Użytkowanie sprzętu spoza rangi gracza
4 4

211 posts in this topic

mam pytanie pro po mistrzostw do doświadczonych graczy jaką największą rybę da się wyciągnąć na sprzęt morski 125 kg (ryby w okolicach 350 kg są w zasięgu) ?

Kolego sa w zasiegu takie ryby ale co z tego jak na twoim poziomie maja wiekrze wedki co wyciagaja ryby blisko 1000 kg sa tez tacy co maja wedki nawet na 500kg bo tak szanowna administracja robi z graczami co graja programem do rybek zamiast usuwac takie konto to resetuja im poziom a oni sie ciesza bo kazde mistrzostwa wygrywaja sprawdz sobie osoby na pierwszych miejscach jakie maja rekordy to sie przekonasz jaka to uczciwosc w grze jest.

Tak wiem wczoraj przez takich gagatków wypadłem z 10-tki :(

A co do programów tego typu możliwe, że niedawno pojawiły się jakieś nowe. Wczoraj co jakiś czas sprawdzałem swoją pozycje w mistrzostwach, a także rekordy i wyniki graczy którzy byli za mną,aby wiedzieć ile mam zapasu. No i tak się zdarzyło, że zauważyłem bardzo dziwną sytuacje. A mianowicie gracz z rekordem 176 kg bodajże z 20-stej którejś pozycji wskoczył sobie w ciągu sekundy na 2 miejsce. Rekord oczywiście mu się zmienił na 350 kg plus parę gramów. Podobnych sytuacji tego typu było wczoraj na mistrzostwach więcej. Co o tym myślicie?

To jest tak co mistrzostwa i to graja pracownicy administracji bo jak inaczej to nazwac jak administracja niereaguje na to,juz tu pisali nietylko weterani tej gry nawet oni niemoga nic na to poradzic niedysponuja takim sprzetem jak ci co zajmoja pierwsza dziesiatke w mistrzostwach.Ostatnio widzialem goscia ktory mial poziom 24 z rekordem ryby na ponad 800kg to tak sie pytam jakim sposobem mozna wyciagnac taka rybe na tym poziomie nawet z sila 70% i klubowa 29% jest to nierealne na sprzet spoza rangi co był cosik 200kg zeby wyciagnac taka rybe musialby miec conajmniej 300kg jedni pisza ze to zresetowane konta ale ja juz w nic tu niewierze i mysle ze to administracja to robi bo brakuje im kasy czekaja na naiwnych jeleni co wladuja kase na ich konto po papierki i perly.Wysyarczy przypatrzyc sie jak sie nam to super łowi po kazdych prubach naprawy gry ze robia to po to bo widza ze gracze normalni cos umieja grac to musza bardziej utrudnic granie bo kasa im na konto niewplywa.

No i jeszcze perełki których bez dużego portfela nie da się zdobyć.  3 lata temu to była jedna z lepszych gier na flescha. Widzę ,że podczas mojej nie obecności starali się jak mogli aby to zmienić. weźmy chociaż na przykład dzisiejsze działanie bonusów na wielkość ryby wpływają oprócz (zanęty które i tak podzieli na lepsze i gorsze) bonusy do siły zwykłe i klubowe. Dawniej aby wyciągnąć dużą rybę wystarczyła tylko zanęta szybki komputer i dobra myszka( ryba często się zrywała nawet z bonusem do siły a teraz 3 razy się kliknie i ryba wyciągnięta nie wiem jak was ale mnie to strasznie nudzi) . Bonus do siły tylko ułatwiał wyciągnięcie ryby a teraz także na nią wpływa.

Piotrze teraz to niewiadomo jak to ustawiac bo to dziala jak szostka w totka mozna by powiedziec moze ktos pomysli ze glupio pisze ale taka jest prawda sam pewnie zauwazyles ze trudniej sie dzis lowi te rekordowe dawniej bylo to latwiejsze na zwyklej zanecie a dzis w turnieju na zanacie 15 minut i ani jedna sztuka niewchodzi to juz jest paranoja poustawiali czestotliwosc wylawianych ryb i tak to sie dzieje na dedykach ciezko sie zblizyc do rekordu ryby.Ja jak lowilem to rekordy moich ryb byly o 5 do 10 gram mniejsze od rekordu rzeczywistego a dzis w evenencie jak rekord np: ryba 513.020kg a ja w evenencie mam do wylowienia na 511 z drobnymi a wiekrzosc lowi sie na 508 raz sprubowalem dwa dni mi to zajelo i niewspomne ile zanet zuzylem na wylowienie tych ryb to byla masakra odrazu odniechcialo mi sie evenentow normalnym sposobem nieda sie tego zrobic.Najlepiej jak by cos yeblo admina w leb to by mu sie wrescie przestawilo w tej pale.

Szanowna Administracjo

Wszyscy o perłach i zwrotach, sądach a ja z innej beczki ale też coś chcę. Proszę o nagrody za drugie miejsce a nie trzecie w mistrzostwach. Podobno ten magiczny sprzęt z konta numer 1 został zabrany...56fa73194333d_Screenshot2016-03-2914-16- tylko, że ja jakoś nie widzę tego....

