archiwizować zdjęcia, ale  po co, aby udowodnić własne wygrane? To już aberracja, bo to chyba skurwysyny celowo robią. 

Powinien wypowiedzieć się hiena. Jest albo zwykłym  oszustem, albo ranking jest zmieniamy i manipulowany ( na jego korzyść) . Zdobył wczoraj  500 punktów, a z obecnych informacji nie wynika , że zdobył wczoraj jakieś punkty z ryby dania.  ( Jeszcze dziś w dzień wyświetlało ,  że miał 1 miejsce z wczorajszej ryby dnia, wtedy wynik się zgadza)

Dokładnie nie wiadomo, poza tym, jednym, że ranking się zmienił w tej samej kategorii. Teraz podają inne wyniki. A my nie możemy wierzyć w to co widzimy, bo oni to zmieniają. Zmienili ostateczne wyniki.  Jestem tego absolutnie pewien.

Żeby nie tworzyć nowego tematu zapytam szanowne forum w tym miejscu. Jak przyznawane są punkty i miejsca w turnieju kiedy kilku graczy złowiło rybę o tej samej masie - konkretnie 0,499 kg ?

Turniej.jpg

Ja w tym turnieju zająłem 5 miejsce (gram na Lets Fish od wczoraj). Tych 2 pierwszych to jeszcze trawię ale ciekawi mnie  ten koleś na 3 pozycji. Jest już w klubie (i to chyba nie byle jakim) ma najwięcej punktów albumowych i 9lvl. Ja do 9 doszedłem bardzo szybko łowiąc tylko ryby i bardzo musiałem się pilnować (celowo zrywałem ryby w turnieju żeby nie naliczało mi punktów) żeby zostać w randze moczykij i mam 383 punkty albumowe.

Edited by BJ Blazkowicz
uzupełnienie

Dnia 24.10.2016 at 19:11, BJ Blazkowicz napisał:

Czyli im ktoś "świeższy" tym ma większe fory ?

Nie.. na UID chyba nie ma reguły -wiele razy obserwowałem to i czasami nowi dostawali lepszy, czasami gorszy.. Ale jeśli juz, to raczej "starzy" gracze maja korzystniejszy UID.. A tak w ogóle to dyskutujemy o jednej z głupot w tej grze, która została dawno temu zamieciona pod dywan i tylko wkurza ludzi, bo śmierdzi spod tego dywanu..

W sumie racja. I z tego co czytam nie jedyna bo co można powiedzieć o czymś takim - zamknięty klub, 37 beretów z czego 1 lider i 36 oficerów a z tego 34 oficerów z lvl 1 i praktycznie każdy ma ukończone tylko jedno osiągnięcie "amis dans le jeu"  czyli po naszemu "znajomi w grze"

Lider i jeden z oficerów w rankingu Amator mają 24 lvl i kilkanaście tysięcy punków albumowych. Ja żeby celowo nie przeskoczyć z moczykija na amatora musiałem się nieźle napocić bo szkolenia idą z automatu i często obdarzają dobrodziejstwem dodatkowych exp - ani się nie zorientujesz a już lvl 10 i "żegnajcie hiszpańskie dziewczyny"

A reasumując - Jak mam konkurować w turniejach z czymś takim - ponoć świat SUM miał być wolny od cwaniaków.

Lets fisz 1.jpg

Lets fisz 2.jpg

Dnia 24.10.2016 at 18:53, BJ Blazkowicz napisał:

Żeby nie tworzyć nowego tematu zapytam szanowne forum w tym miejscu. Jak przyznawane są punkty i miejsca w turnieju kiedy kilku graczy złowiło rybę o tej samej masie - konkretnie 0,499 kg ?

Turniej.jpg

BL  NIKT TOBIE TU NIC NIE  WYJAŚNI, BO NIKT NIE WIE TEGO NA PEWNO. Istny kabaret. Dobre zdjęcie. Up +1

To świadczy o tym jak nieudolni są ludzie odpowiadający za ZASADY ( nagrody) tej gry i że angażowanie się w nią jest nonsensem. Weźmy choćby nagrody za turnieje czy tygodniówkę turniejów.  Tą zasadę można wykorzystać dla każdej komercyjnej gry spod  znaku tej finansowej hydry TSG 

A głupki im płaca, bo chcą wygrać np.  mistrzostwa, ryby dnia itp. Ci gracze bez rozumu są najgorsi, gdyż administracja robi  co może , aby "zostawili konkurencje w tyle"  i owszem, gracze nie dość że  starzy , a  durni oooo!  Być może przyzwyczaili się do regularnych opłat , aby kupić zwycięstwa lub płacić realne pieniądze, aby udowodnić sobie że są najlepsi.  W rzeczywistości cała holistyczna wiedza w środowisku graczy jest intersubiektywną dedukcją wynikłej z autopsji starych graczy przekonani o tym , czy o tamtym. Jest suma spekulacji, spostrzeżeń, przekazywanych młodszym graczom,  przez to jest również powodem licznych nieporozumień, oskarżeń. Luki w regulaminach , gracze sami je wypełniają,  ale skutek i rzetelność przekazywanych informacji jest zróżnicowany. Robią coś ale bez jurysdykcji, a osoby kompetentne albo nie wiedzą, albo udają że nie kumają o co chodzi. 

W tej grze -aby daleko nie szukać- zobacz HALLOWEEN - widzisz jakie transparentne i lakoniczne zasady , tego nie wiadomo czego? Widzisz jakie nagrody?

"Znajdź se, złów se itd itp"  Mówią że jak Bóg chce kogoś ukarać, to mu rozum odbiera...Tak więc znajdź se, znów se dla idei...TSG

Edited by Azirik

Dnia 24.10.2016 at 18:53, BJ Blazkowicz napisał:

Rzecz obecnie do sprawdzenia -wczoraj w turnieju zająłem równorzędnie punktowane miejsce, tak jak w rybie dnia -jeżeli już ktoś też się z tym spotkał ostatnio, to proszę o potwierdzenie.. To byłby jakiś plus dla TSG.