Użytkowanie sprzętu spoza rangi gracza
4 4

211 posts in this topic

Chciałbym się dowiedzieć, jaka jest oficjalna polityka firmy względem graczy użytkujących sprzęt, którego nie można kupić oficjalnie w sklepie na danym poziomie (randze)? Jak zapewne zorientowani wiedzą, sprzęt ten pochodzi z dwóch źródeł: ze zresetowanych kont i tzw "starych kont", które podczas przeszeregowania rang zachowały stare wędki, z czego typowym przykładem może być wędka morska 250kg (obecnie 300Kg) kiedyś dostępna od 25lvl a obecnie kilka rang później. Natomiast co do pierwszego przypadku, sprzęt jakim dysponują ci gracze był uzależniony od tego, na jakim poziomie resetowali swoje konta, czy też prowokowali do zresetowania np poprzez wgranie i użytkowanie starego bota.

O wpływie na grę tego sprzętu w posiadaniu co najmniej kilkudziesięciu graczy pisano setki zgłoszeń do supportu.. -wypaczane są wyniki w mistrzostwach i rybach dnia, gdzie dochodziło do paradoksalnych sytuacji, gdzie 2-3 pierwsze osoby miały w danej randze 2 do 4 razy większe rekordy ryb niż pozostali. Obserwując poczynania twórców gry, można odnieść wrażenie, że czekają, aby problem rozwiązał się sam, a tymczasem się nie rozwiąże, bo Ci gracze doskonale wiedzą, że im dłużej wysiadują na tych poziomach i zgarniają wszystkie nagrody z podium, tym więcej zarobią za free. Co PAŃSTWO na to?!

Hej wiemy o tej kwestii było to związane z rebalansem gry, który miał miejsce wcześniej.

Jeżeli chodzi o konta resetowane to po resecie nie posiadają żadnego sprzętu. Sytuacja z zakupem sprzętu w loterii została naprawiona.

Co do kont tzw. starych to prawda, że mogą się trafić takie ze starym sprzętem.

Na obecną chwilę ta kwestia czeka na realizację. Jest to bardzo skomplikowany problem, który dotyka zakupionego sprzętu przez graczy.

Postaramy się tym zająć najszybciej jak to możliwe, niestety na obecną chwile nie mogę podac, kiedy to będzie.

Zenek 

27 minut temu, Zenek napisał:

W kwestii przypomnienia to ten "rebalans" został wprowadzony w październiku 2014 roku. Wtedy wędki pozmieniały swoje wagi i zmieniły się levele wymagane dla danego sprzętu.

Ktoś mógłby złośliwie napisać, że strasznie długo trwa naprawa błędu ;)

1 person likes this

@Burzanov, czy naprawdę uważasz, że ktoś przez rok grając w mistrzostwa nie przeskoczyłby rangi? Problemem na dziś są sprzęty zdobyte w loteriach, co w listopadzie było chyba jeszcze możliwe, teraz chyba już nie.

1 person likes this

Jeśli tylko gra mistrzostwa? Zresztą tych kont mogą być setki. Chodzi o sam fakt. Wystarczy, że zagra mistrzostwa raz na dwa-trzy miesiące i pozbawi szans na zwycięstwo akurat wtedy grających.

A znasz takie osoby? Bo ja nie, mimo, że z częścią osób z topki mam kontakt. Mają sprzęt kupiony z loterii, kiedy było to możliwe. Inni - nie wiem. Kwestia miesiąca lub dwóch - problemu nie będzie bo ludzie pójdą w górę.

Ok, pomińmy osoby, które grają aktywnie cały czas i ta zmiana ich dotyczyła. Co z tymi, którzy "odkurzyli" konta np w zeszłym tygodniu? Po prostu problem istnieje cały czas i trzeba go rozwiązać.

I czy wędka sama zmieniła wagę, czy akurat mają sprzęt z loterii to w ogólnym rozrachunku nie ma znaczenia. Liczy się efekt końcowy.

1 person likes this

No niestety -mam czasami wrażenie, że co niektórzy udają, że dopiero uczą się grać i poznają realia gry. Sami narobiliście dziadostwa pozwalając kiedyś na bezpośrednie wybierane pojedynki za kasę, przez co niektórzy robili sobie nawet po kilkadziesiąt kont, na których tylko robili zadania aby mieć się za co pojedynkować ze swoimi kontami. Siłą rzeczy rosły im lvl i cała sterta tych kont była odkładana później w niepamięć po wyeksploatowaniu, dopóki ktoś nie wykombinował, że można je "odrodzić" resecikiem, albo nawet uruchomić teraz ze starymi wedkami. Tak jak Burzanov twierdzę, że licząc na samorozwiązanie problemu, prędzej gra się skończy, niż ilość wyciąganych z lamusa kont.. Praktycznie KAŻDE mistrzostwa na mniejszych rangach są wypaczane, gdy tylko 1 ryba jest poza zasięgiem wędki.