Marcin zapomnij o tym tu promuje sie złodzieji i oszustòw a nie uczciwych graczy mozemy sobie dowoli narzekac i tak to jak grochem o sciane.

Dziekujemy administracjo za kuferek za 5 monet. Uważam, że rekompensata jest w porządku. Uważam temat za zamknięty :) 

Dnia 29.03.2016 at 14:20, Marcin napisał:

Szanowna Administracjo

Wszyscy o perłach i zwrotach, sądach a ja z innej beczki ale też coś chcę. Proszę o nagrody za drugie miejsce a nie trzecie w mistrzostwach. Podobno ten magiczny sprzęt z konta numer 1 został zabrany... tylko, że ja jakoś nie widzę tego....

Oczywiście, że nie.. Ponadto widzę na Let's Fish jakieś nowe konta amerykańskie nisko lvl, które nagle łowią o 50kg więcej na rybie niż najlepsi dysponujący max wędkami.. Przykład niżej..

Homey amator1.jpg

Homey amator2.jpg

Może to kwestia posiadanych talentów np siła + fachura, dobry, mocny przypon, siła 70% + 29% klubowa? 50 kg to nie tak dużo na rybie

4 godziny temu, ZŁY_POSEJDON napisał:

Może to kwestia posiadanych talentów np siła + fachura, dobry, mocny przypon, siła 70% + 29% klubowa? 50 kg to nie tak dużo na rybie

Jak pisałem "najlepsi" to raczej nie miałem na myśli rozważań takich graczy jak TY, czy Piotrekkk. 310 kg na morską 85kg jest niemożliwe do osiągnięcia w jakiejkolwiek konfiguracji bonusowej czy talentami chyba, że ktoś posiada przypon pochodzący ze zresetowanego konta kilkadziesiąt lvl wyżej.

Edited by GKar

Ja mysle ze nie tylko to wiadome jest jakie sa programy i widzialem jak to dziala ustawia sie kilogramy i taka sie rybke lowi i nietrzeba miec super sprzetu tyle w temacie.

W randze Mistrz w poprzednich mistrzostwach także mieliśmy swojego "giganta":  300 KG nad resztą stawki (w tym nad czołówka złożoną z graczy którzy w każdych mistrzostwach sa w czołówce więc raczej maja najlepszy możliwy  dla tej rangi sprzęt)

open.PNG

i jeszcze skrócona metryczka mistrza (pozostali gracze z czołówki tej rangi maja rekordy nie przekraczajace 1000 Kg.

estrad.PNG

Akurat tego gracza kojarzę. Ma on wędke morską starą 350 kg, która po "rebalansie" zyskała wagę 400 kg (tak jak dawna 250kg obecnie jest 300 kg). Jest to więc sprzęt nabyty legalnie i oczywiście za banknoty $, bo tylko tak można ją było wtedy kupić. Moim zdaniem to jest wyjątek - o wiele więcej graczy jest z dawną 250 kg obecnie 300 kg w randze ekspert oraz profesjonalista.

Co nie zmienia oceny , ze jest to ewidentne wypaczenie spowodowane niechlujstwem i ze wszyscy pozostali uczestnicy mistrzostw poza wymienionym powyżej mistrzem maja prawo czuć się oszukani i naciągnięci. Wydali pieniądze na najlepszy szprzęt,magie, sonary i dopalacze a okazało się, ze 1 miejsce (i największa nagroda)  było wyłączone z rywalizacji. Poza tym nie znasz dnia ani godziny. W tych mistrzostwach mieliśmy jednego gracza z ponadpoziomowym sprzętem do innego mogą się zgłosić 3 albo 4. Dlatego dopóki admin nie zrobi z tym porządku wole nie szarpać sobie nerwów i z definicji nie startuje w fikcji zwanej OPEN i namawiam do tego każdego komu nie pasuje robienie za frajera.

10 godzin temu, darkiel napisał:

Co nie zmienia oceny , ze jest to ewidentne wypaczenie spowodowane niechlujstwem i ze wszyscy pozostali uczestnicy mistrzostw poza wymienionym powyżej mistrzem maja prawo czuć się oszukani i naciągnięci. Wydali pieniądze na najlepszy szprzęt,magie, sonary i dopalacze a okazało się, ze 1 miejsce (i największa nagroda)  było wyłączone z rywalizacji. Poza tym nie znasz dnia ani godziny. W tych mistrzostwach mieliśmy jednego gracza z ponadpoziomowym sprzętem do innego mogą się zgłosić 3 albo 4. Dlatego dopóki admin nie zrobi z tym porządku wole nie szarpać sobie nerwów i z definicji nie startuje w fikcji zwanej OPEN i namawiam do tego każdego komu nie pasuje robienie za frajera.

