Legendarne Ryby (ogólnie) a haki -sposób uniwersalny
1 1

11 posts in this topic

@Zenek napisał: "Zakładajcie osobny temat dla każdej ryby :) najaktywniejsi wędkarze będą nagradzani :) "

Nie chcę psuć dobrej zabawy, ale jest UNIWERSALNY sposób na łowienie wszystkich możliwych do złowienia "systemem" legendarnych ryb..

Wystarczy znać wagę legendarnej ryby i w zależności od tego, dobieramy odpowiedni hak lub błystkę -pozostałe parametry zestawu mają tylko spełniać fizyczny warunek możliwości wyciągnięcia danej ryby, czyli na 100kg rybkę nie bierzemy wędki 23kg, tylko około 100kg.. ;)  Oczywiście są przepisy na wędki 2x, 5x, 20x większe i tak samo wielkie żyłki, ale nie ma to ŻADNEGO znaczenia.

Tutaj napiszę o doborze haka: Każdy hak charakteryzuje maksymalna i minimalna granica połowu -nas będzie interesować ta minimalna i jest ona równa pomniejszonej dziesięciokrotnie wartości nominalnej haka.

Przykładowo: hak 23kg ma minimalną wagę połowu 2,3kg wobec czego złapiemy na niego jeszcze rybę 2,4kg i większą, ale już nie wejdzie na niego ryba 2,2kg..

Wyobraźmy sobie teraz sytuację z najłatwiejszą chyba do złapania "legendarną" Gołomianką, gdzie jej rekord to 5,001kg.. Dobieramy hak 50,000 kg z dolną granicą połowu 5,000 kg i rzucamy -jak już nam się trafi ta rybka, to mniejsza niż równe 5,000kg nie może być ze względu na limit dolny haka, a większa to już "legendarna" 5,001kg. Przeważnie wchodzi za pierwszym razem.

Gdyby jednak ta sama Gołomianka miała inną rekordową wagę, jak np. 5,200kg, to już by nie poszło tak łatwo, bo wykorzystując ten sam hak, wyławialibyśmy ryby z przedziału 5,000 do 5,200kg i jest 200 możliwości rożnego wyniku.. Im większa różnica między rekordową wagą ryby, a minimalną wagą połowu najbardziej dopasowanego haka, tym ciężej jest złapać "legendarną" rybę..

Na koniec tylko dopiszę o bezwzględnym warunku dla połowu "legendarnych" ryb -jest nim ukończony talent ZRĘCZNOŚCI w zakresie: "Większe ryby 3%" osobno dla słodkowodnych, osobno dla morskich. Miłego samodzielnego wyliczania !  :) 

Oczywiście stosowanie jak najlepszych zanęt jak najbardziej pomaga w osiągnięciu zamierzonego wyniku, choć np złapanie "legendarnej" Gołomianki tego nie wymaga..

Teoretycznie wystarcza dobrze dobrany haczyk i trochę cierpliwości.Ostatnio przy łowieniu hampali 115 na Amurze przez około tydzień po kilka kingów dziennie złowiłem tylko z 15 ryb gram od legendarnej , zmieniałem wędki żyłki ale i tak wpadała tylko 0.001 g od rekordu. W końcu postanowiłem użyć dziwnego zestawu z siłką 50% , i wtedy wpadła na pierwszą zanętę . Pewnie to przypadek ale kiedyś podobnie łowiłem  tilapię nilową , długo nie chciała wpaść a potem na jedna siłce 50% i już miałem 115.Pewnie jest to przypadek ale czy na pewno.

Dnia 13.01.2016 at 16:27, GKar napisał:

Tutaj napiszę o doborze haka: Każdy hak charakteryzuje maksymalna i minimalna granica połowu -nas będzie interesować ta minimalna i jest ona równa pomniejszonej dziesięciokrotnie wartości nominalnej haka.

Przykładowo: hak 23kg ma minimalną wagę połowu 2,3kg wobec czego złapiemy na niego jeszcze rybę 2,4kg i większą, ale już nie wejdzie na niego ryba 2,2kg..

tak , ale jest co najmniej 1 wyjątek Tucunare z Rio Negro można złowić na hak 93 kg mimo wagi ryby 9,213

13 godzin temu, wojtek111333 napisał:

tak , ale jest co najmniej 1 wyjątek Tucunare z Rio Negro można złowić na hak 93 kg mimo wagi ryby 9,213

Być może ten hak ma tylko w nazwie 93 kg, a tak naprawdę łowi jak 92kg -sprawdzę przy okazji.

7 godzin temu, GKar napisał:

Być może ten hak ma tylko w nazwie 93 kg, a tak naprawdę łowi jak 92kg -sprawdzę przy okazji.

Pewnie tak jest, kolejny błąd w grze , trochę ich za dużo ktoś mógł by w końcu je ogarnąć , szczególnie że ten istnieje od zmiany całego sprzętu w grze na nowy , czyli kawał czasu.Za dużo małych błędów w tej grze a chyba nie ma nikogo kto to sprawdza i naprawia bez interwencji graczy. A taki błąd chyba nie jest za skomplikowany do naprawy .

10 godzin temu, GKar napisał:

Musi łowić jeszcze mniej jak 92kg ponieważ minimalnie brały mi rybki 9,140kg.

@wojtek111333 może opracujesz temat legend łapanych błystkami? Widzę znasz się na rzeczy.. Rzecz w tym, że nie jestem pewien które dedyki miały jeszcze 10kg odcięcie oprócz Żarłacza i Suma -zawsze miałem za mało błystek na słodkowodne aby wszystkie wypróbować..

@matiX dzięki za wsparcie w prowadzonym doświadczeniu naukowym ;)

Edited by GKar

Niestety ja też nie ogarniam błystek dedykowanych , łowię na błystki z podanymi wagami.Nie jestem żadnym ekspertem od legendarnych ryb mam tylko 113 legendarnych ryb złapanych na 88 levelu , znajdź kogoś kto naprawdę łowi 115 , mi wpadają tylko przez przypadek .A przy okazji mam teraz sesję i nie mam czasu tego ogarnąć.

Dnia 13.01.2016 at 16:27, GKar napisał:

Na koniec tylko dopiszę o bezwzględnym warunku dla połowu "legendarnych" ryb -jest nim ukończony talent ZRĘCZNOŚCI w zakresie: "Większe ryby 3%" osobno dla słodkowodnych, osobno dla morskich. Miłego samodzielnego wyliczania !  :) 

TOTALNA BZDURA!!!

Wystarczy mieć wytrenowaną rybę do poziomu siódmego i łapie się 115. Ja robię od początku siłę w talentach i by zacząć zręczność to jeszcze trochę mi brakuje, co nie przeszkadza mi w łowieniu legendarnych ryb. 

Jak sam wskazałeś ten talent daje 3% do wielkości, a ryba na siódmym poziomie wyuczonym z gazetek daje 3,5% do wielkości.

Fakt iż przy ukończonej zręczności idzie to szybciej, ale nie jest to jedyna droga do "złotek".

Pozdrawiam.