Odpowiadając przy okazji na sugerowane "odpowiedzi" -tak.. znam takich graczy, co w jednej randze wygrywali po kilka mistrzostw, turniejów tygodniowych, wygrywali setkę zwykłych turniejów, ryby dnia itd. A mając znacznie większą wędkę i łapiąc małe dla tej wędki ryby, EXP idzie baaardzo wolno -można sobie przez cały rok, albo dwa lata rzucić po kilka razy i zajmować cale podium, co zresztą dzieje się do dzisiaj.

Co do problemu ze sprzętem nie przynależnego do rangi -wystarczy przyjąć zasadę, że w danej randze używamy tylko sprzętu, który naturalnie w niej występuje i.. PROBLEM ROZWIĄZANY! Bo przecież nikt nikomu nic nie zabiera! Trzeba tylko chcieć i ogarniać całość problemu...

@GKar: dla mnie to nie jest rozwiązanie problemu. Część osób kupiła ten sprzęt legalnie za baksy, więc czemu mają go nie używać?

Piotr -z tego co pamiętam, to jesteś zwolennikiem prawie wszystkich źle funkcjonujących tutaj procederów od ustawianych pojedynków począwszy, poprzez lewe wędki z loterii, resety i teraz obrońca złego porządku. Ja też mogę sobie kupić legalnie motocykl wyścigowy, ale czy to znaczy, że mogę go wykorzystywać w wyścigu kolarskim?

Teraz wystarczy jeszcze wyobrazić sobie pracowników suportu podzielających twoje poglądy i można sobie odbijać problemy od ściany..

Edited by GKar
1 person likes this

Nie, ale widzisz wszystko jednostronnie. Spójrz na ostatnie turnieje/eventy/mistrzostwa np. na fb. Po ostatnich zmianach jest mniej takich "udziwnień".

Piotrekkk Ja widzę wszystko jednostronnie z pozycji gracza, a Ty z jakiej spoglądasz na to? Mistrzostwa -4 pierwsze miejsca w randze amator, wędki po resecie, w tym przypadku spławiki, bo była Bambuza nie do wyciągnięcia na maxa wędką 25kg, ranga profesjonal wypadła tym razem na zręczność -wszystkie ryby w zasięgu wędki, wiec nie było przekrętu sprzętowego, natomiast w randze expert i owszem -2 zresetowane konta 1 i 2 miejsce z rekordami ryb ponad 800kg, co jest niemożliwe w tej randze na spławik, czy spin. Następne mistrzostwa na większych rybach pokażą o wiele dobitniej nieprawidłowości.

Dlaczego to nie możliwe?

@GKar: nie chcę mi się prowadzić jeszcze raz dyskusji co w tej grze można kupić za baksy i jak korzystać.

2 godziny temu, Piotrekkk napisał:

Dlaczego to nie możliwe?

@GKar: nie chcę mi się prowadzić jeszcze raz dyskusji co w tej grze można kupić za baksy i jak korzystać.

No sorry, ale ja argumentując pisałem do osób, które są w stanie zweryfikować co i na co można złowić w tej grze, ale TY widocznie taką osobą nie jesteś, skoro oznajmiasz, że cała tajemnica tkwi w wyciągnięciu z kieszeni kilku zł i kupieniu banknotów -chyba, że sugerujesz, że są w tej grze mechanizmy, które pozwalają ominąć uczciwe zasady gry? Ja wypowiadając się wziąłem pod uwagę wszelkie regulaminowe możliwości zakupu sprzętu nawet za pieniądze w danej randze, więc oświeć mnie, jakie jeszcze są możliwości jego kupna i jakie JA mam możliwości, aby wyrównać szanse rywalizując z graczami posiadającymi taki sprzęt? A jakie są prognozy na następny rok?

@GKar: dyskutowaliśmy nie raz na fejsie. Pisałeś, że nie da się kupić sprzętu przez loterię - a dawało się. Na teraz nie znam metody.

GKar
A ja się z Tobą całkowicie nie zgadzam co do graczy ze starymi wędkami. Administracja ma zablokować graczy bo Ty masz takie widzi mi się? "Rebalans" gry został przeprowadzony nieudolnie moim zdaniem, a za błędy związane z rangami i wędkami nie może odpowiadać ktoś kto wędkę posiadał przed "rebalansem" i powiedzmy z przyczyn osobistych musiał zaprzestać grać (oprócz tego były jeszcze przypadki, że wędki za banknoty zmieniały się w te za monety itp). Obecnie wrócił do gry i zarzuca mu się oszustwo? a przecież nikt tu nikogo nie oszukuje i wszystko jest zgodne z regulaminem oraz prawem cywilnym. Przestań więc kolego oczerniać ludzi i się tu wymądrzać.
Druga sprawa to taka, że umowa kupna-sprzedaży nie może zostać cofnięta, ponieważ złamało by się tu prawo cywilne. Kupujący w momencie przekazania tego co w zamian oczekuje od niego sprzedający (banknoty) zostaje właścicielem danej rzeczy - w tym przypadku wędki i to jest jego niepodważalne prawo, by jej używać (bez takiej możliwości nikt by jej nie zakupił i gdyby teraz zablokowano możliwość używania jej to było by to kwalifikowane jako oszustwo oraz próba wyłudzenia przez administrację let's fish pieniędzy za przedmiot, którego nie można używać zgodnie z jego przeznaczeniem w momencie zakupu). Właściciel ma również niepodważalne prawo by sprzedać swoją własność jedynie z własnej, nieprzymuszonej woli. Wyobraź sobie, że kupiłeś wędkę w sklepie wędkarskim, zapłaciłeś za nią, dostałeś paragon. Ucieszony wychodzisz ze sklepu, a w drzwiach sprzedawca każe Ci oddać wędkę, bo jest "za dobra" ? Paradoks i jakaś bzdura! Bez Twojej woli i chęci sprzedaży jest to złamanie podstawowych praw i zasad umowy kupna sprzedaży a więc złamanie artykułu 535 kodeksu cywilnego! Dlatego sprawa ta jest moim zdaniem tak skomplikowana, bo wielu graczy wygrało by bez mrugnięcia okiem sprawy sądowe i wysokie odszkodowania za poświęcone grze pieniądze (pln) oraz czas, a często są to setki godzin. Proponowane rozwiązania tej sytuacji to:

1."Przeczekanie", aż wszyscy gracze z takim sprzętem przejdą do następnych rang.
2. Organizowanie dla nich oddzielnych mistrzostw, ryb dnia (ale w tej samej randze, w której są obecnie z takimi samymi nagrodami).
3. Propozycja pójścia na ugodę i odsprzedaż wędki do sklepu z rekompensatą po cenie w sklepie wraz ze zwrotem banknotów na konto w grze lub przelewem na konto osobiste w PLN + coś dodatkowego na zachętę pójścia na taką ugodę np. najlepsza wędka morska w danej randze z kompletnym osprzętem (wzmacniacz, przypon, błystka) za banknoty, ale już ta "nowa".

Reasumując : Przepisy kodeksu cywilnego nie zastrzegają dla umowy sprzedaży żadnej szczególnej formy. Umowę sprzedaży zawiera się w trybie określonym przez ogólne przepisy prawa cywilnego tj. przez przyjęcie oferty na stronie let's fish więc przepisy te mają tu jak najbardziej zastosowanie.

Polecam kodeks cywilny, księga pierwsza, część ogólna, tytuł XI, Sprzedaż.

1 person likes this

Najprostszą rzeczą jaką można tu zrobić aby ukrócić tego typu nazwijmy to nie do końca uczciwy proceder jest organizowanie mistrzostw tak aby wszystkie ryby były w zasięgu największej wędki w danej randze i skończą się cyrki w tej grze

1 person likes this

Nie po to ktoś inwestuje realne pieniądze i kupuje największe wędki za banknoty, żeby łowić małe rybki razem z tymi co mają wędki za monety. Tak samo zasięg jest dla każdego inny: zależy od talentów, poziomu, przyponów, użytych sił itp. Idąc Twoim tokiem najlepiej skasować talent siła, każdy niech ma zręczność, a ryby w zasięgu wędek za monety ( w takim razie po co wędki za banknoty?). Gra straci na swojej różnorodności, grywalności, a wpływy ze sprzedaży wędek za banknoty będą zerowe.
No ale w końcu wszyscy będą mieli po równo...jak w komunie.

1 person likes this

5 godzin temu, Bandziorno napisał:

Co napisał..

Panie Kolego jedyne co Ciebie różni od hejtu, który uprawia Piotr jest to, że podpierasz się "poważnymi" paragrafami, którymi możesz sobie postraszyć małe dzieci, albo chłopa w sądzie.. Te Twoje "argumenty" już na wstępie mijają się z prawdą, bo przedmiotem zakupu są banknoty lub perły, a nie konkretne przedmioty, więc można je zwrócić w tej samej ilości, tak samo, jak zwraca się pieniądze za bilety  np. na sztukę teatralną, która nie doszła do skutku. Taki delikwent kupi sobie wtedy sprzęt zgodny z rangą.

Po drugie Panie Kolego oducz się paskudnej maniery wkładania komuś w usta słów, które nigdy nie zostały wypowiedziane -nigdzie nie napisałem, że należy kogoś blokować w rozumieniu udziału w grze, czy również tego, że ktoś jest oszustem -wyjątkiem być może było by używanie programów do podkręcania wyników, ale o tym nawet nie wspomniałem.

Już jakiś czas temu spotkałem się z pewną argumentacją, która jest esencją wszystkich graczy wykorzystujących błędy w grze, czy możliwe tzw. kombinacje -otóż twierdzą, że robią to na co gra pozwala.. no więc to robią i dlatego od ponad roku, ta gra jest farsą, bo tak jak wspomniałem nie wystarczy naprawić bieżące błędy, ale trzeba po nich również posprzątać.

Również zgrabnie pominąłeś kwestie posiadanego sprzętu z resetów konta, co jest tutaj podstawowym problemem, a nie to, że ktoś ma "stary" sprzęt przewyższający nieco bieżącą rangę..

Co do mojego "wymądrzania się" i widzimisię -oznajmiam, ze sam posiadam takie nadmiarowe wędki, więc byłbym tak samo stratny. Mam nawet sławetną 250kg do połowu morskich ryb -niedowiarkom zrzucę screena.