Darkiel tak jest na każdym portalu na wszystkich niskich rangach. Są tak zwane konta śpiochy, które czekają żeby wejść, pograć i wygrać ( mają oczywiście sprzęt niedostępny na danym poziomie ). Zgłoszenia nic nie dają - zgłaszałem nie raz, nawet Rennard odpisał, że pewnemu graczowi zabrano sprzęt. Po czym tydzień ten gracz rzucił o 2 tony więcej w mistrzostwach....poprosiłem o nagrody z 2 miejsca a nie 3, które zająłem ale...oczywiście brak odzewu :P

A jak byś się czuł jakby Ci zabrali wędki, które nabyłeś legalnie za banknoty? I to nie w promocji typu za "jedną" perłę. Jedyny sposób moim zdaniem to zaproponować tym graczom zwrot banknotów + jakaś rekompensata, ale jak znam życie nie każdy się na to zgodzi :)

27 minut temu, ZŁY_POSEJDON napisał:

A jak byś się czuł jakby Ci zabrali wędki, które nabyłeś legalnie za banknoty? I to nie w promocji typu za "jedną" perłę. Jedyny sposób moim zdaniem to zaproponować tym graczom zwrot banknotów + jakaś rekompensata, ale jak znam życie nie każdy się na to zgodzi :)

Ja NIE kazałem zabierać. Wystarczy możliwość użycie od lv od jakiego można użyć a nie użytkowanie spina 385 na lv 30....tu nie chodzi tylko o sławną morską 250 ze starych czasów....jeżeli gracz dostawał za karę reset na starych zasadach ( lub robił go sam) to efektem był lv 1 i cały sprzęt jaki miał i....zwrot banknotów....no to faktycznie była to niewiarygodna kara...chcesz pograć z takim kimś jak Ty masz np spina 80 a on 385? i widzisz równe szanse w mistrzostwach?

Po co zabierać, po co $ oddawać? Wystarczy zablokować tak jak w sklepie, czyli w plecaku kłódeczka na sprzęt, którego nie można nabyć na danym levelu. Dojdzie delikwent do odpowiedniego poziomu sprzęt się odblokuje. Takim sposobem można to załatwić "hurtowo" a nie bawić się osobno z każdym kontem.

3 people like this

Pomysł ciekawy :) a co powiecie o tych co łowią programami? Charles proxy i Cheat engine? z nimi tez nie mamy równych szans. Co z tego ze wszyscy mają takie same wędki jak i tak się nie zbliżysz na tyle do rekordu ryby co taki oszust i jest to nie do wykrycia ani nie do udowodnienia, a administracja jest wobec takich bezradna

2 minuty temu, ZŁY_POSEJDON napisał:

Pomysł ciekawy :) a co powiecie o tych co łowią programami? Charles proxy i Cheat engine? z nimi tez nie mamy równych szans. Co z tego ze wszyscy mają takie same wędki jak i tak się nie zbliżysz na tyle do rekordu ryby co taki oszust i jest to nie do wykrycia ani nie do udowodnienia, a administracja jest wobec takich bezradna

No i dochodzimy do sedna....po co blokować? Przecież Ci bez Charlesa będą gonić tamtych kupując, kupując i kupując.....oczywiście bez szans....więc ??? Na FB ten temat znam od podszewki i uwierz mi takiego syfu jak tam to nie widziałeś....co powiesz na gracza, który wygrywa każde mistrzostwa wędkarza doskonałego od pół roku?  pewnie dobry jest i tyle....a 30 gram od sumy ryb 4 tony tylko o tym świadczy

1 person likes this

Dnia 26.03.2016 at 15:16, piotr2511 napisał:

mam pytanie pro po mistrzostw do doświadczonych graczy jaką największą rybę da się wyciągnąć na sprzęt morski 125 kg (ryby w okolicach 350 kg są w zasięgu) ?

Juz ktoś odpowiadał na to pytanie -max okolice 350-360kg ze standardowym przyponem 5kg, 70% siła, 28-29% klubówka z talentem siły.

Edited by GKar

3 godziny temu, dabar napisał:

Po co zabierać, po co $ oddawać? Wystarczy zablokować tak jak w sklepie, czyli w plecaku kłódeczka na sprzęt, którego nie można nabyć na danym levelu. Dojdzie delikwent do odpowiedniego poziomu sprzęt się odblokuje. Takim sposobem można to załatwić "hurtowo" a nie bawić się osobno z każdym kontem.

Już w tym temacie dawno padła taka propozycja, tylko co z tego, skoro nawet nie wiadomo, czy kogokolwiek na górze to zainteresowało.. Odzewu tez żadnego..

1 godzinę temu, GKar napisał:

Takim sposobem można to załatwić "hurtowo" a nie bawić się osobno z każdym kontem.

Gdyby takie coś wprowadzili, to nikt nie mógł by używać np sonarów ani magii przed 50 poziomem, a jak znam życie powstałby z tego jeszcze większy cyrk

4 godziny temu, Marcin napisał:

No i dochodzimy do sedna....po co blokować? Przecież Ci bez Charlesa będą gonić tamtych kupując, kupując i kupując.....oczywiście bez szans....więc ??? Na FB ten temat znam od podszewki i uwierz mi takiego syfu jak tam to nie widziałeś....co powiesz na gracza, który wygrywa każde mistrzostwa wędkarza doskonałego od pół roku?  pewnie dobry jest i tyle....a 30 gram od sumy ryb 4 tony tylko o tym świadczy

I racja -sedno sprawy jest tutaj, gdzie zaczynają się konkrety: przykłady lewych wyników, lewego sprzętu, a jedyną odpowiedzią są wtrącenia malkontentów, którym wiecznie coś nie pasuje, bo to, bo tamto, bo siamto.. Tyle tylko, że jak TSG poczuło, że jakaś forsa uciekła, to wszystko dało się zabrać i nikt jakoś nie przejął się możliwymi pozwami, więc można sobie darować z góry taką fałszywą troskę o poprawność.

1 godzinę temu, GKar napisał:

są wtrącenia malkontentów, którym wiecznie coś nie pasuje, bo to, bo tamto, bo siamto

Odkąd czytam to forum i piszę na nim to właśnie jesteś taką osobą, której wiecznie coś nie pasuje w tej grze :) może stwórz swoją i tam uskuteczniaj swoje "genialne" pomysły, bo uważasz ciągle, że tylko ty masz racje, a reszta się myli, nawet jak podają konkretne argumenty. To udajesz ze ich nie widzisz. Napisałem jasno  "Gdyby takie coś wprowadzili, to nikt nie mógł by używać np sonarów ani magii przed 50 poziomem, a jak znam życie powstałby z tego jeszcze większy cyrk"
Jaki jest Twój kontrargument? (bo jak na razie zmieniłeś temat)

1 person likes this

5 godzin temu, ZŁY_POSEJDON napisał:

Gdyby takie coś wprowadzili, to nikt nie mógł by używać np sonarów ani magii przed 50 poziomem, a jak znam życie powstałby z tego jeszcze większy cyrk

Jakoś nie widzę logiki w powyższym stwierdzeniu jak również żadnego związku z tematem dyskusji. Co mają sonary i magia do poziomów graczy? Jedno i drugie można bez problemu legalnie zdobyć czy to w formie nagród za eventy czy tez za codzienne losowanie.  Sonary i magia nie są przypisane do poziomu graczy, tu nie ma żadnej analogii z dostępnością sprzętu który jest ścisłe powiązany z poziomem gracza i to, ze potrafił się znaleźć w posiadaniu graczy ze zbyt niskim poziomem jest wypaczeniem wynikłym bądź to z niechlujstwa ( fatalnie przeprowadzony rebalans) i błędów programistów bądź nielegalnych działań graczy którzy z premedytacją wykorzystali te błędy (reseciarze i im podobni) .

Jak by nie było, dopóki wypaczenia nie zostaną naprawione dla mnie rywalizacja pvp nie będzie miała sensu, podobnie jak i inwestowanie w grę realnych pieniędzy. A problem botów i programów hakujących grę to osobny temat. 

Różnica jest taka, że z tym pierwszym problemem (ponadpoziomowy sprzęt) łatwo można sobie poradzić (tylko trzeba chcieć), a z oszustwami hakerów sprawa wydaje się bardzo trudna.

Edited by darkiel

oooo giną moje posty :D

dokładnie sonary i magia nie ma kompletnie znaczenia w tym temacie...tutaj chodzi np o mistrzostwa rangi profesjonalista gdzie max to kij 125. I co się dzieje jak wpadła sławny kij 250 ( 300 kg ) przy dużych rybach? WYNIK X 2...W takim wypadku po co kupować kij 125 i liczyć na coś? Dobrze, że część graczy w tej randze odeszła to teraz tylko podium zajmują a wcześniej cała 10-tka była z innej planety - mówię o randze profi na FB.

No i wracając do tematu czy sprzęt był nabyty legalnie czy nie. Zgadzam się, że zabierać nie można ( chociaż znalazłbym sytuacją kiedy można ) ale wystarczy wspominana wcześniej kłódka :D

A żeby nie być gołosłownym, że na FB to nie sławne 250 schowane a resety kont posłużę się małym przykładem. To są konta 1 osoby, zdjęcia są sprzed pewnego czasu ale pokazują doskonale o co mi chodzi.....i jak z nimi walczyć??  

P.S. Żeby była jasność lv w tej chwili są tam wyższe ale....z kijami się nie zmieniło nic ( bynajmniej tydzień temu 1 z kont wykręciło dwa razy więcej niż gracz na drugim miejscu )

11988341_764180510358417_6589257218086735973_n.jpg

11990403_764180427025092_2365523722330707943_n.jpg

11999040_764180470358421_3419469792704740661_n.jpg

12004820_764180333691768_2176027959637039566_n.jpg

11 godzin temu, darkiel napisał:

Co mają sonary i magia do poziomów graczy?