Odnosząc się do Twoich rozwiązań problemu -pierwszy i drugi są nierealne, trzeci jest mniej więcej podobny do tego co proponowałem, ale znając życie również nie przejdzie z powodu "nadzwyczajnych trudności".

Edited by GKar

2 godziny temu, Bandziorno napisał:

Nie po to ktoś inwestuje realne pieniądze i kupuje największe wędki za banknoty, żeby łowić małe rybki razem z tymi co mają wędki za monety. Tak samo zasięg jest dla każdego inny: zależy od talentów, poziomu, przyponów, użytych sił itp. Idąc Twoim tokiem najlepiej skasować talent siła, każdy niech ma zręczność, a ryby w zasięgu wędek za monety ( w takim razie po co wędki za banknoty?). Gra straci na swojej różnorodności, grywalności, a wpływy ze sprzedaży wędek za banknoty będą zerowe.
No ale w końcu wszyscy będą mieli po równo...jak w komunie.

Bzdury piszesz i tyle albo nie umiesz czytać ze zrozumieniem czy ja coś napisałem o sprzęcie tylko za monety? Napisałem ryby w zasięgu największej wędki dla danej rangi czy trzeba pisać to dużymi literami żebyś zrozumiał? Teraz nie pamiętam dokładnie od jakiego poziomu jest jaka wędka bo gram w arcy ale wydaje mi się to logiczne zmuszało by to graczy do kupowania wędek w zależności od poziomu a Ci co mają wędki większe niż dany poziom ( napiszę dużymi literami CZYTAJ PRZED ZMIANAMI) te wędki mogłyby być wyłączane. Nic nie pisałem że każdy ma mieć równo i bzdury piszesz

A teraz dla tych co "nic nie mogą bo.."

Skoro jest takie niemożliwe zrobienie czegoś z nadmiarowymi wędkami, wystarczy stworzyć mechanizmy podobne do tych, które obowiązują w zwykłych turniejach, czyli odpowiednie opisanie w regulaminie sprzętu, który może brać udział w konkursie. W takim układzie ryba złapana na nieodpowiedni sprzęt nie zalicza się do konkursu, którym mogą być również mistrzostwa, czy ryba dnia. I dalej twierdzicie, że nic się nie da zrobić? Ktoś może pozywa Was, że kupił za pieniądze wędkę i nie może jej użyć w danym turnieju?

Chcieć, to móc..

Fajnie, że pojawia się więcej graczy na forum. Powyższa dyskusja jest bardzo emocjonalna fajnie jakby udało nam się utrzymać poziom dyskusji i nie obrażali się nawzajem. 

2 people like this

@GKar: dorzucę do dyskusji kolejne urban legend: czy łowienie za 3 baksy po zerwaniu żyłki daje większą wagę (nie fartowność, nie szybsze/łatwiejsze łowienie)? czemu łowienie z błędną zanętą (jo i inne) daje większe wyniki wag gdy brak jest dedykowanej? czy zarzucona sieć na łowisko przekłada się na wagę ryb łowionych na wędkę? Takich legend jest sporo... tak samo jak było z kupowanie sprzętu z loterii. 

44 minuty temu, Piotrekkk napisał:

@GKar: dorzucę do dyskusji kolejne urban legend: czy łowienie za 3 baksy po zerwaniu żyłki daje większą wagę (nie fartowność, nie szybsze/łatwiejsze łowienie)? czemu łowienie z błędną zanętą (jo i inne) daje większe wyniki wag gdy brak jest dedykowanej? czy zarzucona sieć na łowisko przekłada się na wagę ryb łowionych na wędkę? Takich legend jest sporo... tak samo jak było z kupowanie sprzętu z loterii. 

Załóż nowy temat i nie rozwadniaj konkretów jakie tutaj zostały napisane. Takie typowe założenie off topa, aby skierować dyskusję na inne tory. Chcesz, to się wypowiedz na temat moich propozycji -jeśli nie, to nie życzę sobie tutaj wyciągania kolejnych królików z kapelusza..

Dla mnie jest to na temat. Czy używanie legalnie dostępnych metod w grze (bez jakichkolwiek modyfikacji) może powodować nakładanie kary? Nie uwzględnisz sytuacji legalnie zdobytego sprzętu (w sytuacjach, których nie opisałeś w pierwszym poście).

@Piotrekkk  Ponieważ wiesz kim jestem i byleś wielokrotnie zapoznawany z dowodami w postaci screenów z kolejnych i kolejnych mistrzostw i ryb dnia, gdzie gracze łowili ryby 3 razy większe niż pozostali, uważam, że używając tutaj swojego pustosłowia bez pokrycia tylko spamujesz ten temat. Jeżeli znasz metodę na wyrównanie szans w mistrzostwach, czy zakupu podobnego sprzętu, to nas z tym zapoznaj, jeżeli nie, to po prostu zakończ dyskusję ze swojej strony, bo nie masz nic do powiedzenia konstruktywnego.