Jak to co mają? przecież perły są dostępne od 50 poziomu, tak samo jak magiczne błystki, sonary itp. Jeśli załatwi sie hurtowo ten temat, ze będzie kłódeczka to gracze z poziomem poniżej 50 będa mieli owe kłódeczki na sonarach i magii chociażby. Widzicie więc sami, że trzeba trochę wyobraźni by robić dobre zmiany w tej grze, a bez testów może się to skończyć takim cyrkiem, że głowa mała.

5 minut temu, ZŁY_POSEJDON napisał:

Jak to co mają? przecież perły są dostępne od 50 poziomu, tak samo jak magiczne błystki, sonary itp. Jeśli załatwi sie hurtowo ten temat, ze będzie kłódeczka to gracze z poziomem poniżej 50 będa mieli owe kłódeczki na sonarach i magii chociażby. Widzicie więc sami, że trzeba trochę wyobraźni by robić dobre zmiany w tej grze, a bez testów może się to skończyć takim cyrkiem, że głowa mała.

No ale nie rozumiem o co Ci chodzi. Przecież gracz z lv poniżej 50 nie ma nawet dostępu do pereł więc siłą rzeczy nie ma możliwości kupowania ani sonarów ani magików....jedyna możliwość to z kuferków klubowych od innych graczy lub jako nagrody no za logowanie. Proszę bardzo widać jak na dłoni...Brak na pasku możliwości zakupu a w sklepie brak chociażby kuferków perłowych czy sonarów lub magiii

Screenshot 2016-04-05 01-48-36.jpgScreenshot 2016-04-05 01-49-23.jpg

No właśnie :) czyli dostał od klubu albo wygrał w evencie, a nie mógłby nawet używać bo by miał założoną "kłódeczkę" lub w ogóle by nie miał widocznych tak jak było ze zdrapkami legendarna ryba na poziomie mniejszym niż 50

To samo by się działo z przyponami z następnej rangi oraz innymi itemami, które były do wygrania podczas paru mistrzostw. Wygrali legalnie i co??? nie mogą używać??? wtedy było by to oszustwo. Także panowie pomysł totalnie nietrafiony.

@Marcin i @darkiel -darujcie sobie dyskusje z tymi klakierami od TSG -ile by screeenów nie wrzucić i jakich argumentów nie użyć, to zawsze uczepią się choćby brudu spod paznokci, aby tylko coś namieszać i okazać jacy są nieszczęśliwi, że ktoś się domaga równych zasad w grze, czy nawet egzekwowania kulawego regulaminu. Ja z nimi już dawno zakończyłem dyskusję.

Ktos tu chyba mial racje, ze nie docieraja do Ciebie zadne logiczne argumenty. Na paru mistrzostwach swiatecznych mozna bylo wygrac przypony z wyzszej rangi, ale Ty sobie wymyśliles zeby to zablokować i tak ma byc... Szkoda pisać z Tobą.

Magia i sonary nie należą do tematu.  Czy tak trudno zrozumieć różnice miedzy absurdem i ewidentnym błędem jakim było incydentalne  przyznanie możliwości zdobycia  ponadpoziomowego sprzetu  (przypony) w formie nagród za mistrzostwa (nawiasem mówiąc owe mistrzostwa prawdopodobnie w większości padły łupem reseciarzy lub boterów więc admin stworzył niejako samonapędzający sie mechanizm wypaczający grę) od dostępnej dla każdego gracza możliwości stania się posiadaczem magii i sonarów czy to z regularnie odbywających się konkursów czy też za sprawą prezentów klubowych?  50 poziom od którego można nabyć te przedmioty w sklepie rozgranicza jedynie dostępność tych przedmiotów.  Gracze z poziomów poniżej 50 maja ograniczony dostęp, a z poziomów 50+ nieograniczony. Gracze do poziomu 50 z racji wspomnianych ograniczeń muszą korzystać z magii i sonarów z rozwagą ale wszyscy maja ten sam problem tu nie ma  wielkich wypaczeń o ile w ogóle jakiekolwiek są.  

Z owym ponadpoziomowym przyponem sytuacja jest zupełnie inna. Co innego by było gdyby taki przypon był regularnie dostępny do wygrania na przykład za zrobienie eventu. Wtedy można by było mówić o analogii  z magią i sonarami. Każdy gracz w dowolnej chwili miałby możliwość zdobycia takiego przyponu co wyrównywałoby szanse.

To, że na mistrzostwach można było wygrać sprzęt ponadpoziomowy było ewidentnym wypaczeniem (samonapędzające się koło wypaczeń bo takie zwycięstwo często osiągnięte nieuczciwie ułatwiało kolejne jeszcze łatwiejsze zwycięstwa i pozbawienie reszty graczy jakichkolwiek szans). Gdyby admin miał wyobraźnię i zależało mu na uniknięciu wypaczeń związanych z ponadpoziomowym sprzętem, to możliwość używania tak zdobytego sprzętu od samego początku powinna respektować ograniczenia poziomowe.  Zyskiem gracza byłoby zdobycie tego sprzętu ("za darmo" ) czyli nie w sklepie tylko w formie nagrody, ale z prawem użytkowania dopiero po osiągnięciu poziomu właściwego dla danego sprzętu.

Założenie "poziomowej kłódki" na ponadpoziomowy sprzęt zdobyty w mistrzostwach w żaden sposób nie łamie praw jego właścicieli a jest jednym z najprostszych rozwiązań zapobiegających wypaczeniom związanych z posiadaniem i używaniem takiego sprzętu.

2 people like this

No dobra można sie z tym zgodzić po część ( w przeciwieństwie do twojego kolegi docierają do mnie pewne argumenty). Tylko zadaj sobie jedno podstawowe pytanie? kto do tego wszystkiego dopuścił dając przypony ponad rangę, przeprowadzając nieudolnie "rebalans" itp? Ani ja, ani ty... ani żaden inny gracz. To dlaczego oni mają teraz za to odpowiadać? i nie używać sprzętu który zakupili za banknoty? Dlaczego mają wejść do gry któregoś pięknego dnia i zobaczyć że aaaa nie grasz już tą wędką bo tak chciał kolega Darkiej i GKar? Myślę, że to było by nie fair. Niech za to odpowiada ten to co wprowadził. 
Tak jak ostatnia sytuacja z zakupem sprzętu za perły po promocyjnej 1 perle. Zabrano przedmioty, ale perły oddano. Dlatego moim zdaniem najlepszym wyjściem z tej sytuacji było by odebranie sprzętu, zwrot banknotów za wędkę, wzmacniacz, żyłkę, przypon i co tam jeszcze jest ponad rangę, tak aby gracz bez dodatkowej inwestycji w danej chwili mógł grać dalej ulubione mistrzostwa, ryby dnia itd (bo za zwrócone banknoty będzie w stanie kupić nową wędke dostępną w tej randze) a w Waszej propozycji jest pewna luka - zablokowanie sprzętu naraża gracza na dodatkowe koszty sięgające kilkuset złotych, by mógł nadal grać mistrzostwa w danej randze. A pamiętajmy, że to nie gracz powinien za tą sytuację odpowiedzieć i "zapłacić". 

Na koniec jeszcze prosciej. Wyobraz sobie ze zakupiles banknoty za 500 zł w danej randze, kupiles wedke za nie i grasz mistrzostwa i ryby dnia, bo lubisz brać w nich udział. Nagle ktoś przeprowadza "rebalans" i za jakiś czas masz kłódkę na sprzęcie, a sprzęt będzie odblokowany dopiero za 2 rangi ( tak jest w przypadku morksiej 250kg obecnie 300kg, która była dostępna od 25 poziomu a jest obecnie dopiero od 58 ( to aż dwie rangi!!!). By grać nadal mistrzostwa w tej randze, mało tego i w następnej musisz kupić znowu banknoty i znowu dokonać zakupu wędki tym razem morskiej 125 kg lub 210 kg, a przecież cała ta sytuacja to nie jest Twoja wina lecz administracji. Więc kto powinien za to odpowiedzieć?

Tłumaczenie, że mozesz nabic level tez odpada bo czym? wędkami małymi za monety jest to proces żmudny i długotrwały, poza tym konto jest już zepsute bo brakuje osiągnieć z dwóch rang, które przeleciałeś nabijając level jeśli nie chcesz ponownie inwestować i cała frajda z gry ochodzi. Konto na smietnik... kto za to ma odpowiedzieć pytam na koniec? Gracz?

Edited by ZŁY_POSEJDON

Posejdon, to nie koledzy Darkiel i Gkar tego wymagają tylko zwykła uczciwość i sprawiedliwość. Gracz któremu by włączono poziomową kłódke w istocie za nic by nie odpowiadał, po prostu zacząłby podlegać takim samym regułom gry jak reszta graczy.  Źle stawiasz problem. Chodzi o to , żeby zabrać niesprawiedliwe i niczym nieuzasadnione przywileje tym graczom którzy uzyskali je bądź to dzięki błędom admina (rebalans, wypaczeniogenne i nieprzemyślane nagrody w konkursach) bądź dzięki wykorzystywaniu błędów w grze  (niedopracowany mechanizm resetu) co jest nielegalne niezgodne z regulaminem. Gdzie tu widzisz działanie na szkodę tych graczy? Stracą na tym pieniądze? Wszak dostali ten sprzęt w wyniku błędów i maja tego świadomość.  To co do tej pory dzięki temu sprzętowi i braku chęci admina do naprawy błędu niesłusznie uzyskali to ich. Niech się z tego cieszą.

Chore i śmieszne jest nazywanie powrotu do zdrowych zasad jakim byłoby zamkniecie dostępu do ponadpoziomowego sprzętu, prześladowaniem graczy którzy takiego sprzętu używają.

Wszak sprzętu nikt im nie ma zamiaru odbierać.  Można by tu wysnuć analogie do posiadania auta wygranego na loterii. Możesz je posiadać, ale używać  dopiero po nabyciu uprawnień do prowadzenia takiego pojazdu.