GKar pozwól, że Ci coś wyjaśnię, ponieważ mylisz podstawowe pojęcia. Posłużę się Twoim przykładem zakupu biletu do kina, teatru etc. Kupując taki bilet, stajesz się jego właścicielem (i możesz z nim zrobić co zechcesz, a jeśli ktoś by Ci go zabrał, popełniłby najzwyczajniej w świecie kradzież - to samo jest z wędkami, błystkami i całą masą sprzętu w plecaku w grze lets fish, jeśli administracja coś Ci z stamtąd zabierze, popełni kradzież ), jednak kiedy sztuka, seans etc nie dochodzą do skutku możesz domagać się od organizatora odszkodowania (nie tylko zwrotu kosztów za bilet, bo jest jeszcze masa kosztów związanych np z kosztami dojazdu do miejsca zakupu, z kosztami dojazdu do kina, teatru, straconym czasem, są to koszty pośrednie zakupu, o których mało ludzi ma pojęcie, że też mogą się o zwrot tych kosztów ubiegać). Jak myślisz na jakiej podstawie możesz domagać się takiego odszkodowania? Gdybyś wiedział, że sztuka nie dojdzie do skutku, nie kupiłbyś biletu, a sam bilet staje się "przedmiotem, którego nie można używać zgodnie z jego przeznaczeniem w momencie zakupu". Czyli co? zostałeś oszukany, nabity w butelkę przez organizatora i chcesz rekompensaty.
Kupujesz w grze perły, banknoty, a dopiero za to kupujesz wędki w sklepie wirtualnym. Kupujesz bilet w kiosku, a dopiero za to możesz legalnie podróżować autobusem komunikacji. Perły i banknoty, tak samo jak bilet staje się tylko środkiem pośrednim uzyskania tego co chciałeś pierwotnie zakupić.
Co do następnej części Twojej wypowiedzi. Wyobraź sobie, że posiadasz w domu obraz wart 20 000 PLN. Ktoś chce go od Ciebie odkupić, ale Ty nie chcesz mu sprzedać. Ten ktoś w nocy wchodzi do Twojego domu, zabiera Ci obraz i zostawia w jego miejsce 20 000 PLN. Sprawa jest prosta, zostałeś okradziony! Nie ma tu znaczenia, że złodziej zostawił 20 000 PLN, bo wszystko odbyło się bez Twojej woli sprzedaży, a więc podstawowej zasady umowy kupno-sprzedaż.
Na koniec dodam, że sprawę taką o której pisałem w pierwszym poście jest w stanie wygrać średniodouczony prawnik na drugiej rozprawie.
Nie ma tu znaczenia czy to jest sklep wirtualny czy realny. Sądy tak samo skazują za oszustwa, kradzieże wirtualne jak za te ze świata realnego i stają się coraz bardziej przychylne zawiedzionym, oszukanym, zniesławianym użytkownikom serwisów internetowych, społecznościowych.

Masz starą wędkę 250kg morską, obecnie 300 kg? i piszesz donos w tej sprawie do administracji? Jakoś nie chce mi się w to wierzyć, bo to się nazywa sprzeczność interesów. Ale może podasz swój prawdziwy nick oraz klub w którym grasz z taką wędką? No chyba, że masz wiele kont (co jest zabronione), bo piszesz o wypaczaniu wyników mistrzostw z różnych rang. Ciekawe skąd to wiesz? bo wyniki mistrzostw są dostępne jedynie z rangi, w której grasz.

1 person likes this

@GKar: sam lejesz pustosłowie. Pisałem Ci w wakacje jak - olałeś to. Dopiero od niedawna nie można kupować już sprzętu ponad lvl ze sklepu w loterii. 

@malusiek - nie wiem dlaczego zakładasz, że administracja będzie się cieszyć z kłótni na forum? 

Chcielibyśmy aby dyskusje tutaj były na poziomie i nie przeradzały się w kłótnie i pyskówki. Chcielibyśmy aby dyskusje były przydatne dla starych i nowych graczy pod kątem merytorycznym. 

1 person likes this

Ludzie rozwiązanie jest proste,wystarczy przywrócić pkt. doświadczenia tak jak było kiedyś i Ci mocarze z niskimi lvl. bardzo szybko przeskoczą na wyższe rangi gdzie nie będą już przewyższać innych swoimi sprzętem.Wielka porażką okazało się tak drastyczne zmniejszenie expa-wystarczyło dołożyć kilka rang.Co do rang to tez jest nie sprawiedliwe.Z racji różnic l. gracz z 250l nigdy nie wygra na dużej rybie z graczem z 350 l.Ranga powinna zmieniać się co 50 poziomów

Sorry szanowni forumowicze, ale w tym temacie merytoryczna dyskusja zakończyła się już po kilku pierwszych wpisach -nawet taka ikona tej gry jak @Burzanov , zwinął się z dyskusji, bo pewnie stwierdził, że niczym się to nie różni od odbijania się wszelkich rozsądnych argumentacji o ścianę supportu. Tak jak myślałem, zawsze będzie tutaj na posterunku kilku hejterów, którzy wytoczą najbardziej bzdurne argumenty, aby tylko odwrócić uwagę od meritum sprawy. Podałem kilka możliwych rozwiązań, które oczywiście nie zwróciły nawet niczyjej uwagi, więc chyba temat został wyczerpany.