1 godzinę temu, ZŁY_POSEJDON napisał:

Na koniec jeszcze prosciej. Wyobraz sobie ze zakupiles banknoty za 500 zł w danej randze, kupiles wedke za nie i grasz mistrzostwa i ryby dnia, bo lubisz brać w nich udział. Nagle ktoś przeprowadza "rebalans" i za jakiś czas masz kłódkę na sprzęcie, a sprzęt będzie odblokowany dopiero za 2 rangi ( tak jest w przypadku morksiej 250kg obecnie 300kg, która była dostępna od 25 poziomu a jest obecnie dopiero od 58 ( to aż dwie rangi!!!). By grać nadal mistrzostwa w tej randze, mało tego i w następnej musisz kupić znowu banknoty i znowu dokonać zakupu wędki tym razem morskiej 125 kg lub 210 kg, a przecież cała ta sytuacja to nie jest Twoja wina lecz administracji. Więc kto powinien za to odpowiedzieć?

Tłumaczenie, że mozesz nabic level tez odpada bo czym? wędkami małymi za monety jest to proces żmudny i długotrwały, poza tym konto jest już zepsute bo brakuje osiągnieć z dwóch rang, które przeleciałeś nabijając level jeśli nie chcesz ponownie inwestować i cała frajda z gry ochodzi. Konto na smietnik... kto za to ma odpowiedzieć pytam na koniec? Gracz?

To ty chcesz wszystko mieć na skróty? Wszyscy gracze podlegaja tym samym prawom. To , ze dostałeś kłódke przesuwa w czasie możliwość skorzystania z zakupionego sprzętu. I tak kiedyś ten sprzęt musiałbyś kupić. Pieniędzy nie wyrzuciłeś w błoto. Sprzet bedziesz uzywał zgodnie z jego przeznaczeniem tylko nieco później. Chcesz grac wcześniej mistrzostwa to zakup sprzęt właściwy dla danej rangi po rebalansie. Proste i uczciwe. A nie korzystać z przewag których nie mogą osiagnąć inni, czyli niejako oszukiwać resztę graczy.

Wielu z tych "rebalansiarzy" w swojej nieuczciwości względem innych graczy posunęło się do tego stopnia, że startują tylko w tych mistrzostwach w których ten ich ponadpoziomowy sprzęt daje im wyraźną przewagę. Nie startuja w zawodach w których są małe ryby (rekordy w zasięgu sprzętu pozostałych graczy) bo szkoda im tracić doświadczenie. Chcą jak najdłużej korzystać z niesprawiedliwej przewagi jaka uzyskują dzięki posiadaniu sprzętu niedostępnego dla rywali.

I o jakim ty śmietniku mówisz? Nic się nie zmienia. Po prostu musisz dorosnac do posiadanego sprzętu i tyle. Mozesz do niego dorastac dłuzej lub krócej w zależności od tego jakie decyzje podejmiesz. Wszyscy Twoi rywale podlegają tym samym regułom.

Edited by darkiel

No muszę się zgodzić. Są konta, które grają tylko mistrzostwa na duże ryby morskie aby pokazać siłę kija 300. Na FB takich kont są minimum 3 czyli całe podium zajęte. Taki stan trwa dobrych kilka miesięcy....no i poruszony temat kasy - więc pytam się jak mają się czuć gracze, którzy kupili kij 125 za banknoty, za realną kasę i daje im on co?? miejsce najwyżej w 10-tce...więc tamtych byśmy skrzywdzili jakąkolwiek decyzją a co z tymi w takim razie???? To może Ci pokrzywdzenie mają bić lv i uciekać z tej rangi??

Widzę, że tu każdy walczy o "sprawiedliwość", ale swoją.

10 godzin temu, ZŁY_POSEJDON napisał:

zablokowanie sprzętu naraża gracza na dodatkowe koszty sięgające kilkuset złotych, by mógł nadal grać mistrzostwa w danej randze.

Zgadzam się z tym oraz z tym, że taki gracz musi ponownie zainwestować środki aby mógł grać mistrzostwa w danej randze jeśli taka blokada miała by miejsce. Za błędy w grze nie mogą odpowiadać gracze - ani ci którzy kupili sprzęt za banknoty przed rebalansem, ani ci którzy kupili po.

9 godzin temu, darkiel napisał:

Stracą na tym pieniądze? Wszak dostali ten sprzęt w wyniku błędów

Oni tego sprzętu nie dostali tylko kupili za BANKNOTY a te się kupuję przelewając realne pieniądze więc z tym się nie zgodzę.

Tu już ktoś napisał, że ta walka o niby sprawiedliwość dla wszystkich graczy sprowadza się do tego, że każdy forsuje te pomysły, które pozwolą mu w końcu wygrywać, nie patrząc na innych graczy (w tym wypadku tych sprzed rebalansu)

I przez kilku cwaniaczków setki albo i tysiące graczy przechodzących przez dana range ma zbierać w dupę? Zastanówcie się co piszecie. Jeżeli nie blokada sprzętu to jest inne wyjście:

w uznaniu zasług - ich bezkonkurencyjności na danym poziomie (bo przecież jak pokazują MS nie ma od nich lepszych) - podwyższyć cwaniakom poziom do takiego, na którym można kupić wędkę, która posiadają.

Teraz chyba nikt nie powie, że będą na tym stratni.

Haha jak żyje większej głupoty nie czytałem. A chciałbyś żeby nagle przeleciały ci dwie rangi bez żadnych medali i pucharków? konto staje się niekompletne i do wyrzucenia... Czyli nie dość że ktoś zapłacił kasę administracji za wędki, potem przyszedł rebalans (przeprowadzony nieudolnie) to jeszcze teraz ma za to ten ktoś odpowiadać i być pozbawiony szansy rywalizacji w dwóch następnych rangach. Kolego zastanów się dobrze następnym razem zanim coś napiszesz :)
Poza tym jakby mi administracja grzebała w doświadczeniu to to już przestaje być śmieszne, bo to oznacza że każdy ich ziomek może mieć zrobione z kontem co tylko zechce. Tak jak np woodu zmienili nicka na kappa123 który obecnie gra w KOMPANI BRACI.

Edited by ZŁY_POSEJDON

Podsumowując:
Pomysłów parę padło jak rozwiązać tą sytuację. Każdy z nas ma typy, które pomysły są lepsze, a które gorsze ( i niestety w tym temacie nie udało się nam osiągnąć konsensusu):

Ja i Bandziorno jestem za zabraniem nadmiarowego sprzętu, zwrotem banknotów za ich zakup (tak jak w przypadku ostatniego błędu ze sprzętem za perły) + rekompensata za niedogodności. (rozwiązanie dla wszystkich graczy korzystne, bo od tej pory nie ma już w grze nadmiarowego sprzętu i wszyscy są happy)

GKar i darkiel za zablokowaniem sprzętu kłódeczką do osiągnięcia wymaganego poziomu by go użyć (tak jak w sklepie - niestety rozwiązanie uderza w graczy, którzy kupili legalnie sprzęt za banknoty przed rebalansem, bo nie będą mogli grać bez kolejnego zakupu banknotów ulubionych mistrzostw przez jedną lub dwie rangi)

Może teraz niech wypowie się ktoś z TSG lub administracji na ten temat? (bo jak zwykle cisza)

25 minut temu, ZŁY_POSEJDON napisał:

A chciałbyś żeby nagle przeleciały ci dwie rangi bez żadnych medali i pucharków?

Zgodziłbym się z tobą gdyby oni grali. Ale z tego co czytam wynika, że oni NIE grają a TYLKO brużdżą innym w mistrzostwach.

Aaa i jeszcze jedno, za 1-3 miejsca w MS wygrane "nienależnym" sprzętem zgarnęli juz wystarczająco dużo $ i wszelkiego innego dobra żeby nie trzeba było im nic rekompensować.

Edited by dabar

2 minuty temu, dabar napisał:

Zgodziłbym się z tobą gdyby oni grali. Ale z tego co czytam wynika, że oni NIE grają a TYLKO brużdżą innym w mistrzostwach.

Ale jak im zabiorą ten sprzęt to już bruździć nie będą, tylko kupią sobie za zwrócone banknoty wędkę dostępną w tej randze i będą mogli zdrowo rywalizować na równych szansach. A jak im się zablokuje sprzęt lub podgoni level to takiej szansy mieć nie będą. Chcemy sprawiedliwości, to chciejmy jej dla wszystkich, a nie tylko dla siebie.

16 minut temu, ZŁY_POSEJDON napisał:

Ale jak im zabiorą ten sprzęt to już bruździć nie będą, tylko kupią sobie za zwrócone banknoty wędkę dostępną w tej randze i będą mogli zdrowo rywalizować

:) Wierzysz w to co piszesz? Oni nie będą nigdy zdrowo rywalizować. To jest taki rodzaj ludzi, którzy nie umieją "zdrowo" za to doskonale umieją kombinować. Jak im zabiorą sprzęt to konta pójdą w zapomnienie i będą służyć innym tylko jako dostarczyciele $ w pojedynkach.

20 minut temu, ZŁY_POSEJDON napisał:

Chcemy sprawiedliwości, to chciejmy jej dla wszystkich, a nie tylko dla siebie.

Właśnie myślę o tych WSZYSTKICH - wszystkich z wyjątkiem kombinatorów i oszustów. Osobiście gram tylko jednym kontem a wędka 350/400 była miją najmocniejszą wędką lata temu więc temat mnie właściwie nie dotyczy.

1 person likes this

Wiecie Szanowni panstwo moim zdaniem jest na to rozwiazanie jedna wedka za pieniazki z gry jedna za banknoty i jedna za perły a nie jak teraz jest na range przypada nieraz 3 wedki mysle ze to by sie uspokoiło kazdy by miał równe szanse było by jak w turkach.