Ale.. gdyby jakiś GRACZ lub człowiek związany z właścicielami tej gry przeglądał jeszcze ten temat i z tej rozcieńczonej na wszelkie możliwe sposoby dyskusji chciał wyciągnąć jakieś możliwe rozwiązania, to przypominam:

1) wprowadzenie do regulaminu ściśle określonego pułapu sprzętu dla danych rang

2)opcjonalny zwrot środków typu moneta, banknot, perła za sprzęt, który po regulaminowych zmianach nie mógłby być użyty w danej randze

3)Przywrócenie poprzednich rang wszystkim zresetowanym kontom, co sprowadziłoby ich sprzęt do właściwego poziomu

4)Utworzenie w regulaminie mistrzostw i rybie dnia zapisów ściśle określających możliwy do wykorzystania sprzęt w danej randze, czyli podobnie jak w zwykłych turniejach, gdzie chyba nikt, kto nawet kupił za banknoty wędkę, nie skarży, że nie może nią łowić w danym turnieju.. ;)

Jak widać sposobów na rozwiązanie problemu, który opisałem na samym początku jest wiele i nie wierzę, że jestem jedynym, który na to wpadł. Reszta zależy od.. no właśnie.. tak naprawdę to nie wiem od kogo, bo mam wrażenie, że support i osoby w inny sposób związane z grą w oczywisty sposób lobbują za starymi układami w grze promującymi nierówny sposób traktowania graczy. Dziękuję za uwagę i pozdrawiam.

1 person likes this

Zgadzam się z Burzanovem i innymi przedmówcami uważającymi patologię związana z ponadpoziomowym sprzętem za skandal i co zrozumiałe nie potrafię zrozumieć tych którzy próbują taki proceder usprawiedliwiać.

Tłumaczenie, że z czasem sytuacja sie unormuje bo gracze którzy dzięki bugom lub bałaganiarstwu właścicieli gry korzystają z nieuzasadnionych przewag w końcu "dorosną" do posiadanego sprzętu nie wytrzymuje krytyki.

Wystarczy jeden gracz z ponadpoziomowym sprzętem, jedno uśpione konto które od czasu do czasu będzie miało kaprys i zagra sobie w mistrzostwach aby wszyscy uczestnicy mistrzostw padli ofiarą nadużycia jeżeli nie oszustwa. Jak support usprawiedliwi fakt , ze setki graczy ponosi wysokie koszty (nie rzadko liczone w PLN) po to by rywalizować w mistrzostwach i  okazuje się, ze nie mają żadnych szans na główna wygraną bo właściciel gry czegoś tam nie dopilnował i nie zadbał o uczciwa konkurencję?

Sprawa wydaje się prosta jak budowa cepa. Były bugi w grze był nie do końca przemyślany rebalans, trudno sie mówi.  Recepta na naprawienie sytuacji jest bardzo prosta. Wystarczy uniemożliwić ożywanie sprzętu ponadpoziomowego do chwili aż jego posiadacz nie osiągnie stosownego dla danego sprzętu poziomu. Z programistycznego punktu widzenia jest to banalnie prosta sytuacja.

Darkiel wcale to nie jest takie proste, bo jak widać jakiś prawnik udowodnił tu, że to będzie to zwykłe oszustwo

23 godziny temu, Bandziorno napisał:

przedmiotem, którego nie można używać zgodnie z jego przeznaczeniem w momencie zakupu

GKAR piszesz o rozsądnej dyskusji a nie odpowiedziałeś na pytania

23 godziny temu, Bandziorno napisał:

Masz starą wędkę 250kg morską, obecnie 300 kg? i piszesz donos w tej sprawie do administracji? Jakoś nie chce mi się w to wierzyć, bo to się nazywa sprzeczność interesów. Ale może podasz swój prawdziwy nick oraz klub w którym grasz z taką wędką? No chyba, że masz wiele kont (co jest zabronione), bo piszesz o wypaczaniu wyników mistrzostw z różnych rang. Ciekawe skąd to wiesz?

Sprawa jest prosta. Sam mam starą wędkę morską 250kg (obecnie 300kg). Gdyby administracja oddała mi banknoty za wędkę (8000$) i wzmacniacz (800$) w sumie 8800$ to oddaję wędkę ze wzmacniaczem bez wahania.

W przypadku wędek za banknoty to proste. Gorzej z wędkami za monety ? Są ludzie co mają dużo większe niż jest to obecnie możliwe i co z nimi? zabrać wędki i dać monety? na pewno podniosą larum, ze zostali okradzeni i pozbawieni szans na wygraną w mistrzostwach.

Zły_Posejdon a co prawnik powie o tych którzy według dzisiejszych reguł zakupują najlepszy dostępny sprzęt z zamiarem walki w mistrzostwach i okazuje się , ze nie mają najmniejszej szansy bo niektórzy gracze posiadają nieregulaminowy ponadpoziomowy sprzęt? Czy nie maja praw czuć się oszukani? 

Co do tutejszego prawnika, to czy on nie zauważa, że gracze którzy kiedyś zakupili sprzęt który obecnie w wyniku bugów w grze stał się sprzętem ponadpoziomowym nie mogą mieć pretensji gdyby w nowych realiach mogli używać tego sprzętu zgodnie z nowymi regułami.  Takie regulacje często spotyka się w regulaminach dotyczących dziedzin w których mamy do czynienia z rywalizacja sportową.

Powyżej koledzy przedstawili  wiele wariantów natychmiastowego uzdrowienia sytuacji od przeniesienia graczy z nieregulaminowym sprzętem do innej kategorii poczynając na zmianie reguł rozgrywania mistrzostw polegającej na możliwości używania w nich tylko sprzętu dostępnego dla danej rangi. Ponadpoziomowy sprzęt niech sobie maja, i używają do wszystkiego tylko nie do bezpośredniej rywalizacji z innymi graczami. Istotą rywalizacji jest równość szans.

1 person likes this

Dla mnie sensownego i sprawiedliwego rozwiązania niż przeczekania nie widzę. Jakoś nie widzę tabunów ludzi trzymających sprzęt po rebelansie z ubiegłego roku, resety na dziś nie zostawiają sprzętu. Do niedawna można było kupić sprzęt na loterii - i to jest sprawa świeża. Nie naturalną jest też sytuacja, że ktoś gra ale tak aby zdobywać najmniej doświadczenia. Wszystkie prezentowane wyżej rozwiązania w podobny sposób będzie można wypaczyć.

Ja się zgodzę Darkiel z jedną rzeczą. Za błędnie przeprowadzone zmiany w grze nie mogą odpowiadać gracze czy to z jednej strony ci ze starymi wędkami czy tez ci z drugiej z nowymi. Niech właściciele tej gry i decydenci wezmą odpowiedzialność za swoje błędy jak to czynią dorośli ludzie.

2 people like this

2 godziny temu, GKar napisał:

nie są dla mnie żadną stroną w tej dyskusji i nie obligują mnie do żadnej odpowiedzi,

Skoro tak to znaczy, że tylko swoje zdanie uważasz za słuszne, a trzeba wysłuchać zdania z różnych stron. Trzymasz się tylko swojego ślepo, a to nie jest dyskusja tylko dyktatura. Widocznie masz cos do ukrycia i chowasz się pod nickiem tu na forum, ktory nie występuje w grze, a masz najwięcej do powiedzenia o uczciwości.

Dnia 16.12.2015 at 09:07, Bandziorno napisał:

Masz starą wędkę 250kg morską, obecnie 300 kg? i piszesz donos w tej sprawie do administracji? Jakoś nie chce mi się w to wierzyć, bo to się nazywa sprzeczność interesów. Ale może podasz swój prawdziwy nick oraz klub w którym grasz z taką wędką? No chyba, że masz wiele kont (co jest zabronione), bo piszesz o wypaczaniu wyników mistrzostw z różnych rang. Ciekawe skąd to wiesz? bo wyniki mistrzostw są dostępne jedynie z rangi, w której grasz

No właśnie GKar mnie też to interesuje, bo może spotykamy się razem w rybie dnia i mistrzostwach? Podaj swój nick i klub w którym grasz z wędką morską 250 kg (obecnie 300 kg) ?

@Zgred  -mogę zrobić screen z jakimś zadanym tematem w tle i tą wędką, ale bez ujawniania tożsamości -na priva i tylko dla Ciebie, bo raczej nie sądzę, żebym musiał coś udowadniać np jakiemuś panu prawnikowi..

20 godzin temu, darkiel napisał:

zmianie reguł rozgrywania mistrzostw polegającej na możliwości używania w nich tylko sprzętu dostępnego dla danej rangi.

Może to i dobre rozwiązanie, ale jak znam administrację to nie obędzie się to bez wpadek. Dajmy na to będą mistrzostwa "na spinning" na bajkale. Administracja zrobi wiec liste wędek na ktore mozna grac mistrzostwa - spinningi w danej randze. Kazdy jednak wie, ze tajmien bierze doskonale na żuka na spławik i do tej pory mistrzostwa dawaly wlasnie taki luz i komfort w doborze sprzętu, przynęt itp.
Mamy już doświadczenie, że każde zmiany niosą jakieś błędy więc pomysł może i dobry ale obawiam się o realizację...

Dnia 17.12.2015 at 01:48, darkiel napisał:

Zgadzam się z Burzanovem i innymi przedmówcami uważającymi patologię związana z ponadpoziomowym sprzętem za skandal i co zrozumiałe nie potrafię zrozumieć tych którzy próbują taki proceder usprawiedliwiać.

O następny uczciwy do granic możliwości. A co powiesz na ustawienie przez siebie pojedynków 1vs1?  Zdaje się ze w tym tygodniu jesteś jak na razie na 1 miejscu. Może administracja powinna prześwietlić "Darkiel" z kim gra te pojedynki 1vs1? Moze wyskoczy, ze to z jedną góra dwiema postaciami przez cały tydzień? I co ty na to panie fair play? Po wygraniu 1vs1 zdobędziesz za darmo siły 70% i co mają powiedzieć na to ci co kupują je za realne pieniądze? Może poczują się oszukani zgodnie z twoimi stwierdzeniami?

Jak widać każdy tutaj obala to, co mu przeszkadza wygrywać! I domaga się zmian, które mu to ułatwią, a tak do niczego sensownego się tu nie dojdzie.
Przez dwa lata na początku gry administracja się nie mieszała i było wszystko super więc zwracam się do administracji - nie mąćcie już i nie psujcie tej gry.

5 godzin temu, Zgred napisał:

Może to i dobre rozwiązanie, ale jak znam administrację to nie obędzie się to bez wpadek. Dajmy na to będą mistrzostwa "na spinning" na bajkale. Administracja zrobi wiec liste wędek na ktore mozna grac mistrzostwa - spinningi w danej randze. Kazdy jednak wie, ze tajmien bierze doskonale na żuka na spławik i do tej pory mistrzostwa dawaly wlasnie taki luz i komfort w doborze sprzętu, przynęt itp.

Myślę, że to trochę źle zrozumiałeś -limit możliwych do użycia wędek byłby określony dla każdego sposobu połowu w danej randze. Łowić możesz czym chcesz.. -są łowiska, na których możesz użyć każdego typu wędki w mistrzostwach (np. Rajska Plaża) -to nie Event.

5 godzin temu, ZŁY_POSEJDON napisał:

O następny uczciwy do granic możliwości. A co powiesz na ustawienie przez siebie pojedynków 1vs1?  Zdaje się ze w tym tygodniu jesteś jak na razie na 1 miejscu. Może administracja powinna prześwietlić "Darkiel" z kim gra te pojedynki 1vs1

Szukasz drzazgi, a nie napisałeś o belce -gdybyś chciał karać za to, trzeba by było również karać za turnieje w których nie ma frekwencji i ratujesz się kolegą z klubu.. W pojedynkach związanych z turniejem tygodniowym 1vs1 ukryty jest dużo groźniejszy i wątpliwy moralnie proceder, ale to jest warte nowego tematu, a tutaj proponuję się trzymać przedmiotu dyskusji.

Edited by GKar

graczu Zły Posejdon proszę nie pisz o uczciwości bo z tego co mi wiadomo sam posiadasz jedno konto po resecie,które w tej chwili ma przewagę w małej randze bo masz większą wędkę.sam kombinujesz jak tylko się da ,więc proszę odpuść sobie ten temat.Moim zdaniem administracja powinna zrównać mistrzostwa dla małych leweli by gracze po resetach albo ze starym sprzętem nie mogli go użyć i tyle-pozdrawiam

5 minut temu, zabijamczas napisał:

graczu Zły Posejdon proszę nie pisz o uczciwości bo z tego co mi wiadomo sam posiadasz jedno konto po resecie,które w tej chwili ma przewagę w małej randze bo masz większą wędkę.sam kombinujesz jak tylko się da ,więc proszę odpuść sobie ten temat.Moim zdaniem administracja powinna zrównać mistrzostwa dla małych leweli by gracze po resetach albo ze starym sprzętem nie mogli go użyć i tyle-pozdrawiam

Dzięki, że przy okazji tez się dowiedziałem kim jest Pan Zły Posejdon, który naprawdę rozśmieszył mnie swoim żądaniem przedstawienia się, gdy jednocześnie sam ogłosił sie POSEJDONEM  :D  I piszesz, że się resetnął? No to mamy odpowiedź z kim ja tu próbowałem dyskutować.. :)

A dlaczego mam się wyłączyć? Bo masz swoje widzi mi się? Bo na forum piszą wszyscy czyści jak łza? 
Jeden GKar ma starą wędkę morską 250 kg (obecnie 300 kg) , a drugi Darkiel ustawia pojedynki 1vs1 i Wy tu piszecie o grze fair play?
Wlasnie a gdzie on jest? jakos tak nagle zamilkł i zniknął. Ponawiam więc prośbę o sprawdzenie gracza Darkiel w grze lets fish z kim się pojedynkuje, zapewne to są 2-3 konta stale powtarzające się. 

Piszecie o grze fair play, a sami się do niej nie stosujecie - to się nazywa nie fair play tylko hipokryzja. Sprawdza się więc moja teza, że na tym forum każdy pisze co by zmienił w grze aby grało mu się łatwiej i żeby w końcu wygrywał. Mam nadzieje, że nikt z administracji nie weźmie Twoich mądrości za poważne sugestie, bo po raz kolejny gra by straciła na swojej grywalności i uroku. A jak ci sie tak bardzo ta gra nie podoba i ciągle byś coś w niej zmieniał (na każdy temat masz coś do zarzucenia twórcom i decydentom tej gry) to po prostu przestań w nią grać. Jest całe mnóstwo gier online. Ja już kończę udział w tej farsie i teatrzyku jednego aktora.

Edited by ZŁY_POSEJDON